Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2012., 21:38   #101
Vi ste ovde napravili cjelu nauku o torbama, ja sam uvijek imal ruksak platneni cjeli, a ne one plastične kutije kojima sam se smijal kao i večina mojih vršnjaka...
 
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 12:15   #102
Quote:
pero35 kaže: Pogledaj post
Vi ste ovde napravili cjelu nauku o torbama, ja sam uvijek imal ruksak platneni cjeli, a ne one plastične kutije kojima sam se smijal kao i večina mojih vršnjaka...
uzmi u obzir da si u nizim razredima imao puno manje knjiga nego danasnja djeca. i nisi nosio na ledjima prakticki pola svoje tezine.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 17:35   #103
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
uzmi u obzir da si u nizim razredima imao puno manje knjiga nego danasnja djeca. i nisi nosio na ledjima prakticki pola svoje tezine.
Imam sestru 2 razred znam sto pricam...
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 15:17   #104
jel netko kupovao školske torbe u intersparu, najme, imaju akciju.
jaiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 23:17   #105
Ono što sam ja primjetila kao dodatan "problem" je kvaliteta školskih knjiga.
Tiha jeza. Gramaža papira je gotovo nikakva - korice jad i bijeda.
Klinci te torbe odlože, bace nekada - kako tko.
Čvrsta torba na žalost treba jer ta bijeda od knjiga ne bi izdržala ni prvo polugodište.
Mi imamo iz NN torbu od 100 kn i dobra je(kupili je na sniženju još prošlo ljeto). Zadovoljno moje dijete a i ja.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 18:34   #106
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
Ja mogu preporučiti Hama Step by Step 5 u 1 set.

Nakon pranja, kao nova je i poslije dvije godine.

Uz napomenu, pernicu nemojte staviti prati u mašinu , izaći će van u obliku deformirane kugle i dijete će vam plakati
Imamo i mi Haminu StepbyStep. Daj mi reci kak je torba prana. Pernicu smo oprali ručno, al me zanima sama torba - veš mašina (neznam kak ju ugurat ali ak treba uči će), mislil sam i na mini-wash ili u kadu pod tuš? Bojim se ak ima kartona u sebi da ću je sam forwardirat u smeće.
Inače torba je super, preživjela je prvi i drugi trazed, sad će u treći..., preporučujem je
D-10 NOVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 19:44   #107
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
Ja bih preporučila torbe Scout. Znam da su znatno skuplje od drugih, ali vjerujte mi, vrijede svaku lipu.

na žalost, ove je godine nema u trgovinama (u Tisku sam vidjela samo modele za djevojčice, a u Muelleru koštaju oko 1200 kn što je zaista pretjerano), no našla sam link gdje se može nabaviti u HR za relativno pristojnu cijenu:ž

http://www.rog.hr/catalog/index.php?categoryID=413

PS U Austriji nove koštaju oko 130 EUR
Danas sam u gradu (Tisak na Trgu) vidjela nekakvu rozu...mozda je bila ova...kosta 450 kn sto je vrlo dobra prilika obzirom na uobicajenu cijenu.
Ako netko jos (kojim slucajem) nije kupio torbu ili ima skolarku sljedece jeseni, stvarno se isplati.
Torba je - odlicna.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 15:17   #108
Pozdrav svima!

Nadam se da ovdje ima još mama koje će na jesen imati đaka prvaka i koje su možda negdje gledale ili čak kupile prvu školsku torbu.

Još se nisam uputila u kupovinu,ali planiram ovih dana pa me zanima kud da krenem?Malo jesam pogledala u knjižarama,ali su uglavnom za curice.U Mulleru sam još prije gledala,sve su preko 1000 kn bile.
Kad pitam svoje neke prijateljice sve imaju starije klince i sve su kupovale u TL kojeg više nema.

Definitivno bi kupila neku kvalitetniju torbu,ali bi voljela imati izbor,a ja nemam pojma kud da krenem.

