Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2011., 13:43   #2001
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
zna li netko mogu li se kod nas i gdje naći alfemo madraci? to je turski proizvođač, ima ih u bih, guglala sam ali kod nas ih nitko ne drži, barem ne ovi koji se reklamiraju. ako netko nešto zna, bilo bi mi od velike pomoći, hvala
U Emezeti je svojevremeno bilo turskih madraca. Dali ih još ima ne znam.
burny is offline  
Old 06.02.2011., 14:32   #2002
Quote:
burny kaže: Pogledaj post
U Emezeti je svojevremeno bilo turskih madraca. Dali ih još ima ne znam.
gledala sam malo na nj stranici, nigdje ne piše proizvođač. budem otišla koji dan kad stignem provjeriti.

inače, ima li ovdje netko tko ne može naći odgovarajući madrac ili pak uskladiti jastuk s madracom?
prije dva mjeseca kupili dečko i ja novi madrac i podnice, međutim, ja godinama spavam na tempur jastuku ali mi on nikako ne paše uz ovaj madrac, ujutro se probudim sva ukočena u srednjem i gornjem dijelu leđa, a vrat mi je super. sad imam na posudbi jedan drugi jastuk koji nije anatomski (valovit, kao tempur), nego je bez tog povišenog dijela za vrat, i kad spavam na njemu, leđa su ok, ali mi je vrat sad problem.
ima li netko savjet kakav jastuk najbolje paše uz kakav madrac, pri tom mislim na materijal od kojeg je napravljen.
kokoshka is offline  
Old 07.02.2011., 18:42   #2003
jastuk-madrac

Eeeee..............,da,to može zaista biti problem,prije se, kada se spavalo na jastucima od perja,jastuk modelirao po potrebi , a anatomski jastuci to,naravno ne dozvoljavaju,osim što se oni od memory pjene ulijegaju po pritisku glave......
No, nije jedna visina takvoga ili sličnoga anatomskoga jastuka dobra za sve tipove madraca.
Ako je madrac tvrđi i ne ulijega se u području ramena kod spavanja na boku,potreban je viši jastuk;
ukoliko je madrac mekši i ima zone ili područje u zoni ramena koje se ulijega,onda će isti takav jastuk biti previsok što znači da trebamo uzeti niži jastuk.
Znamo da anatomskih jastuka ima zaista raznih i raznih viisina,ja ih imam nekoliko i ovo što pišem iz vlastitog je iskustva.
Baš me zanimaju vaša iskustva...........
Ako sam pomogla,drago mi je.

Lijepo spavajte

A
__________________
MX mouse anywhere......

Zadnje uređivanje Alexazg : 07.02.2011. at 18:49.
Alexazg is offline  
Old 07.02.2011., 19:07   #2004
ja imam mekši madrac i niski anatomski jastuk, tempur. međutim, ujutro sam ukočena ne u vratu, nego u srednjem i gornjem dijelu leđa. promijenila sam jastuk, uzela sam isto niži, ali nije anatomski. sad su mi leđa ok, ali vrat nije.
pojma nemam od kakvog materijala mi je madrac, kupila sam ga nedavno, a na našim stranicama još nije izašao njegov opis. zamolila sam almadora da mi napiše nešto otom madracu jer je kupljen u firmi u kojoj on radi, ali odgovora nikad nisam dobila.
kokoshka is offline  
Old 07.02.2011., 20:23   #2005
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
ja imam mekši madrac i niski anatomski jastuk, tempur. međutim, ujutro sam ukočena ne u vratu, nego u srednjem i gornjem dijelu leđa. promijenila sam jastuk, uzela sam isto niži, ali nije anatomski. sad su mi leđa ok, ali vrat nije.
pojma nemam od kakvog materijala mi je madrac, kupila sam ga nedavno, a na našim stranicama još nije izašao njegov opis. zamolila sam almadora da mi napiše nešto otom madracu jer je kupljen u firmi u kojoj on radi, ali odgovora nikad nisam dobila.

