Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2006., 17:00   #1
Što da radim s rol šunkom?

Dragi je kupio 2 kg rol šunke i sad ne znam sto da radim s tim. Je li to za kuhanje, pečenja, distanje????
Žao mi je te količine hrane, ali meni to nije ni do koljena pravoj dimljenoj šunci, koju fino skuham i obožavam do ludila.

Thanks!
__________________
he he he
Pcela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 17:09   #2
Skuhat, puno kraće nego pravu i zasolit vodu (te industrijske su uvijek neslane), ostavit da se ohladi u vodi - malo teže je strgnut mrežicu s nje. Imaš uskrsni doručak, ostatci podnose zamrzavanje.

Šunki fleke

Narezat ostatke kuhane šunke na kockice 1x1 cm. Skuhat krpice ala dente. Zamutit 2 jaja i malo mlijeka. Sve skupa promiješat u protvanu i zapeč u pečnici. Zdjela salate lijepo ide k tome.

- punjene pohane palačinke (okrajci šunke oni s mežice, mladi sir, začini zarolano u slane palačinke i pohano kao šnicle)
- zagrebački odresci
- salata od mesa
- ruska salata (kao francuska, samo krumpir, šunka, jaja, luk, majoneza, začini)....
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 11:29   #3
Puno ti hvala! Vidim da ima tu rješenja.

I sama sam si mislila kako bi bilo da dosolim vodu pri kuhanju, ali nisam bila sigurna.

Još jednom veliko thanks!
__________________
he he he
Pcela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 12:16   #4
Quote:
Pcela kaže:
Dragi je kupio 2 kg rol šunke i sad ne znam sto da radim s tim. Je li to za kuhanje, pečenja, distanje????
Žao mi je te količine hrane, ali meni to nije ni do koljena pravoj dimljenoj šunci, koju fino skuham i obožavam do ludila.

Thanks!
Speci je u kruhu. Šunka u kruhu rules.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 12:25   #5
samo joj prvo skini mrežaste čarape
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 15:45   #6
Hm, i ja sam razmisljala o pecenju rol-sunke u kruhu.
Samo to jos nikada nisam radila, pa se bojim da ne zeznem stvar jer nas ima dosta i na rucku i na dorucku.

Koje je tijesto najbolje, ima li neke tajne u samom postupku?
Hvala unaprijed.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 17:04   #7
Napraviš obično tijesto za kruh (brašno, germa, žlićica šećera, žlica ulja, topla voda, sol), zamotaš oko šunke i pečeš oko 40 min. (ove kupovne šunke su uglavnom već obarene pa je to dovoljno (ja kupila od Gavrilovića, čini se o.k.)). Podlogu namastiš, a kruh izvana možeš također malo nauljiti ili premazati žutanjkom...
novakorkyra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.