Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2011., 13:21   #81
Žive i u mom stiropolu... Smradovi odvratni. Najgori su mi ovi s krilima. Mislim, ono. Mrav, pa krila. Fuj. Uglavnom, špricanje kad god se pojave, pa se nakon nekog vremena prestanu pojavljivati. Ali da ratujemo već godinama, pa da. Ne kužim zašto, o zašto se više ne isele. Ili vole da ih trujem? Fuj.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 22:28   #82
adio mravi

mislim da ne treba koristiti neopitroid i sl .,nije to baš bezazleni prašak (pročitati kako djeluje na naše zdravlje i u prirodi),moje provjereno iskustvo je:
1. mravi mrze obične klinčiće,posula sam ih po svim ladicama,u kutke ormara sa hranom - ovo je najmirisnije rješenje
2.namrviti obični svježi kvasac
3.listovi svježeg paradajza (ako nemaš svoj vrt,nađe se na placu kod kumica pokoja grančica ili dogovoriti da ti donese)
ton-na-ton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 00:21   #83
Bok, ja imam problema sa Carpenter mravima kako mi se čini po opisu i slikama.
Ne znam kako se zove na hr to, mozda mrav stolar ili tako nesto...
Uglavnom, problem su leteci, cini mi se da su veliki jednako kao i obicni, mrvicu manji, obicnih (oni bez krila) bas i nema, samo par sam ih vidio, no ove letece vec refleksno ubijam.. Citao sam nesto malo, i ti leteci su valjda zenke, te ce neke od tih zenki postat kraljice i napravit nove kolonije..

Cini m se da su se zavukli negdje ispod parketa/lajsni, sutra odmah ujutro idem u kupovinu preparata za rat, trenutna šoping lista je raid kucice, neo pitroid, i neki killer sprej. Ako te kucice ili neo pitroid ne radi sa ovim mravima, please recite, pa da odmah kupim nesto drugo..
StarDoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 11:08   #84
Ergo, ja sam osoba koja je prosula po stanu na kilograme soli, nadrobila kvasca za potrebe jedne oveće pekare i išarala kredom površinu veću od dječjeg igrališta. Ništa nije upalilo.

A onda mi se dogodio raid protiv mravaca. 16 kn pakiranje od dvije "kućice" u DM-u. Dva pakiranja su bila dostatna za stan od 60 kvadrata. Za 32 kune riješila sam se mravaca u roku od tri dana.

Ovo funkcionira na principu privlačenja mravaca u "kućicu" (mirisom maslaca od kikirikija, ako se ne varam ). Onda oni poberu unutra neko sranje, odnesu to sranje natrag u mravinjak i pomore time cijelu koloniju.

Fakat funkcionira. Prije dvije godine sam "investirala" u to prvi puta. Mravaca nije bilo pune dvije godine natrag. Ove godine su se ponovno pojavili, ponovila sam proceduru i za dva dana sve je opet bilo čisto.

A evo i jednog nadobudnog bedačeka koji prodaje na njuškalu gore navedeni proizvod po cijeni većoj no što je u dućanu.

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/ra...-oglas-1889381
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 12:55   #85
Hm, mravi na mojoj terasi nisu htjeli ući u tu kućicu. Došli bi blizu ali bi se odmah okrenuli i otišli dalje. Onda sam im stavio parmezana unutra i ulazili su danima unutra i van i tako stalno i nisam primijetio da ih manje - dapače, bilo ih je sve više jer im je parmezan očito bio mljac.

Nakon toga sam odustao, bacio kućice u smeće a na mrave se nekako naviknuo. Zapravo me ne smetaju dok ne ulaze u stan, a za sada se drže vani pa u miru dijelimo ovaj dio svemira.
20doASA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 01:05   #86
Mravi na kuhinjskoj plohi, po danu tu i tamo koji,svako jutro more mrava...Za poluditi.Svaku večer ostaje izglancana kuhinja, nema nikakvih mrvica niti kapi vode...A oni i dalje šeću li ga šeću.Obzirom da se radi o kuhinji i kuhinjskim plohama, stvarno me gadi.
Raidove kućice ništa ne djeluju, kupljene su i postavljene prije sedam dana, kreda, lišće rajčice, cimet i papar apsolutno ništa ne djeluju, oni se i dalje prešetavaju preko svega toga.
Obzirom da je kuhinja u pitanju, ne znam da li smijem špricati biokillom ili neopitroidom??
Ako netko ima kakav savjet, molim pomagajte jer će me mravci izluditi
ROARY1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 15:56   #87
Quote:
ROARY1 kaže: Pogledaj post
Mravi na kuhinjskoj plohi, po danu tu i tamo koji,svako jutro more mrava...Za poluditi.Svaku večer ostaje izglancana kuhinja, nema nikakvih mrvica niti kapi vode...A oni i dalje šeću li ga šeću.Obzirom da se radi o kuhinji i kuhinjskim plohama, stvarno me gadi.
Raidove kućice ništa ne djeluju, kupljene su i postavljene prije sedam dana, kreda, lišće rajčice, cimet i papar apsolutno ništa ne djeluju, oni se i dalje prešetavaju preko svega toga.
Obzirom da je kuhinja u pitanju, ne znam da li smijem špricati biokillom ili neopitroidom??
Ako netko ima kakav savjet, molim pomagajte jer će me mravci izluditi
Mi smo također imali isti problem, pošpricali smo rubove uz zid biokillom i od mrava više ni traga (a mi smo još tu )
aware is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 20:42   #88
a kakav je ovo kukac

