Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2011., 10:34   #21
sin se igra s vlakićima iz Tomice i prijatelja, autićima - zanima ga jedino tehnika i sve što ima točkove

kćer se općenito malo igra s igračkama, nešto malo s lutkicama - većinu dana se presvlači, preobuva i kiti

obadvoje imaju nepune 3g
__________________
ALBUM

Rastresi mi misli
Jolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 10:49   #22
Kad su bili maleni..bombardirali su ih sa igračkama koje uopče nisu bile primjerene njihovoj dobi..tako da su oni to sve porazbijali...i uništili..a ja inače nisam baš za trošenje novaca na igračke..rađe im kupim bojice, papir, ili edukativne vježbenice..igračke ne kupujem..eto jedino sam im za Božić pod bor stavila jedan poklon za njih dvoje (inače je svake godine borba ako dobiju različite poklone a ako dobiju iste nisu im zanimljivi)..al ove godine sam im objasnila da djed ožičnjak donosi zajedničke darove..tako da su dobili "Čovječe ne ljuti se"..i to im je super..igraju se i uče jedan drugog brojati...inače bojaju, crtaju, i slažu kockice imaju 4 i 5 godina.
lulucry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 10:49   #23
Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post
nekako mi je dojam da više ne postoji igračka koja nema popratnu marketinšku analizu iza sebe i još k tome to nije odrađeno kako se spada
možeš li ugrubo pojasniti kako bi to trebalo izgledati?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 11:11   #24
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
možeš li ugrubo pojasniti kako bi to trebalo izgledati?
a teško je to reći, pogotovo nekom tko se tek upoznaje s materijom... ono što mogu zaključiti na prvu jest da igračka nema identitet, nema imidž. ok, lijepo izgleda, pristupačna je po cijeni, ali brzo dosadi. da je igračka stavljena u neki kontekst, u neko zamišljeno okruženje, puno više prostora bi se otvorilo za maštu - kako igračke, tako i igranja s njom...

npr, kao da bi HelloKitty bila toliko popularna da nema popratnu priču kroz crtiće, slikovnice, bojanke, razne tematske igračke hello kitty u avionu/u parku...

ok, ne može svaka igračka imati tako jaki brand iza sebe, ali valjda sam ugrubo objasnio
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 11:16   #25
Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post
a teško je to reći, pogotovo nekom tko se tek upoznaje s materijom... ono što mogu zaključiti na prvu jest da igračka nema identitet, nema imidž. ok, lijepo izgleda, pristupačna je po cijeni, ali brzo dosadi. da je igračka stavljena u neki kontekst, u neko zamišljeno okruženje, puno više prostora bi se otvorilo za maštu - kako igračke, tako i igranja s njom...

npr, kao da bi HelloKitty bila toliko popularna da nema popratnu priču kroz crtiće, slikovnice, bojanke, razne tematske igračke hello kitty u avionu/u parku...

ok, ne može svaka igračka imati tako jaki brand iza sebe, ali valjda sam ugrubo objasnio
ako sam dobro shvatila onda npr. gormiti, winksice, pepa pig, lps, oni hrčci imaju popratnu marketinšku analizu, a lopte, neke plišane igračke, guralice, puzzle je nemaju? ili kako?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 11:22   #26
decko od 7 godina obozava Legice i kupujemo ih u neogranicenim kolicinama, samo su nam dimenzije sobe problem

A curica od 2 godine obozava mamin novcanik i bratovu torbu za skolu, sve drugo je prolazno
sara77777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 11:26   #27
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ako sam dobro shvatila onda npr. gormiti, winksice, pepa pig, lps, oni hrčci imaju popratnu marketinšku analizu, a lopte, neke plišane igračke, guralice, puzzle je nemaju? ili kako?
pa da, tako nekako...

opet, ne trebaju svi proizvodi toliko razrađenu strategiju, npr lopte... lopte se kupuju ciljano, po potrebi... teško da lopta može stvoriti imidž (osim ako ne dobije lice, odnosno ako se personificira)

ugl, problem je što su, po meni, igračke poput gromita, preplitke i fkt samo muzu novac, barem je moj dojam takav...
ako mogu usporediti s pokemonima, mislim da su bili puno jači i kvalitetniji u konačnoj izvedbi ukupne vrijednosti za kupca


Što mislite, o čemu zavise njihovi zahtjevi? Da li su na ideju došli preko TVa, vrtića i sl...

