Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2010., 23:39   #21
moj ken je cak imao pravu kosu, ne plasticnu. eh, to su bila vremena.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 23:46   #22
Nemojte me zezati, a ja bacila svoje barbike
Imala sam jednu kaubojku i još jednu običnu. Kaubojka je imala jaknu s resicama i čizme i svašta nešto
Kasnije sam samo čula kroz medije da će promijeniti Barbiku jer negativno utječe na curice i da će joj proširiti struk i smanjiti cice.....
A ja se sjećam - tko je imao pravu Barbie bio je faca

Nego jeste vi na kraju ošišale svoje
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 23:47   #23
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
moj ken je cak imao pravu kosu, ne plasticnu. eh, to su bila vremena.
kakvu nostalgiju budi ova tema
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 23:58   #24
imam još uvijek svoju origigi mattelovu, kupljenu u njemačkoj, dakako
predivna moja lutkica, još imam nju i skipper i nešto robice, a sve one falše sam bacila.
nisam gledala kakve se lutke danas prodaju kao barbike, ali žao mi je da se i to promijenilo, ta lutka je zbilja nešto posebno, a ne ko one neke gavate bratz i sl...


@ Zaraa - i ja sam jednoj barbiki (falšoj, srećom) ošišala kosu naime, ja se nisam htjela šišat i onda je mama rekla - daj ošišaj se pa će ti kosa poslije narast još ljepša, kao severinina i tako ja uzela barbiku i neku veliku bebu i reži kosu, da i njima naraste lijepa ko severinina
__________________
dajte svakom danu priliku da bude najljepši u vašem životu! =)
Discordia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 00:00   #25
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
Nemojte me zezati, a ja bacila svoje barbike
Imala sam jednu kaubojku i još jednu običnu. Kaubojka je imala jaknu s resicama i čizme i svašta nešto
Kasnije sam samo čula kroz medije da će promijeniti Barbiku jer negativno utječe na curice i da će joj proširiti struk i smanjiti cice.....
A ja se sjećam - tko je imao pravu Barbie bio je faca

Nego jeste vi na kraju ošišale svoje
ma kakvi osisala.
moja je imala poluvalovitu kosu, a vecina je imala skroz ravnu.
uh, kako sam ju samo cesljala.
i sjecam se kak sam ju dobila i tocno se sjecam od rijeci do rijeci pisma koje sam pisala isuseku za bozic:
"dragi isusek, molim te da mi za bozic doneses barbiku i robicu za nju."
i tata me sat vremena nagovarao da mu kazem gdje sam sakrila pismo.
zgurala sam ga u sarke od prozora , jer sam pretpostavila da ce isusek doc kroz prozor.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 00:29   #26
Uh, moja ima rozu haljinu do poda, od tila, u dva sloja i imala je cak i sminku i odostraga ima gumb koji kad stisnes ona podigne glavicu i da pusu (dok sam imala sminku ostavljala je trag puse), imala je i prekrasne roza stikle na kopcu, moram pitat mamu di je to sve, a onda joj je moja mama sasila i nastrikala tri tone prekrasne robice, cak i gace i grudnjak

Ova od male nije ni blizu tak finjaka po tehnologiji, ali kaj covjek moze ocekivat za 6 Eura? Ima nekakvu djidju od aparata s kojim joj se moze plest pletenice, pa si mala stalno s tim plete pletenice i tri tone spangi i ukrasa za kosu (to je naime Barbie kod frizera). Kupila sam ju svjesno racunajuci da ce ju mala ubit u roku odma, ali vidi vraga, jos je ziva, nije to losa kvaliteta, sto je sve sirota vec prosla.

A muz gleda da ce joj neku origjiji iz 50-tih kupit. Mislim da je puko

Ali zene, pa uvijek je prava Barbie bila od Mattela, ove ostale ja nikad nisam ni racunala pod Barbie, to su neke Cindy i takoto....

