Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2010., 11:20   #1
Što se dogodilo s barbikama?

prvo da napomenem kako mi je trideset i kusur godina, što je bitno zbog konteksta..naime, kad sam ja bila šestogodišnjakinja (kao sad moja kćer), živjeli smo u jugoslaviji gdje nije bilo barbika po policima

ipak, moja najbolja mala prijateljica imala je baku u njemačkoj i čak tri (3) barbike, jednu plavušu, jednu brinetu i jednju mulatkinju

jedina prava čežnja mog djetinjstva bila je vlastita barbika..

upravo zbog te bolne želje, dobro sam isprepipala i išnjofala te nesretne barbike, kad god se ova moja smilovala i posudila mi ih na igranje preko vikenda..

dakle, da skratim..koliko me sjećanje služi, moja posuđena brineta kad bi je posjela imala je ravne noge i nije ih savijala u V (ak znate na kaj mislim), imala je mehanizam u nogama i mogla ih je saviti u koljenima, savijala je ruke u laktovima, i savijala je šake u zglobovima

bila je napravljena od gume, i poprilično teška za lutku te veličine

moja je dakle kćer izrazila jučer želju za vlastitom barbikom..majci iliti meni nije predstavljao nikakav problem preći pola grada i čekati više od pola sata da šefica odabere koju će (ah, dok je ona birala i meni je bilo tri banke manje , samo kaj si i jednu nisam ubola)

ALI, kad smo je otpakirale doma, na vidjelo je izašla prevara - TO nije Barbie

to je lutka od najjeftine plastike

razlika između barbie i recimo stefi ili kako se već zovu one trostruko jeftinije kopije je samo u prepoznatljivoj barbie glavi..ovaj naš lažnjak ne svija ni noge

i sad, ja se pitam - jel to TO?

jasno mi je da živimo u društvu sve veće laži i hiperprodukcije, od političara, celebritija, moralnih vrijednosti, medija do frižidera..

mene bi ipak samo zanimalo, postoji li još uvijek barbie mog djetinjstva, gumena prekrasna (skupa) lutka koja savija noge?

ili je i ta zadnja čežnja djetinjstva postao jeftini lažnjak ?
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 12:05   #2

nemoj me zderat!!!
(jos jedna s nikad prezaljenom barbikom iz snova...a moja 6g mladja seka je imala dvije (dobila od rodjaka). samo sto ih je dobila taman kad su meni prestale bit interesantne )
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 12:17   #3
e draga moja, pa nije samo sa barbikama tako nego sa svime...tada je ''Bog odija po putu'' šta bi rekli moji starci..i da, ja sam imala te stare barbike kao djete kupljene vani i kupovala sam nedavno za rođendane tu kod nas i ovo sada je teški šit u usporedbi sa ''našim'' barbikama, neusporedivo
ali šta nije, pa sve je plastika, počevši od auta, bijele tehnike a kamoli ne igračaka...ništa čudno...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 13:28   #4
Meni se čini da je manji problem što su lutke lažnjaci i što su plastične, a ne gumene, čini mi se da je veći problem što sadrže ftalate i ne znam kakve sve još otrovne gadosti, a ako takvu ili sličnu igračku kupimo malom djetetu gdje će drugo završiti nego u njegovim ustima. Ja sam osobno alergična na natpis (na bilo kojem proizvodu) made in China
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 13:55   #5
što se dogodilo s barbikama? kapitalizam, itapita, kapitalizam u svom 'naprednom' stadiju. pa tko danas još čuva stvari, tko očekuje da traju?
danas se ništa ionako ne proizvodi da bi trajalo nego da bi se za sezonu dvije zamijenilo novim, onim za što će nam/djeci dotad utuviti u glavu da je in, najbolje, najtraženije. treniraju nas da trošimo time što je svake sezone nešto novo in i predmet želja. ben10 koji je sad hit (ili je bio prošle sezone, ne znam ) će već sljedeće bit zaboravljen i kupuj nešto drugo.
kome u takvom poretku stvari treba kvalitetna barbika koja bi trajala godinama?
a i kako bi dioničari kompanija zarađivali nezamislive svote kad ih ne bi izrađivali od najjeftinijih mogućih materijala?!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 14:22   #6
i moje cure imale su dosada sve plastične barbike, kojima su noge ispadale i svašta slično. Tako da sam se i ja zapitala, kamo su netale one barbike iz mog djetinstva. Sve dok moja mlađa nije za rođendan dobila neku barem malo sličnu barbiku onima koje se ja sjećam. Ova ima gumene noge i može ih savijati, pucketa u nogama dok ih savijaš, mislim da su tako i naše stare. Ali ostali dio tijela je plastičan, neznam dali bi i to moralo biti gumeno? mislim da ne.
Pošto je to dobila od rođaka za rođendan, neznam gdje je kupljena. Sve što mogu reći jest da je proizvođač Simba, barem tako mislim.
martinatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 14:32   #7
sam bog što sam ja svoje barbike sačuvala, eno stoje u kutiji i čekaju jednog dana ako dobijem curicu ))) inače, moje barbike su i gumene (one bolje) i plastične..
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 14:35   #8
mislim da jedinu pravu barbie, onu iz našeg doba proizvodi samo mattel. i mislim da i oni imaju poluplastiče i baš prave gumene, uglavnom ćeš skužit po cijeni.
sjećam se kad smo maloj uzimali zimsku navlaku za kolica u jednom shopu s opremom i igračkama, da mi je za oko zapeo izlog s barbikama i znam da je cijena bila 50 eura ili tako nešto, one limited edition 100 eura i više.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 14:38   #9
e da...
al nisu samo lutke, i robica je prije bila 100 puta bolje
ovo danas je cisto sranje
kupovala sam nedavno barbiku necakinji za poklon, to nije ni sjena onih nasih barbika
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 17:17   #10
mislim da su barbike prije bile pola plastične (trup, ponekad i ruke) a pola gumene (noge, ponekad i ruke).. noge su se u sjedu uvijek pružale ravno i mogle su se savijati u koljenima a ruke u laktovima samo kod onih koje su imale gumene i ruke.. i kosu koja se mogla češljati.. i stopala su joj bila takva da je mogla nositi samo štikle. i čak su se naušnice iz ušiju mogle skidati i stavljati opet