Dakle, bas se ne sjecam upita o tome kakav je madrac a i vjerujem da je kolega objasnio tocno od cega je , no to nije ni vazno. evo opisa- ako ce to sto pomoci
Moderan luksuzni madrac proizveden iz dvije vrste hladnih pjena sa dodatkom Aloa Vere ( biopjena) madrac omogucava relaksaciju ledjinh misica . predvidjn za veliki krug korisnika u ramenom dijelu ima posebno izvedenu kolijevku koje je dostignuta obradom materijala u oblasti ramen ( hoce reci da je predvidjen za bocne spavace) preporucava se korisnicima sa bolovima u ramenom dijelu.

A kako sam kontaktirao kolegu , dobio sam info da ste pri mjerenju odlucivali izmedju Curema i familya. S obzirom na zdravstvene problemesa ledjima vjerujem da postoje bolovi kod budjenja i mislim da bi ( jer je kod mjerenja sve bilo u dozobljenim pritiscima znaci ispod 40mmHG )vise pomogla vjezba kod dobrog fizioterapeuta nego potraga za madracima. To je samo mazanje ociju samom sebi, jer probleme koje imate sa kraljeznicom a o kojima ste mi pisali tesko ce madrac rijesiti ako im je uzrok u problemima kraljeznice.
Kolega mi je rekao da Vam je dao jastuk Geltech, to je memory jastuk sa plocicama od gela, i spada u najnize jastuke s obzirom na to da ste rekli da spavate na ledjima. Ako Vas sad ledja manje bole a boli vas vrat jedino mozda( ali sam sumnjicav ) rijesenje je spavati na jos nizem jastuku ijer ocito da dolazi do krivljenja vratnih kraljezaka. Ako pak u snu promijenite polozaj u bocni onda Vam ovaj jastuk nikako ne odgovara jer je prenizak. Ako se to desava, imajte pored sebe i drugi jastuk te ih probajte staviti jedan na drugi s tim da ako drzite ruku ispod glave, donji odmaknite da nebi povisivali jastuk
No vjerujem da ce najvise pomoci vjezbe za vrat i kraljeznicu. Probajte jos dogovoriti sa kolegom da Vam u postojeci madrac umetne dodatni dio od memory pjene( to nije standard i ne radi se, nego ide Top kao poseban dio na madrac, no mi smo fleksibilni )i ( reklama) uvijek kupcima na usluzi- zato i jesmo najbolji --hahahah
Sto se tice tog madraca o kojem se raspitujete , ako je bio u sistemu madrac na madracu, sto turci znaju raditi onda je dosta mekan i mozda Vam je kratkotrajno spavanje na njemu godilo, no ponavljam , nebi se izlagao troskovima kupovine madrac i madraca nego bi prvo probao vjezbe, istina to nece pomoci preko noci no trebalo bi imati pozitivan rezultat tokom vremena. Volio bih dobiti povratnu informaciju i cuti da dobro i ugodno spavate. Pozdrav
almador is offline  
Old 07.02.2011., 22:13   #2006
ja redovito provodim fizikalnu terapiju i vježbam kod kuće svaki dan, uz povremene masaže i leđa me općenito ne bole tokom dana, samo ujutro kod buđenja, no to nestane nekih pola sata kad se malo razgibam. ali ipak je frustrirajuće ujutro ne moći se normalno dići iz kreveta,a nemam još ni 30!

ovaj jastuk koji sada imam na posudbi mi je negdje na pola puta između tempura i onog koji bi mi odgovarao, bolji od tempura je, osim u vratnom segmentu. spavam na leđima, mislim da uopće ni ne spavam na boku, sad da li se noću okrenem to ne znam, ali dečko mi kaže da me još nikad nije vidio na boku, a on se zna probuditi po noći.

