Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2007., 22:44   #21
Dali netko zna na kolikoj udaljenosti od poda se montira konvektor marke Airelec i isto tako a još važnije je dali je dopušteno ispred njega na udaljenost od nekih 15cm postaviti npr. dvosjed.Nama je problem u kvadratima sobe jer su svi zauzeti ormarima i krevetom.Znači moguće ga je montirati jedino na zid gdje je već dvosjed.Mene zanima dali će mu smetati ako dvosjed odmaknem od zida i iza njega montiram konvektor...?
silvije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 08:18   #22
Bojin se da ti taj podatak može dat samo uputstvo za postavljanje od baš tog konvektora...

Logika nalaže da, zbog najniže temperature kućišta i izlaznog zraka, najbliže se može namještaj postavit Glamox konverterima...

Nažalost, oni su i najskuplji... Ali, izgleda i najbolji...

Pošalji upit o tome uvoznicima Glamoxa (Stipsa d.o.o.), možda i odgovore...

[email protected]

http://www.stipsa.hr/proizvodi-paneli.html
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 11:11   #23
koji bi brže zgrijao prostoriju od cca 8m2 (zatvoreni balkon) i bio bolji za to:
Glamox od 1500W ili Vaillant od 1500W s obzirom na tehniku grijanja?
Ili bi bolja bila mramoterm ploča?
yamadado is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 17:43   #24
Thumbs up

Quote:
yamadado kaže: Pogledaj post
koji bi brže zgrijao prostoriju od cca 8m2 (zatvoreni balkon) i bio bolji za to:
Glamox od 1500W ili Vaillant od 1500W s obzirom na tehniku grijanja?
Ili bi bolja bila mramoterm ploča?
grijače trake u podu ispod pločica i termostat cca 20 cm od poda , temperatura podešena na 27C
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 09:41   #25
Quote:
georgehrri kaže: Pogledaj post
grijače trake u podu ispod pločica i termostat cca 20 cm od poda , temperatura podešena na 27C
ne planiram kopat po balkonu, samo pristekat nesto, sad me zanima sto je bolje...i ne gledam isplativije na rok 30g. nego mozda na 5-10 g.
yamadado is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 08:37   #26
Električni radijatori - Glamox / Viking / Vaillant

Da li možda netko zna šta bi bilo bolje za kupiti od ove dvije vrste radijatora na struju? Glamox ili viking???
Stan je 46m2, pa mislim da nebi smjelo biti pretjerano skupo grijanje...
Molim sve koji imaju svoje mišljenje zašto je jedan bolji od drugoga (radijatora) da postaju...
Trebam to kupovati a 50-50 sam, koji kupiti....
Hvala.....
Emperor.011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 13:42   #27
Za Viking nemam pojma, ali za Glamox imam pojma i imam ih dva u stanu i savršeni su. Stan mi je 36 kvadrata, imam jedan veliki i jedan srednji, preporodili smo se odkad ih imamo, a računi za struju (jer mi je sve na struju) su sve manji. Dobro, renovirali smo stan prije pola godine i sve je u njemu novo, od žbuke nadalje, pa je i izolacija puno bolja, ali Glamoxe imam dvije godine i već onda sam bila oduševljena njima. U startu su skupi, to se mora imati na umu, još ako uzmeš digitalne termostate (a mi jesmo) je dosta skuplje, ali su sami sebe otplatili u godinu i pol na razlici struje.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 15:17   #28
Da, kolega mi ima glamox i termostate i veli da mu je to greška i uzalud bačen novac za te termostate, tako da sam što se tiče glamoxa malo i upoznat....
Ali me zanima usporedba između ta dva-koji bi bio bolji???
Glamox bi me koštao 7500kn, a viking 8200kn!
Glamox je valjda grijanje i puhanje zraka, a viking je napunjen uljem i radi ga lipovica (znači tipični lipovica radijator sa člancima)....
Oba su na struju, ali koji bi mi bolje grijao, manje trošio ili takve usporedbe......
Emperor.011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 15:20   #29
DA, A vidim da imaju i neki BEHA strujni radijatori....
Emperor.011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 19:34   #30
Kriterij kod odabira vrste grijaćeg tijela koje pretvara el. energiju u toplinu je, po meni, najviše u tome: kolika je temperatura grijaćeg tijela i koji oblik prijenosa topline je dominantan (snaga grijanja je kod svih vrsta grijaćih tijela ključan faktor odabira - po njoj se teže mogu uspoređivati grijaća tijela različitih načina rada; ekonomska kategorija je nešto drugo - to sami utvrdite iz ponuda ili sl.).

