Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2007., 13:26   #1
Novi uvjeti kreditiranja kod stambenih kredita u PBZ-u

Upravo sam bio u PBZ-u i čuo sam da su stupili na snagu novi uvjeti kreditiranja od prošlog petka.

Navodno su najveće promjene u izračunu kreditne sposobnosti. Sada formula u PBZ-u glasi: neto plaća - 1000 Kn - životna osnovica od 2760 Kn.

Ovih 1000 Kn ekstra je novost.

Zna li netko je li ovako i u ostalim bankama?
dmijic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 16:57   #2
Da li je u drugim bankama tako,ne znam,i da li je to od proslog petka,isto tako neznam,ali ako si bio u banci,zasto nisi pitao?Jer cuo,rekla,kazala,pokvareni telefoni.
U PBZ za stambeni pola place,za ostale kredite trecina,
U ZABI - 2340 kn,ostatak moze bit kreda, U PSŠ 2000 kn,ostatak kreda.
U Erste u 2000 kn,ako si klijent,a ako nisi 2500 kn
U Splitskoj 2000 kn,dalje ne znam.Ovo su informacije dva tjedna,
Ako ima tko novije nek me ispravi.
gaultier is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 20:06   #3
Za izračun kreditne sposobnosti neznam, ali znam, iz prve ruke i to od prije tjedan dana ovo:
Stambeni objekt sa 3 stana na 3 kata za njih je obiteljska kuća!
I traže mi da cijeli objekt stavim pod hipoteku, a ne samo moj stan!!!
Objekt je projektiran, dobio lokacijsku i građevinsku, platio i dobio 3 priključka struje, vode i ostalog, kao zgrada sa 3 stana, odvojene jedinice... Nedavno je u županiji prihvaćen projekt etažiranja te je upisivanje u zemljišnik u toku... Pitanje pristupnog puta paceli uredno rješeno... Sve živo legalno i jasno... A oni meni za stambeni kredit - dovršenje (jer je moj stan u grubim radovima, 1. faza) traže da pod hipoteku stavim i stanove te okućnicu koja nije moja...?!
PA JESU LI ONI NORMALNI?!!!
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 20:47   #4
Naravno da traže cijelu zgradu (kuću) jer je to još uvijek jedna cjelina - sve dok ne dovršiš proces etažiranja.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 17:51   #5
Hipoteka može ići i na idealni dio nekretnine
__________________
PIVO-više nije samo za doručak!
pujdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 18:05   #6
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Naravno da traže cijelu zgradu (kuću) jer je to još uvijek jedna cjelina - sve dok ne dovršiš proces etažiranja.
E, plimpi, etažiranje je završeno, triba još provest u zemljišniku da bi se dobija čisti vlasnički list, bez plombi i ostalih sranja, a to bi bilo rješeno požurnicom od banke u najkraćem roku... I sve san ja to lipo njima reka, ali ne, oni oće CILI objekt pod hipoteku... Ejjj, stani malo, prodalo se stanova u stambenim zgradama sa manje papira nego šta ih ja iman, i bez etažiranja, a da se nije cili objekt stavlja pod hipoteku... Jel to oni misle kad kupuješ stan u novogradnji na 12 katova da lipo daš cili objekt pod hipoteku... Ma daj, nemojte me zajebavat... Ispizdija san se od početka kako bi objekt bio STAMBENA ZGRADA a ne obiteljska kuća, i zbog toga me sve došlo 3 puta skuplje, sad san se ispizdija sa etažiranjem 4 miseca, a oni još uvik spominju nekakvu obiteljsku kuću... KAKVU OBITELJSKU KUĆU, MAMICU VAN LOPOVSKU...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 20:06   #7
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
E, plimpi, etažiranje je završeno, triba još provest u zemljišniku da bi se dobija čisti vlasnički list, bez plombi i ostalih sranja, a to bi bilo rješeno požurnicom od banke u najkraćem roku... I sve san ja to lipo njima reka, ali ne, oni oće CILI objekt pod hipoteku... Ejjj, stani malo, prodalo se stanova u stambenim zgradama sa manje papira nego šta ih ja iman, i bez etažiranja, a da se nije cili objekt stavlja pod hipoteku... Jel to oni misle kad kupuješ stan u novogradnji na 12 katova da lipo daš cili objekt pod hipoteku... Ma daj, nemojte me zajebavat... Ispizdija san se od početka kako bi objekt bio STAMBENA ZGRADA a ne obiteljska kuća, i zbog toga me sve došlo 3 puta skuplje, sad san se ispizdija sa etažiranjem 4 miseca, a oni još uvik spominju nekakvu obiteljsku kuću... KAKVU OBITELJSKU KUĆU, MAMICU VAN LOPOVSKU...
Po "Zakonu o prostornom planiranju i gradnji" obiteljska kuća je objekt s maksimalno tri stana, tri etaže i površinom do 400 m2 brutto. Stoga je tvoj objekt cijeli po Zakonu strpan u obiteljsku kuću. U tome ti grmu leži zec.

Dok ne obaviš upis u gruntovnici prema etažiranju, to se smatra kao jedinstven objekt. Upao si u žrvanj administracije.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 20:23   #8
E pa, žao mi je, ali ni po toj definiciji moj stambeni objekt NIJE obiteljska kuća, jer je ukupna razvijena građevinska površina objekta prema kojoj je izračunata predračunska vrijednost građevinskog dijela objekta u glavnom projektu, a prema kojem je dobijena građevinska dozvola: 424,11 m2, a banka je imala i glavni projekt na uvid, zajedno sa elaboratom o etažiranju i potvrdom od županije kako je etažiranje 'prošlo', te je ostalo samo isto provesti kroz zemljišnik, to je isključivo pitanje vremena i nije upitno, što oni i znaju...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 10:57   #9
A onda sjedi i čekaj...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 14:23   #10
Nemam šta čekat, rekli su da bi i uz provedeno etažiranje tražili cijelu 'obiteljsku' kuću pod hipoteku, pa nije imalo smisla pitat ih požurnicu...

Otiša san u drugu banku, uzeja požurnicu, i sad polako ide sve kako triba... Barem zasad...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.