vjerujem da je kod ovog madraca problem što se on u ramenom dijelu malo udubi (kao, primjereniji je za bočne spavače) pa mi je onda svaki jastuk previsok, a opet, bez jastuka ne mogu, probala sam i to.
vaš kolega je posao odradio kako treba, ja to uopće nisam rekla, međutim, kad sam tamo dobila sto informacija odjednom,zaboravila sam više od čega je ovaj madrac napravljen, pa zato pitam. a m sam poslala ima nekih tri tjedna.

p.s. ne želim ispasti čangrizava, ali ovi vaši savjeti glede vježbanja se malo kose s onim što ste pisali u prepirkama s drš (ili kako već) - naime, vaše riječi su tada bile ako se ne varam- "tvoje vjezbe ce im dobro doci ako se zele razgibati, ali ime tvoje vjezbaj, vjezbaj, nece pomoci jer trebaju madrac sada, danas". tako da, budući da ja vježbam, mislim da nije problem toliko u mojim leđima, nego u neadekvatnom jastuku ili madracu.

ovaj madrac o kojem se raspitujem ne znam kakav je, znam da ne ide na podnice nego na punu podlogu, ali raspitat ću se detaljnije idućih dana.
kokoshka is offline  
Old 07.02.2011., 22:31   #2007
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
Sto se tice tog madraca o kojem se raspitujete , ako je bio u sistemu madrac na madracu, sto turci znaju raditi onda je dosta mekan i mozda Vam je kratkotrajno spavanje na njemu godilo, no ponavljam , nebi se izlagao troskovima kupovine madrac i madraca nego bi prvo probao vjezbe, istina to nece pomoci preko noci no trebalo bi imati pozitivan rezultat tokom vremena. Volio bih dobiti povratnu informaciju i cuti da dobro i ugodno spavate. Pozdrav
Upravo takav madrac sam gledao u Emezeti. Bonel na bonelu, sa ojastučenjem, u jednoj navlaci. Poprilično visok i veoma mekan.
Ako mogu pomoći informacijom, sličan plivajući madrac sam našao i u Lesnini, ali ide komplet sa krevetom.
Kako je krevet bogato tapiciran, cijena također, nisam se niti potrudio vidjeti tko je proizvođać.
burny is offline  
Old 08.02.2011., 00:50   #2008
Quote:
burny kaže: Pogledaj post
Upravo takav madrac sam gledao u Emezeti. Bonel na bonelu, sa ojastučenjem, u jednoj navlaci. Poprilično visok i veoma mekan.
Ako mogu pomoći informacijom, sličan plivajući madrac sam našao i u Lesnini, ali ide komplet sa krevetom.
Kako je krevet bogato tapiciran, cijena također, nisam se niti potrudio vidjeti tko je proizvođać.

DrS sam rekao da vjezbanje danas nece odmah rijesiti problem, a to je bio razgovor o njegovoj preporuci tvrdog madraca , na kojem vjeruj mi nebi ni sat vremena spavala.
I dalje stoji tvdnja da niti jedan madrac nece rijesiti probleme i bolesti kraljeznice, on ce ih ublaziti i uciniti podnosljivima, no nece biti rijesenje da se ti bolovi ne osjete. S tim sto bolje odabrani madrac to manje bolova. Vjezbanje u svakom slucaju pomaze i definitivno ga treba provoditi.
Ako spavas samo na ledjima , onda bi problema trebalo biti jos manje, jer je najveci problem bocni spavac, zbog male povrsine tijela u dodiru sa madacem i vecom tezinom po cm2 tijela.
Dakle ako te ledja ne bole, nego samo vrat..jedino je probavati jos razlicitih madraca. uskoro ce na trziste , znaci i u Zgb doci jedan modularni tip jastuka, promjenjivi moduli po visini i tezini..e ako ti to ne pomogne onda definitivno - ja nemam pojma sto dalje. No probaj ono sa dodatnom memory pjenom..mozda bude bolje.

