Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2015., 02:51   #1
Alkohol i socijalna fobija

Zdravo ekipo u zadnje vrijeme mi se desavaju neke teske stvari, pa bi voljela pomoc i savjet nekih ljudi, vidim da ima dosta ljudi s slicnim problemima na ovom forumu.
Odkad sam zavrsila srednju skolu, vikendima popijem koju cugu-dvije s drustvom kako to i kod nas biva. Kada sam pocela studirati ti rituali su postali malo cesci, takoder sam u meduvremenu stekla neku vrstu socijalne fobije i pokusavam se nositi s njom kako znam, isla sam i na terapije ali smo odlucili da cemo bez ljekova, terapije su pomogle u svim drugim aspektima no socijana fobija kod izlazaka i izlaganju velikim grupama ljudi je ostala, tako da svaki put kad izadem van ili u neki klub obavezno popijem doma ili prije s ekipom kako bi se opustila, inace sam jako nervozna i ne mogu izdrzati vani, boli me vrat, znoje mi se dlanovi, pocrvenim, sutim, srce mi kuca i jako sam sramezljiva, klasicni simptomi socijalne fobije. Dok sam imala decka, on bi izasao cesto samnom i kako ne pije, bio bi uz mene pa sam prestala piti i pusiti, popila bi mozda jednu pivu, nakon prekida (nebitno zbog cega, ali ajmo reci da je u pitanju bila druga zena a ja preko toga nisam mogla proc) opet sam se pocela osjecati jako nesigurno i piti...nikad se ne napijem da radim gluposti, ali se napijem i svijesna sam svoje pijanosti i svijesna sam toga da mi cuga treba kako bi savladala neugodne znakove socijalne fobije. Takoder onaj mamurluk drugi dan je odvratan.
Iznimno sam visoka i dosta zgodna zena i s druge strane jako mi smeta kad recimo svi zure u mene kad udem u neki klub, pa kad popijem nekako se lakse nosim s tim. Obozavam glamurozne haljine i dotjerat se ali mi smeta kad drugi zure, ali bi ih rado obukla zbog sebe, smeta mi kad mi ljudi prilaze, pogotovo muskarci i najsretnija sam bila kad sam imala decka uz sebe.
Obicno popijem 2 deci đina ili vodke prije izlazaka ili neku pivu dvije...ali vani ne znam bas neke granice. Zelim prestati s tim i ici van trijezna, ali kod nas je takvo okruzenje da svi piju i stalno ti se nudi cuga, trenutno sam solo i trazim neku ljubav i normalnog frajera i to me jako frustrira i onda kad vani vidim sve to oko sebe se napijem. Ocito da je to postala neka kultura i da ne mozes sresti nikog samo vani.
Zivim sama, radim i imam ekipu kojoj se sve svodi samo na izlaske ali s njima se druzim vec duze vrijeme i ne znam gdje pronaci neke nove ljude koji su zainteresirani za nesto vise nego opijanje po klubovima.
Sve u svemu zanima me ako je itko imao takvu situaciju, ja imam 26 godina i od svoje 20 to radim i tako zivim, ne zelim piti ljekove i antidepresive i oni sami imaju dosta nuspojava na mene a opet ne znam kako si pomoci s tom socijalnom fobijom koja me opasno vodi u zesci alkoholizam. Kroz tjedan okupiram dan poslom pa ne mislim na nista drugo, ne izlazem se puno na socijalizirane lokacije, mada bi voljela vise ali kad dode vikend... Kazu da se smije jedno pivce za zivce, ali ja bi najradije izbacila i to. Prezirem alkohol, a pijem ga.

Zadnje uređivanje ivyanne89 : 10.06.2015. at 03:02.
ivyanne89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 08:37   #2
Nemam neki pametan savjet, ali probaj da usmjeriš misli na van umjesto unutra. Npr. ako razmišljaš kako si obučena i da li ljudi gledaju u tebe, ti gledaj kako su drugi ljudi obučeni, koncentriraj se na glazbu, razgledavaj prostor, koncentriraj se na osobu s kojom razgovaraš, samo održavaj pažnju na nešto van svoje glave...
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 09:31   #3
Zašto ne otići u stručne osobe? Socijalna fobija je ozbiljan poremećaj koji je najbolje tretirati u začetku nego se kasnije godinama patiti sa simptomima......jer to neće prestat samo od sebe..

.....kao što vjerojatno znaš niko te ne može natrpati lijekovima ako ti ne pristaneš na to (eventualno ti mogu prepisat nešto za smirenje), ali mogu razgovarat s tobom i pronaći pozadinu i uzrok tog ponašanja...da se socijalna fobija liječi tako da te natrpaju lijekovima onda niko ne bi imao problem s njom,.. ..alkohol ti ionako nije puno korisnija ni zdravija varijanta od lijekova..

.....za uspješno iskorjenit ova stanja treba dugoročan i dubinski rad na sebi, a što prije kreneš manje će ti takvo ponašanje uzeti maha....
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.