Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2007., 15:36   #181
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
e Lea

osjecam nekada kao da ce mi srce iskociti....osjecam ga kako se propinje
i samo ce ostati rupa u grudima

O kako si ovo dobro opisala ... upravo tako
__________________
Nek me vodi labud bijeli | kojeg pozna šumski svijet | il nek hladni vjetar veli | gdje je taj moj mali cvijet

Vjetar šušti, grane dira | pita cvijet gdje sniva sad | još mi srce nema mira | dođi cvijete, smiri jad
Lea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 15:42   #182
Lea, ovu tvoju pjesmicu iz siga pjevam svaku vecer svojoj mladjoj curici pred spavanje...

Ne znam kako cu je ikad vise otpjevati bez suza, da ne pomislim na tebe...

Drage moje, nista pametno vam nemam reci. Oprostite.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 15:46   #183


Nevjerovatno kako ova djecija pjesmica ima tako dubok smisao...
Ne znam ko ju je napisao ... i sta je mislio ... ali ona je tako ja ... i moj cvijetak zuti ( a imao je plavu kosicu :-)
__________________
Nek me vodi labud bijeli | kojeg pozna šumski svijet | il nek hladni vjetar veli | gdje je taj moj mali cvijet

Vjetar šušti, grane dira | pita cvijet gdje sniva sad | još mi srce nema mira | dođi cvijete, smiri jad
Lea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 15:51   #184
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
isuse bože... neku noć nisam mogla spavati, jer je mali imao visoku temperaturu i stalno sam ga osluškivala i sjetila sam se tebe i lee12..joj, ja fakat ne znam kako bi nastavila živjeti da se mom malom nešto dogodi..
Tako i ja razmisljam...kad god citam unine postove placem, suze samo teku jer toliko suosjecam s njom tako da valjda sebe pokusvam staviti u tu situaciju i ne znam kako bih ja to izdrzala, meni je moj andjeo najvazniji na svijetu, a jos je beba, kako ja kazem - svakim danom ga volim sve vise i vise i svaki dan je on taj kojeg volim najvise, ima par mjeseci, a zamisli kako je tek kada ima 15, 16 godina...

Una
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 15:51   #185
Ja je se sjecam iz prvog razreda osnovne, tad sam je naucila, tu pjesmu.

Ugusih se placem, mile moje, citajuci ove zadnje dvije strane - a procitam ovu temu uvijek.

Oprostite, tko sam ja da placem ovako, vi ste te koje ste to prosle...

Nek je sva snaga ovog svijeta s vama...
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 17:23   #186
Una i Lea.. znam da ste se do sada naslusale i nacitale svakojakih klishea, no netko tko nije prozivio isto moze samo nagadjati..
Zato samo: zao mi je , jako.
Sjecam se kad mi je tata umro, imala sam 16 godina- na prvu godisnjicu smrti kaze mama nama cetvoro (dva starija brata, sestra i ja): "bol se ugnijezdila u meni i dio je mene- ponekad miruje, ponekad je ziva no uvijek postoji..Ne znam kako ce ovo zvucati, ali da se radilo o jednom od vas srce bi mi prepuklo jer ste dio mene na nacin na koji nitko drugi ne moze biti.."

Divim se vasoj snazi.. Veliki zagrljaj.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 08:49   #187
"kad se rodimo svi se smiju, mi plačemo
kad umremo svi plaču, mi se smijemo"
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 15:12   #188
Una, Lea

Citam ovaj i Lein topic jako dugo, no bilo mi je tesko bilo sto napisati.

I sama sam izgubila brata kad sam imala 7 godina, umro je kao beba od 5.5 mjeseci. Nemam puno sjecanja na njega, samo par slika u mojoj glavi, cak nemamo ni njegovu fotografiju, ne znam zasto, mama kaze da je bio nalik na moju sestru. Nismo nikad puno pricali o njemu, tj. mama nije pricala o njemu, vrlo rijetko bi nesto rekla o njemu.
No, prije par godina necakinja mi se borila za zivot, i tu noc sam sanjala mog malog brata, a ujutro dok sam pricala sa mamaom rekla mi je:"bit ce sve u redu, moj mali andjeo pazi na nju, ujo ce uciniti da ona bude dobro". I bila je, sad je to prekrasna curka.
Skuzila sam s godinama, da svaki put kad mi je tesko, kad je neka bolest u obitelji da sanjam mog malog brata. Isto sam cula i od drugog brata i sestre, iako oni skoro nemaju sjecanja na njega jer su mladji od mene. On je nas mali andjeo cuvar.
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 15:22   #189
mirta, draga, ovo je istovremeno i potresno i tako ohrabrujuce
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 15:14   #190
Imam malog andjela, i ne znam kako bi vise prezivjela dan bez njega.
Una ne znam odakle ti snage da dises i da zivis. Prekrasno opisujes najmiliju... potresno je citati o tvojim osjecajima, cijelo vrijeme su mi suze u ocima...
Moja sucut... Osjecam da ti napisem jos nesto, ali fali mi puno rijeci, jer sa ovima koje znam ne mogu dotaknuti dubinu koja tebi treba. Vjerujem da ti je sve glupo... i vjerujem da ce bol biti vjecno tu... ali, probaj se osmjehnuti samo jednom na dan... Bas mi je zao...
hugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 02:31   #191
Danas smo isli u skolu da pokupimo njezine sitnice. Izmedju ostalog naisli smo na mali osobni test koji su radili u 7. razredu. Jedno od pitanja je bilo: "which person do you admire the most?", a ona je napisala: "my mum".