Kontinentalni krevet , ili skandinavski tip, zovu ga u americi i >Heavenly bed..a standard je Westi Ina ..je drveni box sa federima..bonell ujeftinijoj i dzepici u skupljoj varijanti..pa na njemu dzepici ili bonell sve to u dva dijela i tapecirano kao kauc..a onda odozog top od memorya..latexa ili slicnoga..i cijena top verzije je za 180x200 oko 3000 eura..ali imate i krvet i madrace i top..visina oko 65-70 cm od poda sve skupa..a uzglavlje jos pola metra iza vas..mrak..tko voli..i West in daje jos nekih 4 vrste razlicitih jastuka..a cijeli njihov krvet Heavenly ima tocno 17 dijelova..sa plahtama..nadplahtama..jastucima..prekrivacima..ma ludilo blareeeeee
http://hilding.pl/pl/oferta/lozka-ko...kontynentalne/
almador is offline  
Old 08.02.2011., 11:04   #2009
Poštovana "madrac" ekipo, kao prvo hvala svima koji su u protekle 4 godine sudjelovali u ovom maratonskom threadu i svojim iskustvom sagradili svojevrsnu bazu znanja od neprocjenjive vrijednosti nama laicima koji se odluče za kupovinu novog madraca. U proteklih mjesec dana pročitao sam doslovce svaki post od prvog do zadnjeg i definitivno znam puno više nego na početku čitanja. Želio bih stoga napraviti mali doprinos ovoj temi opisom mojih razmišljanja, poteza i rezultata. Za početak, evo "kliničke slike" spavača: supruga i ja smo nižeg rasta, oboje oko 75 kg i 50 god. starosti. Meni su prije 20g u saobraćajki leđa s kičmom pretvorena u danas stalno bolnu masu. Energetičar (modernizirani, umjesto rašlji pun kofer instrumenata) izmjerio je snažno štetno polje iznad opruga madraca i savjetovao izbjegavanje opruga. Uz kupovinu madraca od spužvastih materijala odlučili smo uzeti i bolje podnice. Financijski limit za cijelu kombinaciju bio je 12x500kn. Na osnovi podataka s weba napravio sam preglednu tabelu koja će, nadam se, poslužiti još nekome:
Nakon filtriranja prema cijeni, krenuli smo redom po salonima i pokušali isprobati sve madrace koji su nam se činili prihvatljivima. Na žalost, u startu je otpalo par madraca za koje su rokovi dobave bili dulji od 30 dana. Tokom isprobavanja shvatili smo da supruga ne voli "pretople" madrace pa je viskozna ("memory") pjena koja meni jako odgovara postala upitna. Latex je u jednom trenutku bio realna opcija, no čisti latex madraci nam se nisu svidjeli zbog "želatinskog" osjećaja. Na kraju, odluka je pala na Meblov Lotus madrac koji je građen od 5-zonske hladne pjene debljine 12 cm na koju je s jedne strane postavljeno 4 cm memory pjene a s druge 4 cm latexa. Na taj način imate dva madraca u jednom, odnosno mogućnost promjene ako vam prva opcija "ne legne". Nastavak slijedi...
MiljenkoD is offline  
Old 08.02.2011., 12:08   #2010
..nastavak..

