Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2015., 22:07   #341
Probajte sa gavezom.
Sada ga ima dovoljno po livadama, sakupite lišće, izmiksate ga i dobivenom kašom obložite bolna mjesta.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 13:22   #342
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Probajte sa gavezom.
Sada ga ima dovoljno po livadama, sakupite lišće, izmiksate ga i dobivenom kašom obložite bolna mjesta.
Korjen je još bolji koji se vadi krajem listopada i pravi se krema ili mast.
Prošli tjedan je obilježeno desetak komada uz jedan potok radi lakšeg pronalaženja.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 13:52   #343
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Po svemu sudeći je molekulska mimikrija najvjerojatniji mehaniza mnogih ako ne i svih autoimunih bolesti.
ako sam dobro shvatila radi se o tome da strana molekula imuno sustavu izgleda kao domaća pa ju ne napadne iako bi trebao.
ali ne događa li se kod autoimunih bolesti upravo suprotno - da sustav prepoznaje svoje kao strano pa ga napada iako ne bi trebao?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 20:58   #344
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
ako sam dobro shvatila radi se o tome da strana molekula imuno sustavu izgleda kao domaća pa ju ne napadne iako bi trebao.
ali ne događa li se kod autoimunih bolesti upravo suprotno - da sustav prepoznaje svoje kao strano pa ga napada iako ne bi trebao?
Ne. Sustav napada uljeza (bakterija ili virus, svejedno) tako da se posebna tjelešca na koje se kasnije zakače limfociti vežu za određeni slijed atoma na površini uljeza. Ako taj poredak atoma pronađu u tkivu domaćina napadaju i to kao uljeza. U sve se upliće i nešto što stalno unosimo, recimo hrana, a ima isti poredak atoma, te se može dogoditi da tijelo likvidira prvog uljeza ali zbog stalnog unosa hrane održava mehanizam u pogonu i usput uništava vlastito tkivo. Koji će se poredak atoma koristiti kao ključ za identifikaciju uljeza najvjerojatnije ovisi o genetici i to je onaj famozni HLA. Jedna od molekula za koju se pretpostavlja da tako djeluje je kravlji albumin kojeg ima i u mesu i u mlijeku. Razlikuje se od ljudskog u jednom peptidu koji mu je nakačen a kojeg imuno sustav napada.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 18:23   #345
Jel ovdje ima netko kome hrana pomaze?Ja imam Ra ali se tesko mirim s ovim jakim ljekovima,bioloskim posebno (jedini pomazu).Probala sam izbacit crv.meso,mlijecno,gluten.Ali nista,mozda sam u necemu grijesila?
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 20:10   #346
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Jel ovdje ima netko kome hrana pomaze?Ja imam Ra ali se tesko mirim s ovim jakim ljekovima,bioloskim posebno (jedini pomazu).Probala sam izbacit crv.meso,mlijecno,gluten.Ali nista,mozda sam u necemu grijesila?
Jesi li pregledala zube, desni, bubrege, mjehur i jajnike, sve gdje može biti tinjajuća upala?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 21:26   #347
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Jesi li pregledala zube, desni, bubrege, mjehur i jajnike, sve gdje može biti tinjajuća upala?
Valjda nemam te upale po organima,radila sam prije par god.Uz trbuha.Jedino umnjaci koji godinama rastu...al to nekako ne vjeyujem da mi je upaljeno...Da slikam to bi se vidjelo?
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 21:54   #348
mukotrpak, ne bi li se te upale vidjele negdje u krvnim nalazima?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 08:05   #349
Da, to sam i ja htjela pitat.Kad sam bez bioloških upale se vide po nalazima, a kad sam pod terapijom krv je ok. Znači upale su od zglobova...bar do sad...
Upoznala sam ljude kojima je promjena prehrane pomogla, ali ne po špranci izbacit mlijeko, crv. meso...već su jedni izbacili zeleno povrće,crveno meso itd. ovi drugi gluten, žitarice...(obe žene su bez ljekova i bolova godinama). Da ih nisam osobno upoznala ne bi vjerovala. A ja šta god izbacim ni pomaka...ne kužim.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 10:53   #350
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Da, to sam i ja htjela pitat.Kad sam bez bioloških upale se vide po nalazima, a kad sam pod terapijom krv je ok. Znači upale su od zglobova...bar do sad...
