Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2005., 07:59   #21
Quote:
Baron Samedi kaže:


Jebo mu pas mater.
- vrhunska uvreda za jednog machka !!!

- rjeshenje problemchica s machkom:

poznato je da machak kreira plahte tako shto draufa po njima prednjim shapama naizmjenichno [lijeva-desna,lijeva-desna...]
dok su mu pritom zadnje noge paralelno postavljene jedna u odnosu na drugu,jel
zelite li se rijeshiti neugodnosti dovoljno je da mu recimo lijevu prednju i lijevu zadnju nogu spoijite komadom zice odgovarajuce duzine, tako ce machak nesmetano moc hodat s normalnim iskorakom ali pokusha li klasichan "ruchni rad" prednjim shapama i kandzama izbijat ce si tlo pod vlastitim nogama i nishta od veselja, vashe plahte ce bit spashene.

- napomena: ovo se ne preporucha za machka koji nije kastriran jer bi mogao imat problema pokushavajuci da lize jaja
__________________
sve sam mangup do mangupa - gospodo
kosta vujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2005., 21:56   #22
Quote:
kosta vujic kaže:

- rjeshenje problemchica s machkom:

poznato je da machak kreira plahte tako shto draufa po njima prednjim shapama naizmjenichno [lijeva-desna,lijeva-desna...]
dok su mu pritom zadnje noge paralelno postavljene jedna u odnosu na drugu,jel
ovo kaj ti pričaš je instinkt, valjda vezan uz dojenje, dok je mačić na sisi pa prednjim šapicama naizmjenično udara svoju mliječnu žlijezdu kako bi potaknuo u mozgu izlučivanje hormona oksitocina, za stimuliranje otpuštanja mlijeka

moja mace je mene dok je bila mlađa tako svako jutro točno u 7h budila
naizmjenično prednjim šapicama povlači pokrivač (dobro je ako nije tvoja koža ), prede i slini tako da joj sve curi iz usta
to se ne smije sprečavati jer je to znak neke povezanosti između vas
poslijedica tog mogu biti samo rupice na plahti, ništa više


ako trga plahtu, onada je to već poistovjećivanje plahte sa plijenom , i to radi obično brzo,na boku, kombinacija prednje šape, ritanje sa stražnjim i zubi
tu bi pomoglo da je svežeš ko salamu

Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2005., 22:11   #23
Re: Problem s mackom

Quote:
Baron Samedi kaže:

Crna je fenomenalna - na nju imam jedino primjedbu da me u 5 ujutro budi rapidnim trcanjem lijevo-desno po stanu dok joj ne dam jelo.


Medjutim, bijeli mi radi probleme. Borbe izmedju njega i mene traju vec pune 2 i pol godine.


E, da, dodatni problem: kreten je GLUH, ne cuje nista. Tako da nema auditivnih upozorenje, iskljucivo moraju biti fizicka.
ako te budi zbog hrane daj im više na večer
mačke su po biološkom kodu noćne životinje i najviše jedu navečer i po noći
ja svojoj oko 21h dam konzervu, vrećicu onda ide malo prošetat i pogledat do 23h kaj ima oko kuće, dobije još suhe hrane za noć i to joj je do mojeg dizanja dosta

ovisi dal ti spava u sobi
moja može spavat u mojoj sobi koliko hoće dok ja ne ugasim svjetlo, onda se u roku 5 min, neovisno koliko tvrdo spavala iz samo njoj poznatog razloga mora dići i izać iz sobe

čuj ne znam baš kako bi ti pomogao u vezi s plahtama, probaj s tom valerijanom
poradi na vizualnim pretnjama


zanima me koje boji očiju ima ta bijela maca, ako su plave, jer su one povezane sa gluhoćom u bijelih
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 12:32   #24
I ja bi ti savjetovala spricanje plahti sa nekim mirisom sta odbija macke, ili zatvarati spavacu sobu i ne dati unutra.

Ili kraj kreveta staviti neku grebalicu za macu (tipa tepihic od grubog tkanja-natrljati sa macjom travom...mozda upali)

Ovo kaznjavanje mace par sati NAKON sto je nesto napravila, to nema ucinka, jer maca ne razumije zasto je kaznjena...

