Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 17.08.2007., 18:57   #1
Kamata na tekucem

Dakle ovako, kad ides dignut kredu banka te opali sa kamatom od toliko i toliko, za vecinu gradjana ista prica a ako se radi o extra iznosu novca onda mozda postoje i mogucnost individualnog dogovora. Sve 5 jer to je njihova lova i oni imaju pravo da s njom rade sta hoce.

E sad, kad ja imam lovu na tekucem onda mi banka daje neku sitnu kamatu na tu lovu, nesto kao 0,014% cini mi se (ovaj broj mi je od par godina negdje ostao u sjecanju ali ko ce znat jel to ispravno sad), dakle ja dajem banci SVOJU lovu, nesto kao da banka digne kredu kod mene i daje mi kamate na to. Pa otkud tako mala kamata? Kako to da se ja ne mogu dogovorit individualno sa bankom koliko zelim da mi bude kamata za moju lovu? I tu nema posebnih slucajeva, da dodje baja sa par milja kuna i "izkamatari" banku sa 20% a ako neces onda dolaze decki iz teretane da pitaju za zdravlje zenu i decu.
Po mom misljenju, kad bi se i odbili troskovi koje banka ima za sve te pizdarije oko vodjenja racuna i slicno, opet su u debelom plusu jer to je najbolja lova, mislim ako se radi o zaposlenim osobama, svaki mjesec sjeda na racun, banka ima s cim poslovat i vrtit lovu i zaradit jos extra, toliko da obican gradjanin moze samo sanjat tu lovu. Zasto banke imaju tako privilegiran polozaj na trzistu novca, ne mogu da shvatim da kamata na tekucem nije bar 2%?
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.