I da, te od Mattela kostaju od 20 Eura navise u Njemackoj, znaci kad odrape porez, u Hr moraju bit bar 200 kuna
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 00:31   #27
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
ma kakvi osisala.
moja je imala poluvalovitu kosu, a vecina je imala skroz ravnu.
uh, kako sam ju samo cesljala.
i sjecam se kak sam ju dobila i tocno se sjecam od rijeci do rijeci pisma koje sam pisala isuseku za bozic:
"dragi isusek, molim te da mi za bozic doneses barbiku i robicu za nju."
i tata me sat vremena nagovarao da mu kazem gdje sam sakrila pismo.
zgurala sam ga u sarke od prozora , jer sam pretpostavila da ce isusek doc kroz prozor.
Uh, ja sam ju dobila za rodjendan, jos uvijek se sjecam te srece
To je jedina lutka s kojom sam se igrala, inace me bebe nisu zanimale.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 00:32   #28
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
što se dogodilo s barbikama? kapitalizam, itapita, kapitalizam u svom 'naprednom' stadiju. pa tko danas još čuva stvari, tko očekuje da traju?
danas se ništa ionako ne proizvodi da bi trajalo nego da bi se za sezonu dvije zamijenilo novim, onim za što će nam/djeci dotad utuviti u glavu da je in, najbolje, najtraženije. treniraju nas da trošimo time što je svake sezone nešto novo in i predmet želja. ben10 koji je sad hit (ili je bio prošle sezone, ne znam ) će već sljedeće bit zaboravljen i kupuj nešto drugo.
kome u takvom poretku stvari treba kvalitetna barbika koja bi trajala godinama?
a i kako bi dioničari kompanija zarađivali nezamislive svote kad ih ne bi izrađivali od najjeftinijih mogućih materijala?!
Mh, zalijepit cu ja ovoj mojoj sad vec raritetnoj nogu pa makar crkla
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:15   #29
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
To valjda da se nevidi da su anatomski neispravne
Meni je najgluplja stvar u povijesti Barbie bila otkrivanje da je Ken gay Da mi je zant koji je idiot to smislio...

Inače ja sam imala nekoliko barbika svakojakih, čak i jednu crnu kojoj su se ruke i noge mogle svakako savijat Al samo je jedna bila oriđiđi Mattelova, poprilično skupa i kupljena u Njemačkoj nakon tjedan dana cviljenja i moljakanja. Još i sad se sjećam haljine koja se mogla nosit na 2 strane i tak nekih fora
A imala sam i oriđiđi Kena i Skiper, čak i bebače (koje je valjda gay Ken napravio dok se još nije razotkrila njegova mračna strana) i auto za plažu (to je sve više-manje baka pokupovala u Njemačkoj).
I mislim da su svi negdje sigurno spremljeni, baš moram pitat mamu gdje