Meni se na kući pojavio ovakav insekt.
Što pa jeto?
Sivi su, mali do 2-3 mm dosta brzi.



Uploaded with ImageShack.us
Denno is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 23:52   #89
Aware hvala.Probat cu sutra i ja s biokillom, nadam se da ce pomoći jer mi kuhinja pomalo izgleda kao bojno polje od svih narodnih preparata za tamanjenje mrava(iscrtana kreda,lišće zabodeno u kutove,lajsne premazane octom itd...)
U svakom slučaju hvala, javim jesu li mravi odustali i od nas...
ROARY1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 17:57   #90
imam punu kuhinju (šta kuhinju, pun stan) prokletinja
kućice nisu pomogle, nimalo
neopitriod, biokill i ostali killovi i kemije mi nisu baš opcija
imam puzajuću bebu i mačku u stanu

klinčić? lako za ladice, kak da stavim klinčić po cijelom stanu?
nešto drugo? kreda nula bodova
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 21:09   #91
Jučer navečer ravno sa terase pa kroz vrata horda mrava nahrupila u moj stan. Prvo sam probala humanim metodama, eteričnim uljima (jer kao miris im smeta) rezultat , ujutro nema ih više na tom potezu nego metar i pol desno i to u ogrnomnim količinama. Pošpricala sam sve sa octom, zatim sodom bikarbonom, uljima, na kraju prešla i na nehumane metode - kućice i pjenu, rezultat - ništa.
Puna ih je kuhinja, izviru ispod namještaja, ne možemo otkriti od kuda dolaze čak imam osjećaj kao da izlaze iz zida.
Još neka ideja?
ako se nastavi ovim tempom sutra ih očekujem i u krevetu
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 10:56   #92
Ove godine i kod nas najezda mrava, a do sad nikad nijednog
Stan brišem 2-3 puta dnevno, onda nakratko nestanu ali evo jutros pogled u sudoper pun mrava. Do sad sam isprobala one "domaće" metode sa octom i praškom ali niš ne djeluje pa mislim da krećem u napad sa biokilom ili tim nekim raidom.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 12:25   #93
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Ove godine i kod nas najezda mrava, a do sad nikad nijednog
Stan brišem 2-3 puta dnevno, onda nakratko nestanu ali evo jutros pogled u sudoper pun mrava. Do sad sam isprobala one "domaće" metode sa octom i praškom ali niš ne djeluje pa mislim da krećem u napad sa biokilom ili tim nekim raidom.
Ja ću opet pohvaliti raid "kućice".

Preselila sam nedavno u novi stan gdje su me dočekali mravci. Jednu kućicu sam tutnula u kupaonu, drugu stavila tik uz balkonska vrata (dosta ih je na terasi bilo). Stan od 45 kvadrata, kućice stajale tri dana u komadu; svi su mravci nestali u tom roku.

U međuvremenu smo preselili i mačka u novi stan pa sam pokupila kućice jer nije sigurno za kućne ljubimce i nisam ih više vratila, ali ni mravci se ne vraćaju. A stvarno ih je bilo gomila, po cijelom stanu.