Upoznala sam ljude kojima je promjena prehrane pomogla, ali ne po špranci izbacit mlijeko, crv. meso...već su jedni izbacili zeleno povrće,crveno meso itd. ovi drugi gluten, žitarice...(obe žene su bez ljekova i bolova godinama). Da ih nisam osobno upoznala ne bi vjerovala. A ja šta god izbacim ni pomaka...ne kužim.
Da se ne ponavljam u nedogled, pogledaj par stranica unatrag što sam pisao o molekulskoj mimikriji.
Kakvi nalazi, kakve upale, kakve terapije? Jesi li na kortikosteroidima i metotreksatu? Kortikosteroidi su protuupalni lijekovi i dok ih se troši nema upale. Kad prestaneš razbukta se, ne samo upala zglobova već i sve drugo kolonizirano bakterijama i zato se ne smiju trošiti ako postoji bakterijska infekcija prije nego se bakterija dotuče antibioticima. Sa kortikosteroida se skida postupno, vrlo polako jer nagli prekid može oštetiti mozak, uostalom, piše ti u uputi za lijek.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 11:11   #351
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Da se ne ponavljam u nedogled, pogledaj par stranica unatrag što sam pisao o molekulskoj mimikriji.
Kakvi nalazi, kakve upale, kakve terapije? Jesi li na kortikosteroidima i metotreksatu? Kortikosteroidi su protuupalni lijekovi i dok ih se troši nema upale. Kad prestaneš razbukta se, ne samo upala zglobova već i sve drugo kolonizirano bakterijama i zato se ne smiju trošiti ako postoji bakterijska infekcija prije nego se bakterija dotuče antibioticima. Sa kortikosteroida se skida postupno, vrlo polako jer nagli prekid može oštetiti mozak, uostalom, piše ti u uputi za lijek.
Ja sam samo na biološkoj terapiji, bez kortikosteroida. Nalazi kad su bolovi jaki povećan CRP, Se. Pod biološkom terapijom uredno. Čitala sam ali nije mi baš jasno...
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 12:40   #352
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Upoznala sam ljude kojima je promjena prehrane pomogla, ali ne po špranci izbacit mlijeko, crv. meso...već su jedni izbacili zeleno povrće,crveno meso itd. ovi drugi gluten, žitarice...(obe žene su bez ljekova i bolova godinama). Da ih nisam osobno upoznala ne bi vjerovala. A ja šta god izbacim ni pomaka...ne kužim.
poznajem ljude koji boluju od upalnih bolesti crijeva (također autoimunih) kojima je promjena prehrane (čini se logično, naravno, jer je probava u pitanju) pomogla ali poznajem i one kojima je sve isto, što god jeli.
ja sam bila izbacila mlijeko i nisam ozdravila
mlijeko mi i dalje smeta u probavnom smislu ali bolest se ne povlači kad ga ne jedem.

možda da vodiš dnevnik prehrane pa ako uočiš neki obrazac, kao na primjer da te boli glava uvijek nakon što jedeš grahorice, onda grahorice izbaciš.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 13:16   #353
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
poznajem ljude koji boluju od upalnih bolesti crijeva (također autoimunih) kojima je promjena prehrane (čini se logično, naravno, jer je probava u pitanju) pomogla ali poznajem i one kojima je sve isto, što god jeli.
ja sam bila izbacila mlijeko i nisam ozdravila
mlijeko mi i dalje smeta u probavnom smislu ali bolest se ne povlači kad ga ne jedem.

možda da vodiš dnevnik prehrane pa ako uočiš neki obrazac, kao na primjer da te boli glava uvijek nakon što jedeš grahorice, onda grahorice izbaciš.
