Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2014., 13:51   #141
Samo da javim da sam bio upravo kod doktorice i rekla mi je da mi je ta kvržica pod kozom i da se to ne dira/operira.. I nije mi htjela dat uputnicu Ajd barem mi je srce na mijestu..
gamer55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 19:48   #142
A je li ti barem rekla o čemu se radi?
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 17:55   #143
Ako mi netko moze pomoc jer sam bas zabrinuta.Kod djeteta sam u razini obrve napipala pomicnu kvrzicu,pitala sam pedijatricu rekla je da nije nista alarmantno, da pratim jel raste pa vadit.E sad neko vrijeme sam bila mirna,kvrzica je iste velicina ali mi se cini da na djelu di je ona nema dlakica od obrva,kao da su otpale,E to me prepalo,jel to sta znaci,imate li vi dlake ili kosu na mjestu gdje su te potkozne kvrgice.u pon cu do doktora,al do tad jos ima a mene hvata panika.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 14:48   #144
Joj, vidim da duuuugo nitko nije ništa ovdje postao, no nadam se da će ovo netko vidjeti i dati mi neki savjet vezan uz ovu temu.
Jutros mi se pojavila neugodna "čudna" bol na lijevoj strani glave, poviše uha, ali malo više prema sredini. Napipala sam nekakvu kvrgu, na osjet duguljastu no imam osjećaj kao da je povezana sa kosti, da, kao nekakva tvrda kost-kvrga koja onak nekako podmuklo boli.
Da napomenem, na istom to mjestu imala sam sve isto u 9 mjesecu 2013, i to je trajalo nekih mjesec do dva. Išla sam čak i na magnetsku rezonancu - orivatno, no na MR mozga nisu uočene nikakve abnormalnosti. EEG isto u redu. U to vrijeme kada sam prvi put "dobila" tu kvrgu
stvorila mi se ona takozvana knedla u grlu i počela sam strašno puno kašljati pa sam se zabrinula i otišla na pregled prvo kod otorinolaringologa, potom kod endokrinologa i sve je bilo ok.
Knedla je prestala sama od sebe (vjerojatno stres), no kašalj me i dalje ponekad napadne.
Što mi se to događa i kava je to kvrga posrijedi? Doktor se stalno nešto izmotava i stvarno ne kužim što dalje.
Muče me pitanja kao napromjer, što ako je nešto ozbiljno...?

Eh zaboravih napisat da sam zajedno sa MR mozga napravila i MR cervikalnog (vratnog) djela kralježnice i nalaz je dosta loš za moje godine (36 mi je). Uglavnom piše da mi spoliozni disk (iskrivljeni disk)pritišće medulu spinalis tj. leđnu moždinu i da je dio gdje prolazi krv do mozga dosta sužen. Da li je moguće da se zbog nedostatka cirkulacije u glavi može stvoriti takva jedna kvrga i ako je zašto?

Hvala i plz pomagajte.
__________________
"Que sera sera, whatvere will be, will be, the future is not ours to see - Que sera - sera."
BebaN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 14:52   #145
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Ako mi netko moze pomoc jer sam bas zabrinuta.Kod djeteta sam u razini obrve napipala pomicnu kvrzicu,pitala sam pedijatricu rekla je da nije nista alarmantno, da pratim jel raste pa vadit.E sad neko vrijeme sam bila mirna,kvrzica je iste velicina ali mi se cini da na djelu di je ona nema dlakica od obrva,kao da su otpale,E to me prepalo,jel to sta znaci,imate li vi dlake ili kosu na mjestu gdje su te potkozne kvrgice.u pon cu do doktora,al do tad jos ima a mene hvata panika.

Draga, mislim da se radi o masnom tkivu kod beba, a to nije ništa , ma ništa opasno. Evo pogledaj ovdje: http://www.ringeraja.ba/forum/m_1186235/printable.htm

Nadam se da je pomoglo
__________________
"Que sera sera, whatvere will be, will be, the future is not ours to see - Que sera - sera."
BebaN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 22:54   #146
zljezde na glavi

imala bih ija pitanje ako moze od koga kakav dobar savjet ili odgovor
i kod mene se na potiljku pojavila kvrga velicine ljkeljka i tacno se nalazi na vratnoj zili odmah ispod kose gdje se zavrsaje vrat pocinje glava e na dodir me boli da mi suze udare na ocu isla sam ljekaru vadila sam nalaze kao neka infekcija dobila sam lijekove al jos nema nikakve reakcije na te antibioatike e sta bi sad to moglo biti i nasta to mi daje upozorenje majka sam troje male djece i bas me je strah hvala svima na odgovorima na moje pitanje
mrkulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 05:27   #147
molim Vas odgovorite mi sto pre... :-(
pojavila mi se kvrga iznad desne obrve, odjednom i onda je pocela da se smanjuje, pri nekom pritisku ona se povecava. Bila sam kod doktorke, rekla mi je da je masno tkivo i da treba da masiram kremom kako bih razbila to. Ali ja kada to radim ona se poveca i onda je ostavim par sati i smanji se....zna li neko nesto o tome? :-(
zim09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 20:30   #148
Imam više kvrga na glavi...Jedna je skroz velika i kao da je i počela rasti jer znam da je prije bila manja...Ostale koje imam po glavi su onako mekane na dodir i pomične dok ta na sred glave je baš tvrda i zna me tu i tamo boljeti glava...Nisam još išla kod doktora jer me strah a ne znam šta da radim... Zanima me samo ako netko zna da li u ovom slučaju ne bi trebala bojati kosu? Mislim,ima li to kakve veze s tim jer ipak se radi o kemiji koja mora stajati na glavi...
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 18:37   #149
Ja sam imala jednu takvu lopticu na vrhu glave koja je rasla i došla veličine 1 cm.
Nije baš bila mala, a i počela je stršiti.

