Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 21:10   #841
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Samo Sto su ti Roboti Jos skupiti, a kod Nas placa Jos niska. ;-)
Jedan robot usisavač je 2000 kuna, recimo neka trebaju 4 za trgovinu, a u trgovini rade 2 čistačice isplati se već nakon 3 mjeseca.

Hashtag
#pametneblagajneneradnanedjelja
#blagajneimajupravonaobiteljskiručak
#robotiželebitisdjecom
#robotiželenamisu
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Old 19.11.2017., 21:45   #842
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
Jedan robot usisavač je 2000 kuna, recimo neka trebaju 4 za trgovinu, a u trgovini rade 2 čistačice isplati se već nakon 3 mjeseca.

Hashtag
#pametneblagajneneradnanedjelja
#blagajneimajupravonaobiteljskiručak
#robotiželebitisdjecom
#robotiželenamisu
To su neki novi koji se penju po stepenicama i brišu prašinu sa gornjih polica?
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 20.11.2017., 00:56   #843
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
Jedan robot usisavač je 2000 kuna, recimo neka trebaju 4 za trgovinu, a u trgovini rade 2 čistačice isplati se već nakon 3 mjeseca.

Hashtag
#pametneblagajneneradnanedjelja
#blagajneimajupravonaobiteljskiručak
#robotiželebitisdjecom
#robotiželenamisu
To su kucni Roboti. Za 100m2 jednom dnevno.
Kada ti prvi musterija padne preko takvog i slomi nogu, ces vidjeti koliko ces jos platiti, jer nije bilo oznaceno itd.

I veselim se vec vidjeti kako ce pod izgledati kada nekome padne boca Ketchupa i Roboti tu produ usisavati preko 3-4 puta.

Konzum masaker ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.11.2017., 05:29   #844
Quote:
Prokhorov kaže: Pogledaj post
Ma dajte ne trabunjajte gluposti.

Vi koji se zalažete za nerad nedjeljom drugačije bi govorili da imate privatni biznis, odnosno da ste samozaposleni. Ajde reci ti jednoj vlasnici frizerskog salona u shopping centru da ne radi nedjelju kad napravi brutalan promet.

Pa što je vama? Što se država više miješa u društvo to nam je sve gore. Kome se ne radi nedjeljom neka se dogovori s poslodavcem da bude slobodan u nedjelju, netko drugi će raditi. Nametati nekome nešto takvo po sili zakona je glupo i nepotrebno.

Svi znamo gdje su korijeni nerada nedjeljom (ili bilo kojim drugim danom u tjednu), u religiji.

U konačnici, kome ne odgovara rad nedjeljom neka potraži posao, odnosno poslodavca koji ne radi nedjeljom.

Svi bi nešto zabranjivali i igrali se dežurnih policajaca.
Upravo to.
Uopće nije poanta u zabranjivanju rada, već u poštivanju radnog vremena i plaćenih te slobodnih sati.
Nek svatko radi kad i koliko hoće, ali nek plati radnika kako treba i nek radnik ima slobodne dane po zakonu.
No, na to se nitko ne osvrće, već bi svi samo zabranjivali...
Na stranu činjenica da zabrana rada nedjeljom nosi i otkaze zbog viška radnika.
Smotani2 is offline  
Old 20.11.2017., 11:57   #845
Quote:
dino501 kaže: Pogledaj post
kakav restoran, tko će ih u tom restoranu poslužiti i zašto je restoran uopće otvoren ako je rad nedjeljom zabranjen?
Kažem s pozicije obiteljskog okupljanja, bolje je zabraniti rad televizije i interneta, a restoran ili šoping bi kvalitetnije okupio obitelj koja je po mom uvjerenju više otuđena zbog televizije i interneta nego zbog nedjeljnih provoda
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 20.11.2017., 14:16   #846
Cool

