Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2017., 14:49   #1001
Svi koji moraju znati, znaju....
a ti uživaj u svježem zraku
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 23:18   #1002
Quote:
hijavata kaže: Pogledaj post
Nažalost mnogih ovdje, remont i ZTC idu dalje, jer su u MORH-u obavljene neke kadrovske promjene zbog nekompetentnosti i nestručnosti, izbjegavanja odgovornosti za donošenje odluka. Zapuhali su neki novi vjetrovi.
Mogući potencijalni partneri ZTC-u na poslu remonta, a koji su dostavili i imaju svu zahtijevanu dokumentaciju i certifikate, poznati su, te će konačna odluka biti donesena nakon finalnih pregovora vezanih uz cijenu. Naravno, u obzir neće doći oni čija je dokumentacija ukradena .:klap: i koji prodaju maglu već duže vremena.
Tako je posao ide dalje, ali uskroro sa dobrim ciscenjem i radikalno drugacijom vlasnickom strukturom za razliku od sadasnje i konacno zatvaranje pipe za desetke " dugoprstica " i kraj nevjerovatne bahatosti i derogiranja struke, koja nazalost vec dugo nije niti na pribliznoj razini.
Bahaticek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 23:19   #1003
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
Znači, nema odstupanja od plana zadržavanja 171 i kupnje uh-60?
Nema.
Bahaticek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 08:47   #1004
Quote:
Bahaticek kaže: Pogledaj post
Tako je posao ide dalje, ali uskroro sa dobrim ciscenjem i radikalno drugacijom vlasnickom strukturom za razliku od sadasnje i konacno zatvaranje pipe za desetke " dugoprstica " i kraj nevjerovatne bahatosti i derogiranja struke, koja nazalost vec dugo nije niti na pribliznoj razini.
Struka može samo pozdraviti takav ishod.
Neodgovornost i bahatost prema sudbini 200 obitelji je poprimila zabrinjavajuće razine tijekom zadnjih godina.
-Kolika je kompetencija skoro ex uprave pokazuje ishod projekta sa čime su
se hvalili prilikom posjete resornog, kao "prvi veliki civilni posao" - od toga ništa - katastrofa
-Na CL415 programu - katastrofa
-Na razini stručne pripreme za eventualno preuzimanje radova na Mig 21 nakon
isteka jamstva - katastrofa
-Na Sh programu remonta - katastrofa
-Na programu usvajanja novih standarda tipa EMAR/MAWA - nula

Tako da su ove riječi prošle zaduženima kroz uši ali kao da nisu ostavile nikakav trag u sivim stanicama
Quote:
"Održavanje zrakoplovne tehnike HRZ-a i jest vaša temeljna zadaća. Tražim od vas da budete do kraja fokusirani na ovu zadaću, usvajajući nove sposobnosti, još više standarde." kazao je ministar Krstičević te dodao kako rad ZTC-a izravno utječe i na operativnu spremnost našeg ratnog zrakoplovstva te da upravo zato ne može i ne smije biti kompromisa oko kvalitete rada ZTC-a. Istaknuo je i kako je svima u interesu jačanje ZTC-a, ulaganje u znanja i sposobnosti te tehnološko osuvremenjivanje.
Nadajmo se najboljem ali da je dobro, nije nikako
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 09:48   #1005
Ma ajde! Očito je jedina katastrofa što ti nisi omastio brk na ovom remontu i to je izvor svih tvojih frustracija, što je uz "ukradenu" dokumentaciju (a sva tvoja dokumentacija je jedan komad papira bez ikakvih specifikacija i certifikata) previše i za tebe.

Ako se ti nazivaš stručnjakom, onda je zrakoplovstvo u teškoj banani. Pusti Turopoljce...preživjet ćemo sigurno dok takve stručnjake budemo imali podalje.
hijavata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 09:52   #1006
Koliko je ono tarifa za posao u Zmaju, 2000 eura ili je sada pojeftinilo, jer neće još dugo?! A trebat će i za odvjetnike....

PS
Ovo gore piše direktor "sigurnosti" koji godinama nema inventuru niti sistematizaciju a ograda mu šuplja ko rešeto
dok se pola Turopolja grije na vojni kerozin.....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 10:05   #1007
Remont strojeva ETH formalno je započeo potpisom ugovora sredinom 2013.g., eskadrila još nije komplatna, a skoro je sredina 2017....
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 10:17   #1008
Za usporedbu...
Helikopteri iz posta -> https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=977
Broj jedan iz posta leti kod krajnjeg korisnika sa svim papirima, razumije se.
Broj dva iz posta upravo obavlja probne letove

Dok zavod iz "favorizirane" ponude, skuplje 10 m eura, nije remontirao još niti jedan helikopter predmetnog tipa.
Isti se nalazi na cca 8000 km od Zagreba, dok se ovaj gore nalazi u Europi, što predstavlja značajnu razliku u
cijeni transporta.

Dok 10 komada 171Sh stoji pokriveno na stajanci... radi tobožnjih "Turopoljaca", u naravi lovaca u mutnom i mutikaša, običnih.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 10:21   #1009
Koja je prića sa LOM Praha? Preskupi su ili ih nismo ništa ni pitali?
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 10:30   #1010
Nemaju papire niti uvjete za stjecanje istog, za predmetni tip...

Long story short.
Favorizirana ponuda je svojim utjecajem "zabranila" sve ostale ponude sa papirima, de facto ucjenjujući RH.
Jedina ponuda sa papirima i fair cijenom, koja je bila izvan tog utjecaja je eliminirana manipulacijama od domaćih izdajnika unutar ZTC-a
Na taj način je dovedena u pitanje nacionalna sigurnost RH a postoje i elementi kaznene odgovornosti
Eto....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 10:57   #1011
Što su česi napravili sa svojim Mi171Š, tko je njima radio remont ako LOM nema papire i uvijete?
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 11:29   #1012
Quote:
krunch kaže: Pogledaj post
Što su česi napravili sa svojim Mi171Š, tko je njima radio remont ako LOM nema papire i uvijete?
Nabavljeni su malo kasnije, jos su u resursu.....

Papire se inace dobije ako se kupi dokumentacija te obavi pod nadzorom
nositelja certifikata remont na dva komada predmetnog tipa.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 11:29   #1013
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Nemaju papire niti uvjete za stjecanje istog, za predmetni tip...

Long story short.
Favorizirana ponuda je svojim utjecajem "zabranila" sve ostale ponude sa papirima, de facto ucjenjujući RH.
Jedina ponuda sa papirima i fair cijenom, koja je bila izvan tog utjecaja je eliminirana manipulacijama od domaćih izdajnika unutar ZTC-a
Na taj način je dovedena u pitanje nacionalna sigurnost RH a postoje i elementi kaznene odgovornosti
Eto....
Ne mogu dozvoliti da toliko obmanjuješ ljude ovdje prodavajući maglu cijelo vrijeme, a k tome pričaš potpune gluposti. Naravno wannabe stručnjak Đani..Istine radi za forumaše, postoje ponude 3-4 zavoda sa svim pripadajućim certifikatima i traženom dokumentacijom, a koji su već radili na remontu Mi-171Sh u svijetu. O tome koji će od njih raditi raditi sa ZTC-om ovisiti će o konačnoj cjenovnoj ponudi.

Dokumentacija se ne može kupiti za Mi-171Sh, jer remontne dokumentacije za Mi-171Sh još uvijek nema nitko pa ni Rusi. Remont se radi na dokumentaciji za Mi-171 i Mi-8T koju imaju spomenuta 3-4 zavoda u finalu odabira.
hijavata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 11:47   #1014
Možda bi bilo zgodno da nas nepristrane forunase točnije informirate o kojim točno tvrtkama se radi tj. tko su ti finalisti ? Ako je suditi prema reportaži Nove TV radi se o finalu izmedju Aero partner lobija (LOT i Ukrspecexport tj. Aviakon) i ACM lobija ili Rusa
pinkyhero is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:08   #1015
Quote:
hijavata kaže: Pogledaj post
Dokumentacija se ne može kupiti za Mi-171Sh, jer remontne dokumentacije za Mi-171Sh još uvijek nema nitko pa ni Rusi. Remont se radi na dokumentaciji za Mi-171 i Mi-8T koju imaju spomenuta 3-4 zavoda u finalu odabira.

dragi Bože i blažena divice Marijo ???

a) Mi-8AMT aka Mi-171

b) Mi-8AMTSh aka Mi-171Sh

I po kojem je članku hrvatskih zakona dogovor i izbor: "finala odabira izvođača" izuzet iz postupka Javne nabave ? I tako je ne transparentan i zamuljan ? A da cijenu još nezna nitko od onih koji plaćaju osim da je iznos odobren od strane Odbora za obranu Sabora RH bio paušalan i neprecizan jer se temeljio na potpuno drugom modelu helikoptera a što je dokaz ova čitava sramotna situacija oko certifikata i sposobnosti.