Da pojasnim: Viša temperatura od 50°C na površini grijaćeg tijela dovodi do spaljivanja čestica u zraku i taj zrak postaje iritantan i osjetilno suh (meni je dosta odbojan - nekome nije) - to se primjećuje npr. na zidu iznad peći na kruta goriva ili iznad visokotemperaturnih radijatora kao tamne mrlje. Stoga je, meni npr., kvalitetniji proizvod s nižom temperaturom grijaćeg tijela od onog s višom (obično je takav i skuplji).
IC grijanje (većinom isijavanjem) je u mom slučaju možda bilo pametnije rješenje, no ono je efiksno u većini slučajeva kad je u rangu cijene s konvekcijskim grijalicama (cijene su smiješne: od 100 do 200 kn za ono što meni u kupaonici treba).
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 09:21   #31
Ja pitam za grijanje cijelog stambenog prostora! Znači da bi to bilo jedino grijanje u stanu.
A ta ic grijanja, ona redwelt-strašno.....
Za cijenu jedne grijaće jedinice (za jednu sobu) mogu kupiti komplet glamox-za cijeli stan.....
Emperor.011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 10:40   #32
Da budem direktniji:
Postavite si kriterije - što se očekuje od sustava grijanja (u ovom slučaju na el. energiju)? Što je bolje - može biti bolje u raznim kriterijima!
Bolje ekonomski (razdoblje? i rang investicije?), bolje komforno (razina komfora?), bolje sigurnosno (razina sigurnosti?), bolje estetski (Vaš ukus?) itd. (funkcionalno, ekološki, brendovski, psihološko i socijalno podobno - neko ne želi nešto zato jer bi mu se npr. drugi ljudi smijali i ne želi se dovoditi u tu situaciju).
Nije ništa na tržištu ili u životu crno ili bijelo!
Ja sam iznio ono što je meni pametnije ili za što smatram da bi trebalo obratiti pozornost. Meni bi npr. za brzo zagrijavanje kupaonice za nekoliko °C više bila dobra mala IC grijalica od max. 300 kn, za cijeli stan baš i ne bi odabrao nešto od razmatranog. Ako već el. energija - moj odabir bi bilo podno grijanje (nekome će to biti potpuna glupost - ponavljam kriteriji su bitni, a snaga se odredi iz stanja stana).
Nadam se da sam sad malo više pomogao!

Zadnje uređivanje viz : 23.06.2009. at 10:45.
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 10:54   #33
Quote:
Emperor.011 kaže: Pogledaj post
Da, kolega mi ima glamox i termostate i veli da mu je to greška i uzalud bačen novac za te termostate, tako da sam što se tiče glamoxa malo i upoznat....
Interesantno kako su raznim ljudima iste stvari drugačije. Nama je to bio odličan potez, jer ne moramo misliti o spuštanju i dizanju temperature u raznim dijelovima dana. Preko radnih dana su namješteni da se sami spuste kad izlazimo i dižu sat vremena prije dolaska doma (tad su na, čini mi se 16 stupnjeva i dižu se na, mislim 24), vikendom je to isključeno. Ja sam bila dosta protiv njih, jer im nisam baš vidjela veliku svrhu za tu cijenu, ali ispalo je jako dobro.

Na kraju svatko mora odlučiti šta je njemu prioritet, nama je bio da je u stanu konstantno ugodna temperatura i da troši što je manje moguće struje. Vizualno su jako ugodni, vrlo su tanki i uklapaju se u zid, montiraju se na četiri šarafa i objese na njih, jer su jako lagani, tako da je za naših 36 kvadrata to bilo idealno rješenje.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:30   #34
viking grijanje

Molim pomoć, da li su viking radijatori približno dobri kao što se reklamiraju , ne znam da li je to isplativije od klasičnog centralnog na drva ( i jeftinije )
lis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 15:18   #35

Jesu, najbolji! Nema niš bolje!
AKO NEMAŠ GUBITAKA PRI GRIJANJU HIŽICE!!!!!!!
Tada bi jedan od 5 kW grijao cijelu kuću
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 17:09   #36
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post

Jesu, najbolji! Nema niš bolje!
AKO NEMAŠ GUBITAKA PRI GRIJANJU HIŽICE!!!!!!!
Tada bi jedan od 5 kW grijao cijelu kuću
Na rok od 3- 4 godine u dobro izoliranoj kući- Vaillant ili Glamox, s obzirom na investiciju...?
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:47   #37
Ipak moraš napraviti proračun ubitaka!
Zatim vagneš: ugradnju, ulaganje, kompliciranost popravka i održavanja, ljenost...
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 08:48   #38
Ako ima itko da ima viking radijatore na struju, molio bih da mi kaže osobno iskustvo sa njima, da li dobro griju, da li puno troše itd...
Još uvijek sa u nedoumici između glamoxa i vikinga.
Znam da ivaj je lijep i ispuhuje, a ovaj je LIPOVICA i kad se ugasi grije dulje zbog punjenja...
Oba su dosta velike površine i oba rade na temp do 60 stupjneva...
oba imaju termostate i da se dodatno kupiti te digitalne...
Služili bi mi za GRIJANJE STANA OD 46 m2 u središnjoj Hrvatskoj....
O glamoxu ima po forumima, ali o vikingu nema....
Emperor.011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:57   #39
Molio bih Vaša mišljenja u svezi slijedeće navedenog. Živim u kontinentu. Imam uređeno potkrovlje, izolacija 25 cm vune. Prozori male površine, 120 x 90 cm, 3 kom. Razina niže se grije centralnim grijanjem na plin. Ne da mi se provlačiti instalacija u potkrovlje pa se interesiram da bih gore stavio nekakvo grijalo na el. energiju (Glamox). Dio topline sa razine niže ide u potkrovlje zbog otvorenog stubišta. U potkrovlju su spavaća soba, cca. 15 m2 i dječija soba cca. 33 m2. Nismo zimo grozivi pa temperatura tijekom dana je 19-20 stupnjeva, a po noći 15. Pa pitanje je kolika je isplativost ugradnje grijanja na el. energiju, te da li uzeti Glamox ili nešto drugo iz tog područja? Hvala!
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 10:23   #40
ima li netko sliku ovih vailantovih radijatora????
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.