Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 13:44   #921
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Meni si isto baš super.


Sviba, koji su to tvoji nerealni ciljevi? Makar reci općenito.
Financije/profesionalna karijera.
A s obzirom da sam već napisao da zarađujemo dovoljno, za normalan, ali ne i pretjerano luksuzan život, cilj je nerealan zbog toga što u usporedbi s drugima ispada da tražim hljeba preko pogače.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:47   #922
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Hvala, Mirko.
O drugim ja pickama pricam Slavko.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:04   #923
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Financije/profesionalna karijera.
A s obzirom da sam već napisao da zarađujemo dovoljno, za normalan, ali ne i pretjerano luksuzan život, cilj je nerealan zbog toga što u usporedbi s drugima ispada da tražim hljeba preko pogače.
Ok. I zašto ne pogača?

Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
O drugim ja pickama pricam Slavko.
Yooy, koyi si ti Muyo.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:13   #924
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Ok. I zašto ne pogača?
Nema mnogo pogača u mojoj bližoj okolici, a hljeb je siguran i stabilan.
Pogača bi vjerojatno uključivala više vremena provedenog na poslu, manje slobodnog vremena za familiju i sebe. Osiguravanje "boljeg" standarda obitelji uz manje provedenog vremena s njima.

Ekstreman primjer je pogača koja mi se nedavno nudila, a uključuje odlazak iz zemlje, na jedno rukovodeće radno mjesto koje je blago rečeno vruća stolica na kojoj je pitanje koliko bi izdržao. A zemlja nije zemlja u kojoj bi želio živjeti, a kamoli povući obitelj sa sobom. A i povratak na siguran i stabilan hljeb bi nakon toga bio gotovo nemoguć.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:18   #925
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Nema mnogo pogača u mojoj bližoj okolici, a hljeb je siguran i stabilan.
Pogača bi vjerojatno uključivala više vremena provedenog na poslu, manje slobodnog vremena za familiju i sebe. Osiguravanje "boljeg" standarda obitelji uz manje provedenog vremena s njima.

Ekstreman primjer je pogača koja mi se nedavno nudila, a uključuje odlazak iz zemlje, na jedno rukovodeće radno mjesto koje je blago rečeno vruća stolica na kojoj je pitanje koliko bi izdržao. A zemlja nije zemlja u kojoj bi želio živjeti, a kamoli povući obitelj sa sobom. A i povratak na siguran i stabilan hljeb bi nakon toga bio gotovo nemoguć.
Ok. Ali manje vremena ne mora biti ništa strašno ako je to manje vremena kvalitetno. Može i puno vremena provedeno s obitelji biti loše i nekvalitetno. Trka za pogačom ne mora trajati vječno. I može se unaprijed dogovoriti sa bližnjima.

Jesi razgovarao s ukućanima o svojim željama, daju li oni blagoslov?
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:24   #926
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Meni si isto baš super.
Hvala tetka...


Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Financije/profesionalna karijera.
A s obzirom da sam već napisao da zarađujemo dovoljno, za normalan, ali ne i pretjerano luksuzan život, cilj je nerealan zbog toga što u usporedbi s drugima ispada da tražim hljeba preko pogače.
Para nikad dosta jel da.. svima nam je tako..
Protupitanje, čega si se spreman odreći da bi imao više para..? I misliš li da li se isplati.
Uopće nije stvar tražiti kruha preko pogače, da je tako nitko ne bi sebio dopustio da zarađuje mnogo. Pitanje je samo da li si spreman platiti cijenu, a cijena je obično da imaš manje slobodnog vremena, manje slobode, više stresa, manje vremena za obitelj, djecu, prijatelje i hobije i tako redom..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:29   #927
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post

Ekstreman primjer je pogača koja mi se nedavno nudila, a uključuje odlazak iz zemlje, na jedno rukovodeće radno mjesto koje je blago rečeno vruća stolica na kojoj je pitanje koliko bi izdržao. A zemlja nije zemlja u kojoj bi želio živjeti, a kamoli povući obitelj sa sobom. A i povratak na siguran i stabilan hljeb bi nakon toga bio gotovo nemoguć.
Ta vruća stolica ti je autoput u sranja. Da ti ju je netko ponudio sa 25,30 godina hajde ali danas to je medvjeđa usluga..
Ako već imaš dovoljno godina znanja i iskustva pokušaj to uložiti u nešto što voliš i da se u tom smijeru možeš razvijati. Upasti u žrvanj je upravo tražiti kruha preko pogače, to ti ne treba u životu, al dobro ja sam ja..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:35   #928
Radikal. Nema na čemu

I ne mora biti ovako kako ti kažeš, to su pogače sa 7 kora. Ako se ide za onim što se voli i za što čovjek ima dara onda obično na početku treba dati i uložiti više, ali brzo to dođe na više svega, više vremena, više živaca, novaca, zadovoljstva.

