Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 15:09   #7881
Dvije klinke iznad mene 2 i 5 godina (procjenjujem) - ta djeca u zadnje 3 godine nisu bila vani više od 20 minuta u komadu.

Konstantno trčanje, bacanje stvari, lupanje po radijatorima - ali naravno, nemam ja djecu pa ne znam kako je to.

Imam zato cipele sa drvenim potplatom, pa ne marširam ujutro po stanu između 6:15 i 7:15.

I onda kad se djeca lijepo istrče i legnu onda stara posprema stan - od 23:30 do 00:30 - jel "tko bi mogao živjeti u takvom neredu".
(ono, da djeca pospreme igračke nakon igranja to nije dio odgoja)
pero21 is offline  
Old 14.11.2017., 15:15   #7882
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Ovi kod mene su najgori zimi. Ima ih troje i to kad stane divljati mene zaboli glava. Po ljeti su kod djeda na moru. Zanimljivo je da smo i na moru, pukom slucajnosti, isto susjedi ali na moju srecu u razlicitim zgradama...ne bih podnijela to divljanje i na godisnjem....

Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
mogu misliti kako je to kad imas troje takvih odmah iznad.... uff

Quote:
pero21 kaže: Pogledaj post
Dvije klinke iznad mene 2 i 5 godina (procjenjujem) - ta djeca u zadnje 3 godine nisu bila vani više od 20 minuta u komadu.

Konstantno trčanje, bacanje stvari, lupanje po radijatorima - ali naravno, nemam ja djecu pa ne znam kako je to.

Imam zato cipele sa drvenim potplatom, pa ne marširam ujutro po stanu između 6:15 i 7:15.

I onda kad se djeca lijepo istrče i legnu onda stara posprema stan - od 23:30 do 00:30 - jel "tko bi mogao živjeti u takvom neredu".
(ono, da djeca pospreme igračke nakon igranja to nije dio odgoja)
nemas ti djecu pa ne znas
tipicno...
odgoj?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 01.03.2018. at 12:16. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
genius_one is offline  
Old 14.11.2017., 17:30   #7883
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
postoje igraonice, al onda opet treba odvojiti malo svog vremena i posvetiti ga djetetu.. a to je danas, izgleda, problem.
najlakse ga je pustiti da divlja..
ovi "moji" klinci su 2 kata ispod, a cuje ih se kao da su odmah do mog stana. sve odzvanja kako skacu i trce po stanu. a zgrada nije novija pa da je izolacija nikakva...
jedan drugi klinac je 3 kata iznad mene. kaf mu dodje bratic (imaju otprilike 5, 6 godina) isto tak skacu i trce po cijelom stanu i to nekoliko sati, gotovo bez prestanka. taj mali nikad nije bio vani, pred zgradom na livadi i igrao se s ostalom djecom.
Ja ne kazem nista ta te ekstremne skucajeve, ali da nekome od moje obitelji ili prijateljica kazes da je moje dijete divlje ili neodgojeno - umrli bi od smijeha ker je on jedan zaista miran djecak i zaista smo jako malo doma, po lijepom vremenu smo vani a i sad gledam da smo cesto negdje jer ima toliko aktivnosti po gradu koje su zabimljivije od biti doma

Velim, ovima ispod mene smeta i njegova normalna igra

Evo jedan primjer: cuvali su ga moji mama i tata i on je donosio mom tati autice iz sobe i par puta je prosao preko cijelog stana, dijete od 4 godine u carapicama, i oni su zvali da sta on gore radi i nek prestane
Mama mi je rekla da je do tada mislila da pretjerujem ali da se sad stvarno uvjerila da nisu bas svi svoji

