Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2009., 19:20   #61
ja takvih problema nemam...
jedno 2 tj prije počinjem spominjat rođendan i sitnice i slavlje s frendovima....
tak da nema šanse da zaboravi... a i mislim da bi ga bilo sram da ga netko od
frendova na fešti pita kaj mi je kupil a on veli ništ...i svi bi mu se smijali...
ja najviše... i nabijala bi mu to na nos...
sumnjam da bi više ikad zaboraio..
__________________
čuvam ovu svetu ljubav...
Daisy_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 19:35   #62
Quote:
Lotta_zg kaže: Pogledaj post
niš se nisam usudila pitat jer ni godina veze nije prošla pa mislim ipak da ti ne bi trebal bed tražit odgovor od njega...
Kaj je ovo, oksimoron?
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 19:37   #63
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Ne radi se ovdje o isprici, niti bi se trebalo raditi.
Ljudi postupaju u skladu sa onime što jesu, a ne prema onome što drugi misle da bi oni morali biti.
Jednostavno nas ima svakakvih i ne možemo sve strpati u neke naše kalupe.
Želiš da tvoj partner bude pažljiv & romantičan – izvrsno.
Slobodna si tražiti takvog partnera.
No, ne očekuj da ćeš svakog koji naiđe oblikovati onako kako tebi paše.

Također, tuđe rođendane slavim u skladu s njihovim željama sve dok me time ne ugnjetavaju ili zamaraju.
Imam frendicu koja od svakog rođendana napravi omanji histerija fest. Iako mi je jako draga, ne pada mi na pamet sudjelovati u tim pizdarijama.
ne slazem se s tobom....
kad se radi o rodjendanima i vjencanjima to je jedan dan u zivotu ili godini kad se ne radi o nama(ili radi, ako mi slavimo)
to sto meni moj rodjendan ne znaci nista ne znaci da cu izignorirati rodjendan svog partnera....... i pravit se da ne postoji a znam da je njemu vazno....

smatram da se u ovom slucaju ne mozemo ponasati kako mi to zelimo, pogotvo ako se radi o ljudima koje volimo......

a ako volimo nekoga, potrudit cemo se usreciti ga, barem na taj jedan dan.. ako ne mozemo sami i nespoobni smo, onda uz pomoc prijateljice ili mame ili sestre

i kao sto sam vec rekla- na tvoj opasku kako neki ljudi ne mogu shvatiti znacenje poklona ili necega, mislim da to stvarno granici s nizom inteligencijom.... ja ne igram kosarku, moj decko je zaljubljen u nju... dobar dio slobodnog vremena ljeti utrosi na igrenje.. ja bi sad trebala dramit jer ne razumijem njegovu ljubav prema kosarci i rec mu nek ne igra jer je to vrijeme mogao posvatiti meni? e pa to je ista stvar.. ako jedan dan u godini ne mozes za partnera napraviti nesto posebno jer je to njegov dan i vidis da ga to veseli..
onda stvarno mozes zajebat i zivot i ljubav i vezu i ubit se isti tren...


ja sam pobornik veza u kojima nema potrebe za kompromisima, veza u kojima se partnerove zelje i pogledi na zivot podudaraju al takvo ponasanje stvarno granici sa krajnjom sebicnoscu, inertnoscu i komocijom

pa gdje bi dosli i kako bi veza izgledala da nam partnerove zelje i sreca nisu vazne..

mozda tim ljudima njihov rodjendan nista ne znaci(mos mislit) al tko su oni da si uzimaju za pravo upropastit tudji? savjet svim zenama koje to prolaze--- potpuno izignorirajte njegov iduci rodjendan, bez cetitke, bez poklona.... bas me zanima kako ce im biti svejedno...

Zadnje uređivanje little_devil : 14.12.2009. at 20:08.
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 19:50   #64
A je li dotični o kojem je riječ ovdje barem čestitao rođendan?
Ili je problem samo u tome što nije ništa kupio...?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 19:52   #65
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Kod takvih primjeraka nemaš baš neki veliki poligon za djelovanje.
Možeš:
1. prije bitnog datuma mu reći što očekuješ i još ga tri puta podsjetiti (naravno, u toj varijanti probaj ne otvoriti temu kako ti dragi nije spontan i romantičan)
2. prihvatiti ga takvog kakav je i biti sretna
3. prihvatiti ga takvog kakav je i biti nesretna, no u ovoj varijanti mislim da je ipak pametnije tražiti dalje
A možeš i

4. samo jednom, i to u početku veze, jasno i glasno dat do znanja da želiš i očekuješ da se tvog rođendana sjeti i obilježi na bilo koji način pri čemu njemu prizdarije tipa rođendani i dalje mogu biti nebitni kad su svi ostali u pitanju.