i ja sam im sama krojila robicu kad sam imala kojih 5-6 godina, i ta ljubav prema dizajniranju i krojenju odjeće mi je ostala i dan danas obožavam crtati modele i smišljati im odjevne kreacije.. a barbike su bile idealne za oblačiti ih stalno.. šteta ako ih stvarno više nema
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 17:22   #11
Rastužile ste me.

Nisam ni znala kaj se događa s barbikama.

edit:
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
mislim da su barbike prije bile pola plastične (trup, ponekad i ruke) a pola gumene (noge, ponekad i ruke)..
Moja je cijela bila gumena, sjećam se, i trup i udovi...
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 17:31   #12
Moja je mama,srecom,sacuvala moje barbike,njihovu odjecu,namjestaj i svastanesto,pa se klinka sa njima uveliko igra.

Ondasnji kvalitet u odnosu na ovaj danasnji je neupitan. (A meni su 42 godine).

Ali,tako je u svemu.
Jos je i najmanja steta za barbike...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 18:04   #13


A baš je prije par dana Šmizla pitala hoću li joj kupiti barbiku. I to sam ostavila za ovaj tjedan, sva sretna kako ćemo birati Barbie.
Mislim da sam negdje vidjela tu "Simba". Potražit ćemo nju.


A jeste vi kupovali baš one na čijim kutijama piše Barbie?
Ne one milijunte kopije?
Kužite me šta pitam
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 18:15   #14
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post


A baš je prije par dana Šmizla pitala hoću li joj kupiti barbiku. I to sam ostavila za ovaj tjedan, sva sretna kako ćemo birati Barbie.
Mislim da sam negdje vidjela tu "Simba". Potražit ćemo nju.


A jeste vi kupovali baš one na čijim kutijama piše Barbie?
Ne one milijunte kopije?
Kužite me šta pitam
jedina origigi barbie je mattelova, tak da bolje gledaj firmu koja proizvodi nego natpis.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 20:17   #15
evo ja sam prije oko godinu dana kupila Mattelovu Barbie. Bila je akcija u Rossmannu (zivim u Njemackoj) i sa 20 (?) Eura snizili su je na 6. Ista je kao moja Barbie koja ima oko 30 godina (i kojoj je moja mala na zalost otkinula nogu) i za koju je moja mama tada u trstu iskesirala fino bogatstvo za tadasnje Jugice. Samo meni moja Barbie ima ljepsu facu i naravno uzi struk, tanje noge, manju guzu i bokove, a vece grudi I ova ima plasticne gace , moja je imala bar guzu
Kupi mattelovu.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 21:13   #16
ajme meni, nemogu vjerovat da postoji ova tema...