Preko dva tjedna već nema raida, ali niti jednog mravca više.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 20:44   #94
I kod nas najezda!Užas!Stotine ih se skupe na jednu mrvicu kruha!
Kučice lani pomogle ali ove godine 0 bodova.Probali smo neopitroid , rajdovu pjenu, cimet , mentu ali NIŠTA!
Oni i dalje izlaze?Dovode nas do ludila!Svu hranu moram provjeravat.
veseljko69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 03:39   #95
Mravi dolaze u različitim oblicima i veličinama ali kad vam se pojave u domu zapravo vas najmanje zanima o kojem se tipu mrava radi. Mravi su problem mnogima pa su se ljudi dosjetili različitih praktičnih načina kako ih se riješiti i vratiti ih u prirodu kamo pripadaju.
Zašto mravi uopće dolaze u naše domove?
Zato jer je to idealno mjesto za pronalaženje hrane, a posebno naša kuhinja.
Dakle, prva stvar koju treba učiniti kada otkrijete da imate mrave temeljito je čišćenje, a pravo mjesto za početak čišćenja upravo je kuhinja jer i najmanja količina hrane, kao što je mrvica kruha, pozivnica je mravima da uđu u vašu kuću.
U naše domove mravi obično ulaze kroz sitne pukotine i otvore stoga treba otkriti odakle dolaze i zatvoriti ta mjesta (za ovo vam vrlo dobro može poslužiti silikon).
Nekoliko praktičnih savijeta kako otjerati mrave:
mravi ne vole dječji puder –malo dječjeg pudera po mjestima gdje ste ih primijetili natjerat će mrave na odlazak
mravi ne vole ocat, koji također možete poprskati / nakapati na područja gdje ste ih primijetili. U istu svrhu možete primijeniti crni papar i cimet.
bezbriga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 08:52   #96
Quote:
bezbriga kaže: Pogledaj post
........
U naše domove mravi obično ulaze kroz sitne pukotine i otvore stoga treba otkriti odakle dolaze i zatvoriti ta mjesta (za ovo vam vrlo dobro može poslužiti silikon).]
Baš sam krenula pisati kako sva sreća da smo brzo skužili otkud dolaze - iz jedne pukotine ispod balkonskih vrata i čim smo rupu zasilikonirali, mravi su momentalno nestali
Za svaki slučaj sam još našpricala pol boce Raida u tu rupu prije silikona

Quote:
bezbriga kaže: Pogledaj post
Nekoliko praktičnih savijeta kako otjerati mrave:
mravi ne vole ocat, koji također možete poprskati / nakapati na područja gdje ste ih primijetili. U istu svrhu možete primijeniti crni papar i cimet.[/B]
Hm, ovi moji se nisu previše bunili na ocat. Ok, malo bi se uzvrpoljili kad bi došli do tog područja gdje je ocat ali bi ubrzo nastavili svojim putem.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 13:36   #97
Ja kad primjetim mrave u kuhinji sve oko balkonskih vrata posprejam sa Raidom ili nečim sličnim (ono za muhe, mrave i žohare). I nestanu. Obično se ponovo vrate nakon što pada kiša pa opere taj Raid. Onda posprejam opet. Ali ja ih nemam puno.
Više ih imam u kupaoni, ne znam otkuda dolaze, mislim da od susjeda ispod mene. Ali u kupaoni nemaju šta jesti pa pokrepaju. Uglavnom ih viđam u mrtvom stanju.
Navodno ih u Španskom ima užasno puno, da žive u fasadi/zidu pa ih se ljudi ne mogu riješiti nikako. I to oni žuti.
Mislim da se čak može zvati deratizacija, mislim da samo za te žute, i onda ti oni "zadime" sve sa nečim, mislim da 24sata ne možeš biti unutra i nema ih više nikada. Ali ne znam baš za detalje.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 21:09   #98
meni su se okupili oko zatvorene kutije keksa pa sam ih s raidom smaknuo i ostavio ali su se novi vratili tako ono o tome da se ostali boje toga ostaje samo mit za mene
ALEO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 23:51   #99
mravi

isti problem imam i ja žuti mravi u kuhinji ne mogu naći od kuda izlaze špricam sa raidom ali ujutro evo nove ekipe vec polako ludim
lady tajchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 21:31   #100
Pozdrav svima. Prvi puta sam na nekom forumu pa Vas molim za pomoć. Kuća mi je puna mrava, u početku sam mislio da idu prema hrani, ali to je palo u vodu kad smo ih počeli zaticati: u ormaru, na umivaoniku, na wc dasci, trosjedu, prozorima, lusterima i neznam gdje ne. Kvaka je u tome što ih nikad nema puno, ( u grupicama po troje, a trojke su Đuro šta??? , pa da mogu vidjeti gdje je kolonija. probali smo sa sprejevima i prahovima, ali to je kratkog vijeka i lokalno, a nemogu baš naprašit pitroidom cijelu kuhinju i ostaviti tako mjesec dana. puno hvala svima koji pomognu ili barem pročitaju post.
HATE ANTS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.