__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 07:55   #30
Bogami, ne dam 300 kn za Barbiku

Naručit ću je iz Dojčlanda od gastarbajtera
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 08:07   #31
barbiku popapali gormiti, pokemoni i ostala cudovišta,
pepa pig i teletabisi su ocito bolji za klince i njihov razvoj
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 08:21   #32
joooj imala sam srecu u nesreci da su nas kao ratnu djecu uzeli talijani u svoje domove i ja sam 94.god. imala 7 oriđiđi barbika i jednog kena...koji harem...i imala sam ferarrija, kuhinju, robe tonu...zavijedijeli su mi svi u selu....e i moja škrta majka mi nije dala da otvorim 2 potpuno nove barbike, jedna crna, jedna bijela jer ih kao imam previse...i neki dan mi ih donese kao za moju curicu...e ne da sam se rasplakala od srece...prvi put mi je bilo drago sto mi je mama škrta ko 20 Škota..
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 09:55   #33
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
jedina origigi barbie je mattelova, tak da bolje gledaj firmu koja proizvodi nego natpis.
pa i ove današnje ''original'' tj one na kojima piše ''Barbie'' na kutiji priozvodi Mattel...to je prvo što sam pogledala...ali to nije to, tj to nema veze sa ''našim'' barbikama
doduše ove današnje koštaju oko 100-150 kn a ne 100 DEM ko naše tako da ne mogu ni bit ko ''naše''
vidila sam po ebayu vintage barbice, koštaju boli glava...nove su u kutiji ali od prije 10-20 godina...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 09:59   #34
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
joooj imala sam srecu u nesreci da su nas kao ratnu djecu uzeli talijani u svoje domove i ja sam 94.god. imala 7 oriđiđi barbika i jednog kena...koji harem...i imala sam ferarrija, kuhinju, robe tonu...zavijedijeli su mi svi u selu....e i moja škrta majka mi nije dala da otvorim 2 potpuno nove barbike, jedna crna, jedna bijela jer ih kao imam previse...i neki dan mi ih donese kao za moju curicu...e ne da sam se rasplakala od srece...prvi put mi je bilo drago sto mi je mama škrta ko 20 Škota..
aaaaa tek sada vidim ovo...imaš vintage barbice, prodaj ih hehehehe
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:04   #35
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
barbiku popapali gormiti, pokemoni i ostala cudovišta,
pepa pig i teletabisi su ocito bolji za klince i njihov razvoj
pa pepa pig i teletabisi nisu uopće namijenjeni istoj dobnoj skupini kao barbie
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:07   #36
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
aaaaa tek sada vidim ovo...imaš vintage barbice, prodaj ih hehehehe
Nema sanse, ima moja Eva da s njima nauci kako izgleda prava zena, u cem se vozi i kakav ormar posijeduje... nabijanje kompleksa od malih nogu..a ne ucenje engleskog s Dorom i slicne pizdarije...
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:08   #37
Ja imala dvije prekrasne barbike i dvije najbolje prijateljice i kad sam navršila 7 god., rodila se moja sestre, prekrasno malo biće koje mi je satralo moje prijateljice ( barbike)! Tulila sam ko kišna godina jedno mj dana, sigurno, a sestru poželjela zadaviti!
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:09   #38
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
joooj imala sam srecu u nesreci da su nas kao ratnu djecu uzeli talijani u svoje domove i ja sam 94.god. imala 7 oriđiđi barbika i jednog kena...koji harem...i imala sam ferarrija, kuhinju, robe tonu...zavijedijeli su mi svi u selu....e i moja škrta majka mi nije dala da otvorim 2 potpuno nove barbike, jedna crna, jedna bijela jer ih kao imam previse...i neki dan mi ih donese kao za moju curicu...e ne da sam se rasplakala od srece...prvi put mi je bilo drago sto mi je mama škrta ko 20 Škota..


Meni mama nije davala da se igram sa lutkama koje sam dobivala na poklon jer sam im kidala udove.
I stajale su onako zapakirane u kutiji na vrhu vitrine u dnevnom boravku, a povremeno bi mi dozvolila da je držim u ruci onako zapakiranu.

Napominjem da udove nisam namjerno kidala, jednostavno bi im otpali za vrijeme igre.

OT: Moja susjeda je imala pravu Barbie, pravu Skipper i pravoga Kena sa gomilom dodataka u velikom kovčegu (pravom, za njih ) koji je držala ispod kreveta. Jedna frendica i ja smo se redovito dolazile igrati kod nje. Moja frendica je bila šefica i zato je uvijek bila Barbie, vlasnica igračaka je imala pravo drugog izbora jer je vlasnica pa bi bila Skipper, a onda sam ja uvijek bila Ken.

Doduše, povremeno bi mi dozvolili da budem Skipper, a čini mi se da sam čak bila i Barbie jednom - dvaput.

Dan kada je ta susjeda uzela lijepi rozi kovčeg i odselila bio je jako jako tužan.

Kada smo jednom prilikom išli u Trst nagovorila sam roditelje da i meni kupe Barbie.
Imali smo saobraćajku i morala sam čekati sutradan da je netko pošalje iz razbijenog auta zajedno sa ostatkom stvari jer mi nisu dozvolili da je uzmem. Strašno me bilo strah da će je zaboraviti ili izgubiti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:12   #39
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post


Meni mama nije davala da se igram sa lutkama koje sam dobivala na poklon jer sam im kidala udove.
I stajale su onako zapakirane u kutiji na vrhu vitrine u dnevnom boravku, a povremeno bi mi dozvolila da je držim u ruci onako zapakiranu.


a siroce

joj bas si me nasmijala, trebalo mi je to, hvala ti
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:12   #40
ja sam isto svoje uvijek ošišala nakon nekog vremena...i sve moje prijateljice su to radile...a zašto?!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.