Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2014., 20:07   #7341
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
U turskom carstvu ? Samo bi se tada zvao Mustafa ili Hasan Japarić.
Moji preci nisu prešli na islam već su ostali katolici . Oni koji su prešli na islam napustili su Slavoniju .

Na temelju popisa iz Turskog Carstva , možemo pratiti demografske promjene , gospodarsko stanje itd .

U Popisu Slavonije 1702 piše o davanjima ; 10 % žitarica Turskom zemaljskom gospodaru - za moje selo to je bio Katalović Spahija sa mjestom boravka u Sl . Brodu . piše Turskom caru 3 forinte po kući .

2013 dupli zakup za državnu zemlju je daleko veći od 10 % žitarica + svi ostali harači . Za Slavoniju RH je najgora država u kojoj smo dosada bili + IV Reich - eu u kojem smo poljoprivredni muzej na preko 90 posto poljoprivrede !

Sve je jasno , jedino nije jasno zašto ustavni predlagatelji zakona , Vlada i zastupnici neće predložiti povjesno nužne zakone za poljoprivredu ?
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 12:15   #7342
Đuro, Đuro.... I kazes, turskom caru se u forintama placalo?

Nekako pocinjem sumnjati u literaturu koju zdusno proucavas...

I bojim se da floskule kojima se vec godinama razbacujes dolaze iz slicnih izvora.... Gdje to zapravo kupis? Iz Kacicevih djela?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 22.07.2014. at 12:22.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 20:40   #7343
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
2013 dupli zakup za državnu zemlju je daleko veći od 10 % žitarica
Cijena zakupa ovisi o iznosu poticaja, u zemljama gdje su poticaji veći i zakup je skuplji. U čem je fora s tim duplim zakupom?
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 10:28   #7344
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Moji preci nisu prešli na islam već su ostali katolici . Oni koji su prešli na islam napustili su Slavoniju .
?
Eno Merhamet i predstavnik Saud. Arabije jučer u Gunji i okolici obilaze slavonce islamske vjeroispovjesti i pomažu im više nego Rvacka, a ti kažeš da su napustili Slavoniji, a nikad ih više nije bilo nego sada...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 17:54   #7345
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Eno Merhamet i predstavnik Saud. Arabije jučer u Gunji i okolici obilaze slavonce islamske vjeroispovjesti i pomažu im više nego Rvacka, a ti kažeš da su napustili Slavoniji, a nikad ih više nije bilo nego sada...
Nakon poraza Turske vojske pod Bečom u čijim su se redovima borili i Slavonci izvršeno je vjersko čišćenje Slavonije , na način da su se Slavonci islamske vjere povukli u Bosnu .

Poslije toga u organizacije okupacijske Carske Austrije izvršena je kolonizacija Slavonije sa kršćanima iz Bosne , Hrvatske i inozemstva - prvenstveno Nijemcima .

Ovi u Gunji nasljeni su poslije drugog rata .

Sada im svima treba pomoći , neovisno o vjeri .

> Veliku > pomoć pruža i politička kriminalka u parlamentu IV Reicha , blažena Marijana Petir , koja zaziva komisiju da ispita donirano sjeme inozemnog donatora .

Blažena neka analizu sjemena plati iz svoje plaće , a ne da omalovažava donatora i traži da njezin prijedlog netko drugi plati i odradi !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 20:02   #7346
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Cijena zakupa ovisi o iznosu poticaja, u zemljama gdje su poticaji veći i zakup je skuplji. U čem je fora s tim duplim zakupom?
najveće moguće podizanje cijene za zakup, otkup ili koncesiju za državno zemljište...ako je u drugoj decimali preko toga, prijava se smatrana nevažećom
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 20:07   #7347
Prilikom isplate posljednje runde poljoprivrednih potpora ministarstvo financija mi je , kao i svim dužnicima, uskratila iznos dugovanja prema državnim tijelima. Možda i bolje da je tako bilo. Tko zna kad bi mi ovakvi drljavi, mrljavi i kronično dekintirani sami to uradili dragovoljno.
Štoviše, time smo mi seljaci vjerovatno postali grupacija sa najmanjim poreznim dugovima prema državi. Ali neću sad o lovorikama...

