Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2015., 22:58   #4221
Najbolje da se javiš u plinaru i s njima dogovoriš, s obzirom da si podmirio više od polovice, imaju praksu onda povući to i pričekati, samo se bojim da ti trošak ne gine.
To što ti je poštar to uvalio punici nepotpisanu povratnicu znači da možeš samo poštara prijaviti.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 19:13   #4222
Situacija je ovakva: prošle godine u listopadu sam ostao bez posla, imao sam tekući u banci na koji je dolazila plaća, ali sam ostao u minusu od 15 tisuća kuna. Na burzi sam, dobivam od njih sredstva, ali to je sve na zaštićenom računu u istoj banci. Predali su moje dugovanje agenciji za utjerivanje dugova, koja me kontaktirala, i rekli su mi da ako platim 1500 kuna odmah, da će prolongirati utuženje za narednih mjesec dana. Ja sam im objasnio da ja tih para trenutno nemam.
Uz to, nemam nikakve nekretnine niti pokretnine, ništa nije na mene, pa mi u principu nemaju kaj ovršit.
Kad je zastara za takve slučajeve? Također, ako netko ima kakav savjet ili iskustvo, sve je dobrodošlo...
__________________
ex tenebris lux veritatis
IlluminatusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 23:28   #4223
Zastare zapravo nema, kad tad ti sjeda na naplatu, samo sa kamatama i svim mogucim troskovima.
Sad u sekundi ti se nista ne isplati jer ti kamata raste prebrzo (mislim da je sad 12% godisnje plus ostali troskovi).

Moj ti je savjet uplacuj bar po 100kn mjesecno i cuvaj potvrde, tako mozes dokazati istinitost svoje price ako ce ikad trebat, da si dao sve od sebe i placao koliko si god mogao.

Ako prode dovoljno vremena i ak ne dodes do posla imas dobru poziciju s njima da pregovaras o recimo otpisu bar djela kamate ako ne i sve kamate jer si eto ostao bez posla, dao sve od sebe da nades drugi i uplacivao si im koliko god si mogao iako nisi morao, pa trazis i od njih da malo popuste (iako ne moraju).

Ako nades posao, uzet ce ti trecinu place i tako par mjeseci dok ne vratis dug.

Ne znam zasto svi zelite zastaru a novac ste stvarno duzni.
Jos shvacam da ne zelite placati kamatu jer su stvarno ogromne ili troskove biljeznika/odvjetnika ali za glavnicu zbilja ne shvacam.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 09:19   #4224
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Zastare zapravo nema, kad tad ti sjeda na naplatu, samo sa kamatama i svim mogucim troskovima.
Sad u sekundi ti se nista ne isplati jer ti kamata raste prebrzo (mislim da je sad 12% godisnje plus ostali troskovi).

Moj ti je savjet uplacuj bar po 100kn mjesecno i cuvaj potvrde, tako mozes dokazati istinitost svoje price ako ce ikad trebat, da si dao sve od sebe i placao koliko si god mogao.

Ako prode dovoljno vremena i ak ne dodes do posla imas dobru poziciju s njima da pregovaras o recimo otpisu bar djela kamate ako ne i sve kamate jer si eto ostao bez posla, dao sve od sebe da nades drugi i uplacivao si im koliko god si mogao iako nisi morao, pa trazis i od njih da malo popuste (iako ne moraju).

Ako nades posao, uzet ce ti trecinu place i tako par mjeseci dok ne vratis dug.

Ne znam zasto svi zelite zastaru a novac ste stvarno duzni.
Jos shvacam da ne zelite placati kamatu jer su stvarno ogromne ili troskove biljeznika/odvjetnika ali za glavnicu zbilja ne shvacam.
nema zastare??? ja sam mislio da je pitanje samo to da li je zastara 5 ili 10 godina...molio bi da mi se u tom slučaju prokomentira članak 50. paragraf 11. Ovršnog zakona...

...i nije da želim zastaru, samo ima tu još razloga zašto im ne bi htio to dugovanje platiti, odnos banke prema meni kao klijentu prije svega, bezobrazluk njihovih djelatnika i agenata, razne prijetnje i provokacije s njihove strane...

...ovo za "ako dobim posao" znam...i inače hvala na info...

I zanima me postupak te ovrhe...pozvat će me na sud il kaj? Evo sad vidim da ide promjena zakona, pa ako možeš da prokomentiraš i ovo:

http://www.jutarnji.hr/nema-ovrhe-ak...canje/1400339/
__________________
ex tenebris lux veritatis

Zadnje uređivanje IlluminatusX : 18.08.2015. at 10:01.
IlluminatusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 19:45   #4225
Quote:
IlluminatusX kaže: Pogledaj post
nema zastare??? ja sam mislio da je pitanje samo to da li je zastara 5 ili 10 godina...molio bi da mi se u tom slučaju prokomentira članak 50. paragraf 11. Ovršnog zakona...