No vec preko godinu dana je mir, ne zovu i ne dolaze otkad me zvao od zenske tata (koji zivi u dalmaciji ) pa sam mu pustila snimku na telefon kad je njegova ljubljena kcerkica nabijala o strop svaki put kad smo presli preko sobe
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 14.11.2017., 19:21   #7884
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja ne kazem nista ta te ekstremne skucajeve, ali da nekome od moje obitelji ili prijateljica kazes da je moje dijete divlje ili neodgojeno - umrli bi od smijeha ker je on jedan zaista miran djecak i zaista smo jako malo doma, po lijepom vremenu smo vani a i sad gledam da smo cesto negdje jer ima toliko aktivnosti po gradu koje su zabimljivije od biti doma

Velim, ovima ispod mene smeta i njegova normalna igra

Evo jedan primjer: cuvali su ga moji mama i tata i on je donosio mom tati autice iz sobe i par puta je prosao preko cijelog stana, dijete od 4 godine u carapicama, i oni su zvali da sta on gore radi i nek prestane
Mama mi je rekla da je do tada mislila da pretjerujem ali da se sad stvarno uvjerila da nisu bas svi svoji

No vec preko godinu dana je mir, ne zovu i ne dolaze otkad me zvao od zenske tata (koji zivi u dalmaciji ) pa sam mu pustila snimku na telefon kad je njegova ljubljena kcerkica nabijala o strop svaki put kad smo presli preko sobe
nemam pojma kakvo je tvoje dijete pa nemrem ni reci da je divlje ili mirno. ni da je neodgojeno.
svaka cast tebi ako s njim ides van i da s njim "istrazujes" okolinu. to je lijepo od tebe (nevezano za ovu temu). sve cesce roditelji to me rade pa onda ovdje dolaze njihovi susjedi i zale se na buku koju stvaraju takvi klinci. cinjenica je da su djeca puna energije te da im je stan svojevsrtan zatvor. njima treba veci prostor gdje se mogu igrat, trcat, skakat (a stan nije mjesto za to, bar ne za ovo dvoje zadnje). zatvaranje klinaca u 4 zida je svojevrsno zlostavljanje, bar ako se to stalno radi. djeca su takva, trebaju ispucati tu svoju energiju (ok, takvi su i moji susjedi, friski penzici)...
genius_one is offline  
Old 14.11.2017., 21:43   #7885
danas sam s oglasne ploce skinula papiric SIPvke iz zgrade

zena kroji svoju kucni red, odredjivala bi sve, zadnje je da se ne busi prije 10 sati
ono, nema veze kakav je kucni red, da je vrijeme iza 8 najnormalnije za bilo kakve radove, ali eto gospodji smeta ako su radovi prije 10 pa bi se svi trebali prilagoditi njoj