Podnice smo uzeli Perfectine Silver Siesta koje s trenutnim popustom od 20% imaju prihvatljivu cijenu za nešto sofisticiraniju konstrukciju. Dio koji slijedi nema veze s odabirom madraca ali je edukativan i ništa manje zanimljiv. Odabrani Meblo Lotus madrac koštao je 4325 Kn u njihovom salonu a cijena je bila takva i u Meblo web shopu. Nakon isprobavanja odluka je pala u roku od dva dana pa sam otišao u salon uplatiti gdje me je dočekao hladan tuš: cijena od 5406 Kn. Vratio sam se kući ne više siguran da sam ranije pročitao ispravnu cijenu, no i web shop je sada navodio veću cijenu. Tek provjerom Meblo Facebook stranice pronašao sam najavu kratkotrajne (i istekle) vikend akcije -20% o kojoj me nitko nije upozorio. Napisao sam tada mail o mojem razočaranju i frustraciji na adresu Mebla Hrvatska uz kopiju na matičnu slovensku tvrtku. Nakon samo minute primio sam telefonski poziv iz Slovenije a nakon narednih par minuta i podulji e-mail od našeg Mebla. U oba slučaja dobio sam uljudne isprike uz priznanje njihovog previda te ponudu da željeni madrac dobijem po ranijoj akcijskoj cijeni. Isprike sam dobio i kasnije u salonu prilikom uplaćivanja. I tu pozitivno iskustvo ne prestaje; telefonom sam obavještavan kad je narudžba primljena u tvornici, kad je madrac proizveden, kad je stavljen na kamion i konačno kad je došao u Zagreb! Nakon početne ljutnje nakon svega što su učinili ne mogu ne pohvaliti oba Mebla; slovenski i hrvatski. Madrac je proizveden i dopremljeno nakon samo 9 dana od uplate!
I na kraju o samom madracu: noćas smo spavali prvi puta, premalo za potpune dojmove. Ja sam se naspavao bolje nego na starom madracu, supruzi je bilo pretoplo (postavili smo memory pjenu odozgo), no probat ćemo večeras staviti laganije pokrivače. Naravno, ako ni tada ne bude OK, okrećemo na latex stranu.
MiljenkoD is offline  
Old 08.02.2011., 12:36   #2011
trud

Svaka čast!
Nadam se da će vam biti ugodno spavati,nije loš izbor.
__________________
MX mouse anywhere......
Alexazg is offline  
Old 08.02.2011., 12:46   #2012
Samo razmišljam,.....zašto niste uzeli partner madrac, supruga voli latex,ti memory........,ili dva od 80, pa svakomu po želji i kilaži.?
Ili zašto niste otišli na kompjutorsku provjeru?
Ovako će jedan očito trpjeti........ ili?

Lijepo spavajte

A
__________________
MX mouse anywhere......
Alexazg is offline  
Old 08.02.2011., 13:16   #2013
Quote:
Alexazg kaže: Pogledaj post
Samo razmišljam,.....zašto niste uzeli partner madrac, supruga voli latex,ti memory........,ili dva od 80, pa svakomu po želji i kilaži.?
Ili zašto niste otišli na kompjutorsku provjeru?
Ovako će jedan očito trpjeti........ ili?
Pitanje na mjestu! Želja je bila uzeti dva od 80cm, no ovaj se model ne radi u toj dimenziji, a nema ni partner varijante. No, ideja je da ukoliko se pokaže potreba "partner" varijantu mogu napraviti i sam rezanjem latex i memory obloge popola i zamjenom "u križ".
Što se tiče kompjutorskog testiranja, vjerujem da je to najbolji način kad se radi o evaluaciji pritisaka na tijelo, no bojim se da kompjutor malo može reći o subjektivnom osjećaju topline.
Konačno, ukoliko i završimo oboje na latex strani, ne vjerujem da će to biti loše za ikoga.
Na koncu potpisali smo oboje prije četvrt stoljeća da dijelimo i dobro i zlo

Zadnje uređivanje MiljenkoD : 08.02.2011. at 13:31.
MiljenkoD is offline  
Old 08.02.2011., 13:40   #2014
SMART

Quote:
MiljenkoD kaže: Pogledaj post
Pitanje na mjestu!
Na koncu potpisali smo oboje prije četvrt stoljeća da dijelimo i dobro i zlo
Pošteno,prava vaga,nema govora.
Uz odgovarajući jastuk ( koji je jako bitan, naravno,),trebali biste i ti i supruga dobro spavati.