__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:04   #66
Quote:
bacardi22 kaže: Pogledaj post
Pozz svima. U vezi sam 3 godine, dečko me obožava (barem tako stalno govori) Prije tjedan dana imala sam rođendan, ali on nije NIŠTA kupio, čak ni jebenu ružu...kužim nema para za neke skupe poklone,ali barem neki mali znak pažnje bi bilo lijepo dobiti...
Nije mi jasno u čemu je problem, dali je škrt ili mu se neda šopingirat, ili mu nije stalo...
Cure sta dobivate od svojih dečkiju za poklone, sta biste napravile da vam se dečko ovako ponaša??
Neki dečki se iskazuju pažnjom i poklonima samo na početku veze ne bi li si osigurali status, a kad to uspiju onda zdravo za gotovo i furaju svoj film... Krajnje nezrelo, sebično i nepristojno. A može uz to značiti i škrto, lijeno za shopping ili nije mu više stalo.

Ja jako držim do svog rođendana i tko ga zaboravi može zaboravit i mene. Nije bitna vrijednost il vrsta poklona, al bitna je iskazana pažnja. Samo ja to ljudima dam do znanja.

Kome je stalo vodit će računa o onome što je njegovom partneru bitno, makar njemu samom to ništa ne znači (u ovom slučaju rođendan).
Shera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:07   #67
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Postoje ljudi koji nisu osobito romantični i koji uopće ne drže do tih sitnih tričarija (da, za njih su to tričarije & uopće se njima ne zamaraju, a često nisu u stanju ni shvatiti da je partneru to važno) no koji su itekako spremni stati uz tebe kad naletiš na pravi problem (tj.nešto što njihov praktičan, no ne osobito romantičan, um prepoznaje kao situaciju koja iziskuje njihovu punu pažnju)
Nije to pitanje romantike, a s ostalim se slažem 200 posto.

Upravo tako ja npr. razmišljam, meni je to nebitno i sporedno i sve sam naučio da mi ne kupuju ništa. Jer ljudi su smiješni, zamisli hrpetinu ljudi koji kupuju besmislene gluposti, a kad ti nešto stvarno zatreba znaš da će ti okrenuti leđa.

Al opet kupujem poklone čisto zbog ovakvih scena kakve sad ova izvodi i ljudi koji je tu podržavaju tj. jer znam da im ta meni besmislena forma nešto znači, iako meni ništa ne znači.
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:09   #68
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
A možeš i

4. samo jednom, i to u početku veze, jasno i glasno dat do znanja da želiš i očekuješ da se tvog rođendana sjeti i obilježi na bilo koji način pri čemu njemu prizdarije tipa rođendani i dalje mogu biti nebitni kad su svi ostali u pitanju.

Naravno.

No ukoliko to ne dobiješ? Što onda?
Ako su ti rođendani toliko bitni, hoćeš li ga forsati ili ćeš potražiti nekoga tko ti više odgovara?
Gle, svi mi imamo određena očekivanja, no problem nastaje kad ih na silu upućujemo pogrešnoj osobi, a sve to iz uvjerenja da je baš ta osoba idealna za nas & da će uz još malo truda/preodgoja/modeliranja to napokon biti ono što smo cijeli život tražili.
Rođendan je samo banalni primjer.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:11   #69
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Naravno.

No ukoliko to ne dobiješ? Što onda?
Ako su ti rođendani toliko bitni, hoćeš li ga forsati ili ćeš potražiti nekoga tko ti više odgovara?
Gle, svi mi imamo određena očekivanja, no problem nastaje kad ih na silu upućujemo pogrešnoj osobi, a sve to iz uvjerenja da je baš ta osoba idealna za nas & da će uz još malo truda/preodgoja/modeliranja to napokon biti ono što smo cijeli život tražili.
Rođendan je samo banalni primjer.
da, samo nadji osobu kojoj ce biti svejedno sto partner s kojim dijeli zivot ne pamti njen rodjendan....
ukljucujuci ove koji zaboravljaju, kad se radi o njima, jasno
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:23   #70
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
da, samo nadji osobu kojoj ce biti svejedno sto partner s kojim dijeli zivot ne pamti njen rodjendan....
ukljucujuci ove koji zaboravljaju, kad se radi o njima, jasno
Ja! Npr. meni najbolji prijatelj, zna kad mi je rođendan, normalno ne kupuje mi ništa, i namjerno me zove sutradan i kaže "di si pičko, jesu te udavili jučer?" i ja se odvalim od smijeha, to mi je ljepše i bolje od svih onih umjetnih osmjeha dok ti daju darove iza kojih znam da se krije "a u pičku materinu što da mu kupim" i za koje znam da ne bi napravili 2% onoga što bi on napravio.

