Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2008., 10:01   #41
što bi se drugo moglo graditi nego stambene zgrade sa poslovnim prostorima.
cilj je što više ljudi zgurati na malome prostoru.
mjesta nema baš previše pa valja iskoristiti svaki metar.


Quote:
ivan13311331 kaže: Pogledaj post
Malo ste me umirili Ipak nije svejedno uzet stan na neviđeno, iako smo svugdje čuli da pionir dobro gradi. Svakako planiram ubrzo do gradilišta da vidim i pitam sve uživo, ali još bi i ovdje prvo pitao da se unaprijed pripremim.
Da li mozete staviti nekoliko slika unutrasnjosti? (sa ili bez namještaja)
Najvise me zanimaju pločice u kupaonici, koje su boje i opcenito kako izgledaju? Jer ako su ružne bolje da ih sad odmah zamijenim. Još jedina dvojba mi je kada (default) ili tuš kabina?

Imam još pitanje vezano uz GUP na koje sumnjam da ce netko znati odgovoriti, al eto. Dolje je link na sliku. Na slici sam zaokruzio područje Z1 koje je novim GUP-om prenamijenjeno u M1. To znači da će se vjerojatno nešto graditi, zanima me ako netko zna što bi tu trebalo biti?
http://img265.imageshack.us/img265/1507/promjenajx2.jpg
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 10:06   #42
buduća Vrapčanska i most idu uskoro jedino je pitanje kojom dinamikom al hajde da kažem za pet godina će biti sigurno gotovo.
kako god okreneš neće situacija ti nije bajna šestero tračna prometnica s jedne strane i tramvajska pruga sa prometnicom s južne strane ne mirišu na dobro to povlači za sobom samo probleme,prvenstveno prometne,buka,tranzit,smog.
bitno da si ti na lokaciji,nije važno okruženje!


Quote:
ivan13311331 kaže: Pogledaj post
Da, skuzio sam to, zato sam i htio Z2A. Samo tko zna kad ce se to graditi, do onda tko ziv tko mrtav. Trebala bi se nastaviti na buduci jarnski most, a zasad od mosta ni m. Meni uglavnom odgovara da se sto prije izgradi.
Jel znas mozda sto ce se graditi na onom prenamijenjenom zemljistu koje sam zaokruzio u gup-u (sjeverno od Z2A, juzno od one crveno-plave zgrade na ljubljanskoj)?
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 10:16   #43
opet ja! javite ljudi kak ste zadovoljni sa stanovima i papirologijom vezano za njega???
POMOĆ HITNO!
medoplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 10:20   #44
Molim Vas pošaljite mi katastarsku česticu ili z.k. uložak zgrade Z2A ako tko ima?
HVALA HVALA
medoplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 20:59   #45
Quote:
ivan13311331 kaže: Pogledaj post
Kupili smo dvosobni stan u zgradi Z2A
http://www.pionir.hr/vrbje/objekt_Z2A/stan_A2.html

Zanima me ako ima netko iz Z zgrade na horvacanskoj da mi kaze kako je zadovoljan sa stanom i na sto bi opcenito trebao pripaziti i obratiti paznju?
Kako ste zadovoljni gradnjom (plocice, parketi, kupaonica)?
Znaci opcenito kakva su vasa iskustva.

Dali je istina da je Vama trebala zamjenski stan,
kak oni to misli nije sve 1/1?
Pa kak onda ljudi kupuju stanove?
medoplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 13:46   #46
@MEDOPLUS: Mi na kraju kupili stan i upravo se useljavamo. Stan je bio gotov mjesec dana prije roka, što je bilo ugodno iznenađenje. stan je OK, bilo par stvari koje su zeznuli (tipa loše napravljene pločice u kuhinji, bojler nije radio itd.), ali ništa što Pionir nije odmah riješio.