Sviba, možda griješim, ali meni se čini da se nisi do kraja samoostvario i da možda to brkaš s pogačom. Možda pogača dođe samo kao nusprodukt.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:45   #929
Quote:
psytrance kaže: Pogledaj post
pičke bi uvodile reda na muškom kutku
odlično dodavanje, kolega.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:00   #930
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
odlično dodavanje, kolega.
Koleginice, jesi i ti obučena za rad u kriznim stanjima? (Ne pitam što imaš na sebi)
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:07   #931
Čitam Svibu koda čitam sebe...
znači počelo je
mesojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:10   #932
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Picke vec godinama “uvode red” na MK.
treba preimenovat u papučarski kutak
__________________
Sa mnom si najbolje kolutala očima !
psytrance is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:10   #933
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Koleginice, jesi i ti obučena za rad u kriznim stanjima? (Ne pitam što imaš na sebi)
oprosti, ne bih danas, boli me glava.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:12   #934
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
odlično dodavanje, kolega.
zašto mi se centaršutiraš?
__________________
Sa mnom si najbolje kolutala očima !
psytrance is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:17   #935
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
oprosti, ne bih danas, boli me glava.
O, oprosti ti. Nisam primjetila.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:31   #936
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
O, oprosti ti. Nisam primjetila.
o, oprosti ipak ti, trebala sam ti bolje pokazati.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:38   #937
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Ok. Ali manje vremena ne mora biti ništa strašno ako je to manje vremena kvalitetno. Može i puno vremena provedeno s obitelji biti loše i nekvalitetno. Trka za pogačom ne mora trajati vječno. I može se unaprijed dogovoriti sa bližnjima.

Jesi razgovarao s ukućanima o svojim željama, daju li oni blagoslov?
Blagoslov za što?
Ako za ovu masnu pogaču van domovine, to definitivno ne.
A za domaće pogače bi se još dalo raspravljati, ali to bi morao biti značajan financijski pomak.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Hvala tetka...

Pitanje je samo da li si spreman platiti cijenu, a cijena je obično da imaš manje slobodnog vremena, manje slobode, više stresa, manje vremena za obitelj, djecu, prijatelje i hobije i tako redom..
Uz značajniji financijski pomak sam spreman privremeno platiti cijenu i zapeti neki razuman period dok se ne ustabilim. Ali situaciju na tom novom radnom mjestu ne možeš procijeniti na prvu. Svi se nude i predstavljaju kao krasni i divni, a iznutra se sve raspada. Rizik je u svakom slučaju.

Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post

Sviba, možda griješim, ali meni se čini da se nisi do kraja samoostvario i da možda to brkaš s pogačom. Možda pogača dođe samo kao nusprodukt.
Nisam se samoostvario jer smatram da imam potencijala barem za razinu više od ovog gdje sam sad, ali samoostvarenje mora biti popraćeno financijskim benefitom...Nisam od onih koji pate od položaja, ako je položaj potplaćen.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:58   #938
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post

Nisam se samoostvario jer smatram da imam potencijala barem za razinu više od ovog gdje sam sad, ali samoostvarenje mora biti popraćeno financijskim benefitom...Nisam od onih koji pate od položaja, ako je položaj potplaćen.
Ako su ti prije svega bitni nofci, da ti samo natuknem kako sam na svojim leđima teško možeš doći do većih para, to za tebe trebaju napraviti drugi. Pa malo razmisli u tom smjeru ako si talentiran i poduzetan. A prilika ima tko ih traži, uvijek negdje postoji neka niša gdje se možeš pozicionirati i zaraditi pare... Ako ja mogu možeš i ti.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:11   #939
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Yooy, koyi si ti Muyo.
Sta je babo? Sta os? Sta sta
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:13   #940
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
o, oprosti ipak ti, trebala sam ti bolje pokazati.
U redu je.


Sviba, za domaću mislim. Rizik je, da. I upravo u tome je kvaka 22. Barem mi se čini tako. I ako imaš neku novčanu zaleđinu za slučaj neuspjeha, svedjedno mislim da moraš imati neku drugu motivaciju koja se ne odnosi ni na položaj a niti na novac. Nego možda na tvoje osobno profesionalno ostvarenje. Ili ne znam, nešto tipa toga, ti vjerojatno sam znaš sto te motivira.

U svakom slučaju, mislim da bez obzira na rizik i ostale cijene trebaš ići za tim da ostvariš svoje potencijale. Nisi ih ostvario i tu je ključ, to te žulja.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger