Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2013., 23:37   #21
Ne mogu vjerovati da ljudi čine užase koje čine, a da ih ne opravdavaju pred sobom, ili još bolje da ih sasvim ne niječu.

Čini mi se da se ta sposobnost poricanja razvila iz mehanizma za opstanak. Neke mentalne sposobnosti čovjeku pomažu da se u lovu ili udvaranju usredotoči te isključi negativne vijesti i informacije koje bi mu mogle odvući sbosobnost.

Vještina i sposobnost poricanja možda je postala neophodnom, barem u trenutku kad je poricanje potrebno. No, poslije se katkad može zauzeti neko drugo stajalište i suočiti se s istinom.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 23:43   #22
Quote:
Flissiicoo kaže: Pogledaj post
Ne tako davno sam čitao jednu knjigu o sveopćoj paradoksalnosti. Svijet je pun paradoksa, suprostavljenih tumačenja, i to ga čini zanimljivim.
I ja sam vrlo zbunjen promatrajući sve oko sebe, ali trudim se ostati priseban.
A znaš zašto ti se otvaraju ovakva pitanja, vjerojatno zato što se u ničemu ne pronalaziš, kao djelomice i ja. Iskusio sam to, milijun pitanja ti se vrti po glavi kad imaš viška slobode.

A ja nisam jedan od onih koji će slijepo nekoga slijediti. Kao primjerice Boga, vođu navijača ili nekog samoprozvanog gurua znanja.
Od ljudi možeš puno naučiti, ali ničije znanje nije potpuno, barem po mom mišljenju.

Osobno, kad počnem filozofirati sam sa sobom, osjetim neku težinu i bol u glavi. Tada jednostavno moram zatvoriti oči i opustiti se što nije nimalo jednostavno.
Recimo, mene strašno muči činjenica da u Saboru postoji oporba aktualnoj Vladi koja gotovo uvijek ima drugačije stavove i mišljenja. Zar je moguće da se te dvije različite svjetonazorske skupine baš u ničemu ne mogu složiti?
Navijači su uvijek u nekom sukobu s ostalima jer imaju neki svoj svjetonazor koji kao nitko ne razumije.
I što onda reći? Očito je život filozofija borbe svjetonazora, interesa, tumačenja i svega različitog što se bori za svoju egzistenciju.
Niti ja ne razumijem tu opčinjenost alkoholom. Pivo ne volim i također ne shvaćam koja je svrha opijanja. Zašto se uvijek alkohol po tulumima predstavlja kao glavno sredstvo zabave?

Čuj, pitanja je mnogo, ali mislim da je zapravo potrebno naći mjeru. Nešto što će te osobno zainteresirati i što ćeš istraživati ili pokušati bar shvatiti osnove. U literaturi o uspjehu se navodi da je čovjek sposoban doseći nebeske granice u području kojim se želi baviti samo ako on to odluči i bude ustrajan u tome.


Jedan primjer je Albert Einstein,čitala sam o njemu da je bio aseksualan jer je svoj libido odnosno seksulanu energiju pretvorio u psihićku,te da je radio svaki dan,imao 6 sati za spavanje i jedan put tjedno se tuširao.

Ja osobno preferiram umjetnost,tu se mogu slobodno izraziti i uživam u nećemu novom i kreativnom
lickpickstick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 23:55   #23
Kad smo kod umjetnika, to je bio njegov Way.

http://www.jutarnji.hr/frank-sinatra...niel-s/950335/
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 00:01   #24
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Kad smo kod umjetnika, to je bio njegov Way.

http://www.jutarnji.hr/frank-sinatra...niel-s/950335/
Pravila se glupa
On joj se, priznaje Barbara, nikada za ništa nije ispričao, a ona se pravila da ne zna da ima i druge žene pored nje. Međutim, svoj brak sa Sinatrom opisuje u samo jednoj rečenici:“Bila sam najsretnija žena na svijetu!”

Jedina poligamija koja mi je ajmo reć okej,kad je već rekla da je sretna.
lickpickstick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 00:21   #25
Tekstualan kako budeš stario, sazrijevao i polako prihvaćao ono što fakat nemreš promijenit,e ako tada nakon neznam koliko godina bude živio u tebi ovaj dečko kakav si sad kojem smeta nepravda i sranja i kojemu je to čudno i ne shvaća to vjeruj znat ćeš da si išao ispravnim putem i da si ok čovjek.

Isto vrijedi i za mene.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 08:12   #26
Quote:
lickpickstick kaže: Pogledaj post
Po tome što se "vještice" više ne spaljuju,što Hitler ne vrši više genocid nad Židovima....mislim svijet je jako daleko od pravednosti,ali ja uvijek gledam:dobro je sad kako je bilo....možda nas mediji,televizija i te sve stvari proglupljuju i vrše nekakav određen utjecaj na nas,ali mi nismo ovisnici o njima,iako na nesvijesnoj razini možda jesmo,ali ipak možemo utjecati na našu sudbinu,nije nam onemogućeno da preselimo na selo,živimo od stoke i poljoprivrede i prirpremamo zimnicu i drva za ogrijev.
Crkva ne spaljuje vještice, ali zato cim je protiv nekog taj propada i samim tim njegov zivot dodje do te razine da mu dodje da se sam spali od muke, jer ionako nma izlaza.

Hitler ne vrsi genocid nad židovima, ali zato hrvatska vlada pljačka i uzima sve od svog naroda. I koja je onda razlika, znaci nije me stavio u plinsku komoru ali mi je oduzeo svaku sansu da napredujem, ostavio me na ulici gladnog i ja se razbolim i umrem, znaci danas se vrsi i veci genocid nad svijetom samo je sve lijepo upakirano. Primjerice. Lijepo je sto ti gledas pozitivno, ali imam osjecaj da svi pozitivci ne zele uopce vidjeti realnu sliku svega oko sebe. I ja sam pozitivan, samo vidim da od te pozitivnosti nema nista konkretno korisnog dok god se nesto konkretno i ne ucini. Pozitivno djelujem na svog frenda recimo, ali sto mu vrijedi sto se tih par sati na druzenju super osjeca uz mene kad sutra nema posao ili krov nad glavom, ne da mu je zivot izbio osmijeh s lica nego neznam...

Meni su stari pricali kak su za vrijeme komunizma "meli tavane", pa sad to sv isto rade samo ti blokiraju racun i uzmu sto im treba. Nema bas nikakve razlike. Ne ubije te on, vec te samog natjera na suicid.

Quote:
Flissiicoo kaže: Pogledaj post

A ja nisam jedan od onih koji će slijepo nekoga slijediti. Kao primjerice Boga, vođu navijača ili nekog samoprozvanog gurua znanja.
Od ljudi možeš puno naučiti, ali ničije znanje nije potpuno, barem po mom mišljenju.
Točno to. Jednostavno nemogu biti dio nekog drustva, grupe ili bilo cega gdje ja slijepo moram slijediti druge. Jer zasto bi ja sad to sve radio ako i vi radite I nije sad uopce stvar da ja uvijek moram nesto drugo od njih raditi pa da se glupo ističem, vec jednostavno recimo volim slusat glazbu i sto sad bi ja trebao samo visiti s ekipom koja slusa jednako i zivjeti tim zivotom, a mene uz to zanima jos sto drugih stvari. Previse se ljudi ogranicavaju i kao da traze recept zivota i po tome zive.

Na forumu ima nebrojeno savjeta pogotovo kada netko govori kak mu je tesko u zivotu. Svi govore sredi se, upisi faks, vjezbaj, zdravo zivi ovo ono, a ne shvacaju da tim savjetima radimo jedni drugima KLONOVE, pa da smo svi takvi nebi bilo drukcijih ljudi, pocele su se ogranicavati slobode, vise nitko ne daje ono dobro iz sebe vec se samo trudi biti ono sto su drugi ili ono sto drugi ocekuju od njega. Nema slobode vec se prati iskljucivo ono sto drustvo od nas zahtijeva, a pretezito zahtjeva lose stvari.


Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Tekstualan kako budeš stario, sazrijevao i polako prihvaćao ono što fakat nemreš promijenit,e ako tada nakon neznam koliko godina bude živio u tebi ovaj dečko kakav si sad kojem smeta nepravda i sranja i kojemu je to čudno i ne shvaća to vjeruj znat ćeš da si išao ispravnim putem i da si ok čovjek.

Isto vrijedi i za mene.
Vidjet cemo Mozda sada ispada da sam nekakav buntovni mladić koji bi htio mijenjati svijet i da misli da je najpametniji i da sve mora biti po njegovom, uopce nije tako. Ono sto mene zabrinjava je osjecaj da samo ja vidim neke stvari koje nisu logične, a ni pod koju cijenu ih ne zelim prihvatiti. I onda se cesto zapitam dali je problem u meni I zbunjen sam, svakog dana sve više
Tekstualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 10:18   #27
*Ono sto mene zabrinjava je osjecaj da samo ja vidim neke stvari koje nisu logične, a ni pod koju cijenu ih ne zelim prihvatiti. I onda se cesto zapitam dali je problem u meni I zbunjen sam, svakog dana sve više *


"Postoji nešto što je mnogo važnije od svake logike: to je mašta.''
Alfred Hitchcock

Mislim da je upravo ta izreza ono u što trebamo usmjeriti pozornost u ova vrlo čudna vremena. Krize je bilo, ona i jest, i bit će prisutna, više ili manje. Pozitivnim mislima barem možemo neke trenutke učiniti boljima. Ne želimo imati smeče u dvorištu, ali zašto onda dopuštamo smeče u mozak?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 11:13   #28
Nije da ti ništa ne shvaćaš nego tek sada uočavajući suprotstavljene "poruke" počinješ shvaćati da te cijeli sustav kao i najveću većinu ljudi oko tebe želi programirati u savršenog maloumnog potrošača koji slijedi tzv."pravi" smjer ,koji ga usto često čini i nadrkanim,sebičnim i mrskim samo zato da bi netko na tome zaradio.

Tek sad valjda vidiš da svatko oko tebe ima svoje nekakve interese,koji tebi nužno ne nose ništa dobro.

Quote:
Tekstualan kaže: Pogledaj post

Točno to. Jednostavno nemogu biti dio nekog drustva, grupe ili bilo cega gdje ja slijepo moram slijediti druge. Jer zasto bi ja sad to sve radio ako i vi radite I nije sad uopce stvar da ja uvijek moram nesto drugo od njih raditi pa da se glupo ističem, vec jednostavno recimo volim slusat glazbu i sto sad bi ja trebao samo visiti s ekipom koja slusa jednako i zivjeti tim zivotom, a mene uz to zanima jos sto drugih stvari. Previse se ljudi ogranicavaju i kao da traze recept zivota i po tome zive.
Ne možeš biti ovca koja slijedi nečiji recept kako biti sretan,kad već u startu znaš da te to neće usrećiti..jel tako?

Quote:
Tekstualan kaže: Pogledaj post
Evo jedan banalan primjer - alkohol. Alkohol je uzrok tolikim nesrecama u kojima su ljudi ginuli, hrpi sukoba, unistava kompletnu mladost svaki vikend jer su svi mrtvi pijani, u obitelji prouzrokuje nasilje, mnogima je oduzeo zivot i stalno na svakoj tv reklami alkohol, gdje god se okrenes trpaju te tim smecem. Prije sam takodjer pio dok nisam uvidio da jednostavno, cemu? Budes samo glup i lose ti je. Sto je tu onda dobro. I nitko ne govori protiv toga, vec je postalo toliko normalno da se svi hvale koliko se pije.
E vidiš,iz ovog primjera se točno vidi koliko su ljudi isprogramirani.
I umjesto da ih bude sram što se ne mogu ili ne znaju zabavljati bez pive i ko zna kakvih drugih alkohola,oni se još diče time i time što ko maloumni bacaju svoj ili roditeljski novac u nešto od čega dobrobit ima jedino alkoholna industrija.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 05.12.2013. at 11:26.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 11:26   #29
Quote:
Lyte-as-a-rock kaže: Pogledaj post

Ne možeš biti ovca koja slijedi nečiji recept kako biti sretan,kad već u startu znaš da te to neće usrećiti..jel tako?
Tako je. Jel to lose? mene to zabrinjava eto iskreno. Jer se osjecam čudno i zbunjeno.
Tekstualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 11:29   #30
Ćudan i zbunjen biti u ovo vrijeme nije ni tako neobično. Ne može čovjek na silu reći : ,, Ja želim biti sretan.'' Ipak treba proći neko vrijeme, ali je bitno raditi one stvari koje ćine barem mali dio sreće. Inspiracija je tu negdje, ne treba žuriti, mislim da zato treba stati na loptu i tako, malo pomalo steći neke navike.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 11:45   #31
Quote:
Tekstualan kaže: Pogledaj post
Tako je. Jel to lose? mene to zabrinjava eto iskreno. Jer se osjecam čudno i zbunjeno.
Nije.
To ti je analogno kao kad uhvaćeni prugasti konj (zebran) zaključuje da njemu nije mjesto u nečijoj oogromnoj staji niti da mu neka druga vrsta đipsa po leđima,
a zauzlani i izdresirani ga konji (a i poneki magarac) svojom brojčanošću toliko silno žele uvjeriti da nešto s njim nije u redu tako da i on sam počinje biti zbunjen i dvojiti oko svojih shvaćanja,premda zna da tamo negdje mora postojati neka pametnija vrsta koja živi slobodno i u skladu sa svojom prirodom.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 05.12.2013. at 11:54.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 11:48   #32
Quote:
Lyte-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Nije.
To ti je analogno kao kad uhvaćeni prugasti konj (zebran) zaključuje da njemu nije mjesto u nečijoj oogromnoj staji niti da mu neka druga vrsta đipsa po leđima,
a zauzlani i izdresirani ga konji (a i poneki magarac) svojom brojčanošću toliko silno žele uvjeriti da nešto s njim nije u redu tako da i on sam počinje biti zbunjen i dvojiti oko svojih shvaćanja,premda zna da tamo negdje mora postojati neka pametnija vrsta koja živi slobodno i u skladu sa svojom prirodom.
I koje rijesenje nudis?
Tekstualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 11:57   #33
Quote:
Tekstualan kaže: Pogledaj post
I koje rijesenje nudis?
Ili tu gdje jesi potražiti druge zebrane i trajno izbjegavati i blokirati neistomišljenike ili se preseliti tamo gdje većinom prevladavaju zebrani a tek tu i tamo ovi drugi
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 11:59   #34
Quote:
Lyte-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Ili tu gdje jesi potražiti druge zebrane i trajno izbjegavati i blokirati neistomišljenike ili se preseliti tamo gdje većinom prevladavaju zebrani a tek tu i tamo ovi drugi
ahahahaahha okej
Tekstualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 13:33   #35
Quote:
Tekstualan kaže: Pogledaj post
Osjećam se totalno zbunjeno. Zašto? zbog toga što mi nije jasno zasto ovaj svijet funkcionira na nacin na koji funkcionira, kompletna logika se NIKAKO ne slaze sa mojom. Ne shvacam zasto uopce je sve ovako kako je i cini me ludim polako. Svaki dan oko mene gdj god pogledam su samo loše stvari. Upalis tv, procitas novine, razgovaras s nekim, ukoliko je i neka pozitivna vijest - njena realizacija ce kad tad prijeci u negativu (primjerice, rodjenje djeteta - samim njegovim rodjenjem nastaje milijun pitanja i milijun problema, promjerice..).

Rijetko kad me nesto cini sretnim, smjesak na lice mi cesto baca kada je netko inteligentan - ne racunam kad me cura privlaci pa se smjeskam, to je priroda - rijetko sto me stvarno cini sretnim i zadovoljnim.

Ne pronalazim se u nicemu i zbunjen sam. Meni NIŠTA nije jasno, meni nije jasno zasto je netko gladan ako ima viska hrane uvijek negdje. Pored toliko vode, mnogo njih se nema gdje okupati. Ono, nekakve osnovne stvari da uopce mozes zivjeti. Nitko nikog vise ne podnosi, sto je i logicno jer su ljudi sami po sebi djubrad. Tolika SEBICNOST da to nije normalno gledajuci sve oko sebe.

Uopce neznam niti sto vise da pisem, kada mi nema logike zasto uopce sada i ovo radim. U biti znam, nadam se da ce mi biti lakse i da ce odnekud se stvoriti netko tko ce me razuvjeriti.

Ali meni stvarno vise nista nije jasno
Aj dosadno ti je pa se radiš pametan ovdje. Koliko ti je godina? ganjaj cure i to, a ne da sa lažno skromnom patetikom propituješ smisao egzistencije. Ako te to zanima imaš Schopenhauera ili Heideggera ili budizam i te pizdarije. ovdje na forumu nećeš naći pametan odgovor. Osim ovog mojeg normalno.
beaconjaeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 14:11   #36
Quote:
beaconjaeger kaže: Pogledaj post
Aj dosadno ti je pa se radiš pametan ovdje. Koliko ti je godina? ganjaj cure i to, a ne da sa lažno skromnom patetikom propituješ smisao egzistencije. Ako te to zanima imaš Schopenhauera ili Heideggera ili budizam i te pizdarije. ovdje na forumu nećeš naći pametan odgovor. Osim ovog mojeg normalno.
Da se ispostavi kako tvoj i je pametan.. jedini.. Našao ga je?

Kakve godine imaju veze sa potrebom nekog oblika smislenosti?
"Ganjati cure.. i to..".. uz prvobitnu samoodrživost i je globalni problem.
Nagonsko bivanje u "intelektualno-duhovnom" vremenu; baziranom isključivo na bizarnom uvjetovanju.. Dobitna kombinacija.
Tko bi u tome i mogao naći.. uopće po/tražiti.. kakvu "dublju smislenost".. Izvan plitkoće primarnog..
Netko sa nekim F-om.. eventualno.

"..idite i množite se.."

Žalosno je, da je "nihilizam" jedini mogući oblik "logičnog sažimanja" trenutnog.
I budisti se u nedostatku rješenja, odlučuju na ["nespontano"] samozapaljenje.
Krajnje nelogićno....

@ Tekstualan :

Onda vrlo vjerojatno, nikada niti nećeš.
Ne nužno loše, samo, vrlo vjerojatno.. traumatično.. "iskustvo"..

Možda u tome i je "smisao"....
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 14:33   #37
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Da se ispostavi kako tvoj i je pametan.. jedini.. Našao ga je?

Kakve godine imaju veze sa potrebom nekog oblika smislenosti?
"Ganjati cure.. i to..".. uz prvobitnu samoodrživost i je globalni problem.
Nagonsko bivanje u "intelektualno-duhovnom" vremenu; baziranom isključivo na bizarnom uvjetovanju.. Dobitna kombinacija.
Tko bi u tome i mogao naći.. uopće po/tražiti.. kakvu "dublju smislenost".. Izvan plitkoće primarnog..
Netko sa nekim F-om.. eventualno.

"..idite i množite se.."

