Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2016., 21:23   #1
Restoran Bedem (Two Chefs Restaurant) Varaždin

ŠpancirFest je u tijeku.

Ukoliko ste u mogućnosti, posjetite i restoran Bedem uz opkopni kanal starog grada.

Jeli smo:
- svinjski odrezak punjen mariniranom smokvom (prilog pire krumpir, povrće sa žara) - sočna, mirisna (bez tipično teškog mirisa gice, vjerojatno i vrlo kvalitetna pasmina dobro i hranjena), meka gotovo kao maslac.
Rijetko kad "naletim" na dobro pripremljenu gicetinu, moram priznati, da sam oduševljen.

- puretina sa špekom, gorgonzolom, prilog kuskus hvaljen od osobe koja baš i ne voli restoransku perad.

Salata radič uz par kapi bučinog ulja (po aromi poprilično kvalitetno).
Predjelo, juha (pikirao sam i habsburšku i zagorsku) te desert jednostavno nisu stali u jedidbeni prostor.
Mislim da sam time dovoljno naglasio, kako je veličina porcije sasvim primjerena za prosječnog gladuša (napominjem kako nisam u fazi treninga, a kad budem, past će i predjelo i desert ).

Osjećaj ugodne sitosti (ali ne prepunjenosti) trajao je cca 5-6 sati

Ambijent krasan, barem u ovo pozno ljetno doba, gotovo midsamerski ugođaj.
Konobarska postrojba upućena u materiju, isplati se poslušati preporuku
Cijene više nego korektne, posebice kad se uzme u obzir kvaliteta&kvantiteta - uz cugu oko 80kn po osobi.
Imaju i gablece na dnevnoj bazi, mislim da su 27kn - špijunskim uvidom u porcije za susjednim stolovima, sasvim dovoljno količinski.

Rezervacija u špancirfestovske dane je poželjna.

Prerano je za izjave, kako je to sigurno jedan od najboljih kopnenih restorana lijepe naše, s obzirom na tek prvu konzumaciju.

Restoran koji svakako planiramo posjetiti, kad god budemo u mogućnosti.

Btw, carska prostorija uredna, unutarnji prostor ne mogu ocijeniti, jer smo bili na terasi.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 06:49   #2
Da, ovaj Bedem je svakako opcija za ovaj tjedan...po prvi puta.
Moje curke me tjeraju na taj j.... Špancirfest svake godine pa ću tako morati i ovaj tjedan izdvojiti jedno popodne i večer kada mi posao dozvoli.
Nadam se da ću uloviti stol u tjednu, ne mogu rezervirati jer uistinu nemam pojma koji dan niti koji sat ću moći krenuti.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 08:06   #3
Vrlo jednostavno, kad sjednete u auto, nazoveš ih i formiraš boravak&aktivnosti na ŠpancirFestu oko klope u Bedemu kao zaglavnog kamena
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 10:33   #4
Je, to zvuči jednostavno i tako bi bilo da sam ja "vođa puta".

Nažalost, ja sam u ovom slučaju samo Šofer i Banka, i znam da je klopa uvijek na kraju...a to niti Bog ne može predvidjeti kada će biti...
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 10:57   #5
Bio sam u subotu na Špancirfestu i baš sam htio večerati u Bedemu, na temelju odličnih recenzija ovdje, ali na kraju ipak nisam otišao jer mi se poslije par pivi iz Pan pivskog vrta nije jelo ništa "finjaka". Muvao sam se malo oko restorana i fora izgleda, skoro svi stolovi bili su rezervirani ali tom štimungu Špancirfesta jednostavno bolje paše fast food, IMHO. Svakako odem jednom, ciljano.
BigDaddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 21:21   #6
Tipična hrvatska ugostiteljska priča probija i najtvrđi Bedem.

Dakle, taman oko ŠpancirFesta, podigli su cijene za oko 20-30% (ovisno o uratku) u odnosu na period prije ŠpancirFesta.
Imam još jednu potvrdu, kako su cijene bile više i par dana nakon ŠpancirFesta te kako cijene na webu nisu odgovarala onima istaknutima na cjeniku u samom restoranu.
Kvaliteta nije toliko porasla - nije UOPĆE porasla
Niti količina hrane - zanimljivo, i to je bez promjene.

Taman kad se ponadaš...
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 01:57   #7
Ne ćudi me dizanje cijena za špancirfest jer čak je i Crtorad ( firma koja upravlja podzemnom garažom) u dogovoru s Gradom za vrijeme špancirfesta cijenu pakiranja u podzemnoj garaži koju su prije par mjeseci spustili s 5 na 3 kune sat vratili na 5 kn za vrijeme trajanja špancirfesta ( ja mrzim špancirfest - festival kupljenih emocija )
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.