Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2012., 23:15   #21
Quote:
fanny7 kaže: Pogledaj post
A čega će biti?
OMG

pa rasprava o seriji


__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Old 11.04.2012., 23:21   #22
Quote:
fanny7 kaže: Pogledaj post
A čega će biti?
Normalne rasprave. Sigurno neće bit kolaža s Halitom u šalici kave i sličnih umotvorina.
Jay Bluebell is offline  
Old 11.04.2012., 23:40   #23
ne pale me ni Halit niti kolaži tak da još bolje da to nestavljate tu

pogledat ću seriju,možda i bude na neš ličila ako je povjesna.Dat ću joj priliku
x files agent is offline  
Old 12.04.2012., 00:09   #24
tko je ovdje spominjao bilo kakve kolaže s halitom i kavama i slično, mi ovdje govorimo o seriji, valjda, a onda će tu biti kolaži iz serije koji su stvarno vrhunski napravljeni za svaku epizodu i stvarno ne vidim razloga i po kojim to pravilima ne bi smjeli biti ovdje? zašto ne bi bile povijesne stvari uz svaku epizodu da znamo o čemu se radi? mi koje gledamo seriju već skoro dvije godine, zahvaljujući trudu svih naučile smo jako puno, a da ne govorim koliko nam je gamze pomagala i ne vidim razloga da to ne prenesemo svima koji će gledati seriju, mislim da bi bio grijeh da se to ne napiše i da se uz gledanje serije i nešto ne nauči, ako nam to neće biti dozvoljeno, onda se nije trebala otvarati i tema. nadam se da će se neke cure koje su bile protjerane s spojlera vratiti i bar neki put komentirati, jer bila bi velika šteta da to ne naprave.

evo što nas očekuje u prvoj epizodi, kako se dobro jelo iz ruku tzipore ( e sad se pitam kakav je problem u ovakvim kolažima?)

mrvica 1234 is offline  
Old 12.04.2012., 00:25   #25
Da su vrhunski, i nisu.

Prije svega, ovo je topic za one koji će seriju gledat prvi put. Ne za one sa Neprikazanog koje misle od ove teme napravit copy/paste spoiler teme.

Budalaštinu "ako nam neće bit dopušteno, tema nije trebala bit ni otvorena" neću ni komentirat, samo ću stavit jedan veliki

Sad si recimo zalijepila taj kolaž. I? Šta sad s njim? Kakva rasprava iz njega može proizić prije nego što se serija krenula emitirat? Ekipica s Neprikazanog (i ne samo u MY topicu, da se razumijemo) ima očito strašnu maniju zatrpavanja topica raznoraznim slikama i cerek smajlićima umjesto kvalitetnim raspravama.
Jay Bluebell is offline  
Old 12.04.2012., 00:49   #26
ja sam ovo stavila samo kao primjer kakvi su to kolaži i sigurno je da će kad će se serija prikazivati bit će popraćena i komentarom i baš si nas ti na MY spojlerima non stop upozoravao da to nije povijesna tema i da ne zatrpavamo temu povijesnim podacima, jer smo se stvarno trudile upoznati s tim povijesnim periodom koji je nama više manje bio nepoznat, tako da svima koji će gledati seriju preporučam otići na MY neprikazano i svašta će tamo naučiti i saznati, pogotovo onaj dio prije samog prikazivanja serije.

ovo nije povijesna serija, ali je serija koja je bazirana na povijesnim podacima i zbog toga je da bi se ona mogla razumijeti i da znamo o čemu se radi, jako bitno znati povijesne podatke, jer bez toga serija nije to što bi trebala biti.

nadam se da je rtl neće upropastiti nekim ludim kraćenjima i vjerujem da će serija biti gledana isto tako kako je gledana u srbiji.
molim vas dajte seriji priliku i počnite je gledati otvorena srca bez predrasuda
mrvica 1234 is offline  
Old 12.04.2012., 01:26   #27
Ja sam odusevljena svakim postom ekipe na prijasnjoj temi ove serije,i odusevljena svakom slikom poput ove postavljene od mrvice i preko 400 stranica punih humora,znanja,upoznavanja sa likovima...odusevljena sam svom karizmom tih bica koju si potrudili da svaki i najmanji detalj sagledamo iz vise kutova....

mogu samo preporuciti ova topla srca forumasa koji su se trudili za sve nas koji pratimo ili cemo pratiti ovu seriju...
radujem se prikazivanjem diljem nasih zemalja...Radujem se prisustvovat svakoj toploj rijeci napisanoj sa ovu temu!
gejsaa is offline  
Old 12.04.2012., 09:29   #28
Šta li on traži u turskoj sapunici?

Quote:
Brad Pitt, the Hollywood ace actor will play in a single episode at a popular Turkish Tv series ‘ Muhteşem Yüzyıl’ (Magnificent Century), which is based on the life of Süleyman I (also known as Suleiman the Magnificent).

Brad Pitt recently has announced that he’ll retire from acting within three years. His Turkish fans will have a chance seeing the Hollwood star in their own country and on Turkish TV, before he stops making movies.

The production company TIMS from Turkey has announced, that they have come to an agreement with Hollywood’s mostly paid and popular male actor for one episode of the Turkish TV series hit ‘Magnificent Century’. Brad Pitt will receive $2Mil. for the only episode, where he is going to be seen in battle scenes
MY učestvuje na 17.Geneva International Film Festival : Cinéma Tous Ecrans (Cinema for all screens) zajedno sa Blue Bloods, Body + Soul, Borgia, CROM, It Planet, Luther Series 2, Malenfant, Suits, The Hour, The Shadow Line... http://www.cinema-tout-ecran.ch/2011/en/series-tv
__________________
Nebo ostaje vječno prazno, da bi zemlja tamo sagradila svoj raj od snova...