što se vlasničkog lista tiče, to je i dalje status quo. ne znam što će biti s tim plombama. etažirano nije. naime, prvo treba riješiti te plombe a onda se tek može etažirati. u Pioniru su rekli da će etažirati do kraja godine, ali ne vjerujem.
javi što si odlučio i da li si nešto saznao vezano uz vlasnički list....
hlclds is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 10:18   #47
Ja se na kraju nisam odlučila za kupnju stana jer nemam zamjensku građevinu.
A to što nisu riješeni papiri neželim komentirati,
samo se nadam da ljude neće zeznut i da će na kraju sve biti dobro po njima!
Sretno ljudi
medoplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 23:17   #48
Ja živim u pionirovom stanu i uglavnom sam zadovoljan,iako ima dosta grešaka.Rokovi isporuke se poštuju,papiri štimaju,cijena je u granicama normale.
drvovarioc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 22:41   #49
Pionir Rapska

Poštovani,
otvorio bih novi thread za stanare zgrade u Sigečici od Pionira (Kornatska 1-1g)

Molio bih komentare o kvaliteti, zadovoljstvu/nezadovoljstvu te dobrim i lošim stvarima u samom kvartu.
Stolarija, susjedi, parkiranje itd, koliko ste zadovoljni s Pionirom, koje su danas cijene istih i sve što vas tišti ili vam je OK

Pozdrav
Car Trojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 15:22   #50
Thumbs up

Quote:
Car Trojan kaže: Pogledaj post
Poštovani,
otvorio bih novi thread za stanare zgrade u Sigečici od Pionira (Kornatska 1-1g)

Molio bih komentare o kvaliteti, zadovoljstvu/nezadovoljstvu te dobrim i lošim stvarima u samom kvartu.
Stolarija, susjedi, parkiranje itd, koliko ste zadovoljni s Pionirom, koje su danas cijene istih i sve što vas tišti ili vam je OK

Pozdrav
Imam stan u trećoj zgradi.
Kad sam ga kupovao to mi se činila najbolja prilika za lokaciju i cijenu (1.990 €), a i danas sam zadovoljan.
Kvalitata je odlična, nisam imao nikakvih zamjerki kod primopredaje sve je bilo u redu i u roku. Najviše su mi se svidjeli prozori koji su kombinacija plastike i aluminjia (isti kao u zgradama koje je Pionir gradio u Bužanovoj).
Ne sviđa mi se što su zgrade blizu (20-30 m), a nisam čekao da kupim stan u četvrtoj zgradi, koja je jednim dijelom okrenuta prema istoku, jer sam mislio da će za nju podići cijenu (u isto vrijeme Savicu su stavili po 2.199 €/m2).
Ne sviđa mi se i ona siva Mešićeva preogromna zgrada, bolje da su je prepolovili i napravili dvije manje.
Za parking ti je najbolje da kupiš odmah garažu ili parkirno mjesto, jer je preko dana teško naći slobodno, pošto se parking ne naplaćuje pa se parkiraju svi koji rade u okolnim uredima (Zagrebtower i sl.)
Do tramvajske na Vukovarskoj imaš 3 min., a na Držićevoj 6 min., Mercator ti je na 5 min.
U kvartu se ne čuje nikakva buka sa okolnih avenija, jer se zgrade nalaze unutra. Dio stanara se još nije uselio u stanove, ali uglavnom su svi ljubazni.
Stan sam kupovao nekoliko godina, dok se nisam odlučio za ovaj. I danas bi odabrao isto sam bih umjesto dvosobnog kupio trosobni.
Pozdrav.
Esseker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 22:06   #51
Da li tko ima iskustva s novogradnjom na trešnjevci?

