Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2012., 18:41   #2021
Quote:
micX kaže: Pogledaj post
Extra Green, prvo čestitam na 500tom postu!

Mene baš zanima zašto forex trgovci izmišljaju druge načine za zaraditi? Što im nije dovoljna trgovina? Neki prodaju sisteme, drugi prodaju tečajeve, treći idu na natjecanja itd. Tih 1000-2000 dolara koje bi tamo zaradio, valjda dobar trgovac zaradi za mjesec dana. Ili možda ne? Za sve ispod toga, mislim da ne vrijedi toliko truda, vremena, učenja i svega ostaloga što traži ovaj posao da bi se naučilo trgovati.
Hvala!

Izmišljaju druge načine ili zbog toga što ne znaju zaraditi, ili nisu skloni riziku, pa zarađuju malo, pa im je potreban drugi izvor prihoda.

Da, sa dovoljnim iznosom na računu nije problem zarađivat 1000-2000$ mjesečno.

Ali i onaj koji zarađuje 100% godišnje je jako dobar, ali ako krene sa 100$ za 5 godina će imati 3200$, u apsolutnom iznosu nije puno, ali u relativnom jest, pa će mu trebat još vremena da zarada i u apsolutnom smislu postane velika.

Tako je to u ovom poslu, ako hoćeš puno zarađivati, ili treba puno novca ili puno vremena.
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 00:53   #2022
Ok, jasna je ova tvoja matematika. Samo mi molim te reci koji privatni posao možeš započeti sa 100$? A koliko sam ja čitao, svi kažu da je ovo posao. Dakle, treba prodat zemlju, kravu, auto ili zaraditi negdje drugdje i uložit u posao. Pa kada kreneš sa 10000$ onda izračunaj koliko ćeš imati za tri ili pet godina. Sve ispod toga je gubljenje vremena ili vrlo dosadan hobi. Jer kada postaneš dobar trgovac, ovo postane samotan i jako dosadan posao koji onda radiš samo za novac i ništa drugo. Mikro računi i par stotina dolara služe samo za učenje. Čak i da zaradiš 100% godišnje, to je 8% mjesečno (linearno gledano). Na 100$ je 8 dolara mjesečno ili 0,36$ dnevno, tj. 0,045$ na sat Što je manje od jedne lipe po satu. Pa kompjuter mi više struje potroši. Više ću zaradit ako na cesti prosim.
Ja mislim da osim dobrog izračuna Money Managementa, treba napraviti i neki izračun isplativosti. Jer uloženi trud za učenje da bi se postao dobar trgovac je ogroman, neki nikad ne uspiju. Da ne govorimo da ćeš sigurno nešto novaca i izgubiti u tijeku učenja. I nakon toga bi se trebao zadovoljiti plačom od par lipa po satu !?!?
micX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 08:06   #2023
Da, jasna mi je tvoja matematika, ali treba gledati malo dugoročnije. Onaj tko krena sa 100$ i radi 100% godišnje za 15 godina će imati 3 milijuna $, jako su rijetki poslovi u kojima se to može postići.

Nešto slično kao i škola, ideš 8 razreda u osnovnu, pa 4 u srednju, pa 4-5-6 na fax, da bi tek tad dobio prvu plaću.

U svakom slučaju je bolje trgovat sa više love, ali tko nema, može i sa malo love, samo će mu trebati više vremena.
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 22:59   #2024
Više ljudi mi je reklo da je u inozemstvu trgovanje na forexu dosta popularno, pa čak i u zemljama u okruženju koje su na sličnom stupnju razvoja. A kod nas praktički nitko i ne zna što je forex, a i oni koji znaju uopće nisu zainteresirani za njega. Što mislite zašto je to to tako?

-Ljudi jednostavno nisu čuli za to ali kad jednog dana čuju, i kod nas će forex postat popularan?
-Nesklonost bilo kakvom ulaganju?
-Informatička nepismenost?
-Afere vezane za forex?
-Nešto drugo?
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 10:01   #2025
Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Više ljudi mi je reklo da je u inozemstvu ...
mislim da je osnovni razlog to što su ljudi neskloni rizičnom ulaganju.Oni koji su skloni idu u kladionice, a ti koji vrte teletext po cijele božje dane na spomen bilo koje i bilo kakve edukacije ,rada,vježbe i općenito umnog napora samo prezrivo otpuhnu...
Većina mlađe populacije je takva, a oni bi trebali biti skloniji riziku za razliku od ljudi koji su u ili na pragu treće dobi.
subaru14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 10:32   #2026
Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Više ljudi mi je reklo da je u inozemstvu trgovanje na forexu dosta popularno, pa čak i u zemljama u okruženju koje su na sličnom stupnju razvoja. A kod nas praktički nitko i ne zna što je forex, a i oni koji znaju uopće nisu zainteresirani za njega. Što mislite zašto je to to tako?