Zadnje uređivanje milidrak : 12.04.2012. at 09:37.
milidrak is offline  
Old 12.04.2012., 11:34   #29
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Normalne rasprave. Sigurno neće bit kolaža s Halitom u šalici kave i sličnih umotvorina.
Mislim da će ih svejedno biti

__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Old 12.04.2012., 12:25   #30
Još jedna turska sapunica,samo ovaj put povijesne teme.
Malo off topic-vidim ovdje da dosta ljudi na forumu dijeli sapunice i dramske serije,a u biti sve sapunice spadaju pod dramske serije,nebitno dali išle u dnevnom terminu ili jednom tjedno.
lexluthor84 is offline  
Old 12.04.2012., 13:40   #31
wtf?
http://www.mondo.rs/s240704/Zabava/R...Sulejmana.html
__________________
Seduce my mind and you can have my body. Find my soul and I'm yours forever.
walli is offline  
Old 12.04.2012., 14:12   #32
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Još jedna turska sapunica,samo ovaj put povijesne teme.
Malo off topic-vidim ovdje da dosta ljudi na forumu dijeli sapunice i dramske serije,a u biti sve sapunice spadaju pod dramske serije,nebitno dali išle u dnevnom terminu ili jednom tjedno.
Ma nije to ni loše.
Do sada su žene slabo se zainteresirale za povijest,osim cura koje su to studirale.
Čka i na napem pdf Povijest foruma.hr,nema ni jedne forumašice, eventualno kao neka nakratko naiđe.

Sada imamo chick lit romane,ali kao smještene u povijesnom razdoblju,a evo sada i sapunice, ne može škoditi
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 12.04.2012., 14:15   #33
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ma nije to ni loše.
Do sada su žene slabo se zainteresirale za povijest,osim cura koje su to studirale.
Čka i na napem pdf Povijest foruma.hr,nema ni jedne forumašice, eventualno kao neka nakratko naiđe.
Nema ništa o Engleskoj pa mi je dosadno tamo

Bila mi je zanimljiva ona tema o metodama mučenja al' je zamrla
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Old 12.04.2012., 15:52   #34
pa ok je da pauziraju neko vrijeme jer ipak umrla je osoba koja je zaslužna što serija postoji ,ali nadam se da će nastaviti snimat, ako ništa barem da završe s ovom 2 sez . buni me u tekstu ovo da Meral nije napisala ništa za 4 sez , vjerovatno su pogriješili,možda su mislili na 3. koja je bila u planu od sep a sad ko zna ,mOžda produkcija odluči završit s 2. mada ja na vjerujem, mislim da će naći novog scenaristu i nastavit tamo gdje je nažalost Meral stala
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 12.04.2012., 15:57   #35
Eh... da se i ja javim. Seriju pratim uporedno kako se prikazuje u Turskoj na Star kanalu (do 40. epizode na Show) i mogu vam reći / razočarati vas koji očekujete povijesnu dramu da se ne nadate previše. Serija je više sapunica bazirana na povijesnim činjenicama koje nisu uvijek točne. Serija je jako kvalitetna, vidi se da je u nju uloženo puno sredstva. Kostimi, prostor, gluma - sve je na nivou.
Nakon prve sezone, pojavljuje se mnogo "prolaznih" likova (poput Izabele, kastilijske princeze i recimo Aybige) ali da ne idem previše u spoilere - nije ono kako se najavljuje - puno je bolje...

Treba usvojiti neke izraze... treba znati da je Valide majka sultana, a valide majka prijestolonasljednika. Ima puno stvari, povijesnih događaja i sl.


No mislim da se na nalazimo na pravom mjestu za razgovor o tome, jer ako slike nisu dozvoljene (kolaži recimo) kako opisati žar kojim žari ovo veličanstvo...
Ukoliko nekoga zanima malo detaljnije o ovoj seriji i detaljnije o povijesti Osmanskog/Otomanskog carstva, nek mi se javi u PP pa šaljem link...

Pozdrav!


EDIT: U ponedjeljak, rano ujutro je umrla Meral Okay - scenaristica (kao što ste već napisali). Žena je radila izniman posao i cijenim njen rad. Bila je jako dobra sa Halitom, ali i s drugim glumcima. Za sada je najavljeno "kratko" prekidanje snimanja, ali se i dalje ništa ne zna...

Ovdje imate u dva dijela veliki film o snimanju serije u kojemu Meral objašnjava kako je sve počelo.

http://www.dailymotion.com/video/xo7...dio_shortfilms
http://www.dailymotion.com/video/xo7...dio_shortfilms
halitmy is offline  
Old 12.04.2012., 16:54   #36
jesmo se napokon pozicionirali
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 12.04.2012., 18:31   #37
a fučka mi se dal su u potpunosti točni podaci jer nikada skoro u serijam ni nisu(tipa Tudori) ali ako bude zanimljiva priča,dialozi i dobra gluma gledat ću
x files agent is offline  
Old 12.04.2012., 19:38   #38
super mi je muzika

http://www.youtube.com/watch?v=5EJphhIIM1w


kad bi ovo moglo počet , zna li iko ?
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 12.04.2012., 19:57   #39
Rečeno je "uskoro". Ja mislim da bi to moglo krenut u 9 navečer za koja dva tjedna.
Jay Bluebell is offline  
Old 12.04.2012., 20:17   #40
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Rečeno je "uskoro". Ja mislim da bi to moglo krenut u 9 navečer za koja dva tjedna.

Kako ja imam informacije, kažu početkom 5. mjeseca u prime terminu...

Nadajmo se..
halitmy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.