Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2008., 10:50   #21
Uvijek sam za to da se na ono na što s ene mora ne troši novac. Ak možeš dobit izdajalicu uzmi je (tih 400 kn koje si mislila potrošit automatski stavi djetetu na štednju,) tako je i sa kolicima, kinderbetima....
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 12:01   #22
mi smo sve posudili i opet bi
uzeli smo cak i krevetic koji je trebao malo sredivanja, stavili ga kod sveki i sad imamo i tamo sobu za dijete

ne kuzim zasto te odbila i zasto bacat hrpu novaca na takve stvari?
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 12:03   #23
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
ovako kako pisete bas mi se i ne cini da je druga strana - u krivu

kao da vi znate tocno sto i kako su ti ljudi zamislili kako ce se srediti
mozda su od babe, dide, precjednika dobili lovu za bebu, mozda i ne al opet vi to ne znate
quote1 - naravno da je lakse otici u ducan i kupiti nova kolica (ako imas pare)
mislis da bi im bilo lako sa dvoje kolica u kuci, pa to je extra poslic negdje drugdje ih uvaliti

a quote2 - ponavljam pa sto ti znas o njihovoj stvarnoj situaciji
ona je kao socijala a jos nece tvoje stvari, koja uvreda
A gle ako je i dobila što od koga ja sam zadnja koje se tiče,ali nije morala postupiti kako jer.Mogla je ljubazo zahvaliti i napomenuti u vidu pohvaale da je već dobila nešto.Ovako sam se ja dobro opekla ali neću više.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 12:18   #24
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
...radi se o onim kolicima sa suncobranom i da nisu najnovije generacije tamo neka 87,88 sačuvane su kao nove nigdje nisu oštećene ali što ćeš,valjda je nekome lakše dati 2500 kuna za nova kolica nego uzeti neka posuđena dok se kupe nova.Ne znam.
e pa moram priznati da ovo ni ja ne bi uzela i vjerojatno bi se uvrijedila da mi to neko ponudi... dvadeset godina stara rabljena kolica... osim toga nova kolica ne moraju biti za 2500, ima ih za 800-900 kuna a da se spuštaju u horizontalan položaj i pogodna su za novorođenče.

Zadnje uređivanje Blue Racer : 18.08.2008. at 15:05.
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 12:29   #25
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
deset godina stara rabljena kolica...
20!!!

Quote:
Goga_fina kaže: Pogledaj post
Ja svu preraslu odjeću od svog B. dam šogorici za nećaka koji je dvije god. mlađi. Moj B. na žalost nema od koga dobiti, ovo ljeto je prvi put dobio vrećicu odjeće od klinca od mog bratića, kojoj sam se ja toliko razveselila kao da nema što obući, ali sam taj čin mi je nekako raznježio srce
tak i ja. skoro sve smo sami kupili. al kad dobije 2 bodića, ja sretna k'o da bi gola hodala inače!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 12:32   #26
ja uzela kolica stara 5-6godina, za po doma... Peg perego, meni se ne svidjaju al tko je god dosao kod nas odusevio se kao super retro kolica, vec jedna frendica pitala da jel ih hocu njoj posuditi
ali za vani , za setnje smo kupili ona koja se nama svidjaju ( naravno birali smo i prema tome da AS i kosaru uzmemo na posudbu i odaberemo istu marku kolica)
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 15:03   #27
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
20!!!


e jesam blentava

da dvadeset godina. mislim ko se ne bi uvrijedio da mu to ponude?
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 15:05   #28
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post


e jesam blentava

ma, nisi, i meni se čini k'o da je '98. prekjučer bila, a '88. prije 10 godina
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 15:06   #29
eto ispravila sam
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 16:08   #30
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
e pa moram priznati da ovo ni ja ne bi uzela i vjerojatno bi se uvrijedila da mi to neko ponudi... dvadeset godina stara rabljena kolica... osim toga nova kolica ne moraju biti za 2500, ima ih za 800-900 kuna a da se spuštaju u horizontalan položaj i pogodna su za novorođenče.
Ja znam da nikome više ništa neću nuditi,ta kolica su bila u upotrebi mjesec dana ako,i sve vrijeme su bila zamotana u vreću i kartonskoj kutiji.Jedino je možda tkanina bila malo demode,tj bila je na nekakve pruge a ne medvjediće ili slično.A među robicom je također bilo pet šest paketa neotpakiranih kompletća a sad kako kome drago.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 16:21   #31
mi smo npr htjeli kolica sa velikim kotacima, teska i robusna da sa njima mozemo po svuda...
da mi netko nudi 20godina stara kolica, ne vjerujem da bi odbila... uzela bi ih,pogledala kako izgledaju i ako mi se ne svidjaju vratila ako treba i pod isprikom da su nam roditelji inzistirali da nam zele kupiti kolica