Bila kod dr.opće praxe, ona rekla da ne treba ništa dirati.
Meni je to išlo na živce, otišla kod plastičnog kirurga privatno.

On je rekao da je to aterom ili lipom, ne sjećam se više, napravio manji kirurški zahvat nakon kojega odmah ideš doma.

Pokazao mi je tu "lopticu" kad ju je izvadio, imala sam lokalnu anesteziju, i jako lijepo to zašio.

Nakon 8 dana mi je izvadio konce i sve je ispalo super.

Malo je nezgodno što sam morala dio tjemena obrijati (on mi je to napravio) i pritom ići na posao,ali sve to prođe.

Sve sam to platila 400 kn.

Nemojte se bojati, pogotovo ako vam je loptica pomična.

No, svakako treba nešto poduzimati,pogotovo ako se povećava jer se može zakomplicirati ako se upali.

Isto tako, bojam kosu u crno (u svoju boju ), iako nemam sijedih...onako za sjaj.
Imam dobru frizerku koja mi je to mjesto zaobišla jer kad počne rasti kvrga, na njoj ionako ne raste kosa.
Ona mi je i rekla da je puno naraslo.
Znam da to bojanje nije sretno rješenje, ali se bojam..baš me briga.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 15:36   #150
Ja imam jednu na sredini glave koja je dosta velika i zna me boljeti... Imam još jednu poveću ali ona je samo meka na dodir . Skužila sam da mi se još počelo stvarati i jako su sitne,veličine prišta... A tako me strah doktora....
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 17:19   #151
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Ja imam jednu na sredini glave koja je dosta velika i zna me boljeti... Imam još jednu poveću ali ona je samo meka na dodir . Skužila sam da mi se još počelo stvarati i jako su sitne,veličine prišta... A tako me strah doktora....
Bolje ti je odi i to riješi jer se može stvoriti upala, a onda tek nastaje problem.
To je minimalan kirurški zahvat.
Doktor napravi to u po ure i onda si mirna.
Konce digneš za 10-ak dana i to je to.
Nemoj se patiti bezveze...moj savjet.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 13:36   #152
Zanima me,koliko su sigurne one boje u pjeni? Koristila bi to...
Ne znam jel se uopće može išta dogoditi ako idem farbati kosu dok imam te kvrge na glavi? Jedna frendica kaže da i ona ima to i da se farba bez problema...
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 19:52   #153
Unazad dva tri mjeseca primijetila sam na tjemenu dvije veće kvržice ali su pod kožom i onak su ovlanog oblika kao mala brdašca. Dr. opće prakse dao uputnicu za ambulantno liječenje na dermatologiji i rekao da je riječ o bradavicama i da se one mogu spaljivati. Većprije sam na glavi uklonila dvije poveće bradavice ali kirurškim putem pa me zanima da li sada mogu proć bez operacije?
Bettinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 21:46   #154
Ja imam kontra situaciju . U pocetku,prije par mjeseci mi se cinilo da imam kvrgu duz tjemena. Medjutim sada s obje strane imam udubljenja,koje je s jedne strane vece. Kao fontanela kod beba. Doktoru sam to pokazala prije nekih mjesec dana,rekao je da to vjerovatno prije nisam primjetila i da je to moje normalno tjeme . Ali nije. Sad je to udubljenje jos vece. Ne boli me ,nemam drugih simptoma
Ima netko iskustva s necim takvim ?
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2023., 00:17   #155
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
Ja imam kontra situaciju . U pocetku,prije par mjeseci mi se cinilo da imam kvrgu duz tjemena. Medjutim sada s obje strane imam udubljenja,koje je s jedne strane vece. Kao fontanela kod beba. Doktoru sam to pokazala prije nekih mjesec dana,rekao je da to vjerovatno prije nisam primjetila i da je to moje normalno tjeme . Ali nije. Sad je to udubljenje jos vece. Ne boli me ,nemam drugih simptoma
Ima netko iskustva s necim takvim ?
Imam slican problem. Jeste li u međuvremenu bili kod dr? Zanima me sto ste ucinili povodom toga. Ja se dvoumim bili isao kod dr. Zapravo sam bio kod dermatogola ali mi je rekao da nema pojma sta je to jer se samo moze osjetiti pod prstom a nista se zapravo ne vidi. Ocito je ispod koze a ne iznad.
rasho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.