i ne, ne busim ja
Peppa Pig is offline  
Old 24.11.2017., 14:38   #7886
I kaj je tu cudno ?
Pa neki ljudi i u 8 ujutro spavaju .
Zabrana facking busenja prije 10 ujutro , kojeg prakticki svaki stan znacajno osjeti i cuje u zgradi je normalna .
__________________
reminder
tonijel is offline  
Old 24.11.2017., 15:05   #7887
Quote:
tonijel kaže: Pogledaj post
I kaj je tu cudno ?
Pa neki ljudi i u 8 ujutro spavaju .
Zabrana facking busenja prije 10 ujutro , kojeg prakticki svaki stan znacajno osjeti i cuje u zgradi je normalna .
Neki ljudi spavaju i u podne. Kakve to veze ima?
Radni dan od 8 je najnormalnije da se može raditi ako netko nekaj mora po stanu bušiti, štemati ili bilo kaj. Uz prethodnu najavu, naravno.
Vikend je drugo, pogotovo nedjelja.
Emmet is offline  
Old 04.12.2017., 15:52   #7888
Ne vidim u čemu je razlika između:
- upucati, izbosti itd. nekoga ili
- kao nečiji susjed godinama, svaku noć, po cijelu noć, lupati namjerno tako da susjed ne može spavati, a zna da čovjek sutra radi, tako da mu se sruši zdravlje i imunosistem i dobije karcinome i umre ?
I jedno i drugo je ubojstvo, a oni koji to rade su ubojice u oba slučaja. Rekao bih da je u drugom slučaju još gore ubojstvo jer je prikriveno, dugotrajno. A one koji to rade se ne sankcionira. Kako dokazati policiji koja je došla kad je sve tiho, da je prije pola sata lupao po zidu, podu, plafonu? I da će za pola sata opet?
Ne, ne mislim na djecu koja trče, susjedu koja hoda u klompama, pse, veš mašine i slično. Mislim na ubojice koji namjerno poduzimaju sve da njihov susjed nikada ne može spavati. Koji su budni cijelu noć i lupaju mu. Dok god se ne iseli.
Dameeer is offline  
Old 04.12.2017., 20:45   #7889
Kako znaš da je namjerno?
Alfa Romeo is offline  
Old 04.12.2017., 22:37   #7890
Quote:
tonijel kaže: Pogledaj post
I kaj je tu cudno ?
Pa neki ljudi i u 8 ujutro spavaju .
Zabrana facking busenja prije 10 ujutro , kojeg prakticki svaki stan znacajno osjeti i cuje u zgradi je normalna .
Zasto u 10, zasto ne prije 11 ili recimo prije podneva? Zato jer najcesce radno vrijeme ureda, skola i vrtica je od 8-16 (ako ne i ranije). U tom periodu je statisticki najmanje ljudi doma pa je potpuno opravdano da se tad i vrse radovi. Dapace pozeljno je tom periodu izvodit takve radove. Onaj tko je doma u to vrijeme ili recimo spava mora biti svjestan da je nemoguce svakome udovoljit i da ce morat prihvatit da je on taj koji je izvan uobicajene norme.

Sent from my SM-T819 using Tapatalk
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Old 05.12.2017., 01:20   #7891
Quote:
tonijel kaže: Pogledaj post
I kaj je tu cudno ?
Pa neki ljudi i u 8 ujutro spavaju .
Zabrana facking busenja prije 10 ujutro , kojeg prakticki svaki stan znacajno osjeti i cuje u zgradi je normalna .
Radno vrijeme radnika/majstora je od 8 sati. Teško da će im netko plaćati 2 sata nerada kako eventualno ne bi probudili nekog u 10 sati.

Ono što jest problematično, je to da stanari nemaju osjećaj obaveze obavijestiti susjede da će imati bučne radove u stanu, da će možda isključiti vodu na pola sata... To čak ne smatram pitanjem kućnog reda, već građanskog odgoja.