Pozdrav,pozdrav!

A
__________________
MX mouse anywhere......
Alexazg is offline  
Old 08.02.2011., 14:23   #2015
Quote:
Alexazg kaže: Pogledaj post
Pošteno,prava vaga,nema govora.
Uz odgovarajući jastuk ( koji je jako bitan, naravno,),trebali biste i ti i supruga dobro spavati.
Alexa, hvala na dobrim željama! Što se tiče jastuka, meni je jako važan i već par godina tražim svoj idealan jastuk. Nakon par komada koji stoje na vrh ormara gotovo nerabljeni sada koristim jedan od memory pjene s kojim također nisam najsretniji. Najveći problem je što tom materijalu treba par minuta da prilagodi oblik. Probao sam ovih dana (isprobavajući madrace) jastuke od latexa i gela i više mi odgovaraju. Jedino mi cijena za gel ne odgovara
MiljenkoD is offline  
Old 08.02.2011., 16:15   #2016
MiljenkoD svaka cast na trudu da se prikupe podatci i da se posloze u tabelu. Forumasi ce imati ovako vise podataka na jednom mjestu, s obavjesti da je bar sto se tice naseg programa koji je naveden ovdje doslo do izmjena pa se neki modeli vise ne prodaju u RH a novi su stigli , no to je pogreska vlasnika stranica sto ih nije obnovio svjezim podatcima.

Iskreno sve je ovo lijepo slozeno..svi modeli..ponuda i nadam se najiskrenije da ste odabrali tocno ono sto ce Vam s obzirom na probleme koje imate najbolje odgovarati.

Ono sto sam htio naglasiti , a nema veze sa bilo cijim odabirom madraca je jedan los odnos vecine hrvatskih trgovaca prema dijagnostickim uredjajima za odabir madaca. Naime, kako to znam jer poznam zastupnika tih uredjaja za ovaj dio Eu, u koji spadamo i mi u Ceskoj i Hrvatska, a bas se ndavno spominjalo i Meblo, to je i pored odusevljenosti direktora marketinga Mebla na Ljubljanskom sajmu i kolega u HR Mebla na Ambienti te pored prezentacija u Ljubljanskom salonu Mebla i mjerenja trenutno zatecenih kupaca u salonu te njihovim zadovoljstvom tom uslugom zacudjujuci njihov nedostatak zelje za nabavom Xsensora ,a pregovori su bili skoro pri karaju i to za sve njihove salone , dok u isto vrijeme tri relativno mala slovenska trgovca i proizvodjaca narucuju i uzimaju uredjaje shvacajuci da im to moze samo pomoci i dovesti do kvalitetnije ponude i zadovoljnih kupaca.

Sto je poanta, MiljenkoD je dobio akcijsku cijenu i pored istaka akcije ( bravo za Meblo), obavjesten je o svemu, kad se madrac radi, kad dolazi( poslovno i za pohvalu) ,..i sve je to za pet ...ALI..nije dobio dokaz da li je to pravi madrac za njega i njegove probleme. . Mozda bi neki drugi madrac iz Meblovog asortimana, nevazno, da li skuplji ili jeftiniji bio bolji i pruzio bolju potporu kraljeznici no to se nezna, jer tim trenutnim lezanjem nema sanse da pravilno osjetite sve pritiske.( stisnite, za probu jednom rukom drugu ruku i kjerite vrijeme za koje ce te osjetiti utrnulost i bol - a to znaci prejak pritisak i nedostatak cirkulacije ) A zasto trgovci izbjegavaju nabavku---zbog novaca??-- ne vjerujem bas..to nije suma koja se ne moze podnijeti---mislim da je vise iz straha da se ne pokaze da nesto razvikano nije dobro--da je nesto jeftinije bolje nego ono skupo ( a desava se) i najvaznije zbog izgovora na udobnosti spavanja ako kupac nije zadovoljan rijecima --TO STE SAMI ODABRALI.