Ja sam uvijek u nekakvom dugu naprosto zbog mojeg modela tromjesečnog poreznog obračuna, tj. plus i minus uvijek prebijam tri mjeseca nakon početnih obaveza. Ako sam u minusu više nego u plusu država mi zaračuna nešto kamata (za plus dobivam nulu kn), ali se na koncu to sve sravna i taj modus mi je štimao i sve je funkcioniralo.
Ali više nemere, nedavno gospon Lale mi posla opomenu za dugovanje za 6. mjesec sa naznakom da u slučaju neuplate duga slijedi ovrha za 8 dana. Neki dan zbiljam ovršen račun, neće da čekaju moju listopadnu poreznu prijavu i prijeboj...

Krenula li to pravna država, financijsku red, sve po PS-u...Ako je to doista tako, pitam se ja da li će se npr. i ovom čarobnjaku raditi uskrata od plaće za nagomilane čarolije. Ili će ipak biti po onoj - što je dozvoljeno Bogu nije i anđelima.

Demokracija je pa mi je dozvoljeno da barem kukuričem: Smrt komunizmu, sloboda narodu.
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 20:00   #7348
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Cijena zakupa ovisi o iznosu poticaja, u zemljama gdje su poticaji veći i zakup je skuplji. U čem je fora s tim duplim zakupom?
U ime Vlade ministar Jakovina predložio izmjene Zakona o poljoprivrednom zemljištu na temelju stava nesposobne kukuriku koalicije !
- prodaja do 1 ha državne parcele neovisno o zanimanju uz sakupljanje 10 dokumenata i očitovanja za državnu zemlju o trošku zainteresiranog ;

Karamarko kč 1 , RH 2 kč 2 , Milanović kč 3

Nesposobni vođa oporbe može sakupiti 10 dokumenata , ako Milanović ponudi veću cijenu on je kupac , a Karamarku neće reći administracija ni hvala !

Zakup ;

Ako je parcela veća od 1 ha , nesposobni Karamarko može podnijeti zahtjev za zakup lokalnoj vlasti .
Ako lokalna vlast neće sakupljati dokumentaciju , može ju sakupljati nesposobni Karamarko po odobrenju nove birokracije Agencije za poljoprivredno zemljište !

- Ako to Karamarko odradi i Agencija raspiše natječaj na natječaj se javlja Karamarko i Milanović

GOSPODARSKI PROGRAM

- gospodarski program do 60 bodova
-20 bodova ako je Milanović dosadašnji zakupnik - jesno Milanoviću
- 20 bodova dupla ponuda zakupa

Nesposobni Karamarko mora pisati program da dobije 60 bodova i ponuditi dupli zakup da bi eliminirao Milanovića sa 20 bodova !

I ako Karamarko dobije zemlju u zakup na 50 g biti će kmet ; Vladi , lokalnim i regionalnim vlastima kojima novac ide od državne zemlje

- U smeću zvanom Ustav RH piše da pravo predlagati zakone imaju i klubovi zastupnika !
Predsjednik kluba Hrvatske drp zajednice HDZ je Karamarko , kojeg nema u Saboru , da u ime svojeg drp kluba brani Novi zakon o poljoprivrednom zemljištu kojim seljaci ne bi bili drpani sa ovakvi zakupom.
Drp - u žargonu znači krađa !

Ovo znači krađa seljacima i rizik da će se izmjenom zakona ukinuti zakup - raskinuti ugovori i napisati ; Poljoprivredno zemljište u vlasništvu RH mogu kupiti domaće i strane fizičke i pravne osobe sa mjestom boravka ili sjedištem u nekoj državi IV Reicha !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 23:06   #7349
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Karamarko kč 1, RH kč 2, Milanović kč 3

Nesposobni vođa oporbe može sakupiti 10 dokumenata , ako Milanović ponudi veću cijenu on je kupac , a Karamarku neće reći administracija ni hvala !
Očito rješenje je da prvo Mlanović kupi od Karamarka kč 1, a tek onda kč 2 od RH kao jedini ponuđač, jer RH je spremna prodati samo susjedu..

Karamarko isto ima korist jer dobije veću cijenu te će lakše otići s poljoprivrede. Jedini mu je problem što seljak danas nema dobrih alternativa poljoprivredi kao što su imali Austrijanci i Belgijanci koji su odlazili tokom 20. stoljeća u doba snažnog industrijskog razvoja i dobrih plaća za radnike bez industrijskih vještina ali dobrih radnih navika skrbi o nekome ili nečemu (stoka, nasad, radni procesi..), dakle vrlo zapošljivih u to vrijeme.