Moja uvijek spava samnom u krevetu, posvuda njene dlake (a ja astmaticar), ali sta mogu kad je volim kad mi onako pred jutro dodje kraj mene se pomaziti....


Mrzim kad mi se najede keksica i onda ispovraca po hodniku, ili po naslonjacu...
ili sto mi je izgrebla trosjed...

Sretno sa bjelom...
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 13:48   #25
Quote:
Morph kaže:
ako te budi zbog hrane daj im više na večer
mačke su po biološkom kodu noćne životinje i najviše jedu navečer i po noći
ja svojoj oko 21h dam konzervu, vrećicu onda ide malo prošetat i pogledat do 23h kaj ima oko kuće, dobije još suhe hrane za noć i to joj je do mojeg dizanja dosta
To je jedino sto me dize ujutro za posao.

Bolja je od najbolje budilice. Ono, gurnes ju u snu, rokne dolje, pogleda me s onim pogledom "E, sad cu da ti jebem mater!" i skoci na mene, odbije se od mojeg trbuha/ledja/bubrega, na cemu god vec da lezim, i skoci dalje pa na prozorsku dsku, izvan dometa. Onda se ja vec lud okrenem, ona me gleda, kao "Who's your daddy, ha? Who's your daddy?!", ja se okrenem (pametniji popusta), ona priceka da mi se opusti obrana i napravi isto - samo s druge strane. Onda ja skocim iz kreveta, jurnem za njom, ona se sakrije iza kreveta...

Ali tad sam ja vec budan i na nogama (adrenalin me pere), pa nema vise spavanja.

I onda je vec 6, onda treba njima dati jelo...

Onda uspjem otkrmiti jos 2 sata i idem na posao.

Quote:
Morph kaže:
ovisi dal ti spava u sobi
moja može spavat u mojoj sobi koliko hoće dok ja ne ugasim svjetlo, onda se u roku 5 min, neovisno koliko tvrdo spavala iz samo njoj poznatog razloga mora dići i izać iz sobe
Ovisi.
Crna NIKAD ne spava meni uz tijelo, ono, da mi dodje i smota se pod nogama ili tako nesto... Ako se hoce maziti, dodje, zamijauce, ja ju pomazim, ona me lagano gricne kad joj je dosta, makne se pola metra dalje i zakrmi.

Bijeli, naprotiv, je puno vezaniji za mene: crna moze uredno spavati u kuhinji, dok sam ja u spavacoj sobi, ali bijeli MORA spavati u istoj prostoriji gdje sam i ja. On me non-stop slijedi po stanu: ja u dnevnu, on u dnevnu. Ja u spavacu, on u spavacu. Ja u kuhinju, on u kuhinju. Ja u odaje za batlera i sobaricu... (serem )...

Anyway, bijelom nije nemoguce - dapace, vrlo cesto to radi - da se podvuce ispod deke ili poluna i onda tamo zakrmi. Mislim da je u proslom zivotu bio krtica, obzirom da uvijek dodje gotovo do SREDINE i onda tamo spava. Kako ima zraka i kako nema klaustrofobiju - ne pitaj me.

Quote:
Morph kaže:
čuj ne znam baš kako bi ti pomogao u vezi s plahtama, probaj s tom valerijanom
poradi na vizualnim pretnjama

Quote:
Morph kaže:
zanima me koje boji očiju ima ta bijela maca, ako su plave, jer su one povezane sa gluhoćom u bijelih
ZELENE. Znam, i veterinar se iznenadio, jer je rekao da je bijela macka sa zelenim ocima obicno "normalna". E, ova nije ni normalna niti bas cuje.

Sto da ti kazem? Trebalo mi je 2 mjeseca da ju naviknem na pijesak! 2 mjeseca! A bio je star nekih 2 mjeseca kad sam ga nasao...

Jadno mace je imalo proljev kad asm ga nasao... A nije islo na pijesak...
Mislim da u zivotu nisam toliko ribao stan kao tada. Jebote, skuzio sam kako je onima u Lepoglavi ili u popravnim domovima.

Nikad necu zaboraviti onu scenu kad ja lezim, pokriven dekom, on skace na krevet, ide mi se umiljavati... I dobro, ja ga izmazim, on sretan zaprede, pomakne se meni na noge, namjesti se u pozu za sranje i predući se uredno posere - na deku! I to gotovo 3 tjedna nakon sto je dosao!