-Ljudi jednostavno nisu čuli za to ali kad jednog dana čuju, i kod nas će forex postat popularan?
-Nesklonost bilo kakvom ulaganju?
-Informatička nepismenost?
-Afere vezane za forex?
-Nešto drugo?
Ljudi su čuli za Forex i to generalno u negativnom svijetlu, jer su organizatori PONZI šema zadnji godina tvrdili da se radi o ulaganju u Forex. Neznanje ljudi je to naravno samo potenciralo...pušila se priča o ogromnim zagarantiranim zaradama, a nitko nije ni pomislio da u sveukupnoj igri klađenja netko mora i gubiti te da zarade koje su se obećavale nemaju veze ni sa zdravim razumom ni s Forex tržištem.

Generalno, ne vidim po čemu bi taj Forex bio poseban. Klađenje ko klađenje.
schnitzl is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:22   #2027
Za tebe i tebi slične.
Takvi poput tebe vjerovatno nikad i neće vidjeti.
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 23:37   #2028
Na onom natjecanju i mi svoga konja za trku imamo, i to damu naime Drnišanka je trenutno druga. http://www.forexball.com/standings/eastern-europe

Ja se ne bih hvalio svojim postignućem

A gdje ste vi, ako sudjelujete? Ma nije ni bitno, jedna ženska je zaradila više nego sljedećih 5 natjecatelja iz Hrvatske zajedno, sram nas bilo
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 02:19   #2029
Quote:
Karlo Veliki kaže: Pogledaj post
Za tebe i tebi slične.
Takvi poput tebe vjerovatno nikad i neće vidjeti.
Eh, vrhunski post...sad si mi pokazao...

Odgovarao sam na određeni post u kontekstu poimanja Forex-a kod širih narodnih masa, a sve povezano s napisima u medijima i generalnom neinformiranošću.

Šta ti nije jasno? Na šta aludiraš?

Kao što postoje ljudi koji znaju iskoristiti kvotu 1,15 na sportskoj kladionici ili su dobri u turnirima pokera, tako postoje i ljudi koji znaju igrati na Forex tržištu. Za sve je potrebno znanje u koje je potrebno uložiti podosta vremena.

Imaš nekoga koji stvarno garantira zaradu na Forex-u ako mu povjerim novac?
Ili misliš da imam dovoljno vremena da se odreknem svog posla zbog proučavanja brojeva na Forex-u?

Vidim da imamo, za razliku od tvog posta, poprilično realne odgovore:

Quote:
Ok, jasna je ova tvoja matematika. Samo mi molim te reci koji privatni posao možeš započeti sa 100$? A koliko sam ja čitao, svi kažu da je ovo posao. Dakle, treba prodat zemlju, kravu, auto ili zaraditi negdje drugdje i uložit u posao. Pa kada kreneš sa 10000$ onda izračunaj koliko ćeš imati za tri ili pet godina. Sve ispod toga je gubljenje vremena ili vrlo dosadan hobi. Jer kada postaneš dobar trgovac, ovo postane samotan i jako dosadan posao koji onda radiš samo za novac i ništa drugo. Mikro računi i par stotina dolara služe samo za učenje. Čak i da zaradiš 100% godišnje, to je 8% mjesečno (linearno gledano). Na 100$ je 8 dolara mjesečno ili 0,36$ dnevno, tj. 0,045$ na sat Što je manje od jedne lipe po satu. Pa kompjuter mi više struje potroši. Više ću zaradit ako na cesti prosim.
Ja mislim da osim dobrog izračuna Money Managementa, treba napraviti i neki izračun isplativosti. Jer uloženi trud za učenje da bi se postao dobar trgovac je ogroman, neki nikad ne uspiju. Da ne govorimo da ćeš sigurno nešto novaca i izgubiti u tijeku učenja. I nakon toga bi se trebao zadovoljiti plačom od par lipa po satu !?!?
schnitzl is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 12:50   #2030
Quote:
Generalno, ne vidim po čemu bi taj Forex bio poseban. Klađenje ko klađenje.
Ovo dovoljno govori o tvojoj razini znanja.
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 01:37   #2031
Quote:
Karlo Veliki kaže: Pogledaj post
Ovo dovoljno govori o tvojoj razini znanja.
Daj napiši nešto konkretno ili nemoj ni pisati.

