Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2009., 21:14   #1
Lista poklona za bebu

Dakle, zanima me postoji li kod nas u HR takvo sto? Liste poklona za vjencanje su sad vec poprilicno popularne, ali nisam jos srela ducan u kojem bi bila lista poklona za bebe. Cak ni Mr. Google ne daje odgovor na to pitanje

Puno me vec ljudi pitalo sto bih htjela, a meni je nekak neugodno reci kupi mi tocno to i to, nikad ne znas u kakvoj je netko financ.situaciji, a ne zelim da im bude neugodno, kao sto ni ne zelim dobiti hrpu nepotrebnih gluposti, pa mi se lista cini kao elegantno rjesenje.


Ja cak trenutno slazem svoju osobnu listu. Dakle, sve bodice i dr.stvarcice koje sam nasla na netu i svidjaju mi se sam stavila u jedan word dokument, zajedno s cijenom i popisom ducana gdje se moze kupiti, ali to mi se opet ne cini ko rjesenje, jer opet mi mogu dvije osobe kupiti istu stvar.

Kako ste rijesile ili namjeravate rijesiti ovaj velikiproblem?
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:36   #2
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Dakle, zanima me postoji li kod nas u HR takvo sto? Liste poklona za vjencanje su sad vec poprilicno popularne, ali nisam jos srela ducan u kojem bi bila lista poklona za bebe. Cak ni Mr. Google ne daje odgovor na to pitanje

Puno me vec ljudi pitalo sto bih htjela, a meni je nekak neugodno reci kupi mi tocno to i to, nikad ne znas u kakvoj je netko financ.situaciji, a ne zelim da im bude neugodno, kao sto ni ne zelim dobiti hrpu nepotrebnih gluposti, pa mi se lista cini kao elegantno rjesenje.


Ja cak trenutno slazem svoju osobnu listu. Dakle, sve bodice i dr.stvarcice koje sam nasla na netu i svidjaju mi se sam stavila u jedan word dokument, zajedno s cijenom i popisom ducana gdje se moze kupiti, ali to mi se opet ne cini ko rjesenje, jer opet mi mogu dvije osobe kupiti istu stvar.

Kako ste rijesile ili namjeravate rijesiti ovaj velikiproblem?
Probaj ić u neki dućan i pitaj dal primaju liste, mislim da će sigurno primit
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:46   #3
Ima ti Kika listu za bebaće
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:56   #4
meni su te liste iskreno bez veze(bez uvrede)...
sve kaj dobiješ za bebu će ti trebati ako baš i bude nešto duplo pitaš gdje su kupili i odeš zamjeniti ili oni sami to naprave...
barem sam ja tako radila a šta se tiče nekih skupljih poklona rodbina i kumovi su već najavili šta će kupti tako da nebi trebalo biti duplo ...
sory ako sam off teme..
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 13:34   #5
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
meni su te liste iskreno bez veze(bez uvrede)...
sve kaj dobiješ za bebu će ti trebati ako baš i bude nešto duplo pitaš gdje su kupili i odeš zamjeniti ili oni sami to naprave...
barem sam ja tako radila a šta se tiče nekih skupljih poklona rodbina i kumovi su već najavili šta će kupti tako da nebi trebalo biti duplo ...
sory ako sam off teme..
Mislim da nisi offt, jer mi je vazno cuti tudje misljenje.

Mislim da ce kao i na liste za vjencanja mladji reagirat ok, a stariji se iscudjavat sta je sad to.

ps nisam htjela reci da si ti medju starijima

pikacu, thnx za info o kiki, malo su mi daleko, ali potegnut cu ja i do njih, imaju preslatke stvari.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 16:40   #6
Evo nesto sam ipak uspjela naci, pa mozda nekom pomogne
http://www.mojapatkica.net/ecom/inde...darovni_servis
http://www.zubic-vila.com/extra_info...hp?pages_id=12
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 18:07   #7
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Dakle, zanima me postoji li kod nas u HR takvo sto? Liste poklona za vjencanje su sad vec poprilicno popularne, ali nisam jos srela ducan u kojem bi bila lista poklona za bebe. Cak ni Mr. Google ne daje odgovor na to pitanje

Puno me vec ljudi pitalo sto bih htjela, a meni je nekak neugodno reci kupi mi tocno to i to, nikad ne znas u kakvoj je netko financ.situaciji, a ne zelim da im bude neugodno, kao sto ni ne zelim dobiti hrpu nepotrebnih gluposti, pa mi se lista cini kao elegantno rjesenje.