...i nije da želim zastaru, samo ima tu još razloga zašto im ne bi htio to dugovanje platiti, odnos banke prema meni kao klijentu prije svega, bezobrazluk njihovih djelatnika i agenata, razne prijetnje i provokacije s njihove strane...

...ovo za "ako dobim posao" znam...i inače hvala na info...

I zanima me postupak te ovrhe...pozvat će me na sud il kaj? Evo sad vidim da ide promjena zakona, pa ako možeš da prokomentiraš i ovo:

http://www.jutarnji.hr/nema-ovrhe-ak...canje/1400339/
Pisalo se vec o tome tu na temi. Ima milijun nacina na koji oni mogu produziti ovrhu i pokrenuti postupak ispocetka, od toga ti spasa nema.

A njihovo ponasanje bas zato i je takvo, jer su jako zasticeni, a sa druge strane, novce si potrosio pa je red da ih i vratis, zar ne?

Kakav bi ti bio da je netko duzan novce a ne vraca ih?
Ja to znam kako je iz prve ruke, i mogu reci, nije bas ugodno.

Ovo dalje ne znam, ako si se zalio onda idete na sud i cekaj poziv, ako nisi onda nema suda, jednostavno te ovrse preko fine, ako nemaju sto, cekaju te dok budes imao i deru ubitacne kamate.

Opet ti kazem, kratko i jasno ne ocekuj zakonski spas, jer ipak su drzava i banke u sprezi i drzava uvijek ide na ruku njima a ne tebi. Ovo sto si stavio ti sluzi samo za odgadanje naplate, ali glavna stvar - kamata i dalje ti ide na cijeli iznos.
Dakle nista od toga pozitivnog za tebe.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 23:31   #4226
Quote:
IlluminatusX kaže: Pogledaj post
Situacija je ovakva: prošle godine u listopadu sam ostao bez posla, imao sam tekući u banci na koji je dolazila plaća, ali sam ostao u minusu od 15 tisuća kuna. Na burzi sam, dobivam od njih sredstva, ali to je sve na zaštićenom računu u istoj banci. Predali su moje dugovanje agenciji za utjerivanje dugova, koja me kontaktirala, i rekli su mi da ako platim 1500 kuna odmah, da će prolongirati utuženje za narednih mjesec dana. Ja sam im objasnio da ja tih para trenutno nemam.
Uz to, nemam nikakve nekretnine niti pokretnine, ništa nije na mene, pa mi u principu nemaju kaj ovršit.
Kad je zastara za takve slučajeve? Također, ako netko ima kakav savjet ili iskustvo, sve je dobrodošlo...
Banka ti je bila dužna najaviti ukidanje minusa i omogućiti otplatu na 12 mjeseci. Ukoliko to nisu, prošeći tamo i traži u svojoj poslovnici voditelja, pa pitaj zašto to nisu napravili.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 23:57   #4227
Ako osoba ne placa gotovinski, nenamjenski kredit moze li banka se naplatiti na nekretnini?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 21:48   #4228
Salis se sa pitanjem ili?

Da, naravno da moze sjesti na tvoju cijelokupnu imovinu i na stan i na auto i sve stvari koje imas u stanu. Doslovce na sve sto moze povezati s tobom.

I ucinit ce to bez pardona, ako je to tvoje slijedece pitanje, ali ne odmah.

Prvo ce ti nabiti hrpu troskova (odvjetnici, biljeznici, Fina, sud, raznorazne agencije za naplatu dugova i slicne stvari) a onda jos na to i hrpu kamata.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 17:17   #4229
Kako ako to nije insturment osiguranja?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 20:56   #4230
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Kako ako to nije insturment osiguranja?
jel netko sjedio na ušima kad je javni bilježnik vam(ili ako za tog za koga pitate) bio dužan pročitat i OBJASNIT šta znači ugovor o kreditu sa bankom... ja se sjećam itekako što mi je naglašavala.... prije ovjeravanja.....
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 11:29   #4231
čemu onda hipotekarni krediti i plaćanje takvog kredita 10 puta više nego kada nekretnina nije hipoteka? (ili je drugi dio rečenice ujedno i odgovor?)
BijedniVitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 13:27   #4232
Quote:
BijedniVitez kaže: Pogledaj post
čemu onda hipotekarni krediti i plaćanje takvog kredita 10 puta više nego kada nekretnina nije hipoteka? (ili je drugi dio rečenice ujedno i odgovor?)
zato da nemoraš imat 16 jamaca koji će ti j.... m.... ako ne platiš... sorry na vulgarnosti...

ps. krediti sa bankama nemaju nikakave logike digneš 500 iljada kuna vratiš milion.... nemoj se zato ni mučit da nadješ logiku...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 19:21   #4233
ne pitam za sebe, ali i dalje mi nema smisla, al ok, hvala
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 22:11   #4234
Ovršni postupak protiv stranog državljanina

Nisam znao da sad šalju ovrhe za neplaćeno parkiranje i u inozemstvo... Evo, frend iz Njemačke dobio rješenje o ovrsi zbog kazne od 100,00 kuna koju nije platio 2010. godine.

