Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 02:31   #101
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
To je cijena abolicije, sta ces. Svi koji nisu okrvavili ruke, slobodni su zivjeti u Hrvatskoj, pa stoga ovakva ponasanja ne cude. Zaloste, i sokiraju, ali ne cude.

Toga ne bi bilo da je istocna Slavonija vojno oslobodjena, u tom slucaju situacija bi bila identicna onoj u Kninu i drugim mjestima tzv. RSK gdje Srbi ne provociraju jer su beznacajna manjina i ovakve stvari im ne padaju na pamet.

A s obzirom na to da su u Vukovaru znacajna manjina, onda su itekako svjesni svoje snage pa onda i provociraju - zato jer mogu. A hrvatska drzava im ne moze nista, ili pak ne zeli nista, to je sad pitanje. Odnosno moze ih jedino, nagadjam, prijaviti za narusavanje reda i mira i nista vise od toga. Ali ne cini niti to.

U Vukovaru i okolici zivi poprilican broj onih koji su u ratu sudjelovali na suprotnoj strani, zamisli samo kakav je njihov mentalni sklop u glavi jos uvijek, i zamisli onda u kakvoj atmosferi odgajaju svoju djecu i sto ih uce o ratu.

Kad citas ovakve stvari, jedini zakljucak koji se namece jest da se Vukovar trebao osoboditi vojno, istina da bi bilo puno zrtava, ali zato bi bio mir za sva vremena. A s obzirom da nije, onda vec godinama gledamo ovakve provokacije, i gledat cemo ih i dalje.
John_Wayne is offline  
Old 20.11.2017., 08:28   #102
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post

Kad citas ovakve stvari, jedini zakljucak koji se namece jest da se Vukovar trebao osoboditi vojno, istina da bi bilo puno zrtava, ali zato bi bio mir za sva vremena. A s obzirom da nije, onda vec godinama gledamo ovakve provokacije, i gledat cemo ih i dalje.
Valjda pravno i pravedno osobodit. Sve abolirane zlikovce pod ruke pravde.
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Old 20.11.2017., 09:29   #103
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post

Kad citas ovakve stvari, jedini zakljucak koji se namece jest da se Vukovar trebao osoboditi vojno, istina da bi bilo puno zrtava, ali zato bi bio mir za sva vremena. A s obzirom da nije, onda vec godinama gledamo ovakve provokacije, i gledat cemo ih i dalje.
Ne. Mirno oslobođenje Vukovara i abolicija su nužno zlo, ali i jedan od najboljih Tuđmanovih poteza. Procjene Glavnog stožera su bile da bi pri vojnom oslobađanju Istočne Slavonije poginulo cca. 15000 ljudi i to većinom mladih, fertilnih ljudi. Za jednu zemlju veličine Hrvatske to bi bila demografska katastrofa.

Puno veća šteta bi na taj način bila napravljene od ovog sadašnjeg stanja. Na kraju krajeva Srbi u Istočnoj Slavoniji su pretežno stari, a ono sitno mladih ionako odlazi u maticu i taj problem će se djelovanjem demografije i biologije rješiti sam od sebe.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 20.11.2017., 09:44   #104
Abolicija je definitivno bila neizbježna uz mirnu reintegraciju, ali je veliko pitanje jesmo li pritom bili pretolerantni i koga je zaista trebala obuhvaćati.
No, dublji problem su stvari kao s ovog linka koji je ostavio Bubochka. Lik mi izgleda prilično mlađahno, teško da je sudjelovao u ratu.
Ideja o Vukovaru kao mjestu posebnog pijeteta je i u tom dijelu mogla donijeti moguća rješenja kroz puno strožije kazne za ovakve stvari.
KLCCLK is offline  
Old 20.11.2017., 10:36   #105
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
Valjda pravno i pravedno osobodit. Sve abolirane zlikovce pod ruke pravde.
Točno tako!
Abolicija nije negiranje agresije na Hrvatsku, ili još gore "poluvrijeme" nakon kojeg ih se pušta za nastavak! To je politički "trik" da se zaustavi rat i sačuvaju životi s obje strane.
Onaj tko je sudjelovao u "pobuni" (čitaj: organiziranom terorizmu), bez obzira na aboliciju, morao bi negdje biti registriran - kako to rade sve antiterorističke zemlje u svijetu.
Da sam Srbin, nikad ne bih pristao da me aboliraju i "đuture" svrstaju među teroriste. Sam bih tražio uvjerenje da NISAM aboliran, jer NISAM sudjelovao u terorizmu.
Tek tad bi imalo smisla osnovati svoju stranku koja može koalirati sa svima kojima je Hrvatska domovina.
Dosadašnja neodgovorna koaliranja nisu činila (i ne čine) Hrvatskoj ništa dobro, a posebno ne Vukovaru!
Lustracija (osvjetljavanje) donijela bi Vukovaru više koristi nego svi drugi povremeni, najčešće jalovi, potezi.

