Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2010., 21:31   #21
nitko mi ne moze savjetovati kako i na koji nacin protiv nekoga podici tuzbu radi nanosenja dusevnih boli?

Bila bih jako zahvalna, ima tu jos aspekata pa ako ima neki pravnik, moze i na privatno da mi se javi, da vidim na koji nacin i kako mogu prijaviti. Vrlo mi je bitno! i hitno!!
__________________
~~~ Gnothi Seauton - Γνώθι Σεαυτόν ~~~
~~~ Meden Agan - Μηδέν Άγαν ~~~
~~~ Live Hard Ride Easy ~~~
bikers_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:31   #22
Quote:
bikers_girl kaže: Pogledaj post
nitko mi ne moze savjetovati kako i na koji nacin protiv nekoga podici tuzbu radi nanosenja dusevnih boli?
naći odvjetnika.
otići do njega na razgovor.
iznijeti mu te "aspekte".
on će najbolje nakon uvida u cijelu priču dati odgovor da li se isplati podnositi tužba.
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 23:09   #23
zahvaljujem! no kako da dodem do odvjetnika i koliko ce me taj razgovor stajati financijski? stvarno nisam upucena u to, ovo je prvi put da se upustam u ovakvo nesto i ne znam otkud krenuti!
__________________
~~~ Gnothi Seauton - Γνώθι Σεαυτόν ~~~
~~~ Meden Agan - Μηδέν Άγαν ~~~
~~~ Live Hard Ride Easy ~~~
bikers_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 09:54   #24
Postoji na netu imenik odvjetnika, nadjes nekog tko ti je blizu, nazoves, pitas, odes na razgovor. Za bitne stvari se ozbiljni savjeti ne traze preko foruma.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 12:33   #25
tko je rekao da trazim savjet preko foruma?! samo sam trazila informaciju o tome otkud uopce poceti jer se prvi put upustam u ovakvo nesto i nisam imala pojma kome se uopce obratiti i otkud krenuti.
__________________
~~~ Gnothi Seauton - Γνώθι Σεαυτόν ~~~
~~~ Meden Agan - Μηδέν Άγαν ~~~
~~~ Live Hard Ride Easy ~~~
bikers_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 16:49   #26
Tužba zbog pretrpljene duševne boli

Molim za jedan pravni savjet u vezi slijedećeg slučaja.

Naime, dogodila se lakša prometna nesreća u kojem je vozač bio pod utjecajem alkohola. U vozilu su se nalazila još 2 putnika, koji su također bili pod utjecajem alkohola kao i vozač. Nitko nije ozbiljnije stradao, samo jedan od putnika ima slomljenu ruku. Udarili su u neko stablo, tako da su najveću štetu napravili sami sebi.

Jedan od putnika, taj sa slomljenom rukom, planira podignuti tužbu protiv vozača zbog pretrpljene duševne boli (ili kako se to već zove). Sada me zanima ima li pravo na to, budući da je on također bio u alkoholiziranom stanju, dobrovoljno pristao da ga vozi osoba za koju je znao da je pijan?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 20:53   #27
Nije bas od neke pomoci, ali prva i jedina asocijaca nakon napisanog je ovaj clip.
http://www.youtube.com/watch?v=6lI9c1B_szk

Da mozda ne planira predati i zahtjev za invalidsku mirovinu?