Quote:
Prokhorov kaže: Pogledaj post
Zašto ne želiš shvatiti da su radnice te koje su izabrale raditi nedjeljom, da su radnice te koje su potpisale ugovor o radu u kojem jasno piše da se od radnice može očekivati rad nedjeljom i blagdanima.
ti ocito nikada nisi vidio ugovor ljudi zaposlenih u trgovini
u niti jednom ugovoru ti ne piše to što tvrdiš, vec ono standardno, toliko sati tjedno...i, to cisto iz razloga da se ti ljudi ne bi imali na šta pozvati.
Quote:
Drugo, zašto bi blagajnica mogla uživati s obitelji, a kirurg ne? Opet diskriminiraš ljude na osnovi zanimanja. Radnica je nedjeljom privilegirana, a kirurg mora dežurati jer je eto, izabrao to zanimanje.
kirurg nema dežurstvo svaki vikend +, tom kirurgu je njegovo dežurstvo placeno cak, bez obzira dal on tu nedjelju operirao ili spavao u svojoj sobi...inace, medicinari ti cak nemaju ni fiksnu satnicu kao trgovci, nego ona ovisi o dobu dana, nije isto placeno vrijeme od 7-15 ili od 15-19..itd.....
a, i oni vecinom rade po sistemu 12/24/48 što znaci dnevna 12h, 12 h slobodno, 12 sati nocne i 48 sati slobodno....tako da tjedno rade 4 dana, od toga mjesecno, 1-2 subotu i jednu nedjelju ili obrnuto...a, ne ko trgovci, koji ce 12 mjesec raditi vecinom 10-12h bez slobodnog dana.
Quote:
Nije bit nabave, bit je slobode pojedinca. Slobode da može raditi kad hoće, da može raditi nedjeljom, ali i ne raditi. Osnovno ljudsko pravo je sloboda, a ne pravo na nedjeljni nerad, odnosno prisilni nedjeljni nerad - čisti totalitarizam, netko te prisili da ne radiš.
sloboda pojedinca nigdje nije iznad zakona...a, i zaposleni u trgovini osim što nemaju tu slobodu i pravo izbora kad je rad nedjeljom i blagdanima u pitanju, još za isto nisu niti placeni kako je propisano zakonom...a, to ocito nikoga nije briga...bitno je da mi možemo nedjeljom i praznikom trknuti po paštetu.
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is online now  
Old 20.11.2017., 14:44   #847
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ti ocito nikada nisi vidio ugovor ljudi zaposlenih u trgovini
u niti jednom ugovoru ti ne piše to što tvrdiš, vec ono standardno, toliko sati tjedno...i, to cisto iz razloga da se ti ljudi ne bi imali na šta pozvati.

kirurg nema dežurstvo svaki vikend +, tom kirurgu je njegovo dežurstvo placeno cak, bez obzira dal on tu nedjelju operirao ili spavao u svojoj sobi...inace, medicinari ti cak nemaju ni fiksnu satnicu kao trgovci, nego ona ovisi o dobu dana, nije isto placeno vrijeme od 7-15 ili od 15-19..itd.....
a, i oni vecinom rade po sistemu 12/24/48 što znaci dnevna 12h, 12 h slobodno, 12 sati nocne i 48 sati slobodno....tako da tjedno rade 4 dana, od toga mjesecno, 1-2 subotu i jednu nedjelju ili obrnuto...a, ne ko trgovci, koji ce 12 mjesec raditi vecinom 10-12h bez slobodnog dana.

sloboda pojedinca nigdje nije iznad zakona...a, i zaposleni u trgovini osim što nemaju tu slobodu i pravo izbora kad je rad nedjeljom i blagdanima u pitanju, još za isto nisu niti placeni kako je propisano zakonom...a, to ocito nikoga nije briga...bitno je da mi možemo nedjeljom i praznikom trknuti po paštetu.
Cuj, ovo sto navodis sve skupa nije stvar rada nedjeljom kao takvog nego opceg nepostivanja zakona i radnika kao osoba.
__________________
Zli zeleni kefir

Zadnje uređivanje Ego : 20.11.2017. at 15:03.
Ego is offline  
Old 20.11.2017., 17:12   #848
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Avionske Karte imaju razlicite cijene a ne samo jednu, kao Kruh U ducanu Koji Ima jednu cjenu.
Cijena avionske karte varira od tipa usluge preko datuma rezervacije. Ne raste i ne ovisi o vikendu već o puno drugih parametara.

Kruh ima više cijena, ovisno jel crni ili bijeli, integralni, raženi itd.

I dalje nisam dobio odgovor na pitanje zbog čega se pogoduje i gotovo uvijek spominje samo blagajnice? Svi ostali smo manje vrijedni ili što?
Rendolf is offline  
Old 20.11.2017., 17:47   #849
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Cijena avionske karte varira od tipa usluge preko datuma rezervacije. Ne raste i ne ovisi o vikendu već o puno drugih parametara.

Kruh ima više cijena, ovisno jel crni ili bijeli, integralni, raženi itd.