I zanima me od mama koje imaju i malo veću djecu,koliko dugo nose tu torbu koju kupe u prvom razredu?Kažu mi neki da nose i pune četiri godine?Ne žale se da je bebasta ili neka druga fantaziranja
Pitam jer se sjećam sebe iz te dobi,bila su to neka druga vremena,ali bi svakako voljela čuti kako to sad hoda.

Hvala svima,unaprijed
__________________
Nisu sale za umove male
vibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 18:14   #109
Quote:
vibica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Nadam se da ovdje ima još mama koje će na jesen imati đaka prvaka i koje su možda negdje gledale ili čak kupile prvu školsku torbu.

Još se nisam uputila u kupovinu,ali planiram ovih dana pa me zanima kud da krenem?Malo jesam pogledala u knjižarama,ali su uglavnom za curice.U Mulleru sam još prije gledala,sve su preko 1000 kn bile.
Kad pitam svoje neke prijateljice sve imaju starije klince i sve su kupovale u TL kojeg više nema.

Definitivno bi kupila neku kvalitetniju torbu,ali bi voljela imati izbor,a ja nemam pojma kud da krenem.

I zanima me od mama koje imaju i malo veću djecu,koliko dugo nose tu torbu koju kupe u prvom razredu?Kažu mi neki da nose i pune četiri godine?Ne žale se da je bebasta ili neka druga fantaziranja
Pitam jer se sjećam sebe iz te dobi,bila su to neka druga vremena,ali bi svakako voljela čuti kako to sad hoda.

Hvala svima,unaprijed

Mi imamo Haminu torbu Step by step, prva dva razreda je izdržala bez problema, kao nova je, samo se malo zaprljala jer je svijetlo roza. I pernice i ostala oprema iz nje u savršenom stanju. Kvaliteta odlična!

I ove godine će je kćer nositi, nije se ništa bunila da je bebasta

Kupili je u Mulleru, bila je nekih 600 kn prije 2 godine.