Što na koncu otvara pitanje, zar su onda Mi-8MTV1 za remont preplaćeni ? Jer recimo nemaju rampe i dizalice ? Osmice su se radile ovdje a Sh trebaju se odvesti i vratiti negdje u drugu hemisferu na trošak koji nigdje nije predviđen ? Ili je obrazloženje odboru za odobrenje okvira sredstava namjerno opisano jeftinije ? Uglavnom to je potpuno neprofesionalno urađeno, tako da ovaj razvoj nije ni čudan.

Ako je tu ekipu toliko strah i žulja ih ovaj lik s Hvara koji broji umirovljeničke dane tamo a oni sebe predstavljaju kao Alvarez III i nikome ništa ne moraju pojasniti, jer sve znaju i samo ono što kažu je istina kao dogma u Crkvi, svi koji izraze dvojbu su neprijatelji !?!

Pa jesam li se za ovo borio krvi ti isukrstove ?
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia

Zadnje uređivanje AirBag : 04.04.2017. at 13:04.
AirBag is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:48   #1016
Evo ovo je jedan od papira po kojima je Marijan "kemijao"....
(Ekskluziva 2)
Za koji dan na istom ovakvom papiru piše Mi-8AMTSh / Mi-171Sh jer je uspješno proveden CERTIFICIRANI remont na 2 kom
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 15:03   #1017
Hahah a mi bi lovce kupovali. Pa pokrali bi sve što diše i šire! Ovakva muljaža i neznanje za stare ruske vrtolete, a maštamo o Rafalima i sličnim bakračima. Majko Božja sačuvaj me Hrvata!!
Loxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 15:45   #1018
Samo ovih, koji se skrivaju iza Turopoljaca


Nego kako se zove ono kada zaposliš nekoga u direktnom srodstvu
na izmišljeno radno mjesto u izmišljenom uredu!?
Pa time uzmeš kruh nekome iz hangara sa licencom.....

Zadnje uređivanje 9aplus : 04.04.2017. at 15:56.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 17:29   #1019
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Nabavljeni su malo kasnije, jos su u resursu.....

Papire se inace dobije ako se kupi dokumentacija te obavi pod nadzorom
nositelja certifikata remont na dva komada predmetnog tipa.
Meni se ćini da sam taj tjedan bio u školi, a učili smo da su česima zadnji helikopteri iz paketa isporučeni u prosincu 2005.

Koliko sam čitao doduše ne razumijem dobro pemski, ali u Godišnjem izvješću LOM Praha iz 2015. stoji ovaj podatak (google translate na english)
Quote:
January 2015
Establishment gradually completing the overhaul of three Mi-171S ACR, two of which were forwarded to concem 2014, and the remainder was passed in January 2015. The company performs these overhauls based on
Certification of the Moscow Mil helicopter factory and is the sole plant outside the Russian Federation.
At the same time work began on GO Mi - 171 belonging to the Ministry of Interior SR and four helicopters
ACR.
U istom izvješču stoji da su u 2015 ostvarili glavini cilj, a to je remont mi-171 Š 9774 i 9781 u zadanom roku.

Poanta cijele priće je da RH nije jedina niti prva zemlja u svijetu koja je kupila MI 171 Sh pa da za njega nema remontne dokumentacije.
Nam bliska Češka koja je isto u NATO-u i ima iste "političke" probleme, uredno je obavila remont svojih strojeva po PS-u i uz sve certifikate proizvođača. Sve se može bez imalo kemijanja...

A ZTC... to je prića za sebe, pa danas u 4 komada iz plemena ETH još bila tamo...
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 17:46   #1020
Naravno da postoji dokumentacija...

Za LOM može biti,
ali koliko je meni poznato LOM nema 171Sh certifikat. Moguće je da ih je netko
od partnera pokrio certifikatima na sličan način kako je to trebalo biti u ZTC.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.