Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2010., 23:32   #1
Unhappy Trebam li mu vratiti lovu?

Dakle dogodila mi se čudna situacija.
Bila sam u vezi godinu dana koja se prekinula zbog neodobravanja njegove bliže okoline. Obitelji i prijatelja, pobliže rečeno.
Nastavili smo se viđati. Ali potajno i nismo službeno bili u vezi.
Nije to bilo sasvim nevino viđanje, ali naglasak smo stavljali na prijateljske aspekte. Znao je da ga volim.
Onda je došlo ljeto, razdoblje sezone, i on je ZAISTA imao mnogo posla i malo smo se viđali. Znao je da mi se to ne sviđa i nije mu se sviđalo što ga ja ne razumijem i nije više kužio zašto toliko šizim (iako sam cijelo šizenje odradila u sebi).
I tako sam u nekom trenutku posegnula za emocionalnom ucjenom, koju on jako dobro kuži. Da bi postigla da mi da neku odrednicu kaj smo mi ( i sam je usput pripomenjivao da nema pojma kaj smo) ja sam mu rekla da ću mu vratit neku lovu koju je spiskao na mene tijekom veze. On je nekoliko puta pošizio da mu ne spominjem tu lovu, da ga vrijeđam. Ja sam se pravila gluha na to i samo sam vidjela kako on mene tu vrijeđa svojim prekomjernim šizenjem. Jer sve što ima za prigovoriti mogao je i uz manje tenzija i vikanja.
I tak mi se prestao javljati.
S obzirom da on jest tijekom prošlog ljeta, dok je trajala veza, stvarao meni dojam da je Bog što je potrošio tolike pare na mene, da je sve to ispričao svojima koji me zbog te love sad mrze, i da dobar dio njegovog društva poznaje moje društvo... bi li mu sad nakon svega trebala doći i vratiti tu lovu, mirno, bez ijedne riječi zamjerke?
Ja znam da sam dosta griješila al on je taj koji je iz prijateljstva i bivše veze izišao bez riječi. Nikad nisam mislila da mi to tak napravio. Nikad nije imao zabranu da ide svojim putem s obzirom na situaciju s obitelji.

Zanima me što vi mislite. Riječ je o većem iznosu. Nije ga dao sasvim dobrovoljno. A ja imam za vratiti. Zaista ne bih napravila nikakav drugi potez. Samo želim čistu savjest i da nitko ne može niš reći o meni.
__________________
Sheldone, ostavi Amy, ja sam prava cura za tebe...
Cassia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 23:37   #2
Osobno, loše bih se osjećala. Ne volim se osjećati dužna. Bila sam u sličnoj situaciji, posudila sam novac od partnera. Dramio je kada sam spomenula vraćanje, ali ja jednostavno ne mogu drugačije.
Zapravo, toliko se nadurio da nije htio uzeti novac već mi je rekao da mu uplatim na račun misleći da to neću učiniti. Učinila sam.

Ako možeš vratiti, vrati. Bolje ćeš se osjećati jer te to očito muči.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 23:38   #3
Sta ti znaci ono "nije ga dao sasvim dobrovoljno"???
Izgleda kao da si mu nekim ucjenama izvukla dosta love pa sad "proradila" savjest????

Ako se radi o tome vracaj lovu i spasi obraz kolko se jos da a ako je on samo ulagao u tebe kako to cine bogatasi svojim sponzorusama koje mogu imati samo zbog love onda nis...ti si sponzorusa a on papak i to je to.
__________________
Mein Leben ist eine Achterbahnfahrt
bingooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 23:42   #4
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Osobno, loše bih se osjećala. Ne volim se osjećati dužna. Bila sam u sličnoj situaciji, posudila sam novac od partnera. Dramio je kada sam spomenula vraćanje, ali ja jednostavno ne mogu drugačije.
Zapravo, toliko se nadurio da nije htio uzeti novac već mi je rekao da mu uplatim na račun misleći da to neću učiniti. Učinila sam.

Ako možeš vratiti, vrati. Bolje ćeš se osjećati jer te to očito muči.
Da. Samo šta je poanta ovog bila da su to bili pokloni. Iako je tada zdušno cvilio kako ipak nije trebao toliko potrošit na mene, kak su njegovi protiv tog (24g je imao, lova je bila njegova...)...

Da, vratit ću mu. Iako, zbog načina rastanka od mene, ne očekujem lijep susret.
__________________
Sheldone, ostavi Amy, ja sam prava cura za tebe...
Cassia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 23:45   #5
Quote:
Cassia kaže: Pogledaj post
Da. Samo šta je poanta ovog bila da su to bili pokloni. Iako je tada zdušno cvilio kako ipak nije trebao toliko potrošit na mene, kak su njegovi protiv tog (24g je imao, lova je bila njegova...)...