Slobodno se izrazi.

Misliš da ulaganje novca na predviđanje tečaja valuta nije klađenje?

Ili misliš da to nije klađenje, jer u pozadini postoji cijela struktura analize tržišta koja to predviđanje pokušava učiniti točnijim tj. vjerojatnijim za zaradu? Takvi sustavi postoje za sve oblike klađenja.

Molim te napiši konkretan post i objasni mi zašto Forex nije klađenje pa da i ja zaradim nešto novaca ili barem podignem razinu svojeg znanja.
schnitzl is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 16:07   #2032
Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Više ljudi mi je reklo da je u inozemstvu trgovanje na forexu dosta popularno, pa čak i u zemljama u okruženju koje su na sličnom stupnju razvoja. A kod nas praktički nitko i ne zna što je forex, a i oni koji znaju uopće nisu zainteresirani za njega. Što mislite zašto je to to tako?

-Ljudi jednostavno nisu čuli za to ali kad jednog dana čuju, i kod nas će forex postat popularan?
-Nesklonost bilo kakvom ulaganju?
-Informatička nepismenost?
-Afere vezane za forex?
-Nešto drugo?
zato kaj nemoš niš zaradit na njemu kratkoročno, a u zadnje vrijeme ni dugoročno.
Skužio sam da veliki iniciraju lažni trend na duljim periodima d1 i onda kad se dugoročni zaljepe onda ode kontra, nemora bit stalno ali kad naletiš to ti smanjuje ukupne šanse.
Kratkoročno, tj dnevnim trgovanjem nadam se da niko više ni ne pokušava jer takve operušane ovce su davno otišle u velikom broju, naravno nove pristižu ali u sve manjem obujmu.
Isto tako je i s dionicama, sad portali vrište da je super vrijeme za kupnju dionica, sad kad su napumpali do zla boga, kad se sve vratilo i kad je bilo i prije krize 2008. Jer u čem je kvaka, oni bi rado to uvalili nekom te prepumpane dionice jer njima je u intersu zarada tj da prodaju i ponovo kupe, a ne da vječno podržavaju trend. Pitanje je kom će prodati jer ima sve manje naivaca koje su povremeno cimali, tako da sad imaju averziju prema ulaganju. šta velikima preostaje? držat na ovim razinama na malim volumenima i polako rasprodavat i plasirat povremeno priče o šupljem rastu za 30% od ovih prepumpanih razina i nadat se da će ono malo svježih naivaca zagristi udicu.
Jer pazite da je njima u interesu da ljudi zarade kad se oporavi svjetska ekonomija onda ne bi dizali dionice i prije što dođu čvrste naznake nego bi rekli sada ljudima evo sada se ekonomija oporavila, ljudi kupujte i zaradite po nižim razinama. Ovako su to navlakuše.
dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 18:01   #2033
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
zato kaj nemoš niš zaradit na njemu kratkoročno, a u zadnje vrijeme ni dugoročno. ...
Ok, vjerojatno je to tako kako si napisao. Ali ja ne vidim da je to problem. Kada već znaš da je to tako, zašto onda ne trguješ zajedno sa tim velikima? Kad oni formiraju taj lažni trend, onda ti zajedno sa njima trguješ taj trend. Kad oni okernu, ti izađeš. Isto kod day tradinga, svi znamo da ima lažnih proboja i ostalih trikova, pa iskoristi to u svoju korist i šišaj ovce kao i veliki, a nemoj biti ovca.
Nitko više ne očekuje da će trend trajati beskonačno i da će ići pravocrtno pod točno 45 stupnjeva.
Isto tako znamo da veliki pokreću tržište i da se služe raznim trikovima da masama (ovcama) uzmu pare. Ali ako se "ovca" dobro educira i izući zanat, onda prestaje biti ovca i postane vuk.
Problem je u tome što se velika većina privatnih trgovaca ne školuje, ne trenira i nije dovoljno educirana za posao koji pokušavaju raditi. A veliki (profesionalci) su svi dobro školovani. I ako se misli da će se bez učenja i sa dva klika dnevno netko obogatiti, onda se grdno vara.
micX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 21:07   #2034
Quote:
micX kaže: Pogledaj post
Ok, vjerojatno je to tako kako si napisao. Ali ja ne vidim da je to problem. Kada već znaš da je to tako, zašto onda ne trguješ zajedno sa tim velikima? Kad oni formiraju taj lažni trend, onda ti zajedno sa njima trguješ taj trend. Kad oni okernu, ti izađeš. Isto kod day tradinga, svi znamo da ima lažnih proboja i ostalih trikova, pa iskoristi to u svoju korist i šišaj ovce kao i veliki, a nemoj biti ovca.
Nitko više ne očekuje da će trend trajati beskonačno i da će ići pravocrtno pod točno 45 stupnjeva.
Isto tako znamo da veliki pokreću tržište i da se služe raznim trikovima da masama (ovcama) uzmu pare. Ali ako se "ovca" dobro educira i izući zanat, onda prestaje biti ovca i postane vuk.
Problem je u tome što se velika većina privatnih trgovaca ne školuje, ne trenira i nije dovoljno educirana za posao koji pokušavaju raditi. A veliki (profesionalci) su svi dobro školovani. I ako se misli da će se bez učenja i sa dva klika dnevno netko obogatiti, onda se grdno vara.
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 21:21   #2035
Quote:
micX kaže: Pogledaj post
Ok, vjerojatno je to tako kako si napisao. Ali ja ne vidim da je to problem. Kada već znaš da je to tako, zašto onda ne trguješ zajedno sa tim velikima? Kad oni formiraju taj lažni trend, onda ti zajedno sa njima trguješ taj trend. Kad oni okernu, ti izađeš. ..
Zato kaj ne znaš kad će oni to napravit. To je isto ko i ja sad mogu otić na wc jer mi se jel prisralo ili nemoram, mogu odgodit za kasnije a i nemoram.
Da bi to znao moraš bit u žiži, tj. imat insidere u bankama kao šta su Goldman Sachs, JP Morgan itd..
Moraš raspolagat logaritmima koji trguju po njihovoj šemi koji vjerojatno stalno mijenjaju strategije i prilagođavaju. Moraš imat pristup i šifru njima.
Ugalvnom moraš bit povezan s njima.