http://www.pionir.hr/tresnjevka.html

Na pdf novogradnja sam naišao na kritike, ali mi pozicija iznimno odgovara. U današnjem prilogu jutarnjeg tj. oglasu u istom piše da ima raspoloživih stanova.
cartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 00:47   #52
Quote:
Esseker kaže: Pogledaj post
Imam stan u trećoj zgradi.
Kad sam ga kupovao to mi se činila najbolja prilika za lokaciju i cijenu (1.990 €), a i danas sam zadovoljan.
Kvalitata je odlična, nisam imao nikakvih zamjerki kod primopredaje sve je bilo u redu i u roku. Najviše su mi se svidjeli prozori koji su kombinacija plastike i aluminjia (isti kao u zgradama koje je Pionir gradio u Bužanovoj).
Ne sviđa mi se što su zgrade blizu (20-30 m), a nisam čekao da kupim stan u četvrtoj zgradi, koja je jednim dijelom okrenuta prema istoku, jer sam mislio da će za nju podići cijenu (u isto vrijeme Savicu su stavili po 2.199 €/m2).
Ne sviđa mi se i ona siva Mešićeva preogromna zgrada, bolje da su je prepolovili i napravili dvije manje.
Za parking ti je najbolje da kupiš odmah garažu ili parkirno mjesto, jer je preko dana teško naći slobodno, pošto se parking ne naplaćuje pa se parkiraju svi koji rade u okolnim uredima (Zagrebtower i sl.)
Do tramvajske na Vukovarskoj imaš 3 min., a na Držićevoj 6 min., Mercator ti je na 5 min.
U kvartu se ne čuje nikakva buka sa okolnih avenija, jer se zgrade nalaze unutra. Dio stanara se još nije uselio u stanove, ali uglavnom su svi ljubazni.
Stan sam kupovao nekoliko godina, dok se nisam odlučio za ovaj. I danas bi odabrao isto sam bih umjesto dvosobnog kupio trosobni.
Pozdrav.
Hvala na iscrpnom sadržaju
Car Trojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:10   #53
Quote:
cartmann kaže: Pogledaj post
Da li tko ima iskustva s novogradnjom na trešnjevci?

http://www.pionir.hr/tresnjevka.html

Na pdf novogradnja sam naišao na kritike, ali mi pozicija iznimno odgovara. U današnjem prilogu jutarnjeg tj. oglasu u istom piše da ima raspoloživih stanova.
Mi smo kupili stan u S6, zgradi koja će biti useljiva za dva mjeseca (s7 je useljena). Pregovori sa Pionirom su bili teški, uvjeti su kakvi jesu, ali kad konačno potpišeš ugovor, slijedi po našem (i ne samo našem) iskustvu ljepši dio priče, jer se na gradilištu možeš dogovorit doslovno sve, preinake u izgradnji su moguće i voditelji radilišta su vrlo ljubazni, rok useljenja je zagarantiran, a po onome što sam vidio u S7, posao su odradili više nego korektno. Ima nekih primjedbi useljenih stanara, ali ništa dramatično!
darijo.runjic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 11:43   #54
Mi imamo stan u Sigečici u prvoj zgradi. Interesantno je da mi imamo prozore (mislim i druga zgrada) od drva/aluminija, a treća zgrada ima "samo" PVC-prozore (ili PVC/aluminij). Po tehničkom opisu bi sve zgrade trebale imati jednake prozore.



Esseker i dario.runjic, vi ste se samo za pohvalu Pionira prijavili na forum.?
Isa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 15:56   #55
Quote:
Isa kaže: Pogledaj post
Mi imamo stan u Sigečici u prvoj zgradi. Interesantno je da mi imamo prozore (mislim i druga zgrada) od drva/aluminija, a treća zgrada ima "samo" PVC-prozore (ili PVC/aluminij). Po tehničkom opisu bi sve zgrade trebale imati jednake prozore.



Esseker i dario.runjic, vi ste se samo za pohvalu Pionira prijavili na forum.?
Ne znam kako je kod vas drvo, čini mi se da su prozori sivi PVC/aluminij.
Ne javljam se zbog promocije P******, već zato što je preuzimanje bilo u redu (dobio sam što sam tražio/kupio). Vrata na kupatilu su malo 'dihtala', to smo sredili za par minuta, stanovi nemaju spremište što je nedostatak (to sam znao kad sam kupovao), otovri za napu u nekim stanovima su predaleko od mjesta za štednjak...
Glavni nedostatak u cijeloj zgradi i kvartu je prevelika izgrađenost, što sam i pisao. Zgrade su preblizu, Mešićevu ogromnu zgardu je trebalo prepolovit na dvije manje i postavit u smjeru sjever-jug, parkira se na bankine i na travu između 2. i 3. zgrade...
Znam da nisam kupio idealno, ali kad staviš u odnos ono što tražiš, cijenu, lokaciju, kvalitetu i sl., usporediš to sa drugima i zbrojiš sve pluseve i minuse...
Da danas kupujem, kupio bi u 4. zgradi okrenut prema istoku.
Usput da li je i u prvoj zgardi bila cijena 1.990 €/m2?
Esseker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 17:30   #56
Esseker,

ako si pravi susjed, dobrodošao!

