Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2015., 21:10   #1421
Misliš ako dođe neko nepametan i godinama dječak? (manje od 30)
Kucilo lijepo sise pohvalio. za uspjeh, nevažno jel on u rangu 10M kn.


Koliko je Bakić dobio od prodaje portala i koliko mu vrijede pozicije u slučaju da želi sve likvidirati u mjesec dana?
Nije valjda da je svom lovom investiran na ZSE?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 20:53   #1422
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Misliš ako dođe neko nepametan i godinama dječak? (manje od 30)
Kucilo lijepo sise pohvalio. za uspjeh, nevažno jel on u rangu 10M kn.


Koliko je Bakić dobio od prodaje portala i koliko mu vrijede pozicije u slučaju da želi sve likvidirati u mjesec dana?
Nije valjda da je svom lovom investiran na ZSE?
Prodaja firme nema veze s investiranjem nego s poduzetništvom, iako bi zlobnici rekli da su mu britanci platili pare za bazu podataka.........( a ta ideja je uspjela zahvaljujući laganoj potpori i neradu HZZa )

Što se tiče uspjeha imaš postotke koje zarađuju Ichan i ekipa s milijardama dolara na US burzi.......i to su postoci koji bloger može samo sanjati sa svojom sićom ( u odnosu na njihove iznose ).......

Moji uspješni primjeri nisu nikakva pohvala, to su činjenice i mogu se provjeriti na forumu.......( ima pored tih navedenih pogodaka i promašaja i još pogodaka o kojima nisam pisao ........a i zašto bih, ti primjeri su stavljeni na forum jer su to neke kolege tražile, a ne zato što sam se želio hvaliti njima )

__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 21:30   #1423
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post

Moji uspješni primjeri nisu nikakva pohvala, to su činjenice i mogu se provjeriti na forumu.......( ima pored tih navedenih pogodaka i promašaja i još pogodaka o kojima nisam pisao ........a i zašto bih, ti primjeri su stavljeni na forum jer su to neke kolege tražile, a ne zato što sam se želio hvaliti njima )

Ja sam trenutno u cash-ra, prodao prije ovog malog hlađenja, do slijedećeg petka, a mjerkam konzervativno ...

NKE ??
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 08:11   #1424
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
Ja sam trenutno u cash-ra, prodao prije ovog malog hlađenja, do slijedećeg petka, a mjerkam konzervativno ...

NKE ??
Ne znam, nisam ljubitelj tako velikih firmi, iako Nike je bio jedna od najboljih investicija ikad.......tko je kupio na IPO i držao do sada

Kaže Armstrong da će Dow na 20.000, pa na 24.000, pa 30.000 .......živi bili pa vidjeli
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 09:28   #1425
Po Armstrongu smo vec trebali biti na 32000
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:56   #1426
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Po Armstrongu smo vec trebali biti na 32000
U zadnju godinu-dvi dana je više manje sve fula Niti je zlato otišlo ispod 1000$ što je predviđa u 2014-oj ,niti je dow otiša na 32000 do kraja 2014. Poprilično se zacementira sa svojom 2015.75 prognozom.Vidjet ćemo
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 18:16   #1427
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Krivo smo se skužili, ne provociram te nego mislim da svak koji ubire (dobar) profit na stranim tržištima, pa bilo to i preko indeksa zaslužuje pohvalu. DDJH I PKTM su meni oduvijek bili smeće (i u vrijeme letećih purana), dobre za špekulaciju ali opasne za investiciju. Pitao sam koju lovu je on investirao na ZSE i gdje je sad s cijelim portfeljem.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 18:23   #1428
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Krivo smo se skužili, ne provociram te nego mislim da svak koji ubire (dobar) profit na stranim tržištima, pa bilo to i preko indeksa zaslužuje pohvalu. DDJH I PKTM su meni oduvijek bili smeće (i u vrijeme letećih purana), dobre za špekulaciju ali opasne za investiciju. Pitao sam koju lovu je on investirao na ZSE i gdje je sad s cijelim portfeljem.
Narastao mu je portfelju došao je 23. najvećih bogatuna prije par godina je bio 60 i neki.