Evo samo jedan primjer zovem ga po noći, a radi ujutro, stari htino mi treba auto na par dana, ovaj ne pita ni zašto ni kako, nego mi ga dofura i to je to. To je za mene neko povjerenje koje je puno dublje od nekakvih smiješnih površnih trošenja novaca na gluposti.

Al to i ti takvi ovdje ne kužite.. al dobro, nismo svi isti.
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:24   #71
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
da, samo nadji osobu kojoj ce biti svejedno sto partner s kojim dijeli zivot ne pamti njen rodjendan....
ukljucujuci ove koji zaboravljaju, kad se radi o njima, jasno
Nije mi tako teško zamisliti da postoje i takvi ljudi i još kojekakvi...
Kao što postoje i oni koji slave rođendane, godišnjice, mjesečnice, prvopoljubnice, prvoposeksnice...
Svakome je nešto bitno.
Muž i ja formalno obilježavamo rođendane, godišnjice veze i godišnjice braka. Također, ja bih obilježavala i utorke (volim poklone, ne mogu si pomoći )
Također, a to mi je znatno bitnije od ovih "svetkovnih" dana, trudimo se biti pažljivi jedno prema drugome i na ostale dane u godini.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:26   #72
Takođe nisam fan rođendana, no tuđih se uvijek sjetim i kupujem im poklone. Ukoliko je stalo do toga nekome koga volim, onda je i meni stalo.
Takođe i svi oko mene uredno ignorišu moje želje i stavove, te i meni poklanjaju koješta, iako mi rođendan sam po sebi ništa ne predstavlja. Trudim se uživati u rođendanu zbog njih
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:27   #73
Dotični je čestitao rođendan, stvar je u tome, što nije ni pomislio nešto kupit, jer kao "nema para"... ali naravno idući vikend je imao para za cugu s frendovima... to mi najviše smeta..
Moj rođendan smo "proslavili" tako da smo isli na neku cugu kao da je najobičniji dan...još je frajer došao neobrijan i u nekoj staroj trenirci... Prije nisam nikad obraćala pozornost sta ima obučeno, sad mi sve ide na ku......
bacardi22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:30   #74
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Naravno.

No ukoliko to ne dobiješ? Što onda?
Ako su ti rođendani toliko bitni, hoćeš li ga forsati ili ćeš potražiti nekoga tko ti više odgovara?
Gle, svi mi imamo određena očekivanja, no problem nastaje kad ih na silu upućujemo pogrešnoj osobi, a sve to iz uvjerenja da je baš ta osoba idealna za nas & da će uz još malo truda/preodgoja/modeliranja to napokon biti ono što smo cijeli život tražili.
Rođendan je samo banalni primjer.
Slažem se sa boldanim.

Ali, moram priznati da mi je jako teško uživit se u sitaciju gdje je pitanje rođendana ključno pitanje. Ne vidim se niti da nekog ostavljam samo zbog toga niti da prelazim preko toga.

To mi je isto kao i pitanje hoće li moj suprug pamtiti i obilježavati rođendane naše djece. Naravno da hoće, to se podrazumijeva.

E sad, ako to da se uopće ne trudi obilježit moj rodendan zapravo samo upućuje na niz drugih stvari po kojima se vidi da mu moje želje i potrebe uopće nisu važne, onda upada ovo boldano. Ali onda je obilježavanje rodendana samo manifestacija nečega, a ne nekakav problem.

__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:34   #75
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Ja! Npr. meni najbolji prijatelj, zna kad mi je rođendan, normalno ne kupuje mi ništa, i namjerno me zove sutradan i kaže "di si pičko, jesu te udavili jučer?" i ja se odvalim od smijeha, to mi je ljepše i bolje od svih onih umjetnih osmjeha dok ti daju darove iza kojih znam da se krije "a u pičku materinu što da mu kupim" i za koje znam da ne bi napravili 2% onoga što bi on napravio.