Da, vratit ću mu. Iako, zbog načina rastanka od mene, ne očekujem lijep susret.
Oprosti, ali da meni netko da poklon i pritom cvili kako je previše potrošio, ja taj poklon ne bih ni uzela.
Vratila bih mu ga prvi put kada bi to spomenuo.

A glupo mi je vraćati novac koji je potrošio na poklone. A da vratiš poklone?

I, kao što je bingooo pitao, kako to "nije bilo dobrovoljno"? Ti si te poklone tražila?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 23:47   #6
Quote:
bingooo kaže: Pogledaj post
Sta ti znaci ono "nije ga dao sasvim dobrovoljno"???
Izgleda kao da si mu nekim ucjenama izvukla dosta love pa sad "proradila" savjest????

Ako se radi o tome vracaj lovu i spasi obraz kolko se jos da a ako je on samo ulagao u tebe kako to cine bogatasi svojim sponzorusama koje mogu imati samo zbog love onda nis...ti si sponzorusa a on papak i to je to.
Pa mislim da je to drugo. Ja sam bar pokušavala biti. U to vrijeme sam bila dosta luda i mislim da sam liječila komplekse iz jedne prijašnje veze. Ponavljam, igrati tako - kad imaš toliku plaću bilo bi fino da mi kupiš neš fino - nije bilo uredu. Ja kao cura u vezi koja je tad bila tek na početku... Iskreno, nisam mislila da ću se vezati. Vezala sam se. Poslije je se veza produbila. Htjela sam mu vratiti. Nije htio uzeti. Ponavljao je da je to bio poklon i da ga ljutim. Zato sam god dana nakon toga bila ja njega primala kod sebe na kolač i kavu. Tek povremeno kava, jer on nije radio.
I sad... kad je ovak čudno postupio... želim mu opet vratiti. Al ovaj put i zato jer je pokazao da mu ni tih godinu dana ni ovih drugih (boljih) godinu dana nije niš značilo.
__________________
Sheldone, ostavi Amy, ja sam prava cura za tebe...
Cassia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 23:50   #7
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali da meni netko da poklon i pritom cvili kako je previše potrošio, ja taj poklon ne bih ni uzela.
Vratila bih mu ga prvi put kada bi to spomenuo.

A glupo mi je vraćati novac koji je potrošio na poklone. A da vratiš poklone?

I, kao što je bingooo pitao, kako to "nije bilo dobrovoljno"? Ti si te poklone tražila?
Pa bukvalno rečeno, rekla sam mu "e sad kad imaš tak veliku plaću kupit ćeš mi neš" (u šali)
On me odveo u kupovinu i kupio mi par krpica i cvike. Sve skupa oko 3000 kn.
Ja sam tad uzela jer sam uživala u pažnji.
Poslije mi je počeo malo po malo prigovarati da sam ga "opljačkala". Sve u šali.
Ali onda je priča da je papak procurila do njegove bliže okoline koja me je zamrzila.
I ja sam ponudila da vratim pare.
Nije htio. Al i dalje me okolina mrzi. Meni je tad već bilo pun k stalo.
Sad je jednostavno otišao. Sad mu želim vratiti. Zbog love. I zbog toga što on meni jest značio.
__________________
Sheldone, ostavi Amy, ja sam prava cura za tebe...
Cassia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 23:52   #8
[QUOTE=Cassia;28128916kad imaš toliku plaću bilo bi fino da mi kupiš neš fino - [/QUOTE]



bolje da ništa ne pišem budem dobio ban
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 23:56   #9
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post


bolje da ništa ne pišem budem dobio ban
Znam, niš ne govori.
__________________
Sheldone, ostavi Amy, ja sam prava cura za tebe...
Cassia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:07   #10
Quote:
Cassia kaže: Pogledaj post
Pa bukvalno rečeno, rekla sam mu "e sad kad imaš tak veliku plaću kupit ćeš mi neš" (u šali)
On me odveo u kupovinu i kupio mi par krpica i cvike. Sve skupa oko 3000 kn.
Ja sam tad uzela jer sam uživala u pažnji.
Poslije mi je počeo malo po malo prigovarati da sam ga "opljačkala". Sve u šali.
Ali onda je priča da je papak procurila do njegove bliže okoline koja me je zamrzila.
I ja sam ponudila da vratim pare.
Nije htio. Al i dalje me okolina mrzi. Meni je tad već bilo pun k stalo.
Sad je jednostavno otišao. Sad mu želim vratiti. Zbog love. I zbog toga što on meni jest značio.
okolina misli da si sponza a za njega da je panj jer mora plaćat da te ima ... ali da on tebi kupuje darove da se ti "uživaš u pažnji" to stvarno mora da je ljubav!
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:11   #11
Kad si već dobila tu etiketu, kasno ti je sad. Okolina misli što misli.

