Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2015., 22:00   #7541
sve pise u postu...hehe

Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Godišnje 750kn... ili mjesečno... ne kužim...

Jebiga i ja hoću trik kako kupiti odjeće za 750kn godišnje i biti ok obučen...

I ne... ne oblačim se u marke niti na odjeću trošim puno ... ali godišnje potrošim sigurno 5000-6000kn, ako ne i više...
pa napisao sam,GODISNJE..

Pa neznam nisam modni macak,al mislim da se oblacim ok(kada je to potrebno naravno) mozda i vise od toga...al naravno ne kao oni metrohomohetroseksualci..
I nema nikakvih trikova,dapace savim je jednostavno..probaj,laaako je...

Dakle,
1-ne kupujem impulzivno/nepromisljeno-vec znam koliko sam za sto spreman izdvojit i platit to,te planiram unaprijed...
krajem ljeta kupujem ljetno,krajem zime zimsko..

2-Ono sto kupujem su uredno snizenja/akcije/rasprodaje...
jelte proizlazi iz tocke 1

3-Dosta veliki dio stvari kupujem vani...

Dakle to mi je kao neko sveto pismo i nije nikakva osobita mudrost nit pamet..

Evo primjeri od ove godine...
recimo sada kada je u Rusiji pala rublja,kupio sam gore AdidasBoost(da se i ja malo sminkam) za 200kn(kod nas cca 800kn),za basket 190kn(600kn)...te nedavno kod nas kada je C&A imao 50% na vec sve snizeno od prije vec 50%(to traje obicno po par dana-objava na FB) tako da sam kupovo fine majice kratkih rukava za 20/max30kn(a u sezoni su kosale oko 120+),kratke hlace 30kn,prosle godine sako jeben za 50kn..
Carape imas u Sportsdirektu za ono 10€/10pari..euro par,slicno i gace..
Zimske cipele uzeo za 300kn(kostale oko 100€).. i meni te stvari vecinom traju po par godina,sem tenisica koje jedne skurim godisnje basketu(a nisam nikakav profic,nit hodam krivo..)
Recimo u turskoj sam kupio zimske cipele(2011) i ovog ljeta 2015. kupio nove za zimu...
Dakle ove godine sam investirao oko 1000-1100kn s time da ove neke stvari ce mi hodat bar 2-3godine..

naravno cure trose nesto vise jelte po defoltu te manje paze...
al opet ak ti je to gust i trosis svoju lovu a nikog ne zakidas..go for it...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 26.08.2015., 22:21   #7542
Tko je rekao da cure manje paze?

Ja pazim na sve što si rekao (osim što ne mogu u Rusiju po tenisice )
Samo imam više i želja i potreba
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Old 27.08.2015., 18:33   #7543
Jebote, ovdje pročitaš temu i možeš komotno napisati doktorat o cipelama/patikama/sandalama/čizmama. Očito je to toliko bitna stavka u ljudskom životu da se svakodnevno moram zapitati koju obuću imam i kad ću kupiti sljedeću. Ne znam zašto sam uopće škicnuo na ovu temu, davno sam rekao da više neću čitati ovaj cancer thread.
Quorgyle is offline  
Old 22.09.2015., 16:55   #7544
jednom djaner uvijek djaner.
bobibobi is offline  
Old 01.10.2015., 13:49   #7545
Ja moram reći da su me šokirale pojedine cijene u Plodinama. Jesu to akcije, ali ovo je bilo turbo. Mi dima volimo grčku salatu , Feta sir se prodaje u rinfuzi da 16,00/kg
Krastavce dva kom platila kunu i nešto, mlijeko 3,67/l, svinjsku but po 23,00/kg.
Parizer loji ne kupujem, ali 17kn/kg.
Pa skoro pa da dijele.
KatarinaRi is offline  
Old 02.10.2015., 09:57   #7546
ja kupujem stalno kruh po 3 kn, pecivo 1, mlijeko 3, stalne cijene, nisu akcije, kruh u trgovinama Economic, a mlijeko u Velež, Osijek