a sto se tice robice za bebe? to su sve stvari koje se obuku max 10puta, medutim buduci se cesto peru i na visokim temp. mogu stvarno izgledati ofucano...

ali ja sam takva da bi prihvatila posudjeno pa vratila sto mi se ne svidja
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 16:23   #32
[QUOTE=tequila;15545863
a quote2 - ponavljam pa sto ti znas o njihovoj stvarnoj situaciji
ona je kao socijala a jos nece tvoje stvari, koja uvreda [/QUOTE]


Nazalost, znam previshe o njenoj situaciji....rekoh nazalost, jer stvarno cura nije odrasla, a niti odrasta u normalnim uvjetima.

Po meni nije uvreda shto ona nije prihvatila robicu, nego mi je krivo, jer znam da che joj trebati.....a ja se ne zelim gurati....

Pa boze, meni koja imam iza sebe mashineriju od obitelji mi je trebala pomoch i dobrodoshla mi je rabljena roba, a kamoli da neche nekome nezaposlenome sa nezavrshenom shkolom!
Nisam posprdno rekla da je sluchaj za socijalnu, nego je to chista chinjenica!!!


I na kraju......tko si ti da seruckash po mom primjeru.....BTW - ovo je bio moj primjer i moja zivotna situacija......pa zato kaj imash ti pametovati, ako je situacija takva kakva je.......nadji si svoj primjer!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 16:48   #33
Ja ni od koga nisam ništa dobila. Frendice ili nemaju više ništa za ponuditi ili čuvaju za nekog drugog. Kupili smo polovna jako dobro sačuvana Peg Perego kolica. Bilo je gro ljudi koji su bili zbeljeni kada sam rekla da kolica nisu nova, da smo kupili polovna. Na faci sam vidjela iznenađenje i veliki upitnik -- što nemate novaca za nova??? Muž ima jako dobru plaću za prilike u HR. Odjeću sam kupila novu, svu. Sada moram jesensku. Tu će ziher otići 2000 kn.
Voljela bih da imam od koga što dobiti ali da je to upotrebljivo. I jako mi je žao što se to tako brzo preraste a užasno je skupo. Čuvam stvari i razmišljam si što će mi reći neka od frendica kada joj to ponudim.
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 18:00   #34
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
mi smo npr htjeli kolica sa velikim kotacima, teska i robusna da sa njima mozemo po svuda...
da mi netko nudi 20godina stara kolica, ne vjerujem da bi odbila... uzela bi ih,pogledala kako izgledaju i ako mi se ne svidjaju vratila ako treba i pod isprikom da su nam roditelji inzistirali da nam zele kupiti kolica

a sto se tice robice za bebe? to su sve stvari koje se obuku max 10puta, medutim buduci se cesto peru i na visokim temp. mogu stvarno izgledati ofucano...

ali ja sam takva da bi prihvatila posudjeno pa vratila sto mi se ne svidja
Ma za robicu se slažem,nisam ju ni davala da joj bude za van nego za po kući kada dijete ne treba biti fensi-šmensi.Želim reći bolje da zafleka nešto starije nego da hranom zafleka novu majicu ili hlačice od cca 200 kn.
Ne znam koliko se slažete sa mnom ali eto.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 18:02   #35
Ja bih trebala roditi uskoro i većina robice koja čeka moju bebicu je posuđena. Kupila sam nešto robice iz čistog gušta. Kad mi je frendica ponudila nije mi palo ni na kraj pameti da se uvrijedim. Smatram to zaista lijepom gestom.