Bogami, kod mene vrijedi načelo "što se da, to se više ne vraća."
Posebno ako su to bili pokloni u vezi.
Niti bi moji momci to htjeli. Osjećali bi se ko zadnje pizde.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:13   #12
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
okolina misli da si sponza a za njega da je panj jer mora plaćat da te ima ... ali da on tebi kupuje darove da se ti "uživaš u pažnji" to stvarno mora da je ljubav!
nekim čudom poslije je bilo bolje. valjda je njemu još bilo stalo, a meni počelo bit stalo al eto - u njemu se javilo da naplati emocionalno, i naplatio je. i ja šutim.
samo se pitam jel bi bilo dobro da mu vratim i lovu. jer, pazite, sad na kraju svega tu ima i daleko više emocija nego na početku.
__________________
Sheldone, ostavi Amy, ja sam prava cura za tebe...
Cassia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:14   #13
kupovanje ljubavi..prestrasno, sva sreca da je samo godinu dana placao hahaha
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:15   #14
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Kad si već dobila tu etiketu, kasno ti je sad. Okolina misli što misli.

Bogami, kod mene vrijedi načelo "što se da, to se više ne vraća."
Posebno ako su to bili pokloni u vezi.
Niti bi moji momci to htjeli. Osjećali bi se ko zadnje pizde.
e, čini mi se da sam baš tebe trebala. tak on razmišlja.
ali... ne želim da on za dvije, pet, deset godina isto tako misli. on zna da mi je bilo žao. iako oni ne znaju. ono, muči me to.
al znam da isto tak mogu očekivat i žešću scenu ako se pojavim u njegovoj sredini, i vratim mu lovu :/
odvratno.
a tako nam je super bilo.
__________________
Sheldone, ostavi Amy, ja sam prava cura za tebe...
Cassia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:17   #15
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
kupovanje ljubavi..prestrasno, sva sreca da je samo godinu dana placao hahaha
ma to je izoliran događaj. al da, njegova okolina ga proziva da je svih godinu dana bio moj papak.
:/
ironija je kaj sam ga tad puno više trebala neg drugih godinu dana.
i on meni naplaćuje i to.
kaže da njegova okolina ne bi razumjela. jer je valjda emocionalno sakata, što li.
__________________
Sheldone, ostavi Amy, ja sam prava cura za tebe...
Cassia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:18   #16
Quote:
Cassia kaže: Pogledaj post
Da, vratit ću mu. Iako, zbog načina rastanka od mene, ne očekujem lijep susret.
ne njemu jer je rekao da ne želi.
idi njegovima doma, pozvoni, predaj kuvertu i zahvali na svemu.
njemu samo jedan sms: lova ti je kod tvojih. zbogom.
dada500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:21   #17
Quote:
dada500 kaže: Pogledaj post
ne njemu jer je rekao da ne želi.
idi njegovima doma, pozvoni, predaj kuvertu i zahvali na svemu.
njemu samo jedan sms: lova ti je kod tvojih. zbogom.
Isusek
njegova mama bi me u bolnicu spremila. ono, na intenzivnu.
već znam, reagirala bi gore neg on.
Mislila bi da se neš osvećujem i ponižavam bivšeg.
ona naime ni nema pojma o našem odnosu poslije prekida.
__________________
Sheldone, ostavi Amy, ja sam prava cura za tebe...
Cassia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:25   #18
ma daj ko da se radi o ne znam kolko novaca...kao da ce propast za 3000 kn ..zanemari, kaj mu imas vracat..
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:29   #19
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
ma daj ko da se radi o ne znam kolko novaca...kao da ce propast za 3000 kn ..zanemari, kaj mu imas vracat..
I ja kažem. Pa, zaboga, on je to dao. Da nije htio, ne bi dao.
A okolinu tko jebe.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 00:30   #20
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
ma daj ko da se radi o ne znam kolko novaca...kao da ce propast za 3000 kn ..zanemari, kaj mu imas vracat..
samo me strah da mi jednog dana, kad potpuno nestane naklonosti prema meni, ne pomisli kako sam ovakva i onakva i zamrzi me. ili čak počne pričati ružno o meni našim zajedničkim poznanicima.
mada... mene boli to kaj je ovak otišao. al eto... što mogu.
__________________
Sheldone, ostavi Amy, ja sam prava cura za tebe...
Cassia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.