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 20.11.2017., 10:39   #106
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Ne. Mirno oslobođenje Vukovara i abolicija su nužno zlo, ali i jedan od najboljih Tuđmanovih poteza. Procjene Glavnog stožera su bile da bi pri vojnom oslobađanju Istočne Slavonije poginulo cca. 15000 ljudi i to većinom mladih, fertilnih ljudi. Za jednu zemlju veličine Hrvatske to bi bila demografska katastrofa.

Puno veća šteta bi na taj način bila napravljene od ovog sadašnjeg stanja. Na kraju krajeva Srbi u Istočnoj Slavoniji su pretežno stari, a ono sitno mladih ionako odlazi u maticu i taj problem će se djelovanjem demografije i biologije rješiti sam od sebe.
Slazem se da bi toliko poginulih bila katastrofa. Medjutim, to su bile samo procjene, a one idu uglavnom do najvise brojke, jer uvijek se procjenjuje najveci moguci broj zrtava. Ja nekako mislim da bi oslobadjanje istocne Slavonije islo puno lakse nego se to mozda misli. I za oslobadjanje Knina procjene su bile puno gore, iz svijeta su govorili da mi to ne mozemo, da ce biti puno zrtava i slicno. Imaj na umu da je ta operacija bila zamisljena odmah nakon Oluje, u jesen 1995. a tada smo mi bili na najvisem stupnju morala, snage i opremljenosti, a Srbi u totalnom knock-downu, moralnom, vojnom, i svakom drugom. Trajalo bi vjerojatno nesto duze nego Oluja, ali moje je misljenje ne vise od tjedan dana. Zamisli samo koji bi to bio moral i zanos oslobadjati Vukovar, grad kojeg su Srbi sravnili sa zemljom. HV bi pregazio srpske snage u tom okrsaju, u to nema sumnje.

Broj koji ti spominjes je jednak ukupnom broju poginulih u citavom ratu, pa mi se stoga ta brojka cini pretjeranom.
John_Wayne is offline  
Old 20.11.2017., 10:56   #107
Bi kad bi te srpske snage bile samo "RSK", ali to je na granici Srbije koja bi se u tom slučaju vjerojatno uključila punom snagom, a to mijenja sliku bez obzira na moral. Nije ni Srbija tad pucala od snage i vjerujem da bismo na kraju mi svejedno pobijedili, ali ne bi baš bilo ni lako ni brzo ni bezbolno.
KLCCLK is offline  
Old 20.11.2017., 11:07   #108
Planovi za oslobađanje Ist. Slavonije vojnim putem su postojali, i procjene su bile da bi naša strana imala cca tisuću poginulih.
Lokalni Srbi su na kraju pristali na Erdutski sporazum, vjerojatno je postojao pritisak i na naše, pa se od svega odustalo.
Naravno, moguće je da bi nešto pošlo i po zlu, ali vjerojatno bi operacija bila uspješna.
Dal ju je trebalo pokrenut ili ne, je druga priča.

