Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2008., 09:11   #61
zakon u ruke
__________________
Dok sam tu, ja sam tu, to neće biti zauvijek...
*Icegirl* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 10:39   #62
sve ja to kužim ali mi "smrdi" na bezobraznu otimačinu.

za drugo auto reg u 5.mj mi je došla prijava poreza i kad sam pitao tipa kako to plaćam unaprijed on mi je nešto pričao o kalendarskoj godini i bla bla, u prijevodu porez se plaća unaprijed, ok kažem nije ni bitno toliko, ali koliko ja znam fiskalna godina završava negdje u veljači (ili travnju za fiz.osobe) a tip koji je kupio auto je uredno platio porez na kupnju.tj išao je na poreznu s kup/prod. ugovorom ali ne, njima su mjerodavni samo podatci sa policije tj prijava/odjava vozila.

pa se ujedno pitam imaju li oni upće pravo pratiti tu evidenciju ili rade što im je volja (lakše) po inerciji.

nije problem u stotinjak kuna nego u pljačkaški nastrojenom sustavu i nekompetentnosti pojedinaca u upravi.

nonsens, moraš platiti a za žalbu moraš opet platiti

ali to tako radi kod nas

ovo pišem iz razloga da si malo olakšam dušu i kao preporuka da se nazove porezna s vremena na vrijeme jer kada dođe riješenje na vrata 99% je prekasno za intervencije, pogotovo ako dođe do promjena na imovinskoj "kartici"
lovac luka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 11:07   #63
ja sam zvala poreznu i baba mi je rekla da oni dobivaju izliste iz mupa i po tim izlistima oni šalju rješenja.
e sad, nisam pitala kad se ti izlisti šalju.

jer ako sam ja prodala auto u 8/08 a registriran je do 4/09 onda bi rješenje o porezu, sljedeće godine trebao dobiti novi vlasnik kaj ne?

i ne bih se složila da je to ništa dvjestotinjak kuna jer je porez za moje auto iznosilo 400 kn a to mi nije baš malo ako baš ne moram dati.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 20:08   #64
Porez na automobil

Kupio sam novi auto prosle godine krajem 11 mjeseca, auto mi je dobio prvu registraciju 30.11.2007, danas otvorim preporucenu posiljku kad ono (NE)UGODNO IZNENADJENJE, dobijem pismo od porezne uprave da moram platit godisnji porez na auto za 2008 godinu u roku od 15 dana.
E sad, znam da se u Hrvatskoj placaju porezi na automobile do 10 godina starosti svake godine, ali NIKAKO mi ne ide u glavu kako mi je to tako rano doslo?
Prvo auto jedva da mi ima 9 mjeseci, znaci nije jos napunio ni godinu dana starosti, drugo jos uvijek smo u mjesecu rujnu, znaci jos dobrih skoro 4 mjeseca do isteka ove godine a porezna vec salje uplatnicu da se plati porez... Ne kuzim....
Forza_Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 20:19   #65
Quote:
Forza_Fiume kaže: Pogledaj post
Kupio sam novi auto prosle godine krajem 11 mjeseca, auto mi je dobio prvu registraciju 30.11.2007, danas otvorim preporucenu posiljku kad ono (NE)UGODNO IZNENADJENJE, dobijem pismo od porezne uprave da moram platit godisnji porez na auto za 2008 godinu u roku od 15 dana.
E sad, znam da se u Hrvatskoj placaju porezi na automobile do 10 godina starosti svake godine, ali NIKAKO mi ne ide u glavu kako mi je to tako rano doslo?
Prvo auto jedva da mi ima 9 mjeseci, znaci nije jos napunio ni godinu dana starosti, drugo jos uvijek smo u mjesecu rujnu, znaci jos dobrih skoro 4 mjeseca do isteka ove godine a porezna vec salje uplatnicu da se plati porez... Ne kuzim....

Ako se dobro sjećam to ti je porez na cestovna i motorna vozila..
to ti je županijski porez a plaća se ovisno o:
1. godinama starosti automobila
2. jačini motora

ispravite me ako grješim...
felix22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 20:25   #66
Quote:
felix22 kaže: Pogledaj post
Ako se dobro sjećam to ti je porez na cestovna i motorna vozila..
to ti je županijski porez a plaća se ovisno o:
1. godinama starosti automobila
2. jačini motora

ispravite me ako grješim...
Ma kuzim je za sta je taj porez ali mi NIKAKO ne ide u glavu zasto tako rano je stigla uplatnica da se plati?! Auto je tek star 9 mjeseci i plus sto smo tek u mjesecu rujnu i do kraja ove godine je ostalo jos 4 mjeseca a ja vec dobio uplatnicu da platim taj porez za 2008 godinu.
Kuzis sta mislim?
Forza_Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:38   #67
Pa zato šta se to šalje jednom godišnje svima koji su po evidenciji mup-a bili vlasnici automobila na dan 31.03. čini mi se.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 18:19   #68
te uplatnice stizu uvijek oko 9./10. mjeseca, tako da nije nis rano, uvijek je tako :-) mozes recimo ne platit, pa ce iduce godine (ako prijavljujes porez i imas pravo na povrat poreza) oni automatski oduzeti tu cifru od povrata kojeg si ostvario (ja sam jedne godine skroz smetnula s uma platiiti taj porezna CMV i izgubila negdje uplatnicu pa su mi tako naplatili.... doduse dodali su i kamate, ali nije bilo nis strasno, par kuna mozda)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 18:53   #69
kad već spominjete taj porez da nešto pitam