Žalosno je, da je "nihilizam" jedini mogući oblik "logičnog sažimanja" trenutnog.
I budisti se u nedostatku rješenja, odlučuju na ["nespontano"] samozapaljenje.
Krajnje nelogićno....
Daj molim te tko je on ili ti? Camus? Eto neki dan je neki klinac popio šaku tableta i zapalio se a 200 umobolnih je to gledalo. No klincu je očito bilo dosadno. ah da odlučio se tim činom "odužiti" društvu. Koga boli k za njega.
radi se o tome da mlada osoba nebi trebala o tome razmišljati u tom ekstenzitetu. Pa čak ni iz dosade.
Budist se spalio iz protesta. Ne iz pomanjkanja životne svrhe jer je to loše za karmu.
beaconjaeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 16:06   #38
Quote:
beaconjaeger kaže: Pogledaj post
Daj molim te tko je on ili ti? Camus? Eto neki dan je neki klinac popio šaku tableta i zapalio se a 200 umobolnih je to gledalo. No klincu je očito bilo dosadno. ah da odlučio se tim činom "odužiti" društvu. Koga boli k za njega.
radi se o tome da mlada osoba nebi trebala o tome razmišljati u tom ekstenzitetu. Pa čak ni iz dosade.
Budist se spalio iz protesta. Ne iz pomanjkanja životne svrhe jer je to loše za karmu.
On je on, a ja sam ja. Isto kao što si ti-ti. Ni[tko]šta više, ni[tko]šta manje. Moraš imati neku diplomu ili biti društveno, intelektualno..... priznat; da bi imao pravo na razmišljanje? Na javni istup koji nije vezan za bizarne trivije kojima se većina hrani, zadovoljava.. Kog boli K za ikoga? Koga boli K za budista i zbog ćega on protestira? Za njegovu karmu. Koga boli K za, u ovome trenu umiuće od gladi.. za djecu obasipanu fosfornim bombama.. za....... Koga boli K za išta, dok se to "nešto", ne manifestira ugrožavajući njegovo osobno bivanje? Zašto ne bi trebala razmišljati? Deficijencija "razmišljanja" izvan okvira je glavni razlog zašto ova moderna, tehnološka, napradna.. civilizacija, za sobom vuće govnjiv, smrljiv trag. Psihopatija je pandemija koja se širi zajedno sa smradom. Ako netko ne razumije kako drugi mogu uživati u okusu i mirisu; možda je imun. Trebalo bi ga pod hitno hospitalizirati. Nije nije u okvirima, nije normalan.. Pita se; propitkuje se.. Zamisli bolesti.... Gubitak "realiteta"....
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 16:28   #39
Ma ne radi se o tome, nego je to bespredmetno. dakle ako nekog interesira nešto takvo zaozbiljno ne traži odgovore na forumu. No očito se radi o mladoj i naivnijoj osobi pa samo usmjeravam. Što nije nužno loše. Ali tako često završi. mislim opčenito u životu da ne ispadne da sam fatalan.
I samospaljivanje si ti spomenuo ja samo razjašnjavam motive iza toga
beaconjaeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 16:44   #40
Quote:
beaconjaeger kaže: Pogledaj post
Ma ne radi se o tome, nego je to bespredmetno. dakle ako nekog interesira nešto takvo zaozbiljno ne traži odgovore na forumu. No očito se radi o mladoj i naivnijoj osobi pa samo usmjeravam. Što nije nužno loše. Ali tako često završi. mislim opčenito u životu da ne ispadne da sam fatalan.
I samospaljivanje si ti spomenuo ja samo razjašnjavam motive iza toga
Zašto ne bi netko ne bi tražio odgovore na forumu? Ne mora biti tema baš potpuno ozbiljna, nije ovo sad nekakav projekt na kojem rade samo oni ljudi koji su izrazito ozbiljni, ili koji imaju završen fakultet, desetak godina braka i slično.

Naslov ove teme nije točan, mislim da bi bolji bio naslov u ovome stilu : ,, Nisam siguran koliko mogu shvatiti ovo doba.'' ili ,, Nisam siguran mogu li definirati smisao shvaćenja ovog doba.''
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.