http://www.hama.hr/hr/skola_i_slobod..._torba/1010412
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 13:17   #110
Prošle godine sam pitala za iskustva s torbama koje su na akciji u interšparu. Nisam dobila nikakvih komentara, sada ih mogu sama dati jer sam tada kupila ruksak za svog prvašića. Kupila sam ruksak(spiderman) za 360 kn iz njihovog akcijskog kataloga koji pošalju negdje početkom kolovoza. Ruksak je super izdržao prvu godinu bez ikakvih problema, nosit će ga i ove godine jer mu se sviđa. Proizvođač nije neki poznati. Mislim da se radi o nekom Turskom proizvođaču. Ove godine ponovo čekam da krene njhova akcija jer imam i ove godine prvašića. S obzirom na cijenu ja sam i više nego zadovoljna.
jaiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 16:43   #111
U potrazi sam za prikladnim ruksakom za djecaka u 5 razredu. Znate ono,za mamu da bude kvalitetan,izdrzljiv a za sina da je -cool
Kako pomiriti moje i njegove zahtjeve vazna nam je dilema ovih dana.
Inace ja imam jako dobro iskustvo s njegovom prvom torbom,torba markr "modan".
Torba je izduzenog oblika.slicno ruksaku.anatomska.cvrsta.inzistirala sam tada da izabere neki univerzalni motiv a ne crtic koji mu za mjesec dva nece biti aktualan.tako da je izabrao sliku kosarkasa i 4 godine je nosio tu torbu.ama bas nigdje se nije ostetila.ima samo sitna okrznica na rubu poklopca.s obzirom sto je sve prosla to je odlicno.
Scout torbe po mom mosljenju su odlicne.ali precijenjene.i cesto su vrlo sarene.pa je izgled malo vecoj djeci izgledaju bebasto uz to su i kockastog ob0lika.Nasa modan torba kostala je neki 350,00kn prije 4 godine.
Iako malo off topic preporucila bih Staedtler bojice i Stabilo flomastere.zato ja nisam kupovala punu pernicu.
Podjelih svoja dosadasnja iskustva u opremanju daka a sada ima li tko s idejom gdje pronaci savrseni ruksak
__________________
"Glupost u suštini nije defekt intelekta, nego ljudskosti" D.B.
tagoresky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 08:11   #112
Mi smo kupili ovu torbu u narodnim novinama http://e-trgovina.nn.hr/skolski-prib...be/570088.html
Nisam htjela pretjerivati jer i onak moram malca u skolu vozat autom tako da ce izdrzati od auta< do skole i obrnuto...
Knjige su prejadne...najvise sam tu torbu kupila radi knjiga jer su koma...papir je uzasan,pa to ak izdrzi mjesec dana u komadu to ce bit super...
ti udzbenici su skupi a tako jadni...
inace bi mu kupila torbu od 120 kn sto ima u narodnim novinama i jako je ljepa,dno joj tvrdo i ledja a ovaj materijal okolo nije,al nisam radi knjiga,bojala sam se da se knjige nezdrndaju u njoj....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 10:21   #113
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Mi smo kupili ovu torbu u narodnim novinama http://e-trgovina.nn.hr/skolski-prib...be/570088.html
Nisam htjela pretjerivati jer i onak moram malca u skolu vozat autom tako da ce izdrzati od auta< do skole i obrnuto...
Knjige su prejadne...najvise sam tu torbu kupila radi knjiga jer su koma...papir je uzasan,pa to ak izdrzi mjesec dana u komadu to ce bit super...
ti udzbenici su skupi a tako jadni...
inace bi mu kupila torbu od 120 kn sto ima u narodnim novinama i jako je ljepa,dno joj tvrdo i ledja a ovaj materijal okolo nije,al nisam radi knjiga,bojala sam se da se knjige nezdrndaju u njoj....
Naše su knjige ostale savršeno sačuvane. Sve ovisi kako se s njima rukuje. Inače školske knjige su napravljene od takvog papira da bi bile lakše. Probajte si zamisliti koliko bi tek onda bila teška torba da je papir deblji pa samim time i duplo teži.
jaiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 11:58   #114
Quote:
jaiti kaže: Pogledaj post
Naše su knjige ostale savršeno sačuvane. Sve ovisi kako se s njima rukuje. Inače školske knjige su napravljene od takvog papira da bi bile lakše. Probajte si zamisliti koliko bi tek onda bila teška torba da je papir deblji pa samim time i duplo teži.
Sam papir je ok,malo su tanje korice al i to je koliko toliko ok...nego su knjige spiralnog uveza...pa to kad se i potrga nemos zaljepit vise...
A sad kak ce moj malac sa knjigama rukovat nemam pojma...al ak moras ko po jajima sa njima onda
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 16:29   #115
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Sam papir je ok,malo su tanje korice al i to je koliko toliko ok...nego su knjige spiralnog uveza...pa to kad se i potrga nemos zaljepit vise...
A sad kak ce moj malac sa knjigama rukovat nemam pojma...al ak moras ko po jajima sa njima onda
Istina, ni ja se baš ne slažem sa spiralnim uvezom. Kod nas je samo hrvatski bio spiralno uvezen ali je i on preživio.Imali smo anatomski ruksak od 359 kn nepoznatog proizvođača i sve je bilo ok
jaiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 18:16   #116
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Mi smo kupili ovu torbu u narodnim novinama http://e-trgovina.nn.hr/skolski-prib...be/570088.html
.
mi smo kupili istu,i isto u narodnim novinama. predhodno sam guglala i čitala po forumima i uglavnom su komentari ok pa se nadam da će izdržati godinu-dvije.
Knjige još nisam vidjela,ali sam čula da torba treba biti kockasta i čvršća upravo iz razloga da stoji,da im se knjige ne rasipavaju po podu u razredu i na taj način dodatno uništavaju.