i ja sam nekad bila barbie fan... imala sam 2 baš barbie, gumene, one prave (kupljene u italiji, i nisu bile baš jeftine)... i još 2 koje su bile više plastične nego drugo...
i eto, imam ih još dan danas, spremljene u kutiji, zajeno sa robicom i cipelicama, i svim ostalim stvarčicama... čekaju dan kad ću možda rodit kćerkicu koja će ih nasljedit...
zelenooka-007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 21:30   #17
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
I ova ima plasticne gace , moja je imala bar guzu
i ja sam se sokirala kad sam vidla da sve nove imaju gace
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 22:39   #18
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
jedina origigi barbie je mattelova, tak da bolje gledaj firmu koja proizvodi nego natpis.
Ja sam imala dosta njihovih barbika i neke su jos uvijek zive. Negdje sam ih vidjela kod nas, mozda cak Mulleru. To su one koje kostaju 300 na dalje kuna, za razliku od ostalih po 50-100 kn.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 23:29   #19
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
prvo da napomenem kako mi je trideset i kusur godina, što je bitno zbog konteksta..naime, kad sam ja bila šestogodišnjakinja (kao sad moja kćer), živjeli smo u jugoslaviji gdje nije bilo barbika po policima

ipak, moja najbolja mala prijateljica imala je baku u njemačkoj i čak tri (3) barbike, jednu plavušu, jednu brinetu i jednju mulatkinju

jedina prava čežnja mog djetinjstva bila je vlastita barbika..

upravo zbog te bolne želje, dobro sam isprepipala i išnjofala te nesretne barbike, kad god se ova moja smilovala i posudila mi ih na igranje preko vikenda..

dakle, da skratim..koliko me sjećanje služi, moja posuđena brineta kad bi je posjela imala je ravne noge i nije ih savijala u V (ak znate na kaj mislim), imala je mehanizam u nogama i mogla ih je saviti u koljenima, savijala je ruke u laktovima, i savijala je šake u zglobovima

bila je napravljena od gume, i poprilično teška za lutku te veličine

moja je dakle kćer izrazila jučer želju za vlastitom barbikom..majci iliti meni nije predstavljao nikakav problem preći pola grada i čekati više od pola sata da šefica odabere koju će (ah, dok je ona birala i meni je bilo tri banke manje , samo kaj si i jednu nisam ubola)

ALI, kad smo je otpakirale doma, na vidjelo je izašla prevara - TO nije Barbie

to je lutka od najjeftine plastike

razlika između barbie i recimo stefi ili kako se već zovu one trostruko jeftinije kopije je samo u prepoznatljivoj barbie glavi..ovaj naš lažnjak ne svija ni noge

i sad, ja se pitam - jel to TO?

jasno mi je da živimo u društvu sve veće laži i hiperprodukcije, od političara, celebritija, moralnih vrijednosti, medija do frižidera..

mene bi ipak samo zanimalo, postoji li još uvijek barbie mog djetinjstva, gumena prekrasna (skupa) lutka koja savija noge?

ili je i ta zadnja čežnja djetinjstva postao jeftini lažnjak ?
istina!!!
evo, napokon da je netko osim mene to primijetio.
ja sam imala barbiku (imam 38 god), dok sam bila klinka i bila je jaaaako kvalitetna, izradjena vrhunski.
ja ne kuzim, jel moguce da je ova grozota koju vidim kod djece od frendica (ja nisam mama) i po ducanima - barbika !???
barbie od mattela?
uzas jedan.meni to izgleda ko neka jeftina ....ma cak ne kopija, nego ko neka jeftinola po uzoru na barbie.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 23:29   #20
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
i ja sam se sokirala kad sam vidla da sve nove imaju gace
To valjda da se nevidi da su anatomski neispravne
Meni je najgluplja stvar u povijesti Barbie bila otkrivanje da je Ken gay Da mi je zant koji je idiot to smislio...

Inače ja sam imala nekoliko barbika svakojakih, čak i jednu crnu kojoj su se ruke i noge mogle svakako savijat Al samo je jedna bila oriđiđi Mattelova, poprilično skupa i kupljena u Njemačkoj nakon tjedan dana cviljenja i moljakanja. Još i sad se sjećam haljine koja se mogla nosit na 2 strane i tak nekih fora
A imala sam i oriđiđi Kena i Skiper, čak i bebače (koje je valjda gay Ken napravio dok se još nije razotkrila njegova mračna strana) i auto za plažu (to je sve više-manje baka pokupovala u Njemačkoj).
I mislim da su svi negdje sigurno spremljeni, baš moram pitat mamu gdje
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.