Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 19:38   #41
(ps. sviđa mi se kako pišeš, Leteća. I o Željeznoj glavi i psiho Moni s literarnog kuta s kojeg sam zdušila bez traga. ( ))

Zadnje uređivanje Klosta : 02.11.2017. at 20:00.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 19:42   #42
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Mi smo potpuno različitih struka, on tehničke, ja humanističke. Ali prirodna znatiželja s moje strane odvest će me da s njim proučavam kako funkcioniraju solarni paneli, a on je počeo čitati knjige na moju preporuku. Kod nas se dogodi doslovno ono što je Leteća napisala da me drži za ruku dok čitam V. Despentes, a onda kad završim uvalim je njemu.
Ipak moj intelektualni rast ili stagnacija ovise samo o meni i mojim prijašnjim navikama. Jedino da mi čupa knjigu iz ruke i umjesto nje mi uvali motiku, tada bi mogla pisati o nekom utjecaju. Ali kako toga nema, život teče dalje u mojem ritmu.

U mojoj posljednjoj vezi su se zajednički interesi preklapali u uber-visokom postotku, i nije bilo nikad moljenja i dogovora da se ide negdje, gleda nešto, biva kreativan, nego se nekako više podrazumijevalo, tako smo funkcionirali i oko toga gradili sve ostalo. Naša veza je bila svojevrstan pohod na gradsku kulturu. Ali ovo je vjerovatno ekstreman primjer.
Primjer koji bih također navela i također je vjerovatno ekstreman je onaj sa šupendara - krnfklicina (slovo manje-više ) priča. Zapravo mi se čini da puno šupendarskih priča ima neku dozu osobnog rasta i kreativnosti kao nuspojavu. A možda i miješam babe i žabe i sudim na osnovu nedovoljno primjera, ko zna.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 23:13   #43
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje. Mene su uvijek privlačili takvi ljudi, volim tu neku strast koja graniči sa patologijom, tjera te da pomjeraš granice, odlaziš u krajnosti što je meni lično fascinantno i ne srećem takve ljude često. Možda ima veze s nekom hiperaktivnošću ili tako nečim.
ja baš srećem takve ljude i pored njih se osjećam tako nekako normalno iako smatram da sam daleko od toga
u principu meni to i je patologija jer mi je nekako suludo da čovjek može biti okupiran tako sa nečime
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 23:23   #44
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
ja baš srećem takve ljude i pored njih se osjećam tako nekako normalno iako smatram da sam daleko od toga
u principu meni to i je patologija jer mi je nekako suludo da čovjek može biti okupiran tako sa nečime
Mene usrećuje sretati ljude koji se svim bićem zanimaju za nešto.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 14:19   #45
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
(ps. sviđa mi se kako pišeš, Leteća. I o Željeznoj glavi i psiho Moni s literarnog kuta s kojeg sam zdušila bez traga. ( ))
A to si ti!

Zvala sam malo previše ljudi na to prkno od foruma pa nisam mogla pratiti tko je tko. A onda me banirali, smradovi.

Ontopic, nekako mi se čini da su tom intelektualnom, emotivnom, duhovnom i kojekakvom rastu u vezama sklonije žene, dok su se muškići spremniji zadovoljiti s ulogom vječnog djeteta. A ne možeš nekoga vući za uši da naraste, mislim možeš, ali tako će mu samo narasti uši.

Da sad ne ispadne kako samo blatim muške, imaju i žene svojih mušica - jedna od njih je da muškarca doživljavaju kao neki svoj projekt, kao u Pigmalionu. Opet, i ta priča ima različitih verzija. U jednoj od njih Atena je odlučila nagraditi kipara za njegov trud i Galateja je doista oživjela. I čim je otvorila svoje prekrasne oči rekla je:

- Hvala ti što si me stvorio ovako lijepom. A sada odlazim. Zaboga, zar si doista mislio da će ovakvo savršenstvo bez mane provoditi vrijeme uz tebe, smrtniče.

Tako da... ne znam što kažu na onom trećem forumu, ali čini mi se da je to inzistiranje na neprestanom razvijanju partnera recept za katastrofu. Tko s djecom liježe posran ustaje i tako to. Nađi si ti fino nekog kompletnog muškića koji je narastao koliko treba. Ako takvi uopće postoje.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 11:24   #46
Quote:
Zvala sam malo previše ljudi na to prkno od foruma pa nisam mogla pratiti tko je tko. A onda me banirali, smradovi.
Nisam jedina i posebna?


Quote:
Tako da... ne znam što kažu na onom trećem forumu, ali čini mi se da je to inzistiranje na neprestanom razvijanju partnera recept za katastrofu. Tko s djecom liježe posran ustaje i tako to. Nađi si ti fino nekog kompletnog muškića koji je narastao koliko treba. Ako takvi uopće postoje.
Da kojim slučajem naiđem na nekoga ko je "gotov proizvod" nisam sigurna da bih uopće znala šta s njim. Zapravo se ovo nadovezuje na ono što si ranije linkala, o postajanju onakvom osobom kakvu bi htio imati pored sebe, jer uz gore pomenutog Kompletnog ne ide ništa manje od iste takve žene. Valjda.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 14:11   #47
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Nisam jedina i posebna?