I dalje nisam dobio odgovor na pitanje zbog čega se pogoduje i gotovo uvijek spominje samo blagajnice? Svi ostali smo manje vrijedni ili što?
Nemoj se praviti glup.
Kruh jedne velicine i vrste U jednom ducanu ima istu cijenu bilo Koji dan i bilo Koje vrijeme (ako nema akcija).
Avionska Karta ima yield Management, Sto manje karata i blize letu te veca cijena.

Da prevedemo na kruh.
Ujutro U 7 otvara ducan i Kruh je 7kn, od kada nestane pola zalihe je 8kn, 3 sata prije zatvaranja je 9kn (ako je vise od pola zaliha prodano) 20 zadnji je 10kn.

Blagajnice su primjer i brojcano najveca skupina Koja Radi nediljom a ne bi trebala ako se Malo ljudi zele i znaju organizirati.
U skupinu možes ubrojiti sve druge ljude vezano uz ducane. I primjer su jer ima drzava gdje evo ne rade, znaci dokaz da bi se lako moglo bez. Dok konobari svugdje rade i nediljom.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.11.2017., 17:59   #850
I opet se u zemlji u kojoj ljudi ili nemaju posla ili od plaće ne mogu živjeti sere o neradu umjesto da se netko konačno sjeti progovoriti o uvjetima, plaćama, poštivanju radničkih prava... Koji smo mi prejebeno glup narod, to jednostavno nije normalno...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 20.11.2017., 18:05   #851
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Nemoj se praviti glup.
Kruh jedne velicine i vrste U jednom ducanu ima istu cijenu bilo Koji dan i bilo Koje vrijeme (ako nema akcija).
Avionska Karta ima yield Management, Sto manje karata i blize letu te veca cijena.

Da prevedemo na kruh.
Ujutro U 7 otvara ducan i Kruh je 7kn, od kada nestane pola zalihe je 8kn, 3 sata prije zatvaranja je 9kn (ako je vise od pola zaliha prodano) 20 zadnji je 10kn.

Blagajnice su primjer i brojcano najveca skupina Koja Radi nediljom a ne bi trebala ako se Malo ljudi zele i znaju organizirati.
U skupinu možes ubrojiti sve druge ljude vezano uz ducane. I primjer su jer ima drzava gdje evo ne rade, znaci dokaz da bi se lako moglo bez. Dok konobari svugdje rade i nediljom.
Ne bi se moglo lako organizirati.
Ako se covjek s poslovnog puta vraca u subotu onda ne moze kupovinu obaviti prije nedjelje.
Ako dobije nenajavljene goste u nedjelju ne moze obaviti kupovinu ranije.
Ako obavi kupovinu ranije i ispadne mu kruh na pod u nedjelju onda moze samo jesti kruh s poda ili ostti gladan. Nije mogao isplanirati nezgodu.
Ako mu zatreba ista nepredvideno, nije to mogao obaviti ranije jer je u pitanju nesto nepredvideno.
U krajnjem slucaju ako se trudnici u nedjelju prohtije jesti krastavce ni to nije mogl obaviti ranije jer nije znala da ce joj se jesti krastavci.
Ako dobijem proljev u nedjelju nisam mogao unaprijed pretpostviti povevanu potroanju toalet papira.
Ako me uhvati prehlada u nedjelju trebam vise maramica negp inace, nisam to mogao predvidjeti.

Da bih pokrio sve nepredvidene potrebe zalihama, trebao bih ovece skladiste.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 20.11.2017., 18:24   #852
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Ne bi se moglo lako organizirati.
Ako se covjek s poslovnog puta vraca u subotu onda ne moze kupovinu obaviti prije nedjelje.
Ako dobije nenajavljene goste u nedjelju ne moze obaviti kupovinu ranije.
Ako obavi kupovinu ranije i ispadne mu kruh na pod u nedjelju onda moze samo jesti kruh s poda ili ostti gladan. Nije mogao isplanirati nezgodu.
Ako mu zatreba ista nepredvideno, nije to mogao obaviti ranije jer je u pitanju nesto nepredvideno.
U krajnjem slucaju ako se trudnici u nedjelju prohtije jesti krastavce ni to nije mogl obaviti ranije jer nije znala da ce joj se jesti krastavci.
Ako dobijem proljev u nedjelju nisam mogao unaprijed pretpostviti povevanu potroanju toalet papira.
Ako me uhvati prehlada u nedjelju trebam vise maramica negp inace, nisam to mogao predvidjeti.