Ubit sam ga htio.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2005., 14:01   #26
Quote:
cutecat kaže:
I ja bi ti savjetovala spricanje plahti sa nekim mirisom sta odbija macke, ili zatvarati spavacu sobu i ne dati unutra.
Nije mi stan toliko veliki da ih zakljucavam samo u kuhinju i hodnik.

Quote:
cutecat kaže:
Ili kraj kreveta staviti neku grebalicu za macu (tipa tepihic od grubog tkanja-natrljati sa macjom travom...mozda upali)
Probat cu.

Quote:
cutecat kaže:
Ovo kaznjavanje mace par sati NAKON sto je nesto napravila, to nema ucinka, jer maca ne razumije zasto je kaznjena...
Znam, ali on je dobio batina par puta kad je NAPRAVIO to, odmah nakon - i nije upalilo.

Quote:
cutecat kaže:
Mrzim kad mi se najede keksica i onda ispovraca po hodniku, ili po naslonjacu...
ili sto mi je izgrebla trosjed...
Ovako, steta koju je BIJELI napravio:
1) 2 tanjura koje je bacio sa susila na pod
2) 3 vaze
3) uzglavlje kreveta s obje srane je potpuno izgrebano (podstava je potpuno izgrebana, do drveta)
4) 4 plahte (peta je spasena i sad izgleda kao Freinkesteinova koza: sav na savu)
5) magnet koji drzi zatvoren ormar za pice (sad je ormar zatvoren selotejpom i ne otvara se)
6) strop od susjede ispod mene (ona poplava)
7) zidovi od kuhinje (pozutili su)
8) ukrasno staklo od nocne lampe

Steta koju je CRNA napravila:
1) Punjac za Nokiu - zica pregrizena na pola

Sad znas zasto imam onakve napade za bijelog. Imam macke od svoje pete godine.

Ali NIKAD nisam imao nikakvu macku kao sto je on. To nije macka, to je... pa, ja ne znam kako da ga nazovem.

Znam samo da je alfa muzjak, a da je veterinarova analiza da se nas dvojica zapravo borimo za prevlast nad stanom.
Zato je i dobio batine - da skuzi da sam ja jaci i da ja vladam tom domenom.

Naime, koliko mi je veterinar rekao, on mene vidi kao drugu macku. Veliku macku, malo cudnu macku ("Zasto taj kreten danonocno sjedi ispred onih svjetlosnih kutija umjesto da s nama trci po stanu?"), ali ipak - macku. I zato zeli svoju prevlast.

On, naime, mene ne smatra autoritetom, on me smatra sebi ravnim. I to UPRAVO zato sto je alfa muzjak.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 15:34   #27
Quote:
Baron Samedi kaže:
To je jedino sto me dize ujutro za posao.

Bolja je od najbolje budilice. Ono, gurnes ju u snu, rokne dolje, pogleda me s onim pogledom "E, sad cu da ti jebem mater!" i skoci na mene, odbije se od mojeg trbuha/ledja/bubrega, na cemu god vec da lezim, i skoci dalje pa na prozorsku dsku, izvan dometa. Onda se ja vec lud okrenem, ona me gleda, kao "Who's your daddy, ha? Who's your daddy?!", ja se okrenem (pametniji popusta), ona priceka da mi se opusti obrana i napravi isto - samo s druge strane. Onda ja skocim iz kreveta, jurnem za njom, ona se sakrije iza kreveta...

pa nije čudno da ti trga plahte kad je on očito sve shvatio kao igru, fučkaš plahte,
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 15:40   #28
Quote:
Baron Samedi kaže:
:Anyway, bijelom nije nemoguce - dapace, vrlo cesto to radi - da se podvuce ispod deke ili poluna i onda tamo zakrmi. Mislim da je u proslom zivotu bio krtica, obzirom da uvijek dodje gotovo do SREDINE i onda tamo spava. Kako ima zraka i kako nema klaustrofobiju - ne pitaj me.
normalno, i moja se zavlačila dok je bila mala pod deku, ili je spavala u poplonu, pa i sad ako joj dignem plahtu odmah se zavlači unutra
jedno vrijeme me gnjavila da joj otvaram ormar da može unutra čorit
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 18:02   #29
Quote:
Morph kaže:
pa nije čudno da ti trga plahte kad je on očito sve shvatio kao igru, fučkaš plahte,
Koji ti je?

