Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2010., 23:25   #41
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
...
Vidim da znaš o čemu govoriš, malo ću biti offtopic ali ne zamjerite.

Mojem prijatelju je misteriozno nestao pištolj, i to u vremenu od asanacije sa mjesta pogibije 1991. godine do dopreme na patologiju. Pištolj je bio uredno registriran i raspisana je potraga za njime (barem takvu informaciju imam). Radi se o dosta rijetkom pištolju, a mene bi jako zanimalo ime osobe koja ga je ukrala s leša.
Možeš li pomoći?
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 00:44   #42
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Da bas se neki sef policije, inspektor ili neki glavonja boji zakona kad poznaje sve i svakoga, sanse da ce odgovarati su ravne 0%... Ako netko nadrapa to je obicno neki sitni ili neki koji se zamjerio kome se ne treba zamjeriti pa je to izgovor ili jedan od njih da ga se "makne", a i lijepa je statistika da se ipak kao nesto i radi po tom pitanju... Nisam nikakav teoreticar zavjera ali nije to nista cudno niti ikakva novost vec realnost... To je i u Jugi bila uhodana praksa...
Kao što rekoh, stvari su se promijenile nabolje (a i od Juge je prošlo dosta godina, tako da bi bilo i vrijeme). Ne možeš registrirati oružje bez da dokažeš od kuda ti. Ne možeš ga npr. naći na ulici (u smeću i sl.) i registrirati. Ako tako dođeš u posjed oružja, možeš ga držati smo ilegalno. A rizik je i tu velik. Dosta da počiniš neki prekršaj (npr. nasilje u obitelji) i idemo ti u pretragu. Ako ga nađemo, bude svega.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 00:49   #43
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
... Mojem prijatelju je misteriozno nestao pištolj, i to u vremenu od asanacije sa mjesta pogibije 1991. godine do dopreme na patologiju. Pištolj je bio uredno registriran i raspisana je potraga za njime (barem takvu informaciju imam). Radi se o dosta rijetkom pištolju, a mene bi jako zanimalo ime osobe koja ga je ukrala s leša.
Možeš li pomoći?
Pomoći mogu teško. Ali ako se radi o tako staroj krađi, zastara je odavno nastupila. Ako se oružje pronađe, moguće je da ga naslijedi netko od članova obitelji, ali... Mislim da na sve u vezi s tim možeš zaboraviti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 11:24   #44
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Pomoći mogu teško. Ali ako se radi o tako staroj krađi, zastara je odavno nastupila. Ako se oružje pronađe, moguće je da ga naslijedi netko od članova obitelji, ali... Mislim da na sve u vezi s tim možeš zaboraviti.
Ok, hvala svejedno.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 16:43   #45
Molim pomoć ako netko moze dat savjet

Ovako imam jedan problem..naime zaustavljen sam par puta zbog brzine dobio kaznu ali sam mjenjao za dobrotvorni rad pa sam znate kako ide izlazak ekipa malo se popije i eto naletim ja tako na njih i dobio kaznu jel bio malo pod utjecajem alkohola, vozacka orocena u policiji na 2 sata dok ne dodjem sebi to je bilo prije 4 godine pa me opet zaustavili voznja u alkoholnom stanju nakon 2 godine da ne duzim sad platim kaznu i to je to i da orocim ju na 6 mjeseci.Sad se javio problem dobio posao malo sam bio na ulazu u vecim trgovackim centrima u pretresu kupaca i tako ..da bi to zavrsilo i mene poslali na tecaj firma placa za zastitara.
I eto problema sranje nad sranjima ja sve prosao sve dao kad ono meni pise da ja dozivotno nema pravo polaganja na dozvolu za oruzje i nosenje(pise crveno na monitoru) naime to mi rekli jel ja nisam imao pojma o takvom necemu

Ja sad nemam pojma sto napravit,na poslu mi rekli da probam rijesit ako ne zbogom
miskolcd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 17:52   #46
Quote:
miskolcd kaže: Pogledaj post
Ovako imam jedan problem...
Nikada nisam čuo za takvo nešto. Inače u čl. 10. Zakona o oružju su nabrojani opći i posebni uvjeti za izdavanje odobrenja za držanje i nošenje oružja, ali niti jedan stavak nema veze s prometom. Baci pogled pa vidi. A najbolje bi bilo da odeš u Odsjek za oružje (u Zagrebu je to u Petrinjskoj br. 30) i pitaš gospođe koje tamo rade da ti pojasne. One su skroz u tome, pa ćeš znati na čemu si.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 18:27   #47
U pravu si nema veze sa prometom, već sa sklonosti prekomjernom uživanju alkohola.
ivo70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 20:22   #48
Quote:
ivo70 kaže: Pogledaj post
U pravu si nema veze sa prometom, već sa sklonosti prekomjernom uživanju alkohola.
To definitivno, ali ne u ovom obliku kako je on naveo. Nema neke opće napomene uz ime kojom bi se doživotno zabranilo držanje oružja. Postupak je uvijek isti, a sve (pa i sklonost alkoholu) se utvrđuje provjerom. Nema prečaca.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 21:32   #49
... nema li neka caka o brisanju iz evidencije nakon 2 godine ako se radi o krivicnom prekrsaju (dakle ako nije propisana iskljucivo zatvorska kazna) ?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 23:02   #50
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... nema li neka caka o brisanju iz evidencije nakon 2 godine ako se radi o krivicnom prekrsaju (dakle ako nije propisana iskljucivo zatvorska kazna) ?
Postoji brisanje iz kaznene evidencije nakon odsluženja kazne, rehabilitacije ili zastare (ili tako nekako), a nešto slično vjerojatno postoji i kod prekršaja. Ali policijske evidencije su odvojene i malo teže se brišu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 20:29   #51
kazna za ilegalno posjedovanje oružja