LINK1
LINK2
BonScott is offline  
Old 20.11.2017., 11:13   #109
Quote:
BonScott kaže: Pogledaj post
Planovi za oslobađanje Ist. Slavonije vojnim putem su postojali, i procjene su bile da bi naša strana imala cca tisuću poginulih.
Lokalni Srbi su na kraju pristali na Erdutski sporazum, vjerojatno je postojao pritisak i na naše, pa se od svega odustalo.
Naravno, moguće je da bi nešto pošlo i po zlu, ali vjerojatno bi operacija bila uspješna.
Dal ju je trebalo pokrenut ili ne, je druga priča.

LINK1
LINK2
Da, sad vidim da je procjene oko 1000-1500 ljudi koji bi poginuli, no sjećam se da sam negdje čitao i o procjeni od 15000. Pokušam proguglati, možda i pronađem.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 20.11.2017., 11:15   #110
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Kad citas ovakve stvari, jedini zakljucak koji se namece jest da se Vukovar trebao osoboditi vojno, istina da bi bilo puno zrtava, ali zato bi bio mir za sva vremena. A s obzirom da nije, onda vec godinama gledamo ovakve provokacije, i gledat cemo ih i dalje.
Draže ti je ratno riješenje, nego mirno.

To je baš u tvom stilu,sram te može biti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 20.11.2017., 11:22   #111
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Draže ti je ratno riješenje, nego mirno.

To je baš u tvom stilu,sram te može biti
Nema tu "draze". Naravno da bi mi najdraze bilo da rata uopce nije bilo i da smo se mirnim putem razdruzili od SFRJ. Medjutim, s obzirom na sve sto se dogadjalo, rata je nazalost moralo biti, a ovdje raspravljamo samo sto bi bilo kad bi bilo i da li bi ispravnije bilo da se Vukovar oslobodio vojno. Nema potrebe da odmah ides osobno na mene, jer kao sto vidis takvi planovi o vojnom oslobadjanju ist. Slavonije su postojali i bili su itekako realni. Sa stajalista broja poginulih, dobro je da je sve mirno zavrsilo, u to nema sumnje.
John_Wayne is offline  
Old 20.11.2017., 11:29   #112
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Draže ti je ratno riješenje, nego mirno.

To je baš u tvom stilu,sram te može biti
Zahvaljujući mirnim rješenjima sada imamo problematične džepove. Da se oslobađalo vojno, tih problema ne bi bilo.
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 20.11.2017., 11:37   #113
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Nema tu "draze". Naravno da bi mi najdraze bilo da rata uopce nije bilo i da smo se mirnim putem razdruzili od SFRJ. Medjutim, s obzirom na sve sto se dogadjalo, rata je nazalost moralo biti, a ovdje raspravljamo samo sto bi bilo kad bi bilo i da li bi ispravnije bilo da se Vukovar oslobodio vojno. Nema potrebe da odmah ides osobno na mene, jer kao sto vidis takvi planovi o vojnom oslobadjanju ist. Slavonije su postojali i bili su itekako realni. Sa stajalista broja poginulih, dobro je da je sve mirno zavrsilo, u to nema sumnje.
Uočio sam tvoje negativne komentare o većini srpskog naroda, moj komentar je u tom smjeru

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Zahvaljujući mirnim rješenjima sada imamo problematične džepove. Da se oslobađalo vojno, tih problema ne bi bilo.
To kako smo uredili stvari nakon rata, nema veze s ratom
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 20.11.2017., 11:40   #114
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Uočio sam tvoje negativne komentare o većini srpskog naroda, moj komentar je u tom smjeru
Tvoj komentar je bio da je meni navodno draze ratno rjesenje od mirnog. To nema veze sa srpskim narodom u cjelini vec sa srpskim provokacijama u Vukovaru i bi li njih bilo da je Vukovar vojno oslobodjen.
John_Wayne is offline  
Old 20.11.2017., 12:21   #115
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Uočio sam tvoje negativne komentare o većini srpskog naroda, moj komentar je u tom smjeru



To kako smo uredili stvari nakon rata, nema veze s ratom
Nije problem nakon rata, problem je što se to nije riješilo u ratu. Nakon rata, sva medijska elita i pola intelektualne elite stali su na stranu "večno ugroženih", i sada ti pokušaj nešto riješiti u tim džepovima bez bjesomučnog medijskog vrištanja o ustašizaciji
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 20.11.2017., 12:28   #116
Quote:
BonScott kaže: Pogledaj post
Planovi za oslobađanje Ist. Slavonije vojnim putem su postojali, i procjene su bile da bi naša strana imala cca tisuću poginulih.
Lokalni Srbi su na kraju pristali na Erdutski sporazum, vjerojatno je postojao pritisak i na naše, pa se od svega odustalo.
Naravno, moguće je da bi nešto pošlo i po zlu, ali vjerojatno bi operacija bila uspješna.
Dal ju je trebalo pokrenut ili ne, je druga priča.