Quote:
Ako lokalna vlast neće sakupljati dokumentaciju , može ju sakupljati nesposobni Karamarko po odobrenju nove birokracije Agencije za poljoprivredno zemljište !
Ako se ne može osigurati suradnja lokalnih vlasti na prikupljanju dokumentacije kako će na bitnijim stvarima. Najbolje ne investirati ili čak odseliti iz takve JLS, a posjed prodati Milanoviću, (njemu zemlja vrijedi više kč2).

Quote:
GOSPODARSKI PROGRAM

- gospodarski program do 60 bodova
-20 bodova ako je Milanović dosadašnji zakupnik - jesno Milanoviću
- 20 bodova dupla ponuda zakupa

Nesposobni Karamarko mora pisati program da dobije 60 bodova i ponuditi dupli zakup da bi eliminirao Milanovića sa 20 bodova !
Pa to je u redu, prednost imaju dosadašnji zakupnici, a može ih eliminirati samo onaj tko iz zemlje za vlasnika može izvuči duplo više.
Program nije problem, za cijeli OPG isti, a i inače poduzetnici koriste poslovne planove i programe kao podlogu donošenja poslovnih odluka, pa ga Karamarko već ima i ne treba ga pisati od početka.

Quote:
I ako Karamarko dobije zemlju u zakup na 50 g biti će kmet ; Vladi , lokalnim i regionalnim vlastima kojima novac ide od državne zemlje
Zato ne smije ponuditi previše, bolje da novac ostane njemu.. Može li kmet u svakom trenutku bez penala odustati od zakupa i tražiti da se natječaj ponovo raspiše kako bi ponudio manje?

Quote:
rizik da će se izmjenom zakona ukinuti zakup - raskinuti ugovori i napisati ; Poljoprivredno zemljište u vlasništvu RH mogu kupiti domaće i strane fizičke i pravne osobe sa mjestom boravka ili sjedištem u nekoj državi IV Reicha !
Ne vjerujem da bi kreditori bankrotiranoj RH dozvolili da isključi najbolje ponuđače, tj. arape, kineze, .. vidjećemo kak će očerupat Ukrajinu pa možda i Hrvatskoj bude tako.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 08:23   #7350
Djelu hrvatskih političara i nama iz civilnog sektora poznato je da imamo prvi i zadnji puta u povijesti mogućnost da tražimo rješenja u poljoprivredi .
Sa ekonomske , demografske i tehnološke strane sve je jasno .
Isto je poznato i postojeće zakonodavstvo koje nije budućnost .

Problem su Ustavni predlagatelji zakona , zastupnici i Vlada , koji neće napisati prijedloge zakona za budućnost hrvatske poljoprivrede !
Koncept i prijedloge nužnih zakona napisan je od strane udruge OPG - Hrvatske .

1. dio poduzeća na državnoj zemlji ,

2. uspostava OPG na državnoj i privatnoj zemlji koji bi se prodavali i nasljeđivali kao tehnološke cjeline - ovo bi bio program uspostave u idućih 10 - 15 g sa otkupom privatne zemlje

- Za realizaciju pod 2 moraju se donijeti novi i izmijeniti neki postojeći zakoni ;

1. Zakon o poljoprivrednom zemljištu - novi za privatnu i državnu zemlju ,

2. Zakon o nasljeđivanju - dio Nizozemskog , dio iz SAD u smislu pokretanja ostavinskog postupka , poznat je i Slovenski model ,

3. Zakon o evidenciji zemlje i okrupnjavanju parcela - spajanje gruntovnica i katastra u jednu Državnu zemljišnu službu - cilj da se pojeftine i ubrzaju radnje vezane za zemlju svim vlasnicima , a posebno za poljoprivredu ,

4 . Zakon o fondu za razvoj poljoprivrede ,

5 . Zakon o navodnjavanju

Rezultat za 10 - 15 g ? Smanjio bi se broj vlasnika zemljišta , smanjio bi se broj parcela , povećala bi se površina OPG koji bi proizvodili za tržište , vratio bi se život u 119 izumrlih sela i neka koja su na pragu izumiranja .Hrvatska bi osigurala proizvodnju za vlastite potrebe i za izvoz .