Quote:
Dameeer kaže: Pogledaj post
Ne vidim u čemu je razlika između:
- upucati, izbosti itd. nekoga ili
- kao nečiji susjed godinama, svaku noć, po cijelu noć, lupati namjerno tako da susjed ne može spavati, a zna da čovjek sutra radi, tako da mu se sruši zdravlje i imunosistem i dobije karcinome i umre ?
I jedno i drugo je ubojstvo, a oni koji to rade su ubojice u oba slučaja. Rekao bih da je u drugom slučaju još gore ubojstvo jer je prikriveno, dugotrajno. A one koji to rade se ne sankcionira. Kako dokazati policiji koja je došla kad je sve tiho, da je prije pola sata lupao po zidu, podu, plafonu? I da će za pola sata opet?
Ne, ne mislim na djecu koja trče, susjedu koja hoda u klompama, pse, veš mašine i slično. Mislim na ubojice koji namjerno poduzimaju sve da njihov susjed nikada ne može spavati. Koji su budni cijelu noć i lupaju mu. Dok god se ne iseli.
Ovo je malo oštro napisano, ali su neka istraživanja pokazala da su loši međususjedski odnosi pogubniji za zdravlje od loših obiteljskih odnosa, ako drugi član obitelji ne živi pod istim krovom (braća, roditelji, tete, stričevi...). Čak se ni ne mora raditi o stvaranju buke, već o poremećenim međususjedskim odnosima s nekim tko je tri kata iznad ili ispod nas.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 06.12.2017., 20:13   #7892
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Kako znaš da je namjerno?
vjerojatno se misli na situacije kada nekoga lijepo i pristojno više puta zamoliš da ne lupa, ne ronda i ne pravi "potres" noću da se zatreseš skupa s krevetom, a on i dalje nastavlja raditi što već radi, onda što drugo da čovjek pomisli nego da je namjerno
josephine_ is offline  
Old 06.12.2017., 20:58   #7893
Quote:
josephine_ kaže: Pogledaj post
vjerojatno se misli na situacije kada nekoga lijepo i pristojno više puta zamoliš da ne lupa, ne ronda i ne pravi "potres" noću da se zatreseš skupa s krevetom, a on i dalje nastavlja raditi što već radi, onda što drugo da čovjek pomisli nego da je namjerno
Jer i moja sipovka je dolazila vrištati pa sam i ja prestao izlaziti u susret. A i na lupanja sam znao "namjerno" biti bucniji.
A dolazila je da hodam.. u vlastitom stanu... I da što marširam kad sam ujutro se spremao na posao...
Alfa Romeo is offline  
Old 06.12.2017., 22:46   #7894
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Jer i moja sipovka je dolazila vrištati pa sam i ja prestao izlaziti u susret. A i na lupanja sam znao "namjerno" biti bucniji.
A dolazila je da hodam.. u vlastitom stanu... I da što marširam kad sam ujutro se spremao na posao...
Jedno je kad se vrišti i bude bezobrazan, drugo je kad te netko lijepo zamoli i objasni, jer često se događa da ljudi ne znaju da se jako čuje jer su drugi tihi pa misle da se ni njih ne čuje. Ako većini susjeda nitko ne "maršira" iznad glave danju i noću i svi lijepo spavaju i sretni su i zadovoljni, eventualno čuju kad je netko na WC-u ili mu nekad nešto slučajno ispadne pa lupi jednom dnevno, onda je očito "problem" onaj tko to radi. Oprosti što sad ispada da si ti sipovac, ali treba malo pripaziti.
josephine_ is offline  
Old 06.12.2017., 22:58   #7895
Quote:
josephine_ kaže: Pogledaj post
Jedno je kad se vrišti i bude bezobrazan, drugo je kad te netko lijepo zamoli i objasni, jer često se događa da ljudi ne znaju da se jako čuje jer su drugi tihi pa misle da se ni njih ne čuje. Ako većini susjeda nitko ne "maršira" iznad glave danju i noću i svi lijepo spavaju i sretni su i zadovoljni, eventualno čuju kad je netko na WC-u ili mu nekad nešto slučajno ispadne pa lupi jednom dnevno, onda je očito "problem" onaj tko to radi. Oprosti što sad ispada da si ti sipovac, ali treba malo pripaziti.
Problem je izolacija. Zakucani drveni parket u drvene grede na koje ide samo žbuka od stropa.
I onda ispada da čovjek ne može hodati u vlastitom stanu bez obzira koje vrijeme bilo...