Na dugoročnim periodima se da zaraditi, ali se ne možeš obogatiti i cijela priča traje i možeš napraviti par trejdova godišnje s kojima možeš zaraditi do 100% max, s max polugom 1:10, sve iznad toga je kocka, ali nekad moraš i zatvoriti s 0 jer je u biti fake trend.
Znači zarada da, ne velika ali min. 10000 eura i poluga 1:10 i period d1.
S tim da se ni ne prati metatrader uopće možda samo baci oko jednom dnevno.
dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 22:15   #2036
Ne mora se baš biti u žiži da bi se zaradilo. Uz dovoljno znanja se i iz javno dostupnih iznformacija može zaključiti da su velike šanse da cijena ide u određenom smjeru.

Ako pogledaš profite onih koji jesu u žiži, Goldman Sachsa, JP Morgana, Buffeta, Sorosa vidiš da su njihove zarade 10, 20, 30% godišnje. Iz te činjenice se mogu izvući jako zanimljivi zaključci.
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 10:36   #2037
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
Na dugoročnim periodima se da zaraditi, ali se ne možeš obogatiti i cijela priča traje i možeš napraviti par trejdova godišnje s kojima možeš zaraditi do 100% max, s max polugom 1:10, sve iznad toga je kocka, ali nekad moraš i zatvoriti s 0 jer je u biti fake trend.
Znači zarada da, ne velika ali min. 10000 eura i poluga 1:10 i period d1.
S tim da se ni ne prati metatrader uopće možda samo baci oko jednom dnevno.
Uvjek iste priče o malima i velikima, zavjerama i forama. Svaka čast na poštenju gdje sam kažeš da se bez tajnih veza i šifri može zaraditi 100 % godišnje. Malo je čudno da ne smatraš da se na taj načini možeš obogatiti. Ne znam koji su to poslovi gdje se zarađuje više? Ako ti znaš reci. Sa 10000 eura(kao što si naveo) i 100% godišnje za 5 godina imaš 640000. Za 6 godina si dakle preko milion. Ako je to mala zarada za tebe onda ok. To što krupni investitori imaju utjecaj na na tržište, logično je i normalno, tako je u bilo kojem poslu. Iako ne mislim da itko ima neki značajan utjecaj. Kratkoročno da, ali dugoročno čak i nacionalne banke su pokazale da svojim intervencijama ne mogu promijeniti dugoročne trendove svojih valuta. Uzmimo downtrend eura vezan za dužničku krizu Grčke. Ko god je htio i znao mogao je na njemu zaraditi. Takvih trendova bilo je i bit će. Ne trebaju ti insajderi. Dakle ne postoje mali i veliki, to su priče. S druge strane moguće je zaraditi i na kratkoročnim trendovima, ne vidim zašto ne?
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 13:57   #2038
Slažem se onliner,