Za sada, zadnjih 5 dana nista, ali mislim, to je bilo kriminalno!

Ujutro se ustanem, dam im jesti, umijem se, otusiram se, spremim se za posao, pozdravim ih, odem na posao, radim, vratim se s posla, skinem cipele, krpam plahtu, idem se tusirati, gledam TV, vidim se s prijateljem/prijateljima (opcionalno), vratim se doma, ocistim im glitter-box, dam im jesti, na kompjuteru sam, gledam telku idem spavati.

I tako 6 dana!

Kurceva plahta izgledala kao Frankesteinova kozha, jebeni shav na shavu! A nisam htio mijenjati plahte, da ne dokaci novu!

Znas da uopce nije forno spavati na tome?
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 18:04   #30
Quote:
Morph kaže:
normalno, i moja se zavlačila dok je bila mala pod deku, ili je spavala u poplonu, pa i sad ako joj dignem plahtu odmah se zavlači unutra
jedno vrijeme me gnjavila da joj otvaram ormar da može unutra čorit
Mmm, zanimljivo... Ni jedna moja, osim ove, nije imala krticje tendencije. Ti ipak velis da jest - krtica je definitivno misslig link izmedju macke i amebe.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 18:13   #31
Quote:
Baron Samedi kaže:
... krpam plahtu...

Zamišljam te kako to radiš...nadam se da imaš mašinu
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 00:37   #32
Quote:
crtica kaže:

Zamišljam te kako to radiš...nadam se da imaš mašinu
Nope. Rucno. Konac u iglu, pa krpaj...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 00:42   #33
Quote:
Baron Samedi kaže:
Ali NIKAD nisam imao nikakvu macku kao sto je on. To nije macka, to je... pa, ja ne znam kako da ga nazovem.

Znam samo da je alfa muzjak, a da je veterinarova analiza da se nas dvojica zapravo borimo za prevlast nad stanom.
Daj ga nekome tko ima kuću i dvorište.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 01:51   #34
Re: Re: Re: Problem s mackom

Quote:
Baron Samedi kaže:
I veterinar je napravio probe i zakljucio da je gluh.
Jak neki veterinar kad nezna da su SVE potpuno bijele mačke gluhe.
To je sigurno velik dio problema, možda da nabaviš onu ogrlicu na daljinski šta ga drmne strujom kad radi nešto šta ne smije
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 05:02   #35
Problem s mackom

Quote:
Ibiza kaže:
Jak neki veterinar kad nezna da su SVE potpuno bijele mačke gluhe.
To je sigurno velik dio problema, možda da nabaviš onu ogrlicu na daljinski šta ga drmne strujom kad radi nešto šta ne smije
Ne SVE.

Ili bolje - sve, samo ako imaju plave oci. Ako imaju zelene, onda NE MORA biti.

U susjedstvu je isto tako jedna bijela, sa zelenim ocima, i ta nije gluha.

A ogrlica? Pa, dobro bi dosla kad bi ja njega vidio da radi zlocin. Ali pizdek lijepo ceka da ja odem van iz stana (jos me i dodje otpratiti), pa tek onda.

Recimo, imam onaj trznica-plasticni sat na polici. On ga je jedno vrijeme non-stop bacao na pod. Kako ima baterije, uvijek kad je pao na pod je baterija ispala van i, naravno, tu je sat stao.

UVIJEK je bacao sat izmedju 11 i 12.

A ja radim od 9.

Gospodin si je cak uzeo "tampon-vrijeme" da zna da mene nece biti.

Ali, evo, sad vec tjedan dana je mirniji.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 05:03   #36
Quote:
Godiva kaže:
Daj ga nekome tko ima kuću i dvorište.
Easier said than done.

Razmisljao sam ja da ga odnesem na selo, ali me jebena trta da ce umrijeti. Naime, gluh je.

I koliko god ga u trenutcima zelio zadaviti, toliko si nikad ne bih oprostio da cujem da ga je, zato sto sam ga napustio, pogazio auto.
Ma, mozda, jebo namjestaj, ipak je ono zivot...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 13:06   #37
Quote:
Baron Samedi kaže:
Easier said than done.