http://www.jutarnji.hr/imamo-tri-mil...rvata/1320992/
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 18:26   #1429
Folki je bio ispred njega prije par godina, sada Floki barata s 70 000 000 kn

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDi...=2&idDCar=3073

a Bakero barata s 115 000 000 kn

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDi...=2&idDCar=4340
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 19:54   #1430
Ako je prestigao Kristijana onda je car.
Zar nije Floki dijelom portfelja vani?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 20:04   #1431
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Ako je prestigao Kristijana onda je car.
Zar nije Floki dijelom portfelja vani?
95% imovine mu je u dionicama ali ne znam na kojim sve burzama žetonira.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 21:24   #1432
Prošle godine mu je dosta toga bilo pod skrbničkim, zato je u godinu dana narastao na Forbesovoj.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 23:02   #1433
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Prošle godine mu je dosta toga bilo pod skrbničkim, zato je u godinu dana narastao na Forbesovoj.
Bogataši se odista vole takmičiti kroz raznovrsna rangiranja u Forbesu.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 09:05   #1434
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Ako je prestigao Kristijana onda je car.
Zar nije Floki dijelom portfelja vani?
Kristijan Floričić je za blogera doktor nauka u investiranju........jer za razliku od blogera on je svoje novce zaradio investirajući a bloger je jedva uspio nešto sitno povećati novce dobivene od prodaje firme........

Blogeru se treba odati priznanje za poduzetnički uspjeh :klap: ali u investiranju je nula......možda i ispod nule
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 12:20   #1435
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Kristijan Floričić je za blogera doktor nauka u investiranju........jer za razliku od blogera on je svoje novce zaradio investirajući a bloger je jedva uspio nešto sitno povećati novce dobivene od prodaje firme........

Blogeru se treba odati priznanje za poduzetnički uspjeh :klap: ali u investiranju je nula......možda i ispod nule
Stvar je u tajmingu, Kristijan se uključio 2001. kad je nastupio period blagostanja, pojačan potražnjom Kine za robama, što je diglo brodare. Tada su dionice rasle po 10x, 20x.
S 100 000 EUR-a početnih žetona, mogao si postati mulitimilioner alocirajući prema brodarskom ili građevinskom sektoru koji je tada doživljavao boom što je razbuktavalo cijene dionice i pohlepu.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 13:19   #1436
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Stvar je u tajmingu, Kristijan se uključio 2001. kad je nastupio period blagostanja, pojačan potražnjom Kine za robama, što je diglo brodare. Tada su dionice rasle po 10x, 20x.
S 100 000 EUR-a početnih žetona, mogao si postati mulitimilioner alocirajući prema brodarskom ili građevinskom sektoru koji je tada doživljavao boom što je razbuktavalo cijene dionice i pohlepu.
Što želiš reći.........da tajming nije važan?

pa to i jest poanta investiranja, da ne investiraš u nešto što je pri kraju bull marketa ( odnosno na vrhu ).......to vam cijelo vrijeme pokušavam objasniti......

Druga stvar ( vidim da se zaboravilo ) kako ono ide, ako je spread na njemačke obveznice i hrvatske obveznice isti onda će i crobex potegnuti kao i Dax .......e sad Dax ruši ATH rekorde a crobex taljiga na 1.720-1.740.......to je isto blogerova umotvorina

Valjda je jasno ( imho ) da KF za razliku od blogera investira na stranim marketima i zarađuje dok genijalni bloger puši na Ptkm i Đuri.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 14:07   #1437
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Kuna je ok dok god imamo idiote na vlasti, a to će trajati još neko vrijeme ........ipak ako dođe netko pametan trebati će smanjiti izloženost........


If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand. - Milton Friedman
o čemu ti pričaš ja planiram ulaganja max 7 dana.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 14:44   #1438
Quote:
more kaže: Pogledaj post
o čemu ti pričaš ja planiram ulaganja max 7 dana.
nemoj tako, vidiš da se HNB uspješno kupio neko triple A smeće.......u kunama si najsigurniji, možeš u njima biti na dugi rok.....čudi me da nas Soros još nije otkrio nego misli ulagati u Ukrajinu :klap:
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 16:21   #1439
GAVIN Baker rukovodi OTC portfeljem unutar Fidelity fonda čija je vrijednost 13 milijardi dolara i predstavlja jednog od investitora koji se u posljednjih pet godina pokazao uspješnijim od 98 posto svojih kolega.