Kod nas su prozori drvo(boje javora)/aluminij.
Istina je da se parkira svugdje, nepropisno.
Zgrade su preblizu. Mi nasreću imamo djelomično prekrasan pogled (koliko dugo još?).
Ja sam razmlišljala o kupnji u 4.zgradi, ali ipak sam htjela što prije riješiti stambeno pitanje i kod 4.zgrade će na istoku sigurno "osvanuti" prije ili kasnije stambena zgrada, bez brige.

Platili smo jednaku cijenu, ali tada još papiri nisu bili sređeni (etažiranje itd.).
Isa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 18:33   #57
Quote:
darijo.runjic kaže: Pogledaj post
Mi smo kupili stan u S6, zgradi koja će biti useljiva za dva mjeseca (s7 je useljena). Pregovori sa Pionirom su bili teški, uvjeti su kakvi jesu, ali kad konačno potpišeš ugovor, slijedi po našem (i ne samo našem) iskustvu ljepši dio priče, jer se na gradilištu možeš dogovorit doslovno sve, preinake u izgradnji su moguće i voditelji radilišta su vrlo ljubazni, rok useljenja je zagarantiran, a po onome što sam vidio u S7, posao su odradili više nego korektno. Ima nekih primjedbi useljenih stanara, ali ništa dramatično!
Thnx!

Nisam je još bio pogledati, ali koliko čujem već se gradi zgrada na istoku koja će zatvoriti pogled S6 prema Selskoj?
cartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 22:23   #58
Quote:
Isa kaže: Pogledaj post
Esseker,

ako si pravi susjed, dobrodošao!

Kod nas su prozori drvo(boje javora)/aluminij.
Istina je da se parkira svugdje, nepropisno.
Zgrade su preblizu. Mi nasreću imamo djelomično prekrasan pogled (koliko dugo još?).
Ja sam razmlišljala o kupnji u 4.zgradi, ali ipak sam htjela što prije riješiti stambeno pitanje i kod 4.zgrade će na istoku sigurno "osvanuti" prije ili kasnije stambena zgrada, bez brige.

Platili smo jednaku cijenu, ali tada još papiri nisu bili sređeni (etažiranje itd.).
Isa,
Thnx!
Esseker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 23:43   #59
Zna li tko slučajno brojeve zkč od zgrada na Selskoj i Vrbju?
zela80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 10:24   #60
Quote:
cartmann kaže: Pogledaj post
Thnx!

Nisam je još bio pogledati, ali koliko čujem već se gradi zgrada na istoku koja će zatvoriti pogled S6 prema Selskoj?
Da, gradi se zgrada isključivo poslovne namjene, dva tornja, jedan 7 katova, drugi 4 kata. Mi smo to znali kada smo kupovali stan u s6. Ova zgrada će zaista većim dijelom zatvoriti pogled na Selsku. Međutim, meni to ne smeta, jer je Selska prometna i bučna ulica, ova zgrada je dovoljno udaljena i nakon 17:00 praktički prazna (kraj radnog vremena). Iz našeg stana će se, međutim, ipak uredno vidjeti dobar dio središnje podsljemenske zone, a s druge strane zapadni dio grada, tako da nije to doslovno krletka. U cijelom naselju koje se tamo gradi, najbolje su pozicionirani stanovi zgrade S7, istok-zapad-jug, ali tamo su bili prodani oni koji su nas zanimali. No, stan na ovakvoj i sličnim pozicijama šireg centra grada ne kupuje se zbog pogleda.
darijo.runjic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.