Šta da hodam kao po jajima cijeli dan jer susjeda nije naučila da ne može imati aposlutnu tišinu u tim uvjetima?
Alfa Romeo is offline  
Old 07.12.2017., 21:36   #7896
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Problem je izolacija.
Potpuno se slažem s navedenim. Iako ne znam kako objasniti zašto u istoj zgradi i istim položajem stana za neke ljude ne znaš jesu li kod kuće, a drugi rondaju i hodaju kao slonovi u koje doba noću... valjda ovi drugi imaju tepihe i mekane papuče. A bome i ja nekad navečer hodam kao po jajima i pazim ako trebam nešto pomaknuti, ne lupam vratima da se trese zgrada i slično. Znači, može se jer me susjeda neki dan pitala jesam li živa, a normalno živim i dolaze mi gosti, kuham, perem, peglam... :-D
josephine_ is offline  
Old 07.12.2017., 23:01   #7897
Quote:
josephine_ kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem s navedenim. Iako ne znam kako objasniti zašto u istoj zgradi i istim položajem stana za neke ljude ne znaš jesu li kod kuće, a drugi rondaju i hodaju kao slonovi u koje doba noću... valjda ovi drugi imaju tepihe i mekane papuče. A bome i ja nekad navečer hodam kao po jajima i pazim ako trebam nešto pomaknuti, ne lupam vratima da se trese zgrada i slično. Znači, može se jer me susjeda neki dan pitala jesam li živa, a normalno živim i dolaze mi gosti, kuham, perem, peglam... :-D
Stvar je u tome da se ponašaš normalno i to nekome zvuči kao da rondaš. Razlika ti je imaš li susjede koji polako hodaju jer su stari, aktivne susjede u srednjim godinama ili pak susjede sa djecom.
I onda bi ja trebao po bivšoj susjedi u normalnim satima hodati u papučama (nosim tenisice inace po kući zimi), na prstima kao da se suljam da ne probudim lava?
Ne ide to tako, mojih 95 kila se nazalost čuju. Neću hodati klompama i po petama, ali neću se bome ni vući kao mačketina na +35...
Ako živiš u stambenoj zgradi sa slabijim izolacijom čovjek se jednostavno mora naviknuti da susjede - jednostavno čuje. Čujem i ja svoje iznad mene kad hodaju. Moja sreća pa nemaju male djece i većinom borave u kuhinji di je beton.
Alfa Romeo is offline  
Old 08.12.2017., 03:36   #7898
Quote:
josephine_ kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem s navedenim. Iako ne znam kako objasniti zašto u istoj zgradi i istim položajem stana za neke ljude ne znaš jesu li kod kuće, a drugi rondaju i hodaju kao slonovi u koje doba noću... valjda ovi drugi imaju tepihe i mekane papuče. A bome i ja nekad navečer hodam kao po jajima i pazim ako trebam nešto pomaknuti, ne lupam vratima da se trese zgrada i slično. Znači, može se jer me susjeda neki dan pitala jesam li živa, a normalno živim i dolaze mi gosti, kuham, perem, peglam... :-D
kontradiktorno
KILLERDOG is offline  
Old 08.12.2017., 17:25   #7899
A nekome je normalno ono što drugome nije, bilo uvijek i bit će... Nitko od forumaša još nije spominjao kako očekuje apsolutnu tišinu, ali je u redu i potpuno normalno biti pažljiv ako znaš da nekome možeš smetati, posebno noću, a to je ono što većini smeta. Kratko i jednostavno. Velika je razlika čuti kako netko hoda, od "potresa" koji te probudi. Živjele su iznad mene majka i kći ukupne kilaže od oko 250 kg, pa se samo "čulo" da hodaju, nisu izazivale potrese. Sad lik od max 70 kg nabija (živne od ponoći pa nadalje) kao da ima olovne noge...
josephine_ is offline  
Old 08.12.2017., 20:09   #7900
Dobar opis "olovne noge"

Neki ljudi su stvarno takvi, cak ni ne namjerno

Imam susjedu nemaš je što vidjeti, a sve što radi radi bučno

Njeno izlaženje iz stana valjda čuje cijela zgrada jer ne koristi kvaku nego potegne vrata, svaki put cujes bum

prvi put mislis da se posvadala s muzem pa zalupila vratima, onda shvatis da ona tako zatvara vrata

Njezino hodanje po stepenicama se cuje kao da prolazi slon ,a ima mozda 50kg

Spustanje roleta- bum

Srecom nije ranoranilac, a navecer je u neke normalne sate u akciji pa i nije neki bed
caterina is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.