ovih dana isto stalno letim po nekim akcijama, Billa, Konzum, Metro ima sad dobru vikend akciju na više proizvoda, 30%
charlizeos is offline  
Old 03.10.2015., 23:21   #7547
Koliko je novaca potrebno nekome tko bi u budućnosti živio skroz sam u iznajmljenom stanu? Postoji li netko tu tko je samac i živi i radi u Zagrebu pa da mi iznese svoja iskustva. Zanima me okvirno čisto da bi se i sama mogla pripremit s obzirom da sam prilično mlada i tek ulazim u svijet čiste samostalnosti bez igdje ikoga,nažalost.
tirkizno is offline  
Old 04.10.2015., 00:16   #7548
Bez bar 5000kn nemoj ni pomisljat na to.. bar 3000kn ce ti otici i dzepa bez da si si kupila nesto za pojest, nesto za obuci, prijevoz..
Mozda i mozes proci s kojim stoticom manje, al to je onda malo tezi kompromis...
genius_one is offline  
Old 04.10.2015., 00:24   #7549
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Bez bar 5000kn nemoj ni pomisljat na to.. bar 3000kn ce ti otici i dzepa bez da si si kupila nesto za pojest, nesto za obuci, prijevoz..
Mozda i mozes proci s kojim stoticom manje, al to je onda malo tezi kompromis...
Da nekako sam i mislila da je cifra slična ovoj. Užas. Gdje naći posao sa nekom poštenom i pristojnom plaćom isto kao i stan? To dvoje je doslovno lutrija. Kad vidim kakvi se stanovi iznajmljuju od 3000 kn pa na dalje a gdje mi je tek ostalo što se treba platit.

Zaštooo?
tirkizno is offline  
Old 04.10.2015., 01:33   #7550
Ja bi ti rekao da bez 6000 ni ne pokušavaš, računam da ti stan s režijama dođe 2500. Ako dođe manje, ajde, ali inače ne bi preporučio. Ako si mlada, valda planiraš i izlazit, a to nije đabe.

Kako naći dobro plaćen posao? Zavisi šta si završila.
rocker1987 is offline  
Old 04.10.2015., 01:45   #7551
Nisam nešto luda za izlascima niti sam socijalna no ono što mene izluđuje je što imam već dovoljno godina i toliko želim biti samostalna jer što više vrijeme teće sve više padam u depresiju. Kad vidim kakve su prosječne plaće sve si mislim da neću baš uspjeti tako lako.
tirkizno is offline  
Old 04.10.2015., 02:54   #7552
Zašto je važna prosječna plaća?

Problem je što većina ljudi sa ispodprosječnim sposobnostima i gotovo nikakvim motivom za rad, misli da zaslužuje barem duplu plaću od prosjeka. Nekad i 4 puta veću.

Prosječno znanje, jako velik motiv za rad i moguće je zarađivati više od prosječne plaće. Ako to nemaš, jebiga, više sreće drugi put.

Inače, ako živiš u ZG, prosječna plaća je upravo veća od 6000 kn. Tako da... dovoljna ti je i prosječna.

Mislim da tvoj problem nije plaća, nego depresija, ali možda se varam.
rocker1987 is offline  
Old 04.10.2015., 03:13   #7553
Ne živim u Zagrebu. U tome i je problem što nemam izvora za otić uopće kako bi pronašla posao i stan.
Da dobro si pokodio,depresija je također u pitanju.
tirkizno is offline  
Old 04.10.2015., 03:29   #7554
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Inače, ako živiš u ZG, prosječna plaća je upravo veća od 6000 kn. Tako da... dovoljna ti je i prosječna.
aha, sa Milanovićem, Mesićevim uredom, guvernerom Vujčićem, Marasom.. nastavi niz..

teža glupost

tirkizna za realnu prosječnu plaću u Zagrebu možeš iznajmiti neku sobicu ili garsonijeru i živjeti na kruhu i vodi, ne baš doslovno al ne ni puno bolje.
lujozg is offline  
Old 04.10.2015., 03:32   #7555
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
aha, sa Milanovićem, Mesićevim uredom, guvernerom Vujčićem, Marasom.. nastavi niz..

teža glupost

tirkizna za realnu prosječnu plaću u Zagrebu možeš iznajmiti neku sobicu ili garsonijeru i živjeti na kruhu i vodi, ne baš doslovno al ne ni puno bolje.
Kud baš na kruhu i vodi i ovak izgledam izgladnjelo

Mada ja bi bila najsretnija kad bi mogla radit u Dmu.
tirkizno is offline  
Old 04.10.2015., 03:40   #7556
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Bez bar 5000kn nemoj ni pomisljat na to.. bar 3000kn ce ti otici i dzepa bez da si si kupila nesto za pojest, nesto za obuci, prijevoz..
Mozda i mozes proci s kojim stoticom manje, al to je onda malo tezi kompromis...
Ovo tu je cista istina. 2000 samo na stanovanje (moze i manje ak nisi u centru i imas cimere), a ostalo se lako potrosi. Prelako.