LINK1
LINK2
Scene nakon Oluje za srpsku stranu dovoljan argument da pristanu.
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Old 20.11.2017., 12:38   #117
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
- - - -
- - - - -
To kako smo uredili stvari nakon rata, nema veze s ratom
Takvo zaključivanje imaju oni koji bi rado da se rat zaboravi, tko ga je započeo, tko je činio zločine, tko i dalje ne želi mir ("mir, mir, nitko nije kriv")!
Baš zato što jest bio rat kao uzrok, to kako smo u(ne)redili poslije rata jest posljedica!
Da nije bilo rata, ne bi bilo potrebe ovako NAKARADNO U(NE)REĐIVANJE - Vukovarci i dalje susreću sudionike zločina s kojima se koalira do najvišeg nivoa!!!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 20.11.2017., 13:06   #118
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Takvo zaključivanje imaju oni koji bi rado da se rat zaboravi, tko ga je započeo, tko je činio zločine, tko i dalje ne želi mir ("mir, mir, nitko nije kriv")!
Baš zato što jest bio rat kao uzrok, to kako smo u(ne)redili poslije rata jest posljedica!
Da nije bilo rata, ne bi bilo potrebe ovako NAKARADNO U(NE)REĐIVANJE - Vukovarci i dalje susreću sudionike zločina s kojima se koalira do najvišeg nivoa!!!

Pozdrav
Nikola Duspara
tako je. da nije bilo prvog svjetskog rata, da je ostala austrougarska,živjeli bi u uređenoj državi...
dk1 is offline  
Old 20.11.2017., 14:24   #119
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Ne. Mirno oslobođenje Vukovara i abolicija su nužno zlo, ali i jedan od najboljih Tuđmanovih poteza. Procjene Glavnog stožera su bile da bi pri vojnom oslobađanju Istočne Slavonije poginulo cca. 15000 ljudi i to većinom mladih, fertilnih ljudi. Za jednu zemlju veličine Hrvatske to bi bila demografska katastrofa.

Puno veća šteta bi na taj način bila napravljene od ovog sadašnjeg stanja. Na kraju krajeva Srbi u Istočnoj Slavoniji su pretežno stari, a ono sitno mladih ionako odlazi u maticu i taj problem će se djelovanjem demografije i biologije rješiti sam od sebe.
U samom Vukovaru ih nema vise od 20-ak %. No taj red srpskih sela oko Vukovara, koja su izrazeno nacionalisticki i antihrvatski nastrojena je dosta brojan i mislim da nisu toliko demografski losi kao ostatak Srba u HR. Mozda ih na kraju usisa Srbija malo pomalo ali to mi je sve nekako... Ne vjerujem da ce samo tako izumrijeti. Neka me neko ispravi ako sam u krivu.
Dionichar is offline  
Old 20.11.2017., 16:35   #120
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Takvo zaključivanje imaju oni koji bi rado da se rat zaboravi, tko ga je započeo, tko je činio zločine, tko i dalje ne želi mir ("mir, mir, nitko nije kriv")!
Baš zato što jest bio rat kao uzrok, to kako smo u(ne)redili poslije rata jest posljedica!
Da nije bilo rata, ne bi bilo potrebe ovako NAKARADNO U(NE)REĐIVANJE - Vukovarci i dalje susreću sudionike zločina s kojima se koalira do najvišeg nivoa!!!

Pozdrav
Nikola Duspara
To je kao da svoje roditelje kriviš za ono što si činio u životu.

Roditelji imaju utjecaj, ali odluke donosiš samostalno
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.