Pozdrav
Zanima me otprilike koja bi bila kazna u ova 2 slučaja:
Slučaj A)
Recimo da ja imam ilegalno oružje(pištolj) i oden recimo u šumu nedaleko od kuće, postavim željeznu tablu, nacrtam metu i pucam. I susjed čuje pucnjavu i prijavi policiji koja mi dodje na vrata i uhapsi me.

Slučaj B)
Recimo da ilegalno oružje nosim u jaketi u šetnji gradom, i policajac me pretrese i pronadje pištolj te me uhapsi.

Samo da se zna, ovo se ne tiče mene samo informativno pitam jer mi se čini da ovaj hrvatski zakon o oružju nevalja baš..

Hvala unaprijed.
Neville is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 20:46   #52
Pročitaj taj zakon, pa ćeš znati i kazne.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 20:49   #53
ma procitao ali bilo je samo općenito
Zanima me ako bi mi netko iskusniji rekao

I sto se tice maloljetnika u takvim situacijama
Dali oni dobiju samo nekakvu opomenu ili?
Prosvjetlite me
Neville is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 21:22   #54
Općenito? Pogledaj na čl. 91. i članke koje dolaze nakon njega. Kazne su poprilično definirane.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 21:23   #55
Članak 91.

Novčanom kaznom od 10.000,00 do 100.000,00 kuna ili kaznom zatvora do 60 dana kaznit će se za prekršaj fizička osoba koja neovlašteno nabavi, drži, nosi, izradi, proda, razmijeni ili ustupi drugom oružje koje je ovim Zakonom zabranjeno.

Novčanom kaznom od 5.000,00 do 50.000,00 kuna ili kaznom zatvora do 45 dana kaznit će se za prekršaj fizička osoba koja:
1. bez odobrenja nabavi, drži ili nosi oružje za čiju je nabavu potrebno odobrenje (članak 10.),

Za maloljetnika će tatica ubost kaznicu.Ispod 2/3 propisane kazne ne može oprostit.Zašto bi maloljetnik dobio opmenu?Jer je premlad?A nije mlad nosit oružje i možda još i pucat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 18:21   #56
oružje u kući ilegalno kod susjeda

Evo ljudi susjed mi ima neka oruzja u kući.Ima jednu ili dvije puške i nekoliko granati(2-3 mozda i više).Mene zanima kolika bi i kakva kazna bila za to jer sam citao zakon ali neznam što vrijedi ako ima više oružja.

Hvala unaprijed.
ante344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 18:31   #57
a kaj tebe briga kolika je kazna?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 20:56   #58
baš..

zapitaj se vrijedi li to oružje više od života njegova djeteta, tvoga s kojim se ovaj igra, vas prvih susjeda, nekog slučajnog gosta, namjernika..

prijavljuj to dok netko nije nastradao..
(onda će biti kako niti jedna kazna nije dovoljna..)
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 09:52   #59
vjerojatno autor ima to oružje pa se raspituje ....mislim ono ja ne znam kakav je debil taj susjed ako se hvali ilegalnim arsenalom?
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 10:32   #60
Quote:
ante344 kaže: Pogledaj post
Evo ljudi susjed mi ima neka oruzja u kući.Ima jednu ili dvije puške i nekoliko granati(2-3 mozda i više).Mene zanima kolika bi i kakva kazna bila za to jer sam citao zakon ali neznam što vrijedi ako ima više oružja.

Hvala unaprijed.
3 mjeseca do 3 godine zatvora po kaznenom zakonu ili 10 000 do 100 000 kn ili do 60 dana zatvora po zakonu o oružju.Prijavi ga anonimno na 0800-0092 a ako ga ti imaš odnesi ga u postaju ili ih zovi da ga dođu preuzet

http://www.mup.hr/main.aspx?id=41#Dragovoljna predaja oružja
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.