Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2013., 21:31   #1
Hrvatska policija

Isprike modovima zbog dupliranja.

Dakle, zanima me što prosječni forumaš misli o našoj policiji.


Pri tomu bi a) nekulturna, začudim se tko sve nosi oružje, koruptivna, sumnjiva, prima svakakve ljude bez prave provjere
b) Nigdje policija nije savršena, ali naša je sve bolja, iako ima sitnih ispada, progledavanja kroz prste i sličnoga, ali standardno. Koliko ulažemo, toliko i dobijemo.
c) Isti su kao SUP nekad; zastrašuje, ali pušta podobne i drži do autoriteta
d) Baš onakva kakva treba biti. Nemam se na što ozbiljno požaliti.


Mislim, ovo je povod za raspravu, ako može.
Quote:
Prema informacijama iz Iloka, čamcem, koji je bio u lošem stanju, upravljao je Mario D. koji je zaposlen u riječnoj policiji i koji bi morao znati koliko je Dunav zapravo opasan. Međutim, on je dopustio da se u čamac ukrca devet osoba, među kojima je bilo i troje djece, te da čamac isplovi oko pola noći.

http://www.vecernji.hr/vijesti/smrt-...-clanak-600724
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 21:36   #2
Najgore o policiji. Korumpirana, najblaže reći nesposobna, što se očituje iz svakodnevnih primjera kako rješavaju ubojstva--- hint Hrvoje Turibak-jedno od mnogih, dok zaustavljaju obične ljude i nabijaju proračun, veliki i podobni prolaze kroz prste.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 21:38   #3
Neću, ne smijem, opet će me banirati!
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 21:40   #4
Mješavina a i c uz dodatak prvog iz b.Normalno da se to ne odnosi na sve.

Jel bi bila i otvorena ista tema da je vozio radnik sa ciglane?

Kako kaže Fred Matić "Uvijek će bit grbavih grana i budala".(vozač čamca)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 21:46   #5
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Neću, ne smijem, opet će me banirati!
Pa zar ne bi Drotu baš odgovarala jedna ovakva tema, gdje se možemo iskreno požaliti.


(Nekad se govorilo da u vojsku, policiju i popove idu oni koji ne mogu uspjeti u civilnoj konkurenciji. Izuzmimo sad solidne i vrhunske, govorimo o prosjeku.)

Sivkić, ne znam, ne pratim toliko.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 22:13   #6
Šareno. Postoje oni koji se ophode kulturno i profesionalno, s druge strane naleti se i na totalne idiote. Iako će drot13 reći da se u policiji zrcali prosjek društva ja bih rekao da tu selekcija mora biti daleko kvalitetnija jer ovlasti u rukama kojekakvih kompleksaša znaju biti vrlo neugodne i po gradjane, a i po policiju jer znamo onu "što jedan lud zasere...". Na primjeru jednog manjeg mjesta primijetio sam da je načelnik PU ključni za ugled i efikasnost policije. Dok je na čelu PU bio pijanac policajci su se ponašali nekulturno i jednostavno ih je bilo neugodno susresti. O efikasnosti da ne pričam, a ni sitna korupcija nije bila strana. Kada je načelnik zamijenjen ti isti policajci pretvorili su se u sasvim podnošljive djelatnike, a broj divljaka za volanom i lokalnih siledžija naglo je opao. Ne smijemo zaboraviti da policajci ne mogu puno napraviti ako ih ne prati sudstvo. A tu dolazimo do onih koji imaju na stotine prijava i onih koji su "otprije poznati". Ljudi često "zasluge" za ovo neopravdano pripisuju policiji. Nemam iskustva iz prve ruke, ali znam da su se neki ljudi bezuspješno žalili unutarnjoj kontroli na neke policajce. Nisu postigli ništa, a dolaskom novog načelnika bar jedan je izgubio posao jer je uhvaćen s prstima u pekmezu. Dakle opravdani prigovori, unutarnja kontrola 0 bodova.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 22:55   #7
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
(Nekad se govorilo da u vojsku, policiju i popove idu oni koji ne mogu uspjeti u civilnoj konkurenciji. Izuzmimo sad solidne i vrhunske, govorimo o prosjeku.)
Zato civilna konkurencija ide u mirovinu sa 65 uz prosjek od 2500 kn a ovi nesposobni (bez popova) sa 40-tak uz 3500 do nn kn.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 23:04   #8
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Zato civilna konkurencija ide u mirovinu sa 65 uz prosjek od 2500 kn a ovi nesposobni (bez popova) sa 40-tak uz 3500 do nn kn.
Jest' al' on zato veže konja gdje mu aga kaže.