Da kojim slučajem naiđem na nekoga ko je "gotov proizvod" nisam sigurna da bih uopće znala šta s njim. Zapravo se ovo nadovezuje na ono što si ranije linkala, o postajanju onakvom osobom kakvu bi htio imati pored sebe, jer uz gore pomenutog Kompletnog ne ide ništa manje od iste takve žene. Valjda.
Ma jesi, samo ja nisam uspjela odmah percepirati tvoju posebnost što, forumskim rječnikom, govori više o meni nego o tebi.

Je, to je ta zamka. Oni koji su okej nisu nam dovoljno dobri jer nisu zanimljivi. Zato tražimo one čiji se demoni znaju lijepo igrati s našima.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 15:33   #48
Zato ja fino kad nanjušim patologiju okrenem joj dupe i igram se sama sa svojim demončićima. Ionako nikad nisam voljela timske sportove, a ovako znam cake tog tog jednog protivnika pa ga svako toliko i nokautiram.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 17:45   #49
Meni je igranje s tuđim patologijama osvijestilo toliko stvari u vezi mojih vlastitih trauma (a kojih nisam ni bila svjesna) da sam im vječiti dužnik. Ali mda, i ja sam se malo umorila pa baš nemam želje više bejbisitati tuđe demone, bar ne u skorijoj budućnosti.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 20:29   #50
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Meni je igranje s tuđim patologijama osvijestilo toliko stvari u vezi mojih vlastitih trauma (a kojih nisam ni bila svjesna) da sam im vječiti dužnik. Ali mda, i ja sam se malo umorila pa baš nemam želje više bejbisitati tuđe demone, bar ne u skorijoj budućnosti.
Ovo. Samo što sam ja već prešla granicu premorenosti - sad si mi takve stvari samo iritantne i dosadne. Što je čudno: nekad su mi dosadni bili ljudi kod kojih je sve po peesu, danas te neke kraljice drame i ljudi s temperamentom trogodišnjaka. Demone bih bejbisitala za tristo kuna po satu - ne manje, ali može više. Sve prema platežnim mogućnostima.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 22:26   #51
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Ne, ne, nikako nisam mislila da je ili-ili, više me je zanimalo koji procenat ljudi ovdje traži i ovo drugo a ne zadovoljava se samo emocionalnom konekcijom.

Na drugom jednom forumu (o psihologiji) se povela diskusija o tome kako tražiti osobine poput visoke inteligencije ili obrazovanosti u drugoj osobi ima puno više veze sa regulisanjem vlastitog samopouzdanja te sa labilnošću vlastitog karaktera a najmanje s ljubavlju.
kada nesto trazis u drugima zapravo mislis da necega nemas dovoljno jer ga inace ne bi trazio ili zahtijevao. zato je svako ocekivanje odnosno trazenje na neki nacin odustajanje od sebe.
pisem zapravo iz osobne empirije. iz gresaka koje sam cinio i koje jos cinim. ovo je neka vrst ad hoc mementa.

