Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2007., 19:50   #1
Sandwich

Ljudi, sto vi mislite o sandwichima, mislim, da li u Zagrebu postoji koji stvarno kvalitetan sandwich bar? Zbog cega po vama Subway nije uspio a Pingvin radi vec 20 godina?
Iskreno, razmisljam o pokretanju posla sa sandwichima i zelio bi da budu stvarno svjezi, kvalitetni i inovativni. Ako itko ima kakav savjet, koristan link, ideju, recept, želju da pomogne...bio bih zahvalan.
ivano is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 20:20   #2
cijena sto se pingvina tice uz, koliko se ja sjecam, postojanu kvalitetu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 22:18   #3
mislim da ti je stvar u kvaliteti, cjeni, navici, lokalitetu i lojalnosti.
npr. ovde u splitu je subway otvorija svoj "ducan" odma do najboljeg sendvic bara u splitu- rizza. meni apsolutno nikad nije palo napamet da pored provjerene kvalitete u rizza, svratim do subwaya pa makar iz znatizelje. a uvjerena sam da su nasli bilo koje misto dalje od rizza da bi imali koliko toliko pristojan promet. ljudi moju u splitu apsolutno niko ne ide u taj subway, ali oni i dalje rade- neznam kako im se isplati.

problem je navuc ljude da provaju tvoj proizvot, i onda ih samo kvalitetom mozes zadrzat. znam da nisu neki savjeti, al eto.... puno srice !!!
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 23:45   #4
Buduci da sam se zbog posla neko vrijeme svako malo nalazio u gradu, neko sam vrijeme prilicno cesto isao klopati u Subway. No, osim sto mi je relativno brzo dosadila prilicno ogranicena ponuda i cinjenica da dosta cesto nisu imali hrpu stvari, cijena sendvica je bila nerealna u usporedbi s onime sto dobijes. S druge strane, svidjela mi se mogucnost da sam uvijek mogao birati izmedju hrpe povrca kao dodatku sendvicu i (barem u pocetku) dosta razlicitih umaka za kombiniranje.
Takodjer, ono sto mi se svidjelo kod Subwaya (a Pingvin recimo nema) je zatvoren prostor gdje si mogao sjesti i u miru pojesti - vrlo prakticna stvar, pogotovo zimi.

Iako vise ne idem tako cesto na teren, dogodi se da zaglavim po cijeli dan u gradu i ako nemam vremena za rucak, obicno imam dvije solucije - Pingvin ( i tuna s rikolom ) ili Pan-Pek i neki od njihovih stvarno dobrih sendvica.
__________________
Statistics is not really a type of math, just a good way to guess.
Devlyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 03:30   #5
e pokreni, MOLIM TE, neku sendvičarnicu! tako me nervira što nigdje ne mogu naći dobar sendvič, a jedem ih svaki dan jer ne doručkujem kući. pingvin mi je bez veze, dosadili su mi, preveliki su mi sendviči i previše klasični. ostali su još gori. ono što bih ja: kvaliteniji sirevi, pečeno povrće (pogotovo tikvice, a svakako i patlidžane, rajčice, gljive), svakako rikulu i druge salate, masline, losos... jako mi je važno pecivo, jer ne volim grijane sendviče. neke pogače, hrskavi kruh, bilo što samo da ima nekog ususa, da nije ono smežurano pecivo.
u ljubljani je otvorena odlična sendvičarnica: imaju 6,7 vrsta sendviča, svi su puni povrća i sira, nisu suhi i u odličnom su kruhu. to bi ti se možda isplatilo vidjeti, a nije daleko.
mislim da posao sa sendvičima ne može propasti, tim više što s ovakvom konkurencijom nije neki problem biti najbolji.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 10:30   #6
Hvala puno ljudi na savjetima, samo ste mi potvrdili sve sto sam mislio.
Poigrao bi se sa kruhom za sendvic, tramezzini, foccacie, rustikalni kruh, integralni, toast...puno sira, razlicitih vrsta sireva, maslina, kapare, pastete od tune, lososa, guscje...uz to i salate koje se posluzuju normalno i u kruhu, po izboru. Drugaciji umaci, ne samo majoneza, tartar i kecap! I naravno, mjesto gdje ce se sjesti. Zamislite sendvic, kruh tramezzin a unutra prsut, mozzarela i rajcica

Jos da vas pitam, sto mislite o pohanih stvarima, mislim mesu i siru iz friteza, meni se to nikako ne svida a vidim da ljudi dosta jedu takve stvari i priprema sendvica, da li je vama vazno da se sendvic napravi pred vama ili vam ne smeta kad je napravljen malo prije i samo odlozen (a vi znate da je tako jer vidite da netko cijelo vrijeme slaze te sendvice) ili kao u donatu uzmu sendvic pa ga odmotaju iz celofana i podgriju. Koliko vam je to bitno?

