Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2017., 12:49   #41
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nego, kako opravdavaš veličanje obiteljskog nasilja u 50 nijansi? Žene su to zaslužile, ili...?
Valjda ti je jasno kako je Anastazija sve što je dobila tražila i ne smatram to nasiljem jer neke žene to vole. Nasilje bi bilo da se radi o prisili,valjda ti je jasno da bdsm ima širi kontekst i da postoje feministice koje žele kontra ulogu a ovdje je napravljena samo jedna i poruka bi bila da svijet funkcionira tako da tko jači taj tlači i kako će muškarac odgojen od feminističke žene koji se tome ne suprotstavi uvijek biti na dnu a ako se suprotstavi može dogurati do šefa vodeće korporacije,biti prijatelj s povlasticama,uzmimo Kennedya za primjer,čitao sam nešto kako ga je jedna optužila za to da ga nisu zanimali osjećaji a bio je uspješan biznismen.

Osobno mislim da ta filozofija guši prirodni poredak hijerarhije (šef-muž-žena-djeca) ali i objašnjava jako dobro zdrave instinkte biologije,primjetio sam kako ljudi malo više inteligencije to vole jer su im kao u drugim stvarima klasične stvari dosadne pa ako si maltretiran od drugih,to je zato što si dopustio to protivniku ili ti se možda sviđalo imati vođu recimo u muškom društvu. Maltretiranje je samo iskazivanje želje za dominacijom i ako maltretirana osoba to preživi,postane toliko psihički jaka da može samljeti protivnika u budućnosti i razbijač će uvijek biti cijenjen među ljudima . Da citiram jednu knjigu:

Death endeth all for every man,
For every “son of thunder:”
Then be a Lion in the path;
And don’t be trampled under.


uglavnom da ponovim,ne postaje se uspješan zbog maltretiranja već zbog inteligencije a maltretiranje gorih te samo svede na realnost da nemaš nikakvog suosjećanja prema njima više jer si shvatio mentalitet nižih klasa (govorim iz iskustva) dok ti ne mogu bivši protivnici ništa,mogu samo kukati o teškom životu. Ili se bori,ili umri kao mitomanski raspeti bog iz Palestine da nakon teškog života ideš u raj baš kao što evo sad je jesen,otpolo lišće ide u raj. Baš sad čitam knjigu Revolt against civilization poglavlje neo-aristocracy:

http://www.jrbooksonline.com/pdf_boo...vilization.pdf

koja upravo objašnjava ovo o čemu se ovdje priča zašto netko nekoga maltretira i treba li imati suosjećanja onda prema gorima od sebe u revoltu protiv civilizacije ili treba maknuti njih prije nego što oni tebe maknu. Moj savjet je taj da ako imate viši IQ,niste za borbu,budite mentalno jaki,budite mentalno pobjednici a onda ćete platiti štemere koji će legalno riješiti problem u obliku vojske,policije i blokirati prodor takvih. Ako pak niste za top poziciju,onda morate prihvatiti činjenicu da pametni vladaju nad jakima a jaki nad pametnima,to je evolucija i socio-darwinizam i to se ne događa samo među ljudima.

Osobno sam se našao u društvu jednog koji me maltretirao i imao je jako nizak IQ,nikako se sa njim nisam mogao natjecati u gluposti jer je to nemoguće i što sam napravio? Segregirao sam se baš kao što predlaže Stoddard a onda nisam ni znao za njega i taj je sad na prisilnom radu u zatvoru,nije se uklopio u društvo i ja sam pomoću ove i nekoliko drugih knjiga shvatio što se tu dešava,ja ga gledam kao under-man (germ. untermench) i neda mi se spuštati na tu razinu i ako si ti tako zamisliš gore od sebe,onda ih tako i gledaš.

Zadnje uređivanje Detektor : 28.10.2017. at 13:00.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:30   #42
Ono što je opisano u tom romanu nije bdsm, ako ne vjeruješ pitaj bilo koga na toj sceni. Ta djevica koju spominješ nije pristala na fetišističke prakse nego je bila žrtva sustavnog psihološkog maltretiranja, a kasnije i fizičkog nasilja. Ja bih zabranila da se takve svinjarije objavljuju i snimaju, pa makar zbog toga bila sto puta zadrta i isključiva.

A što se tiče ovog spominjanja untermenscha i promoviranja drugih elemenata iz nacističke ideologije zveknula bih ti permu bez mogućnosti pomilovanja. Pa ti pjevaj borbene.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:42   #43
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ono što je opisano u tom romanu nije bdsm, ako ne vjeruješ pitaj bilo koga na toj sceni.
Ja sam samo film gledao a u romanu ne znam što se događa ali ima na toj sceni svakakvih frikova koji maštaju o robovlasništvu i tako,stvarno bizarne stvari gdje su normalni instinkti prikazani puno ekstremnije,nešto nezamislivo prosječnom čovjeku koliko bizaran netko može biti.