Šta se tiče hrane stvarno nikad, nikad nisam primjetila razliku.Ali npr. vrijeme to mi utječe jako. Ono nadam se da ću pronać nešto da pomaže, a barem se malo očistit od lijekova. Ti biološki me baš plaše, iskreno.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 13:56   #354
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Ja sam samo na biološkoj terapiji, bez kortikosteroida. Nalazi kad su bolovi jaki povećan CRP, Se. Pod biološkom terapijom uredno. Čitala sam ali nije mi baš jasno...
Što je to biološka terapija? Promjenu prehrane treba izvesti promišljeno i drastično. Ako izbacuješ mlijeko izbacuješ i kolače, pire krumpir, puter štangice, teletinu, junetinu , kravetinu, želatinu, gumene bombone i sve, BAŠ SVE što ima ikakve veze s kravom. Netko ovdje, nomina odiosa sund, je rekao da ne troši mlijeko ali jede kefir. E pa sad...
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 15:44   #355
zašto bi se izbacivalo meso ako se izbacuje mlijeko?
ja kad sam izbacila, izbacila sam sve. od mlijeka u kavi do sirutke u štapićima. sve.
a bogme mlijeka ima i na najneočekivanijim mjestima
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 19:49   #356
Bioloska terapija jest ljek noviji za RA,skup je,za bolest odlican.Ali ima nuspojava,odnosno suzbija imunitet cime si podlozan svemu.Kao teske nuspojave spominju se i one najteze bolesti.To bi bilo laicki receno.
Zasto bi izbacila meso?Za ovo drugo tipa jogurt,sirevi,kolaci normalno (sve u cemu ima mlijeka).Ocito ne smeta svima sve.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 13:40   #357
Zašto meso? Zato jer tijelo najvjerojatnije reagira na kravlji albumin, protein kojeg ima u svim dijelovima krave a koji se od ljudskog razlikuje po jednom peptidu zakeljenom na njega.
Kako se zove taj noviji lijek? Ako suzbija imunitet onda radi slično kao metotreksat koji sprečava sintezu purina. Na taj način djeluje kao virostatik jer virusi, za razliku od bakterija, ovise o DNK bazama domaćina. Filipijana, jesi li prebolila mononukleozu, gripu ili neku drugu virusnu boleščuru?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 13:41   #358
Zašto meso? Zato jer tijelo najvjerojatnije reagira na kravlji albumin, protein kojeg ima u svim dijelovima krave a koji se od ljudskog razlikuje po jednom peptidu zakeljenom na njega.
Kako se zove taj noviji lijek? Ako suzbija imunitet onda radi slično kao metotreksat koji sprečava sintezu purina. Na taj način djeluje kao virostatik jer virusi, za razliku od bakterija, ovise o DNK bazama domaćina. Filipijana, jesi li prebolila mononukleozu, gripu ili neku drugu virusnu boleščuru?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 05:57   #359
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Bioloska terapija jest ljek noviji za RA,skup je,za bolest odlican.Ali ima nuspojava,odnosno suzbija imunitet cime si podlozan svemu.Kao teske nuspojave spominju se i one najteze bolesti.To bi bilo laicki receno.
Zasto bi izbacila meso?Za ovo drugo tipa jogurt,sirevi,kolaci normalno (sve u cemu ima mlijeka).Ocito ne smeta svima sve.
Ima još prirodnih lijekova npr. kurkuma ; http://articles.mercola.com/sites/ar...gs-for-ra.aspx

za jačanje imuniteta je ulje crnog kima ( Nigella sativa), nažalost odurnog okusa ali zato djeluje.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 12:50   #360
Dobar dan svima. Na žalost znam sve o konopljinom ulju i njegovoj primjeni...
Moja mama je bila jako bolesna, pa mi je za nju rađeno ulje, na žalost pre kasno da bi ju izliječilo ali joj je puno olakšalo sve to... Jednu rundu je uzela ali ja nisam odustala, napravljena mi je i druga runda ali tad više nije uzimala tako da mi je ostalo... Ako ikome treba, može mi se javiti. Znam da valja i da je čisto, kvalitetno ulje jer je rađeno za moju mamu. Meni više ne treba a nekome bi moglo pomoći.
stacy7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.