Ja niti do tada nisam znala kako nastaviti zivjeti..... a sada..... jedina motivacija mi je da budem ponovno s njom. To je sve.

Jer .... ovo nije zivot. Ovo je bio zivot ......
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 09:25   #192
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
Danas smo isli u skolu da pokupimo njezine sitnice. Izmedju ostalog naisli smo na mali osobni test koji su radili u 7. razredu. Jedno od pitanja je bilo: "which person do you admire the most?", a ona je napisala: "my mum".

Ja niti do tada nisam znala kako nastaviti zivjeti..... a sada..... jedina motivacija mi je da budem ponovno s njom. To je sve.

Jer .... ovo nije zivot. Ovo je bio zivot ......
Una, sin ti je vec izgubio sestru...nemoj njemu to raditi, ako nista drugo.

Izgubila sam rodjaka od leukemije u jako mladim godinama.

Svi smo se bili koncentrirali na to kako utjesiti roditelje. Sestru je malo tko zamjecivao, mada je njen gubitak bio veliki takodjer.
Da ne govorim da je napravila pobacaj svog prvog djeteta da bi bila u stanju ici na davanje kostane srzi bratu.
I da je poslije dugo trebalo da opet zatrudni.

Misli na sina, molim te. Mnogo je vec izgubio. Posveti mu se, makar i zadnjim snagama koje su ti ostale.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 09:57   #193
Nekome tko stalno zivi u vremenu suza i tuge, razdirajuce boli i istih misli, tesko je racionalno se privesti nastavku zivota.
Tesko je.

Ali Una, sada cu biti jako, jako gruba, oprosti mi unaprijed, molim te, Una ti si majka dvoje djece bila, da li bi mogla tu istu kolicinu tuge i bola prolaziti da si ostala bez sina?

Zelim ti reci samo jedno, Rajna je ovo prekrasno napisala, sa stajalista majke dviju djevojcica: Una ti imas sina, nemoj i njega izgubiti!
Dijete je svjesno gubitka sestre, ali ne dovodi ga u situaciju da ti kaze da je bolje da je on umro umjesto nje!
Trgni se Una, spasavaj dijete koje ti je ostalo.

O muzu ti necu ni pisati.
On je tvoj zivotni partner, slijedite zajednicki put, ali nekako slutim da nema tvoju jacinu! Pomogni i njemu!

Oprosti jos jednom na grubosti, ako bude pomogla, drzati cu je opravdanom.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 09:57   #194
Ne mogu uopće zamisliti kako se može dalje nakon ovakvog gubitka.
Godinama sam se borila sa sinovom bolešću. Par puta je bilo kritično.
Već me to bilo skoro potpuno razorilo.
Una
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 14:10   #195
Una - tvoj sin te isto treba!!!!!!!!!!!!
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:18   #196
Una......

nece ti Ona zamjeriti ako njemu pokazes osjecaje...Ona zna da te ima...on se nada...

a Grizli....gdje se on pogubio ?
__________________
Neka buhe tisuću deva preplave međunožje onoga koji mi je zajebo dan,
i neka njegove ruke budu prekratke, da bi se mogao počešati..
..
by JJ
Salome* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 01:18   #197
znam znam drage moje
i hvala vam sto govorite sto mislite....iskreno, pun mi je k**** ovih mojih klokana koji su nauceni da govore ono sto ja zelim cuti

jesam
ja sam mama mom Jedinom
i mazim i volim
zato sam ovdje kad je Jedini zauzet s necim drugim......da dozvolim da mi srce zaurla preko tastature.....da me on ne cuje

Grizli?! bacio se na posao.....subote i nedjelje odemo nekam van
prodali smo kucu tako da sad trazimo drugu

samo
kad sam sama
najcesce prije spavanja.....kad sve utihne.....osjetim kako je zapravo pre tiho bez nje jer nas dvije smo jako puno vremena provodile zajedno
nekako, svi nasi zivotni planovi su ukljucivali nas 4.....

nemrem vise pisati.....odem sad....kava i te fore
thanks sto ste tu
teta s Hineta?! pusa klincima i tebi......
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 07:43   #198
"Stop all the clocks, cut off the telephone,
Prevent the dog from barking with a juicy bone,
Silence the pianos and with muffled drum
Bring out the coffin, let the mourners come.
Let aeroplanes circle moaning overhead
Scribbling on the sky the message He is Dead,
Put crepe bows round the white necks of the public doves,
Let the traffic policemen wear black cotton gloves.
He was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest,
My noon, my midnight, my talk, my song;
I thought that love would last forever, I was wrong.
The stars are not wanted now: put out every one;
Pack up the moon and dismantle the sun;
Pour away the ocean and sweep up the wood.
For nothing now can ever come to any good."

(W.H. Auden)
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 07:58   #199
Quote:
zato sam ovdje kad je Jedini zauzet s necim drugim......da dozvolim da mi srce zaurla preko tastature.....da me on ne cuje
vrišti una vrišti,evo i mi ćemo s tobom da cijeli svijet čuje....
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 22:52   #200
samo da te
__________________
Nek me vodi labud bijeli | kojeg pozna šumski svijet | il nek hladni vjetar veli | gdje je taj moj mali cvijet

Vjetar šušti, grane dira | pita cvijet gdje sniva sad | još mi srce nema mira | dođi cvijete, smiri jad
Lea12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.