Evo samo jedan primjer zovem ga po noći, a radi ujutro, stari htino mi treba auto na par dana, ovaj ne pita ni zašto ni kako, nego mi ga dofura i to je to. To je za mene neko povjerenje koje je puno dublje od nekakvih smiješnih površnih trošenja novaca na gluposti.

Al to i ti takvi ovdje ne kužite.. al dobro, nismo svi isti.
Ne čitaš little devil sa razumijevanjem.
Ona je pitala kome je svejedno što živi sa partnerom koji ni ne pamti tvoj rodendan.
Koliko vidim, tvoj prijatelj tvoj rodendan pamti. Da te na sljedeci rodendan ne na zove i pita "di si picko" i uopce se ne sjeti da ti je rodendan, vjerovatno ti ne bi bilo svejedno.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:35   #76
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Ali, moram priznati da mi je jako teško uživit se u sitaciju gdje je pitanje rođendana ključno pitanje.
Ma, i meni...

Inače, ovo za supruga i djecu - iznenađujuće velik broj mojih muških prijatelja ne zna kad su im klinci rođeni. Super su očevi i ludi su za tim klincima, no da ih ma muke staviš ne bi izbacili datum iz glave.
Nadalje, moj muž je u vjenčani prsten htio ugravirati datum svadbe + napomenu 'kupi kruh'
Ja ih takve volim i silno me zabavljaju
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:37   #77
Quote:
bacardi22 kaže: Pogledaj post
Dotični je čestitao rođendan, stvar je u tome, što nije ni pomislio nešto kupit, jer kao "nema para"... ali naravno idući vikend je imao para za cugu s frendovima... to mi najviše smeta..
Moj rođendan smo "proslavili" tako da smo isli na neku cugu kao da je najobičniji dan...još je frajer došao neobrijan i u nekoj staroj trenirci... Prije nisam nikad obraćala pozornost sta ima obučeno, sad mi sve ide na ku......
To ti onda ima malo više veze s nečim drugim, a ne s tim oko rođendana.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:38   #78
Quote:
bacardi22 kaže: Pogledaj post
Dotični je čestitao rođendan, stvar je u tome, što nije ni pomislio nešto kupit, jer kao "nema para"... ali naravno idući vikend je imao para za cugu s frendovima... to mi najviše smeta..
Moj rođendan smo "proslavili" tako da smo isli na neku cugu kao da je najobičniji dan...još je frajer došao neobrijan i u nekoj staroj trenirci... Prije nisam nikad obraćala pozornost sta ima obučeno, sad mi sve ide na ku......
Ovdje je nekupovanje poklona za rodendan najmanji problem (ako ikakav).

Nadam se da ćeš počet preispitivat što ti u vezi zapravo smeta (vjerujem, dosta toga). Počni osvještavat i iskomunicirat sa dečkom inače će ti smetati i način na koji diše.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:38   #79
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Ja! Npr. meni najbolji prijatelj, zna kad mi je rođendan, normalno ne kupuje mi ništa, i namjerno me zove sutradan i kaže "di si pičko, jesu te udavili jučer?" i ja se odvalim od smijeha, to mi je ljepše i bolje od svih onih umjetnih osmjeha dok ti daju darove iza kojih znam da se krije "a u pičku materinu što da mu kupim" i za koje znam da ne bi napravili 2% onoga što bi on napravio.

Evo samo jedan primjer zovem ga po noći, a radi ujutro, stari htino mi treba auto na par dana, ovaj ne pita ni zašto ni kako, nego mi ga dofura i to je to. To je za mene neko povjerenje koje je puno dublje od nekakvih smiješnih površnih trošenja novaca na gluposti.
tvoj prijatelj zna kad ti je rodjendan i drugi dan ti neformalno cestita vasom internom forom

sto znaci da se ne uklapas u ono sto sam rekla......

Quote:
google1 kaže: Pogledaj post

Al to i ti takvi ovdje ne kužite.. al dobro, nismo svi isti.
a sto se tice ovoga

ja i takvi ovdje
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:40   #80
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Ma, i meni...

Inače, ovo za supruga i djecu - iznenađujuće velik broj mojih muških prijatelja ne zna kad su im klinci rođeni.
Moram priznat, totalna nepoznanica.

Jedini za kojeg znam da to ne zna je ona tip na "Trenutku istine" koji čak ni godinu rodenja svoje djece nije mogao pogodit, a kamoli datum.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.