Ja cak trenutno slazem svoju osobnu listu. Dakle, sve bodice i dr.stvarcice koje sam nasla na netu i svidjaju mi se sam stavila u jedan word dokument, zajedno s cijenom i popisom ducana gdje se moze kupiti, ali to mi se opet ne cini ko rjesenje, jer opet mi mogu dvije osobe kupiti istu stvar.

Kako ste rijesile ili namjeravate rijesiti ovaj velikiproblem?
Ja sam to u kratkom postupku riješila
Otišla u dučan u kojem sam sve našla,napravaila popis poklona, svima poslala poziv za Babyshower s naznakom da je popis poklona tu i tu.
Otišla do dučana rekla da sve to stave na odvojeno mjesto,žena je suuuper to sve posložila,naglašeno je da je to rezervirano i naši uzvanici će kupiti tko što hoče i koliko tko može,s tim da od opreme nema ništa na popisu,to mi je malo preskupo da bi to ljudi kupovali,a ionako su bake kupile veče stvari,a dosta sam dobila od prijateljice!
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 18:10   #8
[QUOTE=eruditio;20281310]
Mislim da ce kao i na liste za vjencanja mladji reagirat ok, a stariji se iscudjavat sta je sad to.

/QUOTE]

Mi smo na naše babyshower (to je Darivanje prije rođenja) imala isčuđujuče reakcije i starih i mladih,čak su neki toliko zapili svoje da su na poziv odgovorili Pa joj ja bi ipak došla kad dođe i dijete, na što smo mi rekli da ako nam to tad tako bude odgovarala da će doči ako ne vidjet će dijete u šetnji.
Mi smo naravno s razlogom napravili to darivanje da se skrate te posjete nakon poroda,a i dijete će biti fuul opremljeno kad dođe doma,što je puuuuuuno lakše.
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 21:28   #9
Da, koliko god se izrugujemo americkim obicajima i potrosackoj kulturi, za taj baby shower moram rec da im je stvarno ok obicaj. Ono, kad beba dodje, sve je spremno, a i neko vrijeme imas mira od nasrtaja dosadne rodbine kad dodjes iz rodilista.

Samo iskreno, to cu EVENTUALNO moc napravit s frendicama, rodbinu mogu prekrizit po tom pitanju, svi ce se cudom cudit
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 08:50   #10
Vec je bila tema o tome tu.. https://www.forum.hr/showthread.php?t...ht=baby+shower
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 13:34   #11
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Da, koliko god se izrugujemo americkim obicajima i potrosackoj kulturi, za taj baby shower moram rec da im je stvarno ok obicaj. Ono, kad beba dodje, sve je spremno, a i neko vrijeme imas mira od nasrtaja dosadne rodbine kad dodjes iz rodilista.

Samo iskreno, to cu EVENTUALNO moc napravit s frendicama, rodbinu mogu prekrizit po tom pitanju, svi ce se cudom cudit
vjeruj mi iznenadila bi se da bi ti se i dosta mladih izčuđavalo,a moj m nije niti pokušao pozvati tetku jer bi to bila drama.
I njegovoj mami je to siiigurno drama,ali ona šuti jer kad se miješala u vjenčanje gadno je prošla (nisam 2 god pričala s njom)tako da se sad vjerojatno ni ne usudi tražiti svoje običaje)
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 13:37   #12
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
daa super tema,ipak ima dosta mladih roditelja koji bi ipak i napravili babyshower ali se ne usude biti prvi.
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.