Kupcima ostaje samo nada da ce se ovo uskoro promijeniti i da ce sto prije sa sigurnoscu moci znati koji madrac im najbolje odgovara jer ce imati priliku kod svih ozbiljnih trgovaca da dijagnosticiraju najbolje madace.

Zadnje uređivanje almador : 08.02.2011. at 16:24.
almador is offline  
Old 08.02.2011., 16:42   #2017
Almador, kad sam zahvaljivao na početku mog posta članovima foruma na korisnim informacijama Ti si svakako bio među najvažnijima u mojoj glavi; sada to i navodim izrijekom. Po struci sam elektrotehničar i bezrezervno vjerujem svemu što se zove mjerni instrument pa mi je koncepcija Xsensora, odnosno Ergocheck-a potpuno jasna i privlačna. Naravno da bih volio da sam mogao madrace koji su ušli u uži izbor testirati na taj način. Izležavanje od par minuta u salonu sigurno se ne može mjeriti sa - mjerenjem
Na žalost, u ovom času (iz razloga koje si lijepo opisao) mjerenje je moguće samo kod par firmi koje imaju uređaje no prodaju samo jedan brend, pa je stoga nama kupcima odabir bitno sužen. Ne sumnjam, naravno, da se radi o izvrsnim brendovima, no mislim da se može prihvatiti i naš argument da na žalost ne možemo uvijek platiti ono što bismo željeli kupiti.
Upravo i moj odabir madraca "dva u jednom" (latex/memory) govori da unatoč svemu pročitanom i višekratnim "izležavanjima" u salonima nisam na kraju bio na čistu što kupiti.
P.S. Kad budu dostupni odgovarajući podaci o novim modelima mogu ih lako u tablici promijeniti. Ukoliko netko raspolaže istima, molim neka mi pošalje kao p.m.
Almador, da li su novi modeli oni koji se vide na poljskoj Hilding stranici?

Zadnje uređivanje MiljenkoD : 08.02.2011. at 16:56.
MiljenkoD is offline  
Old 08.02.2011., 18:52   #2018
pa eto, ja sam bila na ergocheku pa mi madrac na kraju nije dobar.
nije sve što se kompjuterski mjeri i najbolje.
kokoshka is offline  
Old 08.02.2011., 20:00   #2019
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
pa eto, ja sam bila na ergocheku pa mi madrac na kraju nije dobar.
nije sve što se kompjuterski mjeri i najbolje.
Kao što se vidi i u mom primjeru (točnije, moje supruge), nije sve u rasporedu pritiska na površinu. Izolacija i vođenje topline, zračnost i cirkulacija zraka, električna provodljivost i ionizacija vanjske tkanine, odvođenje i akumulacija vlage su još neki faktori koji utiču na osjećaj ugode na madracu.
Ako se sve to ne poklopi imate nešto čime nećete biti 100% zadovoljni....
MiljenkoD is offline  
Old 08.02.2011., 22:49   #2020
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
pa eto, ja sam bila na ergocheku pa mi madrac na kraju nije dobar.
nije sve što se kompjuterski mjeri i najbolje.
[...]


Ono sto Xsensor ne mjeri je - toplina spavanja, razni elektriciteti, no zato trgovac treba znati kvalitete i preporuciti kupcu odgovarajucu navlaku. Memory, starije vrste grije, no navlaka sa prosivom 350-400 gr i kvalitetan materijal ce to grijanje svesti na skoro pa neosjetnu mjeru. Temp Smart navlaka ce regulirati temeraturu tijela spavaca .
http://www.slumberland.com.sg/pop_banner.htm

Dakle pritisak i to tocno i nepotkupljivo ce izmjeriti Xsensor, a ostale podatke bi trebao dati dobro obucen trgovac....

Zadnje uređivanje Aoife : 09.02.2011. at 00:42. Reason: reklama/privatno
almador is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.