Quote:
A što se tiče ovog spominjanja untermenscha i promoviranja drugih elemenata iz nacističke ideologije zveknula bih ti permu bez mogućnosti pomilovanja. Pa ti pjevaj borbene.
Pa ako netko maltretira boljeg pojedinca zbog ljubomore onda se to zove untermench jedino ako podržavaš takve što me ne bi čudilo s obzirom da si ljevičarka pa misliš kako su niže klase maltretirane od strane viših uz to vidim da imaš neki fetiš na mene što me podsjetilo na scenu iz jedne scene Estwooda sad ne znam kako se zove,uglavnom film počinje tako da on dolazi na konju i naleti na feminističku ženu koja ga cijelo vrijeme provocira i onda ju ovaj zgrabi i baci u sjeno i poslije toga su najbolji prijatelji. Ti u desničarima prepoznaješ to što tebi treba samo ti je žao što nikada takav profil nećeš imati. Možemo se upoznati pa mi zvekni permu uživo hehe,proći ćeš kao ta feministica i možda sklopimo brak.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 15:04   #44
Fala lijepo, ali već imam svog čovjeka, druga i starješinu.

A nakon permi koje ja udjeljujem valjanje u sijenu ti baš ne bi bilo na pameti. Vjerojatnije je da bi zvao popa ili čak mrsku državu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 19:10   #45
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Pa ti još nisi upoznala našeg Detektora.

Njegova dijagnoza još nije uvedena u MKB, ali radi se o riječi koja počinje na f, a nije feministača.

Sori, Detektore, moram te malo, nadam se da se ne ljutiš. Nego, kako opravdavaš veličanje obiteljskog nasilja u 50 nijansi? Žene su to zaslužile, ili...?
Ovo je neko novo područje, čovjek vidi ono što meni izmiče. Tko zna, možda sutra objasni pogubni obrazac čitajući mali oglasnik?

Niš, odoh gledati Ranka i Danka, tj. Tomu pa se javim s novim spoznajama koje će uskrsnuti ona dva neurona koja su upravo umrla.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:59   #46
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ovo je neko novo područje, čovjek vidi ono što meni izmiče. Tko zna, možda sutra objasni pogubni obrazac čitajući mali oglasnik?

Niš, odoh gledati Ranka i Danka, tj. Tomu pa se javim s novim spoznajama koje će uskrsnuti ona dva neurona koja su upravo umrla.
Da, baš smo bedaste. Mislile smo da za uspjeh u životu treba biti maltretiran, a trebalo je samo gledati Ranka i Danka. Eh, da sam to znala ranije, ne bih nikom dala da me maltretira, ali nikad. Sve je bilo uzalud.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 21:15   #47
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Da, baš smo bedaste. Mislile smo da za uspjeh u životu treba biti maltretiran, a trebalo je samo gledati Ranka i Danka. Eh, da sam to znala ranije, ne bih nikom dala da me maltretira, ali nikad. Sve je bilo uzalud.
Vjerojatno je stvar u tome da je zanimljivije čitati o problemima "uspješnih".

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
tinedd123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 21:21   #48
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ti u desničarima prepoznaješ to što tebi treba samo ti je žao što nikada takav profil nećeš imati.
Svaka žena treba fašistu, čizmu u lice, brutalnu životinju.
Brutalno srce, brutalne životinje.
Kao što si ti.

Sylvia Plath



Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 13:33   #49
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Svaka žena treba fašistu, čizmu u lice, brutalnu životinju.
Brutalno srce, brutalne životinje.
Kao što si ti.

Sylvia Plath



Eto, ona ga je našla. I izgubila. I onda se ubila.


(Majketi, ovo je skoro pa haiku. )
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:48   #50
Zapravo mnogo uspješnih ili genijalnih ljudi dolazi iz problematičnih obitelji, a ne onih koje su bile ispunjene toplinom i ljubavlju. To se zove usmjeravanje negativne energije u pozitivne stvari. Možete li i vi to? Svoju agresivnost i depresiju usmjeriti u nešto drugo.
Bilo što.... umjetničko izražavanje, posao, sport (ne mora biti boks), pojačati kreativnost itd.. Mnogi uspješni i poznati ljudi su to uspjeli (da ih sad ne nabrajam jer ih ima jako jako puno, ali svi su bili na neki način istovremeno čudni i genijalni). Ne kažem da i vi morate postati slavni ako to ne možete ili ne želite, ali svatko svoju agresivnost može usmjeriti u nešto pozitivno.
Depresija i agresija su 2 strane iste medalje, razlika je što je depresija agresivnost usmjerene unutra, a agresija je usmjerena na okolinu
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.