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
__________________
olee
ilaary is offline  
Old 04.10.2015., 03:45   #7557
Ne mislim imati cimere i neke nepoznate ljude u istom stanu.
Da ali cijene variraju i po izgledu stana. Ono što je manje od dvije a što sam vidjela na njuškalu je čista katastrofa! Da napomenem odmah nisam razmaženka niti tražim "luksuz" i nešto iznad svojih mogućnosti ali ipak želim nešto gdje ću se osjećati ugodno i normalno. Ipak bi se nakon radnog dana htjela okupati,sjesti,skuhati nešto a ne da moram mislit kad je zadnji put tu nešto obrisano il naštimano za normalan život. A i ni sama ne znam tko sve drži te stanove. Ipak me je strah da me netko ne bi sjebao jer sam ja jako izgubljena osoba. Vjerojatno vam tak i izgledam,ne
tirkizno is offline  
Old 04.10.2015., 03:46   #7558
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Ne živim u Zagrebu. U tome i je problem što nemam izvora za otić uopće kako bi pronašla posao i stan.
Da dobro si pokodio,depresija je također u pitanju.
Jesi ikad ista radila?
Zivis li na moru ili u unutrasnjosti?

Ja cu se osamostaliti ali sam izracunala da mi se ne isplati u Hrvatskoj crkavati i odlucila ici u inozemstvo.
Godinu dana razmisljala o tome.
Skupljala pare.
I idem..

Ak cu se vec micat s mrtve točke, bar da zivim boljim standardom. Jer mi je ovog zivotarenja pun kufer
Splićankaa is offline  
Old 04.10.2015., 03:50   #7559
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Jesi ikad ista radila?
Zivis li na moru ili u unutrasnjosti?

Ja cu se osamostaliti ali sam izracunala da mi se ne isplati u Hrvatskoj crkavati i odlucila ici u inozemstvo.
Godinu dana razmisljala o tome.
Skupljala pare.
I idem..

Ak cu se vec micat s mrtve točke, bar da zivim boljim standardom. Jer mi je ovog zivotarenja pun kufer
Ma"radila" sam nakon srednje škole a stavljam pod navodnike jer mi se nije upisivalo u radnu nego eto jer sam u toku srednje na tom mjestu bila na praksi pa sam bila još malo ostala. No odgovot bi bio ne. Ja nemam nekog velikog iskustva u bilo kakvom poslu. Već duže vrijeme sam bez posla,bez novaca a sve više i duže sam u depresiji i u k....

Gdje ti misliš ići? Koji posao raditi? Ma živim u jednom malom "suhom" mjestu inače ne volim navodi puno gdje živim,odakle sam imam nekakav čudan strah od navođenja puno meni osobnih stvari,ka virtualnom svijetu..
tirkizno is offline  
Old 04.10.2015., 03:56   #7560
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Ne živim u Zagrebu. U tome i je problem što nemam izvora za otić uopće kako bi pronašla posao i stan.
Da dobro si pokodio,depresija je također u pitanju.
Pa što bi onda išla ZG, kao da je to jedini grad, a Hrvatska jedina država.

Opet pitam, šta znaš radit? Koja škola?

Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
aha, sa Milanovićem, Mesićevim uredom, guvernerom Vujčićem, Marasom.. nastavi niz..

teža glupost

tirkizna za realnu prosječnu plaću u Zagrebu možeš iznajmiti neku sobicu ili garsonijeru i živjeti na kruhu i vodi, ne baš doslovno al ne ni puno bolje.
Tako je, a oni ne bi trebali biti u prosjeku zbog?

Po meni, oni što rade za minimalac, istom logikom, ne bi trebali u prosjek, jer su u prosjeku, nebitni.

Quote:
ilaary kaže: Pogledaj post
Ovo tu je cista istina. 2000 samo na stanovanje (moze i manje ak nisi u centru i imas cimere), a ostalo se lako potrosi. Prelako.

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
Zavisi, u Dubravi blizu okretišta sam prije 3 godine našao jednoj poznanici, novonamještenu garsonjeri, u novoj kući je bila, doduše, ali svoj ulaz, sve odvojeno, 1200 kn s režijama. Bila je još jedna ista takva u istoj toj kući, vrlo brzo se iznajmila.

Može se kad se hoće, samo je pitanje koliko kome paše i gdje.

Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Ma"radila" sam nakon srednje škole a stavljam pod navodnike jer mi se nije upisivalo u radnu nego eto jer sam u toku srednje na tom mjestu bila na praksi pa sam bila još malo ostala. No odgovot bi bio ne. Ja nemam nekog velikog iskustva u bilo kakvom poslu. Već duže vrijeme sam bez posla,bez novaca a sve više i duže sam u depresiji i u k....

Gdje ti misliš ići? Koji posao raditi? Ma živim u jednom malom "suhom" mjestu inače ne volim navodi puno gdje živim,odakle sam imam nekakav čudan strah od navođenja puno meni osobnih stvari,ka virtualnom svijetu..

Suhopolje.
rocker1987 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.