Da bih pokrio sve nepredvidene potrebe zalihama, trebao bih ovece skladiste.
Ako te uhvati onaj pravi proljev ili Noro neces ni obicnim danom do samoposluge nego zvati nekoga i zamoliti da ti donese.

Ako ti se nesto jede U subotu u 22.01 a svi ducani su zatvoreni od 22h i tek otvaraju U nedilju u 7? Hoces prezivjeti?

Ako imas ijednog rodaka prijatelja ili rodaka blizu ces sve lako organizirati, ako zelis, samo Sto ne zelis.

Radila Sam godinama kao stjuardesa, znaci odkazak i vracanje sa i na posao u svako vrijeme od 4 ujutra do 1 ujutra.
I zamisli prezivila.
Kada Sam kasnije poslovno sa autom vozila Po njemackoj Sam zamisli na putu negdje stala U subotu uvecer utrpala stvari U Auto i 2-4 sata kasnije izvadila doma.


A U svojim opcijama si zaboravio da ti padne U nedilju ujutra plocica sa zida možes do 13 sati U Bauhaus, ako ti padne tek 12:45 i Bauhaus je dalje od 15 minuta od tebe ces naravno crknuti U sljedecih 18 sati ili zvati sve poznanike imaju li ljepila za plocice.


Sto se tice posjete, Pa nisu se najavili Pa nemoraju nicht dobiti nesto posebno.
Ako idem U posjet bi dosla jer je bjesomar dobar covjek, a ne jer si dobar kuhar i se sjetila U nedilju ujutra da Mi se ne Kuha i rekla muzu "daj nazovi onog tvog dosadnog i odvratnog prijatelja Bocuse, je da ga ne podnosim Ali ajmo danas kod njega on odlicno kuha."
A nebi ljudi ni dosli bez pripreme, jer nebi mogli kupiti nediljom poklon za U goste.

Sve se moze ako se hoce, Ali se nece, osobni komod je vazniji od prava vec inace lose placene struke.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.11.2017., 18:32   #853
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Možda ode i u neki hotel, pa je neće biti briga što recepcioner, sobarice, bagažist i ostalo osoblje radi i nedjeljom.
Da se nadodam, ja sam kao student ljeti radio 3 mjeseca kao noćni recepcioner. Svaki dan (tj. noć). Bilo mi je drago da sam uspiio dobiti posao i zaraditi nešto love. Nitko me nije tjerao, a mogao sam, kao dio ekipe, džabalebariti cijelo ljeto.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 20.11.2017., 19:12   #854
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kažem s pozicije obiteljskog okupljanja, bolje je zabraniti rad televizije i interneta, a restoran ili šoping bi kvalitetnije okupio obitelj koja je po mom uvjerenju više otuđena zbog televizije i interneta nego zbog nedjeljnih provoda
nije mi samo jasno zašto oni koji rade u dućanima imaju više pravo na obiteljska okupljanja od onih koji rade u restoranima?
dino501 is offline  
Old 20.11.2017., 19:28   #855
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ti ocito nikada nisi vidio ugovor ljudi zaposlenih u trgovini
u niti jednom ugovoru ti ne piše to što tvrdiš, vec ono standardno, toliko sati tjedno...i, to cisto iz razloga da se ti ljudi ne bi imali na šta pozvati.
Pa tko je kriv što takav ugovor potpisuju? Pristaješ na ono što poslodavac propiše (u okvirima zakona), nitko te ne tjera potpisati takav ugovor.

Quote:
kirurg nema dežurstvo svaki vikend +, tom kirurgu je njegovo dežurstvo placeno cak, bez obzira dal on tu nedjelju operirao ili spavao u svojoj sobi...inace, medicinari ti cak nemaju ni fiksnu satnicu kao trgovci, nego ona ovisi o dobu dana, nije isto placeno vrijeme od 7-15 ili od 15-19..itd.....
a, i oni vecinom rade po sistemu 12/24/48 što znaci dnevna 12h, 12 h slobodno, 12 sati nocne i 48 sati slobodno....tako da tjedno rade 4 dana, od toga mjesecno, 1-2 subotu i jednu nedjelju ili obrnuto...a, ne ko trgovci, koji ce 12 mjesec raditi vecinom 10-12h bez slobodnog dana.
Tko radi bez slobodnog dana sam je kriv za to, odnosno ne zna se izboriti za vlastita prava. Onaj koji smatra da su mu prekršena radnička prava uvijek može tužiti poslodavca ili mu poslati pismenu opomenu pred tužbu.