Država u kojoj je bolje policajcu nego inženjeru nije baš zemlja budućnosti.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 23:22   #9
Ako uzmeš 2-3 rangića iznad onog jadnog cipelara bolje i od magistra.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 23:55   #10
Rekao bi da policiji sigurno nedostaje kadra i obuke, pogotovo u Zagrebu a što se tiče "kvalitete" ljudi rekao bi da preslikava društvo. Primjer kod mene u kvartu kad nešto prigovoriš kontakt policajki da nešto nevalja obično je odgovor "A šta vam ja tu mogu". Ono što mi se čini je da ima jako puno nekompetentnih ljudi. Interventna policija mi se dosta puta čini neprofesionalna i neorganizirana, npr. neko baci nešto na njih oni s time gađaju nazad kao što se više puta degodilo na stadionu da bacaju stolice.
__________________

Zadnje uređivanje Kambe : 20.08.2013. at 00:01.
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 07:20   #11
Osnovni zadatak naše milicije jest naplaćivanje kazni ljudima po cesti, obično na pravcima, za prekoračenje brzine u rasponu do 20-25 km iznad dozvoljene. 500 kn državi u džep, a nikoga nisi ugrozio. Za razliku od sporih Čeha, kojima se sve oprašta, a izazivaju deset puta veći nered na cesti. Drumski razbojnici, ništa drugo.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 08:01   #12
izrazito ovisna o politici, pogotovo na istoku
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 08:07   #13
Nisam mogao odoljeti

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Zato civilna konkurencija ide u mirovinu sa 65 uz prosjek od 2500 kn a ovi nesposobni (bez popova) sa 40-tak uz 3500 do nn kn.
Naravno, država nagrađuje svoje poslušnike koji je štite od opravdanog gnjeva naroda, i to novcima koje je tom istom narodu otela.

Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Jest' al' on zato veže konja gdje mu aga kaže.
Ja sam koliko puta napisao da bih volio biti policajac, kažem sam sebi, takav je zakon, uključim ruke, isključim mozak i samo radim što mi kažu. Živciranje i odgovornost 0 bodova, nema visokog tlaka, želučanih problema i ostalih simptoma menađerske bolesti.

Poneki ljudi ovdje (među njima i Drot), zna moje mišljenje o policiji, smatram je nestručnom, nesposobnom, neučinkovitom, pljačkaškom. Čak niti sve ovo napisano nije najveći problem, najveći problem je odnarođenost i bezuvjetna poslušnost vlasti(koja ih plaća lovom otetom od ljudi koje bi kao trebali štititi). Kad vlast kaže udri, oni lupaju, kad kažu deri kazne, oni deru kazne.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 08:26   #14
glasao sam da je zadovoljavajuća i čudi me toliko glasova da je nikakva. Da bi bilo tako, bila bi anarhija ili vojska na ulici.

Nedavni slučaj napada psa na čovjeka u Zagrebu ipak pokazuje da je Policija izašla na uviđaj po pozivu, i to čak dva puta. Budući da ništa nisu našli pokucali su izgriženom čovjeku, koji se sam obranio od psa i vlasnika, na vrata i napravili zapisnik uz upute za postupanje.