Baker je ljubitelj popularne serije knjiga "Igra prijestolja" za koju kaže da nudi niz financijskih lekcija.

Lekcija prva: Obratite pažnju na glasine

"Budite otvoreni prema dokazima koji sugeriraju da je vaš pogled na svijet pogrešan," savjetuje Baker. U sedam kraljevina Westerosa, ljudi na vlasti pokazuju sklonost zanemarivanju opasnosti koje ih okružuju poput misterioznih i opakih Bijelih hodača na sjeveru ili zmajeva koji rigaju vatru s druge strane mora. Baker vjeruju da će ih glasine iz dalekih krajeva progoniti u sljedećoj knjizi Georgea R. R. Martina, baš kao što investitore ponekad proganja ignoriranje glasina o pojedinim dionicama.

Lekcija druga: Trezveno odlučivanje bez emocija

Kako to oduvijek tvrde bihevioralni ekonomisti, miješanje investicija i emocija je loša ideja. Tako je i u Westerosu. Kad obitelj Stark krene u rat protiv Lannistera, Robb Stark se zaljubi i raskine prijašnji dogovor da će uzeti kćer moćnog saveznika. "S druge strane, njegov rival, Tywin Lannister, donosi vrlo malo emocionalnih odluka," ističe Baker pa pita: "Pogodite tko završava s prednošću?"

Stark pada nakon što je proboden kroz srce. "On je donio emocionalnu odluku; to je razlog njegove smrti," ocjenjuje investitor.

Lekcija treća: Iskoristite što imate

Na početku serijala, takozvana "majka zmajeva" Daenerys Targaryen "uopće nema novca", kaže financijski planer Michael Anderson iz dalaškog True North Advisors. Ono što ona ima su tri zmaja kakva u kraljevstvima nisu viđena mnogo godina. Ona posjeduje i moćno obiteljsko prezime jer potječe iz loze nekadašnjih vladara.

Ona svoju "imovinu koristi kao polugu s kojom ostvaruje ogromnu dobit," kaže Anderson i podsjeća na formiranje vojske koja prijeti vladarima u Westerosu.

Lekcija četvrta: Dug ubija

Lisa Woolfork koja vodi kolegij o "Igri prijestolja" na Sveučilištu Virginia kaže da prava moć u serijalu leži u rukama bankara koji posjeduju Željeznu banku iz Braavosa.

"To je apsolutno moć iza prijestolja. Bankari nisu sentimentalni i samo žele podržati onog tko će pobijediti. Kad ste u dubokom dugu Željeznoj banci, to umanjuje moć zadržavanja prijestolja, a kad više ne možete dobiti zajam, onda uistinu imate problem," kaže profesorica.

Lekcija peta: Nekretnine caruju

Biti u dobrim odnosima s "željeznim bankarima" je jedan put do bogatstva, drugi su nekretnine, piše Reuters koji je zatražio gledišta investitora o "financijskim lekcijama iz Igre prijestolja".

Obitelj Tyrell kontrolira dobar dio južnog Westeros i njihova zemlja u suštini prehranjuje svih sedam kraljevstva. "Nekretnine su ovdje prava moć," kaže Woolfork. "To je temelj većine bogatstva koje se pretače u vojnu moć."

"Svi misle da je Igra prijestolja o osveti, ali ona je zapravo o imovini. Ne možete pobijediti bez da osvojite i kontrolirate zemlju," dodaje Anderson.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 18:52   #1440
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Što želiš reći.........da tajming nije važan?
Bitan je tayming, on je procijenio 2009. kad je cijena dionica neselektivno pala, kako je vrijeme za ulazak, negdje je pogodio, negdje se zaletio. Ali ako doista dođe do oporavka gospodarstva ne bi se čudio da njegovih 100 000 000 kn se pretvori u 200 000 000 ili 300 000 000 kn, te da sa sadašnjeg 23. mjesta na tablici, uđe u top 10 najimućnijih građana Hrvatske.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.