I u Ljubljani, kako se zove sandwich bar?
ivano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 10:47   #7
Quote:
ivano kaže: Pogledaj post
Poigrao bi se sa kruhom za sendvic, tramezzini, foccacie, rustikalni kruh, integralni, toast...puno sira, razlicitih vrsta sireva, maslina, kapare, pastete od tune, lososa, guscje...uz to i salate koje se posluzuju normalno i u kruhu, po izboru. Drugaciji umaci, ne samo majoneza, tartar i kecap! I naravno, mjesto gdje ce se sjesti. Zamislite sendvic, kruh tramezzin a unutra prsut, mozzarela i rajcica

Jos da vas pitam, sto mislite o pohanih stvarima, mislim mesu i siru iz friteza, meni se to nikako ne svida a vidim da ljudi dosta jedu takve stvari i priprema sendvica, da li je vama vazno da se sendvic napravi pred vama ili vam ne smeta kad je napravljen malo prije i samo odlozen (a vi znate da je tako jer vidite da netko cijelo vrijeme slaze te sendvice) ili kao u donatu uzmu sendvic pa ga odmotaju iz celofana i podgriju. Koliko vam je to bitno?
ta gore ideja ti je super!!!! ja mislim da bi se treba koncentrirat na ove bolje i kvalitetnije stvari , a ne pohani sniceli ili pohani sir... iako bi za pocetak moga i jedno i drugo dat u ponudu pa vidit sta ti se vise isplati, jer ce na kraju krajeva isplativost dalje pokretat tvoj biznis. ja bi rade uzela sendvu sa mozarelom, pomama i malo aceta nego pohani sir.

to sa podgrijavanjem mi je bezveze, narocito kad sendvic stoji zamotan u foliju, a ja neznam koliko dugo. neznam jesi li ikad bija u rizza u splitu (mislim da postoji i u rjeci) oni stalno peku peciva, vade ti pecivo ispred tebe iz pecice, imaju namaze klasicne ali i od bakalara, tunjevine, slane srdele, 4-5 vrste salame, nazalost samo jednu vrstu sira i dosta priloga, radic, paprika, pome, mrkva... ako ikad budes u splitu i budes ima vrimena otidi na sendvic u rizza.
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:25   #8
odlicna ideja

ja, osobno, volim sendvice prepune povrca a takvi su vrlo rijetki kod nas
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:46   #9
Idem u Rijeku u subotu, potrazit cu ove tamo, hvala!
ivano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:29   #10
Quote:
ivano kaže: Pogledaj post
Ljudi, sto vi mislite o sandwichima, mislim, da li u Zagrebu postoji koji stvarno kvalitetan sandwich bar? Zbog cega po vama Subway nije uspio a Pingvin radi vec 20 godina?
Iskreno, razmisljam o pokretanju posla sa sandwichima i zelio bi da budu stvarno svjezi, kvalitetni i inovativni. Ako itko ima kakav savjet, koristan link, ideju, recept, želju da pomogne...bio bih zahvalan.
subway nije uspio jer je katastrofa. To stvarno samo ameri mogu jesti. Kruh im je posebno odvratan.
a pingvin je po meni jedna od rijetkih gastronomskih konstanti u Zagrebu. Zapravo je fantastično da traju toliko dugo. Ni Ivano samo naprijed ima Zagreb mjesta za tvoju zalogajnicu. Zvučiš obećavajuće
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:44   #11
Ako stvarno planiraš otvorit sendvičarnicu, neka bude takva da možeš sjesti i pojesti sendvič ko čovjek. Toga u Zg nema baš puno i ja na kraju uvijek nekako završim u McDonaldsu (kojeg stvarno prezirem) i pritom pizdim jer sam opet tamo završila.

Jako ne volim hodat po gradu dok jedem.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:11   #12
Quote:
ivano kaže: Pogledaj post
Hvala puno ljudi na savjetima, samo ste mi potvrdili sve sto sam mislio.
Poigrao bi se sa kruhom za sendvic, tramezzini, foccacie, rustikalni kruh, integralni, toast...puno sira, razlicitih vrsta sireva, maslina, kapare, pastete od tune, lososa, guscje...uz to i salate koje se posluzuju normalno i u kruhu, po izboru. Drugaciji umaci, ne samo majoneza, tartar i kecap! I naravno, mjesto gdje ce se sjesti. Zamislite sendvic, kruh tramezzin a unutra prsut, mozzarela i rajcica
Samo nemoj odmah ispucati sve ideje od prve. U pocetku bih radije da ima nekoliko vrsta, pa da se izbor polako povecava.
I definitivno bih volio da se sendvic slaze predamnom.