Quote:
sloboda pojedinca nigdje nije iznad zakona...a, i zaposleni u trgovini osim što nemaju tu slobodu i pravo izbora kad je rad nedjeljom i blagdanima u pitanju, još za isto nisu niti placeni kako je propisano zakonom...a, to ocito nikoga nije briga...bitno je da mi možemo nedjeljom i praznikom trknuti po paštetu.
Opet se vračamo na isto. Govoriš kao da niti jedan radnik u trgovini nije plaćen kako spada, što su notorne nebuloze.

Opet ponavljam, radnik je kriv što trpi nepravdu koja mu se nanosi, odnosno trpi kršenje vlastitih prava zajamčenih Zakonom o radu i dr. vezanim aktima.

Zašto bi to trebala biti nečija briga? Neće netko hodati okolo i gledati tko plaća radnike ili ne plaća, na radniku je da digne glas i da se izbori za vlastita prava.
Prokhorov is offline  
Old 20.11.2017., 19:37   #856
Quote:
dino501 kaže: Pogledaj post
nije mi samo jasno zašto oni koji rade u dućanima imaju više pravo na obiteljska okupljanja od onih koji rade u restoranima?
Jer du restorani uvijek Tako radili i svi rade takvo.

Blagajnicu/e u ducanima za autodjelove imaju slobodno jer ne rade nediljom a manje mogu planirati kada ce Mi se Auto pokvariti, nego jer Mi treba nove cipele bas U nedilju ili Mi fali soli ili kruha.

Vecina ducana ne Radi nediljom i ljudi prezive ako idu subotom kupiti namjestaj U lesnine, plocice i spinju U feroterma, kosilicu U peveca itd.

Kafici i restorani ako su van soping centra i industrijski Tina svugdje u svijetu rade nediljom.
U njemackoj 90% restorana ako ima Dan ili 2 zatvoreno ti su od ponedeljka do cetvrtka.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.11.2017., 19:43   #857
Pitanje za sve koji bi zabranili rad nedjeljom određenim ljudima, a tvrdite da zabrana nema veze sa religijom:

Hoćemo li svećenicima isto zabraniti rad nedjeljom ?
Valderon is offline  
Old 20.11.2017., 19:44   #858
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Jer du restorani uvijek Tako radili i svi rade takvo.

Blagajnicu/e u ducanima za autodjelove imaju slobodno jer ne rade nediljom a manje mogu planirati kada ce Mi se Auto pokvariti, nego jer Mi treba nove cipele bas U nedilju ili Mi fali soli ili kruha.

Vecina ducana ne Radi nediljom i ljudi prezive ako idu subotom kupiti namjestaj U lesnine, plocice i spinju U feroterma, kosilicu U peveca itd.

Kafici i restorani ako su van soping centra i industrijski Tina svugdje u svijetu rade nediljom.
U njemackoj 90% restorana ako ima Dan ili 2 zatvoreno ti su od ponedeljka do cetvrtka.
Upravo zbog toga ne možeš zabraniti rad nedjeljom, jer će uvijek netko raditi.

Isključivo poslodavac odlučuje hoće li ili neće njegove trgovine raditi nedjeljom, a na uvjete poslodavca onaj koji stavi svoj potpis na ugovor o radu, pristaje. Poslodavac drži novac, poslodavac te plaća, ima pravo diktirati pravila igre dok su ta pravila u okvirima zakona.

Kome se ne sviđa rad nedjeljom uvijek može dati otkaz.
Prokhorov is offline  
Old 20.11.2017., 19:52   #859
Izmišlja se problem i želi ga se riješiti uvođenjem selektivne pravde.
I to sve da bi više ljudi bilo u crkvi nego u trgovačkim centrima.
Kexx is offline  
Old 20.11.2017., 19:54   #860
Quote:
Valderon kaže: Pogledaj post
Pitanje za sve koji bi zabranili rad nedjeljom određenim ljudima, a tvrdite da zabrana nema veze sa religijom:

Hoćemo li svećenicima isto zabraniti rad nedjeljom ?
Pa ima, Ali zbog obicaja i kulture koja je nasa, zakoni itd. Radni Dan je kada?
Mogao bi i svecenik promjenuti poslodavca, i postati zidov ili muslimam, Pa isto imati nediljom slobodno.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.