Došlo mu je na adresu u Njemačkoj rješenje (po prijedlogu našeg odvjetnika, odnosno rješenju našeg javnog bilježnika) o ovrsi na iznos od 2.090 kuna, s predvidivim troškovima 506 kuna, ukupno 2.695 kuna!

Naplatili su "trošak pribave podataka o dužniku i sastava opomene po stranom odvjetniku" 980,00 kuna!

Navodi se da je sukladno uredbama Vijeća (EZ) odluka ovršna u državi članici automatski ovršna i u drugoj državi članici, i to bez potvrđivanja izvršnosti.

Uglavnom, ako on izjavi prigovor protiv rješenja, prigovor se rješava pred hrvatskim sudom, po hrvatskom materijalnom i postupovnom pravu.

Zanima me (dakle, neovisno o ovom inozemnom elementu, isto bi bilo i da je kod nas): koliki je zastarni rok za predlaganje donošenja rješenja o ovrsi kod neplaćenog parkiranja? Od dospijeća "kazne" tj. dnevne parkirne karte (tjedan dana od izdavanja) do kad? 5 godina, ili koliko?

P.S: ako netko zna, ima li neka caka unutar njemačkog pravnog sustava kojom on može pobijati ovo?
__________________
Minute su duge, a godine kratke...

Zadnje uređivanje TotalnaParezija : 31.08.2015. at 22:12. Reason: dopuna
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 08:32   #4235
Bome prvi put to čujem pogotovo za tako mali iznos... a 5 godina je zastara od kad je javni bilježnik primio prijedlog za ovrhu
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 15:57   #4236
pet godina je zastara za utuženje
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 23:58   #4237
A ako je utuzeno zastare skoro i nema jer svi vec automatizmom kad se blizi rok zastare obnove postupak i samo rastu troskovi.

Bit ce veselo kad krenu hvatati ove vani i za druge stvari, znam puno ljudi koje radi vani a ovdje su ostavili ovrhe, cak i vrtic placaju za djecu koja su ovdje ostala kao socijala jer su im Hrv. porezne kartice prazne a nitko ne pita za strane, pa onda pobiranje djecjeg doplatka isto tako, itd.

Ako ikad krene razmjena podataka i pogotovo ako budu tuzili retroaktivno, bit ce svega, jer tamo negdje pise sitnim, jako sitnim slovima, pod materijalnom i - ovo je vazno - krivicnom odgovornoscu potvrdujem tocnost podataka. Ups...
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 21:39   #4238
Da, pitao sam koja je zastara za "utuženje" tj. podnošenje prijedloga za ovrhu.

Mislim da zastara uopće nije propisana za postupanje bilježnika, čini mi se da sam čuo kako je i po 17 godina bilježnik držao predmet u ladici, a onda ga aktivirao. (?)

Dakle - do slanja bilježniku 5 godina.

U međuvremenu vakuum.

Nakon rješenja o ovrsi po bilježniku (tj. po pravomoćnosti rješenja) opet ima neki rok, mislim da je 10 godina (?).
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 21:42   #4239
Da vas pitam nešto, možda netko zna... Dakle, ne radi se o ovrsi kao takvoj, već o mogućnostima promjene objekta ovrhe u korist ovršenika.

Postoji pravomoćna i ovršna presuda po kojoj se postupa - postupak je u fazi ovrhe nad nekretninom, nekretnina je na dražbi. Ovršenik nema sredstava kojima bi namirio dug, ali ima vrijedne umjetničke slike.

Postoji li neka caka prema kojoj se može tražiti da se povuče ovrha nekretnine i zamijeni ovrhom nad pokretninama, tj. slikama?
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 19:58   #4240
Prateći ovu temu...iskreno...dođe mi muka!
Bit će da zaista postajemo moderno roblje!
Dašak optimizma bi ovdje unijeo netko tko se je uspio izboriti za pravdu!
Imali takvih?...Tko je sa žalbom, molbom, prigovorom uspio postiči nešto?..Nekakav oprost ili barem ublaženje svoje muke?
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.