Zadnje uređivanje deniKID : 04.03.2011. at 12:03.
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 11:35   #28
Dječak 10 mjeseci- obožava slikovnice s tvrdim koricama. Slikovnica je recimo u obliku mace ili psa, živih boja gdje se na svakoj stranici maca ili pas druže s nekom životinjom, zatim obožava slikovnicu s automobilima, običnu gumenu loptu, autiće koje gura po podu dok puže, aplikaciju mede na ručniku za kupanje ili posteljini, didaktičke posudice koje se mogu slagati jedna u drugu ili jedna na drugu, običnu plastičnu čašu jarke boje u koju stavlja sve što može stati.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 14:23   #29
Sin mi ima 1g i 2 mj i osim primjerenih slikovnica i Tomice (vlakić), najrađe se igra sa daljinskim, kuhačom, plastičnim poklopcem, plastične boce od jogurta ili kečapa sa malo riže, pranjem ruku u bideu itd.
goga76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 23:23   #30
bio sam danas do turbolimaca i fkt me iznenadio, pogotovo onaj u arena centru, koji je prepun zanimljivih igračaka po pristupačnim cijenama...

no nekako mi se čini da je turbolimac izgubio imidž kojeg je držao (u mojim očima) 90tih...

u svakom slučaju i dalje je bolji od magme ili one2playa, da ne spominjem vrtuljak...
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 08:04   #31
Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post
bio sam danas do turbolimaca i fkt me iznenadio, pogotovo onaj u arena centru, koji je prepun zanimljivih igračaka po pristupačnim cijenama...

no nekako mi se čini da je turbolimac izgubio imidž kojeg je držao (u mojim očima) 90tih...

u svakom slučaju i dalje je bolji od magme ili one2playa, da ne spominjem vrtuljak...

tl je prodan, zato su cijene pristupacne
i tl je dosad bio magma, izmedju ostalih firmi koje spadaju pod magmu

Zadnje uređivanje mybabyborn : 06.03.2011. at 08:26.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 14:40   #32
dugo nisam bila u tl, od kad je postao pristupačan?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 15:14   #33
Sin 4 godine,prije tri mjeseca opsjednut legicima,trenutno opsjednut Ben Tenom,sto se bit u diru sljedeci mjesec vidjet cemo.Vrlo brzo se presalta i fokusira na novi trend i totalno izgubi interes za starim igrackama
Kcer 11 godina nikad je nisu zanimale barbike i slicno,jos ima kolekciju njnda kornjaca,opsjednuta je nogometom od malih nogu.
brfun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 19:53   #34
Moja cura od 6 mj najvise voli tatinu staru tipkovnicu!
Ostale igracke kako koja, bitno da stane u usta!
E da i boca Jane prazna naravno. Ali ne ona mala, ta ne valja, velika!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 20:52   #35
ima 11mj. i najviše od svih igračaka voli otvarati i zatvarati vrata
otvara i zatvara ladice
šiškoniko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 20:57   #36
moj (9 mjeseci) voli sve što svira: winnie pooh sviralica i psić sveznalica su mu najdraži, a voli i nekog slonića što svira, slikovnicu s tvrdim koricama što šuška i ima neke zvečke, auto koji ima melodije i male lopte.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 21:23   #37
Djevojčica, 11,5 mjeseci - čašice koje se slažu jedna na drugu i jedna u drugu, kolutovi koji se slažu na štap po veličini od većeg prema manjem, tommy cijev sa raznim oblicima za ubacivati unutra, poklopci, flaša od jane, prazne plastične kutije (od štapića za uši, marga, kremica...)... Uglavnom se više igra sa stvarima koje nominalno nisu igračke - npr. sa svojim čarapicama, pelenama... Ja i mm se trudimo da joj igračke budu primjerene njenoj dobi i skoro isključivo edukativne, plišanaca je puno dobila ali njih joj ni ne nudim. Zajedno slažemo kockice - tj. ja slažem a ona rastavlja , slažemo čašice,... Ponuda igračaka u HR i nije neka, meni iskreno nedostaju jako neki brandovi, ne zbog njih samih nego zbog raznolikosti igračaka koje nudi jedan dobro razvijen brand (npr vtech, playschool,...) iako znam da je puno edukativnije ustvari djeci dati da se igraju sa (naravno sigurnim) stvarima iz svog okruženja a ne sa igračkama. Kupujemo igračke i u specijaliziranim prodavaonicama (više TL nego O2P, mada se desi i on - jer zastupaju različite brandove pa ako kupujemo ciljeno nešto - npr za rođendanske poklone) i u trgovačkim lancima - Konzum...
__________________
nan
nanica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.