autenticna osobnost motive i smisao ne trazi izvan sebe, ne reflektira se i ne kompenzira u drugim osobama osim u prolasku kroz faze sazrijevanja jer je takva mimetika adaptivna nuznost ali se dakako kriticki promatra. jer to je zapravo jedino sto moze. biti samoreferencijalan 'sustav' koji ne treba drugog da bi bio ili da bi mislio. ali biva uz druge i s drugima jer zeli.
veze nam ne sluze da rastemo.
rast je strogo unutarnja kategorija i tice se sebeistrazivanja. rast je lutanje u sebi. rast je i dopiranje. i to stalno dopiranje. heraklitovsko kretanje po osobnim rijekama. dok god si sebesvjestan.
veza bi trebala biti susretanje dvaju dopiranja. bez stajanja.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:26   #52
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
biti samoreferencijalan 'sustav' koji ne treba drugog da bi bio ili da bi mislio. ali biva uz druge i s drugima jer zeli.
veze nam ne sluze da rastemo.
rast je strogo unutarnja kategorija i tice se sebeistrazivanja. rast je lutanje u sebi. rast je i dopiranje. i to stalno dopiranje. heraklitovsko kretanje po osobnim rijekama. dok god si sebesvjestan.
veza bi trebala biti susretanje dvaju dopiranja. bez stajanja.
Ne treba drugog da bi mislio ili bio, slazem se, ali mu je potreban drugi za razmjenu misli, ideja, a drugi da bi bio u stanju učestvovati u takvim razmjenama bi trebalo da bude na sličnim "frekvencijama". I koliko god da je roadtrip individualan opet mi se čini da je ono u nama i ono oko nas uslovljeno jedno drugim, mene iz nekog razloga rastužuje misao da ne mogu u toj svojoj The osobi pronaći slične porive i čini mi se nevjerovatnim bez takvog fonda zajedništva s nekim moći funkcionirati. (svakako radim čistku svega u što vjerujem, pa i ovo slažem na za-preispitati-hrpu )
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:27   #53
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Što je čudno: nekad su mi dosadni bili ljudi kod kojih je sve po peesu
Ja sam upravo u fazi auto-šamaranja zbog sličnih stavova, i tek ovako kad se napiše/pročita mi vlastita nezrelost postane neukusno neugodna. Sljedeća je na redu faza preodgajanje sebe same.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:36   #54
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Ne treba drugog da bi mislio ili bio, slazem se, ali mu je potreban drugi za razmjenu misli, ideja, a drugi da bi bio u stanju učestvovati u takvim razmjenama bi trebalo da bude na sličnim "frekvencijama". I koliko god da je roadtrip individualan opet mi se čini da je ono u nama i ono oko nas uslovljeno jedno drugim, mene iz nekog razloga rastužuje misao da ne mogu u toj svojoj The osobi pronaći slične porive i čini mi se nevjerovatnim bez takvog fonda zajedništva s nekim moći funkcionirati. (svakako radim čistku svega u što vjerujem, pa i ovo slažem na za-preispitati-hrpu )
solipsizam koji citas, posljedica je mojih godina, stavova a najvise, gresaka. procitati i zaboraviti napisano.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 00:09   #55
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
solipsizam koji citas, posljedica je mojih godina, stavova a najvise, gresaka. procitati i zaboraviti napisano.

Prekasno. Onda je valjda posljedica mojih godina, stavova a najviše grešaka misliti kako drugi ipak imaju aktivnu ulogu u tom procesu, ne znam kako si drugačije objasniti suživot na Zemlji.
Ti onda ne očekuješ od drugih bića apsolutno ništa kad vam se ukrste putevi? Koji je smisao ukrštavanja onda?
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:01   #56
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Prekasno. Onda je valjda posljedica mojih godina, stavova a najviše grešaka misliti kako drugi ipak imaju aktivnu ulogu u tom procesu, ne znam kako si drugačije objasniti suživot na Zemlji.
Ti onda ne očekuješ od drugih bića apsolutno ništa kad vam se ukrste putevi? Koji je smisao ukrštavanja onda?
ocekujem, i smatram to svojom greskom.
drugi nam mogu biti referentne tocke ali ne bi trebali biti izvor motiva. negiramo se na takav nacin. upravo suprotno sebepotvrdi. ideal je konsenzualno udruzivanje. iz radosti i vedrine. zbog lakoce dopiranja. zbog kise koja drugacije zvuci nego sada. zbog mnogih razloga koji nisu trebanje nego obostrano obogacivanje. uzajamnost cinjenja. dvostrukost koja ima eksponencijalnu a ne linearnu vrijednost i tice se sviju u konacnici. jer na taj nacin povecavas ukupnu masu afirmativnog. sto je neki nedefinirani vid smisla a meni zvuci donekle uvjerljivo. a malo i zbog savrsenih guzova i spicastih antenskih bradavica ciji sam poklonik.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 14:02   #57
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
ideal je konsenzualno udruzivanje. iz radosti i vedrine. zbog lakoce dopiranja. zbog kise koja drugacije zvuci nego sada. zbog mnogih razloga koji nisu trebanje nego obostrano obogacivanje. uzajamnost cinjenja. dvostrukost koja ima eksponencijalnu a ne linearnu vrijednost i tice se sviju u konacnici.
Istina.

Iako, čini mi se da je teško doprijeti do te lakoće.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 17:06   #58
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Istina.

Iako, čini mi se da je teško doprijeti do te lakoće.
istina? mislis li na savrsene guzove i antenske bradavice? pa da, istina je.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 17:16   #59
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
istina? mislis li na savrsene guzove i antenske bradavice? pa da, istina je.
Jes, za sve je kriv kapitalizam. U Jugi je i to bilo lakše.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 22:40   #60
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Da li u vezama instistirate i na intelektualnoj komponenti, intelektualnom "su-rastu" s drugom osobom, da li kao partnere ili čak za prijatelje tražite (samo) one uz koje to možete postići? Ili se pak zadovoljavate emocionalnom komponentom ukoliko uvidite da gore pomenuta nedostaje?

Ukoliko je odgovor da, mislite li da takav pristup vezama nosi nešto devijantno, narcisoidno u sebi ili je to tek ljudska priroda?

Fala.
"Da li je ljubav bez para i obrazovanja dovoljna?"

Znatno jednostavnije za napisati.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.