Onda još uzmemo u obzir da je tih "velikih" jako puno u svijetu: velike banke, male banke, nacionalne banke, hedge fondovi itd. Oni vrte ogromnu lovu svaki dan. I uglavnom trguju međusobno. A mi svi mali (retail trgovci), možemo samo skupljati njihove mrvice. Svi skupa kad se zbrojimo, i ako uzmemo da svatko od nas trguje sa par posto svog kapitala, onda je to za ove velike sića. Tako da čisto sumnjam da smo im mi cilj na kojem mogu nešto zaraditi. Mi smo samo kolateralne žrtve, muhe koje lete oko slonova pa ih dosta nastrada kada slon zamahne repom. A jedan dio se uspije napiti malo krvi. I tu priča završava, tko je dovoljno educiran, mudar i discipliniran može dugo letjeti oko slonova i pomalo ih cicati a da ne nastrada.
micX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 17:35   #2039
Quote:
onliner kaže: Pogledaj post
Uvjek iste priče o malima i velikima, zavjerama i forama. Svaka čast na poštenju gdje sam kažeš da se bez tajnih veza i šifri može zaraditi 100 % godišnje. Malo je čudno da ne smatraš da se na taj načini možeš obogatiti. Ne znam koji su to poslovi gdje se zarađuje više? Ako ti znaš reci. Sa 10000 eura(kao što si naveo) i 100% godišnje za 5 godina imaš 640000. Za 6 godina si dakle preko milion. Ako je to mala zarada za tebe onda ok. To što krupni investitori imaju utjecaj na na tržište, logično je i normalno, tako je u bilo kojem poslu. Iako ne mislim da itko ima neki značajan utjecaj. Kratkoročno da, ali dugoročno čak i nacionalne banke su pokazale da svojim intervencijama ne mogu promijeniti dugoročne trendove svojih valuta. Uzmimo downtrend eura vezan za dužničku krizu Grčke. Ko god je htio i znao mogao je na njemu zaraditi. Takvih trendova bilo je i bit će. Ne trebaju ti insajderi. Dakle ne postoje mali i veliki, to su priče. S druge strane moguće je zaraditi i na kratkoročnim trendovima, ne vidim zašto ne?

valjda za 5 godina misliš 320k. Jer prvu godinu zaradiš 10k, drugu 20k pretvoriš u 40k itd.
Međutim ja ne govorim o umnožavanu nego konstantno ulaganje istog lota ko i na početku, jer ako ćeš kako ti se povećava kapital povećavati lotove, veća je šansa da ti se brzo otopi zarada, a taj rizik nikom ne treba.
Ne znam na koje kratkoročne periode misliš da se može zaraditi, misliš na daytrading ili periode m5, m15, m30, h1, h4, u bit su svi rizični. Kod mene igra samo d1. Do nekoliko godina se moglo igrati i s tim periodima, ali vidimo da što vrijeme odmiče sve su nepovoljnija vemena za forex trgovce, pa je bolje izbjegavati taj rizik na kraćim periodima jer je slika mutna. wek i month su predugi za trgovanje i sliže samo okvirno da se vidi dugoročno stanje.
dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 18:08   #2040
Poznate nekog ko je sa 10k u par godina došao do stotina tisuća? Što se mene tiče to su obične brokerske navlakuše.Malo više realnosti ne bi škodilo
janjac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.