U svakom slucaju - sretno. Ako stvarno krenes u ovo, imat ces jednog redovitog gosta.
__________________
Statistics is not really a type of math, just a good way to guess.
Devlyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:42   #13
meni je najveci problem sto puno toga ne jedem, odnosno salatu, majonezu, krastavce, senf, vecinu povrca. ali htjela bi razne sireve u sendvicu od kozjeg do mozzarele, pržene gljive i przene pome ne bi bile lose, prsut, neki vrhnjasti sos i te pastete (samo da su bez kapara i majoneze i krastavaca) i slicno. to je tesko naci, kad jedem sendvic to bude sunka, sir, kecap jer drugog nema za mene izbirljivu. i spinat volim, a gotovo nigdje nema nikakvih peciva ili lisnatog sa spinatom ili gljivama. nazalost. cekam da otvoris te sendvice samo za mene
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 22:55   #14
Quote:
ivano kaže: Pogledaj post
Hvala puno ljudi na savjetima, samo ste mi potvrdili sve sto sam mislio.
Poigrao bi se sa kruhom za sendvic, tramezzini, foccacie, rustikalni kruh, integralni, toast...puno sira, razlicitih vrsta sireva, maslina, kapare, pastete od tune, lososa, guscje...uz to i salate koje se posluzuju normalno i u kruhu, po izboru. Drugaciji umaci, ne samo majoneza, tartar i kecap! I naravno, mjesto gdje ce se sjesti. Zamislite sendvic, kruh tramezzin a unutra prsut, mozzarela i rajcica

Jos da vas pitam, sto mislite o pohanih stvarima, mislim mesu i siru iz friteza, meni se to nikako ne svida a vidim da ljudi dosta jedu takve stvari i priprema sendvica, da li je vama vazno da se sendvic napravi pred vama ili vam ne smeta kad je napravljen malo prije i samo odlozen (a vi znate da je tako jer vidite da netko cijelo vrijeme slaze te sendvice) ili kao u donatu uzmu sendvic pa ga odmotaju iz celofana i podgriju. Koliko vam je to bitno?

I u Ljubljani, kako se zove sandwich bar?
super zvuči ovo što navodiš. ja pohani sir i meso nikada ne jedem u sendviču, ali pohane tikvice bi bile izvrsne! ne smeta mi da je već napravljen, tako je i brža usluga. još kada bi imao napitke od svježih naranača, limuna...
meni je važno da ih ima različitih veličina, jer uglavnom one naše standardne veličine su mi prevelike.
ljubljana (sad sam tražila po karti): Paninoteka, Jurčičev trg 3, centar grada.

samo, molim te, nemoj nazvat sandwich bar pa nešto... sendvičarnica ili čak također paninoteka je bolje.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 23:02   #15
evo ja se nudim za degustatora
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 23:25   #16
Ljudi, puno hvala na savjetima ako ih imate jos, samo dajte. Ja se bacam na realizaciju. Nadam se da tamo negdje iza ljeta imamo novu sendvičarnicu u gradu. Sve vas zovem na otvorenje
ivano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 23:39   #17
kakve će ti cijene biti?
svakako javi adresu i sretno!
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 23:40   #18
e, i gdje ju misliš otvoriti? centar?
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 23:44   #19
Quote:
ivano kaže: Pogledaj post
Ljudi, puno hvala na savjetima ako ih imate jos, samo dajte. Ja se bacam na realizaciju. Nadam se da tamo negdje iza ljeta imamo novu sendvičarnicu u gradu. Sve vas zovem na otvorenje
jupi !!! stižemo. ne znam kako će izgledati tvoj objekt ali ako imaš mogućnosti ja bi uvela i juhe. To viđam svuda po europi i americi- juhe za van. Imaš dva ili tri tipa juha ili nekih variva. Meni to fali u Zagrebu.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 23:53   #20
Cijene ce biti normala, probat cu stvarno da to bude pristupacno i bit ce u centru.
Juhe, malo je problem zbog pripreme, isto kao i pohane stvari jer onda moras imat fritezu a iz iskustva znam sta to znaci u prostoru u kojem se hrana i konzumira (smrad je strasan, ulje prsce na sve strane...) smeta ljudima u pripremi hrane... ali juhe nisu losa ideja. Malo cu to razradit.
ivano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.