Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2013., 17:29   #41
Ima li općenito više žena od muškaraca?
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 17:33   #42
Već se je prije o ovome pričalo, spomenula sam već i plenty fish in the sea mentality što se već pokazuje kao problem pogotovo na zapadu gdje je upoznavanje preko neta uzelo većeg maha, uglavnom postoji na prvi pogled veliki izbor ljudi, ljudi se biraju kao neke skup navedenih osobina i slike prema katalogu, znači sam probir je izgubio čar, onda se dobije privid da te uvijek čeka netko bolji ovo ono, što je pogotovo slučaj za muške, jer se žene više vežu i trude ulagati u odnos, dok muškarci samo vrte u glavi postoji li bolja. No problem, osim onog očitog, je što muški misle da mogu osvojiti puno veći broj žena nego što žene misle da mogu muških (utjecaj testosterona na biokemiju mozga, daje im više samopouzdanja ali i tako potrebne objektivnost i samokritičnosti), i onda se dogodi sudar tog samopouzdanja i stvarnosti koji muškarci teške volje prihvaćaju, tj da im izbor nije toliko velik jer ih povelik broj žena odbije, i rezultat je puno usamljenih ljudi i jednog i drugog spola.
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 17:56   #43
Quote:
čudnovatica kaže: Pogledaj post
nedostatak izbora je loš. velik izbor je ok
U teoriji da, ali u praksi baš i ne

http://www.youtube.com/watch?v=VO6XEQIsCoM
Grgica Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:09   #44
U svim tim slucajevima izbora tegobe i problemi nastaju samo zato sto birac ne poznaje sebe, ne zna sto zeli od sebe i od zivota, ne zna...nista.
Toliko se puta reklo "spoznaj samog sebe" da je postalo floskula...a zapravo je u korijenu svega.
Ne bira se po spoljnim kategorijama (naj ovo, naj ono), bira se prema unutarnjim.
Ne cini se tesko.
Tesko je kad se gledas u ogledalo i ne znas ko je to. Takvom je tesko naci nekoga i ostati pri first choice.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:23   #45
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Ima li općenito više žena od muškaraca?
Ima, ali kakve to veze ima?

Ova slika je vrlo zanimljiva. I odgovor zasto tu na forumu sve zene dobivaju stotine poruka. Sve forumasice su fotomodeli.


Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
Toliko se puta reklo "spoznaj samog sebe" da je postalo floskula...a zapravo je u korijenu svega.
Ne bira se po spoljnim kategorijama (naj ovo, naj ono), bira se prema unutarnjim.
To je istina, ali iako se ne cini tesko, je tesko. Nije lako sam procjeniti tko si i sto si. Srecom, danas mnogi dejting portali imaju razne upitnike pa taj dio posla obavljaju automatizirano.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:25   #46
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ima, ali kakve to veze ima?


Ako je više žena, onda statistički gledano muškarci imaju veći izbor.
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:32   #47
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Zato, sto sam postavio teoriju koja dokazuje da ne postoji.
Teorija ništa ne dokazuje, teorije se postave i tek onda dokazuju.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:34   #48
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post


Ako je više žena, onda statistički gledano muškarci imaju veći izbor.
No omjeri ovise o podneblju tako da se ne može govoriti o nekom realnom pravilu.
Plus kaj je više žena opatica nego muškaraca svečenika. Statistički gledano.
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)
Gary-lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:34   #49
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post


Ako je više žena, onda statistički gledano muškarci imaju veći izbor.
U sveukupnoj populaciji ih ima cca 1-2 % više, dok ako gledamo populaciju u dvadesetima tu ih ima manje.
No to je sve poprilično nebitno jer hipotetski i da ih ima 10 posto više opet bi imale veći izbor jer imaju puno bolje šanse za upoznavanje i prolaz kod većeg broja muškaraca.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:36   #50
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Teorija ništa ne dokazuje, teorije se postave i tek onda dokazuju.
Zapravo si u krivu.
Postavlja se hipoteza. Teorija je dokazana hipoteza
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)
Gary-lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:37   #51
Quote:
Gary-lee kaže: Pogledaj post
No omjeri ovise o podneblju tako da se ne može govoriti o nekom realnom pravilu.
Ok. Sad možemo dalje mačka potezati za rep.

Quote:
Plus kaj je više žena opatica nego muškaraca svečenika. Statistički gledano.
Kad je to njih sprečavalo u izboru.
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:39   #52
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
U svim tim slucajevima izbora tegobe i problemi nastaju samo zato sto birac ne poznaje sebe, ne zna sto zeli od sebe i od zivota, ne zna...nista.
Toliko se puta reklo "spoznaj samog sebe" da je postalo floskula...a zapravo je u korijenu svega.
Ne bira se po spoljnim kategorijama (naj ovo, naj ono), bira se prema unutarnjim.
Ne cini se tesko.
Tesko je kad se gledas u ogledalo i ne znas ko je to. Takvom je tesko naci nekoga i ostati pri first choice.


post koji govori, manje-više, sve...

Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ova slika je vrlo zanimljiva. I odgovor zasto tu na forumu sve zene dobivaju stotine poruka. Sve forumasice su fotomodeli.
ja ne dobivam...

niti sam ikad bila zatrpana porukama na raznim dating portalima a kažu da nisam baš ružna
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:41   #53
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Kad je to njih sprečavalo u izboru.
Ak ćemo tak, onda treba uzeti u računicu i one koji su izabrali dječake.
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)
Gary-lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:46   #54
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
ja ne dobivam...
Moras prvo oglas dat.

Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Ako je više žena, onda statistički gledano muškarci imaju veći izbor.
Neznam zasto se ova tema pretvorila u raspravu dal zene imaju vise izbora od muskih.

Pitanje je koliko je izbor vazan, i koliki on mora biti da bi bili zadovoljni.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:47   #55
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Moras prvo oglas dat.
rekao si "sve žene"...

nije mi cilj dobivati poruke...

Quote:
Pitanje je koliko je izbor vazan, i koliki on mora biti da bi bili zadovoljni.

ne razumijem ovo "koliki"... kako misliš "koliki"?
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:48   #56
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
U sveukupnoj populaciji ih ima cca 1-2 % više, dok ako gledamo populaciju u dvadesetima tu ih ima manje.
No to je sve poprilično nebitno jer hipotetski i da ih ima 10 posto više opet bi imale veći izbor jer imaju puno bolje šanse za upoznavanje i prolaz kod većeg broja muškaraca.
Ako ti je tako lakše, ok.

Quote:
Gary-lee kaže: Pogledaj post
Ak ćemo tak, onda treba uzeti u računicu i one koji su izabrali dječake.
Pa trebali bismo uzeti sve u obzir, da. Jerbo mi se čini da je prilično selektivno nastrojen pristup kad god treba raspravljati o ženama, a nisam neki okorjeli borac za ženska prava.


I da se pridružim Sitnoj, ni ja nisam dobivala nešto poruka.
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:51   #57
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
U sveukupnoj populaciji ih ima cca 1-2 % više, dok ako gledamo populaciju u dvadesetima tu ih ima manje.
No to je sve poprilično nebitno jer hipotetski i da ih ima 10 posto više opet bi imale veći izbor jer imaju puno bolje šanse za upoznavanje i prolaz kod većeg broja muškaraca.
Ovo je opet uzorak određenog broja žene i određenog broja muškaraca.
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)
Gary-lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:03   #58
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
I da se pridružim Sitnoj, ni ja nisam dobivala nešto poruka.
Ni ti nisi dala oglas.

Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
ne razumijem ovo "koliki"... kako misliš "koliki"?

Izbor, mislio sam na izbor, ne jel..
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:32   #59
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Moras prvo oglas dat.



Neznam zasto se ova tema pretvorila u raspravu dal zene imaju vise izbora od muskih.

Pitanje je koliko je izbor vazan, i koliki on mora biti da bi bili zadovoljni.
Ako u određenom trenutku imaš ono što želiš, zašto bi razbijao glavu sa opsegom izbora.


Edit: Točno, nisam dala oglas. I?
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 20:30   #60
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Ako ti je tako lakše, ok.


Zasto, ali bas zasto na bilo kojoj temi gdje netko spomene da je zenama u nekom polju malo lakse nego muskima odmah se morate javiti da to negirate?

I to sa kakvim argumentima, ako ti je tako lakse i slicno...

Ovo sto je blort naveo nije nikakvo pravdanje nego su to tocno cinjenice i ako nema veze s nicim, opet je statisticki tocna jer u sveukupnoj populaciji zena ima nesto vise jer se njihov broj u kasnijim godinama, pogotovo trecem dobu drasticno povecava u odnosu na broj muskaraca, dulje zive. A u dvadestim je njihov broj nesto manji. Tko god je izucavao statistiku zna da je to istina.


A ovo o oglasima necu ni komentirati, nisi ni stavila a pricas....


Ja sam imao oglas i javilo mi se desetak zena, i svi su se iznenadili otkud toliki broj. Pet od deset koje su mi se javile su imale svoj oglas. Nijedna nije imala ispod 40-50 poruka. Osim toga, komunicirao sam sa nekoliko forumasica, sve su one dobijale poruke iako uopce nisu stavile oglas.

Don't blame women, blame the men za tu situaciju, oni su ti koji se javljaju, ali tako je kako je, zasto to negirati?
5ive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.