Ja sam svoju platila 444 kn,a sad vidim da je ista(identična) u intersparu 349 kn,pa eto i info za mame koje još nisu kupile
__________________
Nisu sale za umove male
vibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 12:51   #117
Quote:
vibica kaže: Pogledaj post
mi smo kupili istu,i isto u narodnim novinama. predhodno sam guglala i čitala po forumima i uglavnom su komentari ok pa se nadam da će izdržati godinu-dvije.
Knjige još nisam vidjela,ali sam čula da torba treba biti kockasta i čvršća upravo iz razloga da stoji,da im se knjige ne rasipavaju po podu u razredu i na taj način dodatno uništavaju.

Ja sam svoju platila 444 kn,a sad vidim da je ista(identična) u intersparu 349 kn,pa eto i info za mame koje još nisu kupile
Sta,ova sa gusarima bila 444 kn
Onda to je snizeno jel ?!
Ma mom malcu svedno koja torba sam nek nije roza i da nema niti tockice roze i njemu ok
A ova gusarska mu se svidla najvise od svih...
I kazu da ta Herlitz marka je dobra marka i da i ja sam cula da treba bit cvrsta i kockasta da stoji cvrsto i knjige da se ne lome...mada se meni svidjaju oni ruksazi sto im dno cvrsto i ledja a ostatak torbe je mekan,bas su mi ljepi i cool i sad su u narodnim n po 90tak kn,al nemam pojma kak bi knjige u tom stajale...
Tak da su gusari prevladali i onda smo i pernicu takvu kupili i ono za patike..
Ma nek izdrzi godinu-dvi bice ok...
Neda mi se davat velike novce za torbu,koja iduce godine bude mu mozda dosadila pa trazi novu...
moja poznanica kupila malom torbu od 900 kn onu neku sa likom lego ninago il kak se to vec pise...i to kad iduce god nebude vise u modi mali ce trazit drugu...a mozda i prije...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 13:12   #118
Quote:
jaiti kaže: Pogledaj post
Istina, ni ja se baš ne slažem sa spiralnim uvezom. Kod nas je samo hrvatski bio spiralno uvezen ali je i on preživio.Imali smo anatomski ruksak od 359 kn nepoznatog proizvođača i sve je bilo ok
Ma to tesko za uljepitak se podere...ma ajde valjda ce izdrzat nekako sve to...
Ma ko da bitno koliko kosta torba,bitno da ona izdrzi i da se njima a i nama svidi...al nebi dala vise od 400 kn...to mi je bilo ono gornja granica...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 18:53   #119
torbe

Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Ma to tesko za uljepitak se podere...ma ajde valjda ce izdrzat nekako sve to...
Ma ko da bitno koliko kosta torba,bitno da ona izdrzi i da se njima a i nama svidi...al nebi dala vise od 400 kn...to mi je bilo ono gornja granica...
Ja sam za to da se kupi jednom,ali kvalitetno,da se svidi klincu,da nije prebebasto,da je anatomski,čvsto,da izdrži prve četiri godine.A kasije već sami sebi biraju.I ja ću sad dati više love za dobru torbu,nego da svake godine kupujem novu,jer se na prošlogodišnjoj"opet" nešto potrgalo.A ko želi..nek kupuje svaku godinu..ima i takvih koji se vole pokazivat.
jezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 09:45   #120
Quote:
jezic kaže: Pogledaj post
Ja sam za to da se kupi jednom,ali kvalitetno,da se svidi klincu,da nije prebebasto,da je anatomski,čvsto,da izdrži prve četiri godine.A kasije već sami sebi biraju.I ja ću sad dati više love za dobru torbu,nego da svake godine kupujem novu,jer se na prošlogodišnjoj"opet" nešto potrgalo.A ko želi..nek kupuje svaku godinu..ima i takvih koji se vole pokazivat.
Nije stvar u pokazivanju. Ja sam kupila anatomski ruksak, ali sam gledala da nije skup jer kad se sve skupa zbroji moj skromni budžet to teeeško podnosi.Imam dva školarca ove godine(1.i 2.OŠ) i radnu knjižicu u torbi. Mislim da većina traži neku prihvatljivu kvalitetu za cijenu koju mogu platiti. Prošlogodišnji ruksak se nosi i ove godine pa sam srećom morala kupiti samo jedan.
jaiti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:12.