Razmisljao sam ja da ga odnesem na selo, ali me jebena trta da ce umrijeti. Naime, gluh je.

I koliko god ga u trenutcima zelio zadaviti, toliko si nikad ne bih oprostio da cujem da ga je, zato sto sam ga napustio, pogazio auto.
Ma, mozda, jebo namjestaj, ipak je ono zivot...

Neko ograđeno dvorište možda... ?

Ne znam.


P.S. Moja mačketina se vratila nakon trodnevne skitnje. Šmugnula mi kroz vrata, našla je susjeda u parkiću kraj zgrade... prede non-stop i mazi se stalno i jede duplo više nego inače i...

... bi li netko mačića za Novu godinu?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 13:22   #38
Moja maca je radila slicno, ali srecom ona je brusila nokte na tapisonu ili na putnoj pletenoj torbi. Premda smo bili pokusali sa grebalicom, nije pomoglo previse jer se vratila tapisonu. Na kraju smo zamijenili tapison jer je bio star i dotrajao te komad sacuvali za macu. Sada je novi tapison ok, a maca ima kartonsku kutiju u koju se omozava zavlacit, a unutra je njen omiljeni tapisanon za cupkanje (tj. ostrenje noktiju). Ono sto mi je drago jest da kada je maca bila mladja da je voljela brusiti nokte i na kaucu, ali od toga smo je odvikli. Potrebno je uhvatiti je u tom trenutku, zaprijetit joj i odvest je mjesto gdje bi htjeli da grebe nokte i sapicama (noktima) joj proci po tom mjestu da proba skuzit. Naravno, to novo mjesto treba odgovarati maci inace je sve uzalud. U prirodi to najcesce rade na kori stabla tako da probas naci "ekvivalent" u stanu (primjerice grebalicu koju smo kupili moje mace nisu sljivile ni pet posto). Ja isto imam "crnu" i "bijelu" macu i bijela je veci problem... mozda je to urodjeno sijamkama, ali velika je maza, ali kad se posvadjamo onda zna biti i poprilicno osvetoljubljiva... tj. barem je bila dok je bila mladja... sada vec ima preko 10 godina (ljudskih) i sve sto je zanima je uvalit se nekome u krilo, izlezavat se i papati.
__________________
- u zivotu prolazi samo vjeran pas
- da mi je biti morski pas
- ma pas mater
ble is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 15:12   #39
pa stavi je na metar lanca kad nema nikoga kuci i daj joj dovoljno hrane vode igracaka u blizini, ali ne i plahtu
Možda je prođe nakon mjesec dana kad navikne da u tu uru mora mirovati.
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2005., 18:02   #40
Quote:
ble kaže:
Moja maca je radila slicno, ali srecom ona je brusila nokte na tapisonu ili na putnoj pletenoj torbi. Premda smo bili pokusali sa grebalicom, nije pomoglo previse jer se vratila tapisonu. Na kraju smo zamijenili tapison jer je bio star i dotrajao te komad sacuvali za macu. Sada je novi tapison ok, a maca ima kartonsku kutiju u koju se omozava zavlacit, a unutra je njen omiljeni tapisanon za cupkanje (tj. ostrenje noktiju). Ono sto mi je drago jest da kada je maca bila mladja da je voljela brusiti nokte i na kaucu, ali od toga smo je odvikli. Potrebno je uhvatiti je u tom trenutku, zaprijetit joj i odvest je mjesto gdje bi htjeli da grebe nokte i sapicama (noktima) joj proci po tom mjestu da proba skuzit. Naravno, to novo mjesto treba odgovarati maci inace je sve uzalud. U prirodi to najcesce rade na kori stabla tako da probas naci "ekvivalent" u stanu (primjerice grebalicu koju smo kupili moje mace nisu sljivile ni pet posto). Ja isto imam "crnu" i "bijelu" macu i bijela je veci problem... mozda je to urodjeno sijamkama, ali velika je maza, ali kad se posvadjamo onda zna biti i poprilicno osvetoljubljiva... tj. barem je bila dok je bila mladja... sada vec ima preko 10 godina (ljudskih) i sve sto je zanima je uvalit se nekome u krilo, izlezavat se i papati.
Da, i ja sam zakljucio da cu, verojatno, morati cekati...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.