Ne vidim kakve crne dusevne boli moze imati cuger sa zadnjeg sica.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 22:23   #28
Ima ako je bio na zadnjem sjedalu. Ne postoji propis koji brani putnicima da budu pod gasom, jedino suvozač uz vozaća mora biti trijezan. To ti je razlog zašto murija kad nekog čopi pijanog, a drugi putnik želi voziti mjesto njega, traži da on sjedne odozada a ne kao suvozač. Ukratko vozać je svojim alkoholom ugrozio putnike, dok su oni (osim suvozaća) bili sasvim legalno pijani
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 22:43   #29
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ima ako je bio na zadnjem sjedalu. Ne postoji propis koji brani putnicima da budu pod gasom, jedino suvozač uz vozaća mora biti trijezan. To ti je razlog zašto murija kad nekog čopi pijanog, a drugi putnik želi voziti mjesto njega, traži da on sjedne odozada a ne kao suvozač. Ukratko vozać je svojim alkoholom ugrozio putnike, dok su oni (osim suvozaća) bili sasvim legalno pijani
Aha, znači mogao bi ga tužiti. A to što je on dozvolio da ga vozi pijan čovjek, ne znači ništa? Vozač nije njega prevario da je trijezan, zajedno su tu večer pili
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 06:21   #30
Ima ti jedna jednostavna stvar. Ti u biti nemožeš dozvoliti nikome da krši zakon i tebe dovodi u opasnost. Mislim možeš, ali ti to zakonski nema podlogu. Isto kao što ne možeš složiti ugovor u kojem piše da te neko može ubiti po želji ili da mu daješ dozvolu da te ubije, i da on onda ne odgovara za to. Jednostavno ti je zakon jaći od dogovora, ugovora, a posebno pijanih laprdanja.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 07:27   #31
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
... Ne postoji propis koji brani putnicima da budu pod gasom, jedino suvozač uz vozaća mora biti trijezan...
Više ne mora niti suvozač.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 08:30   #32
A jel? Divno.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 09:40   #33
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post

Jedan od putnika, taj sa slomljenom rukom, planira podignuti tužbu protiv vozača zbog pretrpljene duševne boli (ili kako se to već zove). Sada me zanima ima li pravo na to,
Ima pravo tužiti.
Bilo tko može privatnom tužbom tužiti bilo koga za nešto.
Ja mogu tužiti tebe zatio jer mi je, eto, neki tvoj upis ovdje na forumu nanio te famozne 'duševne boli'.
Ali tužiti ne znači i dobiti spor.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 11:22   #34
To je apsurdno.Odsad svim backseatpasenđerima dajem bianko ugovor da potpisu da su svjesni da sam mozda pijan, mozda cemo sudjelovat u prometnoj , mozda pustim cajke ili jelenu rozgu, i da se odricu prava na dusevne boli zbog mojih radnji.

Molim da me se obavjestava o napretku ovog slucaja
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 11:12   #35
U kojem točno zakonu se opisuju duševne povrede, tj. na kojem zakonu se temelji tužba za duševnu bol?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 11:16   #36
ZOO, ako su produkt objave u medijima i ZM.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 11:30   #37
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
ZOO, ako su produkt objave u medijima i ZM.
ZOO je zakon o obaveznim odnosima?
Što je ZM?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 12:15   #38
Zakon o obveznim odnosima određuje temelj za naknadu štete - materijalna i nematerijalna šteta, tj. povredu prava osobnosti, što se definira kao "prava na život, tjelesno i duševno zdravlje, ugled, čast, dostojanstvo, ime, privatnost osobnog i obiteljskog života, slobodu i dr." (čl. 19. ZOO)
O popravljanju nematerijalne štete imaš od čl 1099. pa nadalje, no nigdje ti nisu točno definirane duševne boli. Njihovo postojanje sud ocjenjuje tjekom postupka.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 08:34   #39
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Što je ZM?
Zakon o medijima.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 10:00   #40
Lijep pozdrav. Ovako; suprugova mama je počinila samoubojstvo. Tome prethode godine i godine njezine psihičke nestabilnosti uz odbijanje liječenja. Zadnjih 5 godina je svojim promjenama raspoloženja izluđivala cijelu našu obitelj, uključujući troje malodobne djece. Suprug je pokušavao SVE da joj pomogne, da preseli kod nas i ne bude sama (živjela je u drugom gradu), ponekad i na štetu naše djece, no ona je tu pomoć odbijala uz istodobno optuživanje da se mi "ne brinemo za nju". Ubila se. Muž je shrvan. Rođakinja koja živi 500km od nas poslala mu je mail da je on kriv za majčinu smrt, da treba iza rešetaka, i da mu treba oduzeti djecu.....On je već tjednima emocionalno u kome, no mene zanima....mogu li protiv dotične rođakinje dignuti tužbu za duševnu bol?
sanjatcesme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.