imam auto već 3 godine i do sada nisam dobila niti jednu tu uplatnicu za plaćanje poreza a i nije da se zametnula negdje do sada jer mi npr. nikada nisu skinuli taj porez kod obračuna povrata poreza

da li mi mogu naplatiti porez retroaktivno za protekle godine?
ili sam imala sreće?
toncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 19:10   #70
Jesi sigurna da se taj auto vodi na tebi, na koga glasi knjižica vozila.
No ako si ti stvarni vlasnik vozila, a porezna otkrije grešku onda ćeš platiti za sve godine, kod njih nema oprosta makar bila i njihova nemarnost.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 13:44   #71
Godišnji porez na automobil

POREZ NA CESTOVNA MOTORNA VOZILA
Porezni obveznik:
Pravne i fizičke osobe vlasnici registriranih putničkih automobila i motocikala
Osnovica / predmet oporezivanja:
Osobni automobili (do 10 godina starosti) i motocikli prema snazi motora iskazanoj u KW i godinama starosti vozila. Porez se plaća godišnje.
Porezna stopa (iznos):
Automobil Od 200,00 kn do 1.500,00 kn
Motocikl Od 50,00 kn do 1.200,00 kn

Ima li netko tablicu točnih iznosa poreza prema godištu i snazi?
gecmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 13:48   #72
Sorry,našao sam ipak:
http://ccenterclient.porezna-uprava....poreznacmv.XML
gecmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 00:46   #73
Ja sam kupio auto u svibnju 2006. Prošle godine (negdje 9. ili 10. mjesec) dobio sam dvije uplatnice - za 2006. godinu (obračunali su mi preostale mjesece do kraja te godine) i za 2007. godinu (cijelu). Ove godine dobio sam uplatnicu za 2008. godinu.

Ono što nije fer je to da je porez ispada proporcionalno manji za skuplje aute
(gornja granica poreza je 1500kn).
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:38   #74
Pozdravljam,

Moj auto je prvi put registriran 6/1998.
Ja sam ga kupio 5/2003.

Prije mi je uplatnica za godisnji porez od 200kn dolazila u prosincu ili siječnju. Hoce li mi doc i ove godine?
Damson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 13:58   #75
Porez na promet osobnih automobila

Imam pitanje glede porez na promet osobnih automobila 5% pa bih bila zahvalna ako netko zna odgovor.

Primjer: Auto je u vlasništvu djeda i on bi ga htio darovati unuci.
1.Može li se izbjeći porez na promet tako da ga prvo daruje kćeri, a onda ona svojoj kćeri? Koliki bi bili troškovi u tom slučaju cjelokupnog prebacivanja?

2.Zna li netko gdje se mogu pogledati tržišne vrijednosti rabljenih automobila po kojima će porezna uprava zaračunati porez na promet s obzirom da će auto biti darovan?

Hvala
Bimbac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 14:20   #76
pomoglo bi da kazes o kojem i koliko starom autu se radi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 15:28   #77
Quote:
Bimbac kaže: Pogledaj post
Imam pitanje glede porez na promet osobnih automobila 5% pa bih bila zahvalna ako netko zna odgovor.

Primjer: Auto je u vlasništvu djeda i on bi ga htio darovati unuci.
1.Može li se izbjeći porez na promet tako da ga prvo daruje kćeri, a onda ona svojoj kćeri? Koliki bi bili troškovi u tom slučaju cjelokupnog prebacivanja?

2.Zna li netko gdje se mogu pogledati tržišne vrijednosti rabljenih automobila po kojima će porezna uprava zaračunati porez na promet s obzirom da će auto biti darovan?

Hvala
te aute porezna vrednuje po nekim svojim unutarnjim tablicama koje nisu na uvidu u javnosti. Koliko ja znam, može i direktno s djeda na unuka.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 15:49   #78
ne bi trebala. ako se nesto nije mijenjalo, auti stariji od 10 god ne placaju porez.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 16:47   #79
yep,ostaje 200 kn u novčaniku
oktalz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 18:34   #80
Quote:
Trazim_auto kaže: Pogledaj post
Osim toga, samo do 130KW, da tajkunčići ne bi platili previše.
Nije zbog toga, vec zato sto je to stara klasifikacija od prije valjda 30 godina. A dokle god ce se ekoloski porez placati ne samo po stvarnim vrijednostima ispusnih plinova, pa da tako jedan jugo koji zagadjuje 10x vise od modernog auta zapravo i placa 10x vise, dotle nemoj prosipati ovakve pravednicke komentare.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.