Jedino što nisam htjela prihvatiti su kolica koja mi je nudila sestrična. Znala sam da se želi riješiti svoje krame (kolica u poluraspadnom stanju) pa sam se zahvalila i rekla da smo već kupili kolica.
__________________
Danchica
Danchica_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 23:19   #36
mi smo dobili skoro sve od sestricne i bratica, ali i jaaaako puno je ostalo mojih i sestrinih stvari iz "mladih" dana! savrseno ocuvanih (HVALA MAMA!) i sve 5!
ne odbijam stvari. i planiram i ja pokloniti... poslije pisulinca!

a mi sad moramo u nabavku kolica za blizance. da ih oboje mozemo furati skupa! ima ko rabljena?
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:15   #37
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
a mi sad moramo u nabavku kolica za blizance. da ih oboje mozemo furati skupa! ima ko rabljena?

Tajwy......jel to mali Freyotich dolazi?

Ajme, kako difnoooooooooo.....blago vama i maloj Freyotici!!!

Morash mi tipnut koje ste ime smislili pishulincu......moze i na privat ako je tajna!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:59   #38
daaaaaaaa, dolazi. u carapu ce nam sveti Nikola donijeti malog pisulinca!
obitelj nam se prosiruje, a tek smo poceli...

ime:... tata je odabrao jedno. sapnut cu ti na pp.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 10:33   #39
@spaljena, vjerujem da su tvoje namjere da pomogneš bile najbolje. možda način na koji ste ti i mama "uletile" sa donacijom nije bio najprikladniji u tom trenutku. da li si prvo pitala susjedu da li bi željela da joj nešto od stvarčica i opreme (koju imaš) za bebu trebalo? ima nas svakakvih, pa tako su i reakcije ljudi različite, pogotovo ako si sa susjedom i nisi naročito bliska. sjećam se kad sam bila trudna sa prvom curicom da mi je muževa rođakinja obećala (nisam je ni tražila, niti išta od nje očekivala) da će mi dati svu robicu od sina, kolica, nosiljku i sl. da bi to što je meni obećala poslala mojoj susjedi koja je istina, rodila 3 mjeseca prije mene te joj rekla da proslijedi meni kad joj beba preraste....
to mi je bilo jako ružno i netaktično i osjećala sam se pomalo glupavo, jer da sam računala na te stvari bila bi u velikoj nevolji (ipak svaka mama hoće prije odlaska u rodilište imati sve pripremljeno za bebu) tako da joj ta fora baš i nije bila nešto a i robica koju je poslala bila je u tako lošem stanju da sa tim benkicama ja ne bi brisala prašinu a kamoli odjenula djetetu
i zato ja uvijek prvo pitam, pa onda dam ili ne dam
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.
shirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 22:08   #40
Quote:
shirl kaže: Pogledaj post
@spaljena, vjerujem da su tvoje namjere da pomogneš bile najbolje. možda način na koji ste ti i mama "uletile" sa donacijom nije bio najprikladniji u tom trenutku. da li si prvo pitala susjedu da li bi željela da joj nešto od stvarčica i opreme (koju imaš) za bebu trebalo? ima nas svakakvih, pa tako su i reakcije ljudi različite, pogotovo ako si sa susjedom i nisi naročito bliska. sjećam se kad sam bila trudna sa prvom curicom da mi je muževa rođakinja obećala (nisam je ni tražila, niti išta od nje očekivala) da će mi dati svu robicu od sina, kolica, nosiljku i sl. da bi to što je meni obećala poslala mojoj susjedi koja je istina, rodila 3 mjeseca prije mene te joj rekla da proslijedi meni kad joj beba preraste....
to mi je bilo jako ružno i netaktično i osjećala sam se pomalo glupavo, jer da sam računala na te stvari bila bi u velikoj nevolji (ipak svaka mama hoće prije odlaska u rodilište imati sve pripremljeno za bebu) tako da joj ta fora baš i nije bila nešto a i robica koju je poslala bila je u tako lošem stanju da sa tim benkicama ja ne bi brisala prašinu a kamoli odjenula djetetu
i zato ja uvijek prvo pitam, pa onda dam ili ne dam
H a ne znam,sto ljudi sto ćudi.Tada joj je bilo ostalo još kojih mjesec dana,nisam ništa gurala već sam više napomenula da ako treba ...
Pa u dobrim smo odnosima bile ,koliko sa susjedom možžeš biti,nismo bile posvađane ili nešto,čaksam joj kruh par puta donosila i tako ali...
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.