Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2009., 13:47   #241
neki dobar recept za krumpir salatu?
ataše is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 14:52   #242
Quote:
ataše kaže: Pogledaj post
neki dobar recept za krumpir salatu?
Samo da nije vruć!
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 14:59   #243
Quote:
ataše kaže: Pogledaj post
neki dobar recept za krumpir salatu?
1 kg krumpira skuhat u kori. kad je skuhan ogulit ga i narezat na fete.
napravit preljev od 1 kesice majoneze i 200 g maskarpone sira ( ili kiselog vrhnja), dodat 2-3 zlice kvasine, sol, papar, vezice vlasca (ako nema moze i bez vlasca) 5-6 nasickanih kiselih krastavaca i jednu veliku ljubicastu kapulu.
pola preljeva umisat dok je krumpir topal. ostatak preljeva dodat kad se salata ohladi u frizideru, tj. prije serviranja
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 15:03   #244
kad smo vec kod salata znam da se ovde salata jede na tone. zanima me koje preljeve (ne mislim na kupovne) koristite za salate osim klasicnog- ulje, kvasina (aceto), sol i papar

ja sam upravo stukla salatu od kukumara.kukumare sam prvo posolila i ostavila 30 minuta da odstoje. procidila sam vodu, i zacinila sa kefirom, maskarponeom, sol, papar, aceto i mjesavina zacina za salatu od nadaline (nema nikakvih pojacivaca okusa, samo vlasac, paprika, sol, papar i luk).
ajmo narode gastronomski sta vi jos koristite u salate
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 15:39   #245
Uvijek limun umjesto octa

Kao preljev - jogurt ili kiselo vrhnje; kiselo vrhnje+malo senfa; začini uz sve to...

Od začina u salatu:

kumin
chilli (onaj iz bočice koja ima mlinac na sebi, pa ne ispadne skroz usitnjen kao prah, ako treba probat ću naći sliku )
tabasco ponekad
sezam ponekad...
bosiljak

ne mogu se više sjetit...
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 16:48   #246
probal sm krumpir salatu s bučinim uljem! ajme kak je fino!
ataše is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 13:55   #247
salata od liganja na moj način:

skuhati paketić (kolutići) liganja i krumpir narezan na kockice u slanoj vodi / ili kocki vegete - odvojeno,
narezati rajčicu, svježe krastavce na kockice,
papriku i svježi luk narezati na uske trakice,
isjeckati češnjak,
dodati začine: sol, papar, ružmarin, peršin, mješavinu za salatu (ja imam kotany)
ulje, ocat

pomiješati i dobar tek!!!

po želji mogu se dodati kapari, masline, mi ih ne jedemo, ali tko voli, ...

dodatni mrak efekt dobije se ako koristite paprike različitih boja - žutu, zelenu te ako ubacite ljubičasti luk

raj za oči i nepce, mljac
***arwen*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 00:50   #248
Neodoljiva PILCER salata

Molila bih ako netko ima recept od ove salate da napiše. Kupila sam gotovu u Bili i bila mi je jako fina ali nisam nigdje našla recept... Zahvaljujem!
Mira K is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 12:14   #249
meni je najdraža salata od krastavca ili miješana od paradajza,zelene salate i luka...
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 12:35   #250
ja sam se navukla na vegetu twist za salatu i to stavljam stalno u salatu,plus maslinovo ulje i jabučni ocat
ponekad stavim i češnjak u granulama

u svježe krastavce obožavam stavit onaj jogurt dressing(koji se kupi),to mi je prefino
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 14:33   #251
paradajz s malo luka ulje i ocat...
ninjanippon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 17:22   #252
Zelena obična, narezana na tanke trake. Zamutite senf, šećer, limun i sol i eto super jednostavnog oblizeka. Po želji dodati narezane masline, mladi luk i prepržene kockice kruha.
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 18:36   #253
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
poriluk je izvrstan na salatu! puno nježniji okus od luka ima. mislim da su ovo glupe dječje predrasude o ne voljenju poriluka. najbolji je na salatu s kuhanim jajima i octom!

Znaš li nešto o ovoj salati: Neodoljiva PILCER salata ... ima je u Bili gotove ali domaće je domaće...
Mira K is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 14:00   #254
još pravim krastavce svježe s kiselim vrhnjem i malo češnjaka...
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 21:52   #255
Quote:
letlampa kaže: Pogledaj post
salata za uskršnji doručak ili već nešto:
rotkvice treba narezati na tanke tanke skoro prozirne kolutove.poslažu se u veliki plitki tanjur, dobro pobibere , malo posole, i pošpricaju maslinovim uljemi i acetom bal. i onda stave u frižider na pola sata. i gotovo.

Ja pa to radim drukčije.Kad jih narežem na kolutiče jih stavim u skledu sa puno leda in tamo pustim 1 sat.Kad završim ovu salatu,ji dodam narezan koromač,limunin sok,maslinovo ulje ,sol i papar.Ovake redkvice neznam kako ,da kažem ,hrustajo u ustima
irrenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 14:07   #256
samo zelena salata s uljem i octom...
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 12:35   #257
Naraslo mi puno zelene lisnate salate raznih sorti (par vrsta lisnate, rikula i kres, no najviše imam ove lisnate) i sve su fine mlade, predivno izgledaju. Al kad treba jesti, malo smo lijeni ("ko će to sažvakat" ). Malo sam pretjerala sa sijanjem pa sad gledam šta bi, osim pokloniti. Većinom nismo doma preko dana, jedemo na poslu, maslinova ulja nemamo baš u izobilju, a ne znam druge recepte tj dressinge za začiniti zelenjavu, osim ocat&masl.ulje (jbg, seljak )

Ako imate koju ideju za dressing ili kako lisnatu ukomponirati da bude cjelovit obrok (da ne nosim 3 odvojene posudice na posao), bila bih zahvalna.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 12:52   #258
Listove salate možeš upotrijebiti i kao tortilje, da u njih umotaš mesno ili povrtno punjenje. Na nekim partyjima čvršći listovi mogu poslužiti kao grabilice za razne dipove..

Meni su fine i kombinacije zelene salate s povrćem (svježi krastavac, paprika, rajčica, ribana mrkva, čičoka..) i tunom/grilanom piletinom/nemasnom šunkom. Može se dodati feta, zrnati posni, neki tvrđi sir.. Ponekad radim dressing od jogurta, ponekad samo stavim aceto balsamico i malo maslinovog..
Možeš dodati i prepečene kockice kruha, sjemenke (sezam, buča, suncokret..).

Ako salate nosiš na posao, ja bih dressing radije ponijela pa prelila na poslu, da ne povene povrće ako mora duže stajati. Jogurtni najčešće radim od grčkog ili kremastijeg jogurta tipa Vindija, malo octa, po potrebi posolim, popaprim, može se nasjeckati češnjak, dodati vlasac,..
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 15:09   #259
najbolja salata koju sam do sada jela - krastavce, pome i paprike narezati na kockice proizvoljne veličine, dodati feta sir i kus-kus koji smo prethodno prelili vodom (ostaviti desetak minuta da nabubri). sve izmješati i začiniti s kvasinom i uljem. paziti kad solite jer feta sir je sam po sebi slan.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 10:02   #260
Pliz, može neka ideja za salatu uz roštilj.
Imam neku zamisao da bi unutra išao kikiriki
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.