Da su na razini jugoslavenske Milicije - stigli bi brže ali bi sa strane promatrali tučnjavu te onoga koji ostane ležati još istukli da prizna šta se dogodilo, uz obavezno triježnjenje u pritvoru i ujutro kod sudca.
Mislim da je ipak naša Policija bolja od te Milicije
plejer_as is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 08:34   #15
Taman kakva treba biti za ovakvu vlast. Preslika. Znači nikakva; korumpirana; neodgovorna; neučinkovita (po zapovijedi); postupa po tuđim naputcima; sirova. Ukratko - marionetica.
Trumbettoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 08:36   #16
Alat za provodjenje politike vladajucih. Nista drugo. Kao i svugdje oko nas. Nemam nikakvog respekta prema njima.
easyg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 08:51   #17
Nikakva, korumpirana.
U osobnom kontaktu vrlo neljubazna, neprofesionalna i bahata.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 08:53   #18
Neda mi se sudjelovati u temi jer mi se gadi generaliziranje (s bilo koje strane), ali pozivam vas da malo bacite pogled na blog u potpisu, čisto da steknete barem minimalni dojam o policijskom poslu. Pod "policijskim poslom" mislim na poslove policajaca koji su svakodnevno na cesti i obavljaju policijske poslove, a ne na službenike raznih ustrojstvenih jedinica koji s policijskim poslom nemaju baš nikakve veze.


P.S.: I link iz prvog upisa nema nikakve veze s policijom, nego s kretenom, tko god on bio i što god radio.

Zadnje uređivanje drot13 : 20.08.2013. at 09:06. Reason: pobjegla slova
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 09:04   #19
Vrhunski, drot!

"Neda mi se sudjelovati u temi jer mi se gadi generaliziranje (s bilo koje strane), ali pozivam vas da malo bacite pogled na blog u potpisu, čisto da steknete barem minimalni dojam o policijskom poslu. Pod "policijskim poslom" mislim na poslove policajaca koji su svakodnevno na cesti i obavljaju policijske poslove, a ne na službenike raznih ustrojstvenih jedinica koji s policijskim poslom nejau baš niakkve veze."

Potpisujem i ja.

Velika večina raje je ionako zarobljena u svojim ispraznim predrasudama i robuje nekim generalnim slikama i vicevima o miliciji, i iz toga ne mogu izaći, a protiv takovih jednostavno ne želim trošiti vrijeme, energiju i živce.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 09:16   #20
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Vrhunski, drot!

"Neda mi se sudjelovati u temi jer mi se gadi generaliziranje (s bilo koje strane), ali pozivam vas da malo bacite pogled na blog u potpisu, čisto da steknete barem minimalni dojam o policijskom poslu. Pod "policijskim poslom" mislim na poslove policajaca koji su svakodnevno na cesti i obavljaju policijske poslove, a ne na službenike raznih ustrojstvenih jedinica koji s policijskim poslom nejau baš niakkve veze."

Potpisujem i ja.

Velika večina raje je ionako zarobljena u svojim ispraznim predrasudama i robuje nekim generalnim slikama i vicevima o miliciji, i iz toga ne mogu izaći, a protiv takovih jednostavno ne želim trošiti vrijeme, energiju i živce.
Vidiš, ja ne potpisujem.

Ono malo kontakata koje sam imao sa policajcima bili su sve samo ne produktivni.
Recimo: prijava za remećenje javnog reda i mira koju sam dao zbog susjedovih kakadua koji se deru od 5 ujutro.
Policajac koji je došao (ne moram ni reći da su izjavili "da oni tu ništa ne mogu") rekao je da bi on već odavno ustrijelio ptičurinu da je na mom mjestu.

Potreban je komentar?

Mislim da nije.

Nadalje, imam osjećaj da postoje samo zato da bi naplaćivali smiješne kazne tipa blagog prekoračenja brzine, nevezanja pojaseva i sl. dok, istovremeno, daleko veći prekršaji prolaze pokraj njih a da se ni ne osvrnu.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.