Sada imamo preko 190 000 u Upisniku poljoprivrednih proizvođača , preko 2 milijuna parcela , sa prosječnom veličinom opg 4, 5 ha .
Karamarko sa svojom koalicijom može ovo prezentirati kao njihov poljoprivredni program , napisati prijedloge zakona i u devetom mjesecu ih uputiti u Sabor u postupak donošenja , sa raspisivanjem referenduma o prijedlozima zakona !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 17:44   #7351
Ode i Vozd... Doduse, predstavlja se kao bravar, valjda misli da je to ipak otmjenije nego biti limar

http://www.vecernji.hr/hrvatska/na-r...okrovac-957229
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 22:45   #7352
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ode i Vozd... Doduse, predstavlja se kao bravar, valjda misli da je to ipak otmjenije nego biti limar

http://www.vecernji.hr/hrvatska/na-r...okrovac-957229
Pametan je Pokrovac !
Po uzoru na Tita - bravar !
Prije 300 g i Nijemci su doseljeni u Slavoniju nakon protjerivanja Slavonaca islamske vjere .
Onda ih 1945 protjera Broz i partija , pa tim istim omogućiše da pošalju nezaposlene u Njemačku pod šifrom privremeni rad !

Sada smo u IV Reichu i zašto da Pokrovac ne radi u vodećoj državi Reicha ?

Više zaradi i ne mora organizirati seljačke bune !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 13:33   #7353
Ljudi sadite orah.Pavle Kalinić navodno dobio poticaj od 133 000 kuna
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 13:52   #7354
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Ljudi sadite orah.Pavle Kalinić navodno dobio poticaj od 133 000 kuna
Nisu li poticaji za podizanje trajnih nasada završeni?
Po novom mu slijeduje i dodatnih 500 EUR po hektaru za uzgoj voća i povrća.
Ako je na trasi autoceste ili kakvog kanala onda i odštetu za vrijednost nasada koja je to veća što nasad nosi veći poticaj...
Moderan seljak mora znati u pravo vrijeme primjeniti prave mjere na pravim terenima.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 14:52   #7355
Iza nedjelje Udruga OPG Hrvatske - Život , koristi Ustavnu mogućnost predstavke na način da predlaže Ustavnim predlagateljima zakona da se 25. 09. 2014 . g . u Hrvatskom saboru imenuje Povjerenstvo za pisanje prijedloga zakona za Strategiju razvoja poljoprivrede RH iz redova političara i civilnog sektora !

Osim Ustavne mogućnosti - predstavke , članak 42 Svakom se priznaje pravo na javno okupljanje i mirni prosvjed u skladu sa zakonom .

Slijedom ovoga , ako ne prihvate prvonapisano , imamo drugu mogućnost ; mjesto prosvjeda - Trg sv . Marka 6 i 2 .
Očekivani broj prosvjednika ? Ne vrijedi nas doći malo i praviti igrokaze , jer na to ekipa u Vladi i Saboru neće reagirati !

Inače iz Programa OPG ; Dijalog umjesto svađa i ultimatuma !
Za dijalog mora biti 2 strane , a ako druge nema onda Gandi metoda u Hrvatskoj ne vrijedi !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 22:41   #7356
fantastičan, fantastičan članak koji pogađa u samu srž problema

http://www.vecernji.hr/hrvatska/vani...ma-tri-1020203

Talijan ili Austrijanac reći će kako mu se za manje od 50 hektara vlastiti traktor, ako se ne bave i stočarstvom, za ratarske poslove ne isplati, dok u Hrvatskoj na prosječnih 5,6 hektara po gospodarstvu imamo najmanje dva traktora. A neki i više. U Gundincima svaka kuća ima tri!
ivo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 12:14   #7357
Mi smo napredni.hebeš ekonomiju.Neka susjed vidi šta se sve ima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 13:02   #7358
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Mi smo napredni.hebeš ekonomiju.Neka susjed vidi šta se sve ima.
Baš, prosjek godina naše traktorske mehanizacije je negdje u rangu s prosjekom starosti hrvata.

Ne znam jel u cijeloj županiji ima 10 traktora većih od 100 konja, a trenutno na području gdje ja živim postoje samo 3 kombajna, od čega je najmlađi 71 godište i već je dvije godine van pogona.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 15:15   #7359
Quote:
babkonj5 kaže: Pogledaj post
najveće moguće podizanje cijene za zakup, otkup ili koncesiju za državno zemljište...ako je u drugoj decimali preko toga, prijava se smatrana nevažećom
Što plačete za državnom zemljom uzmite privatnu ja nudim 87 rali u Podravini pa ako vam STVARNO treba nazovite 098/9333-818.
vikendašzagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 16:42   #7360
Quote:
vikendašzagreb kaže: Pogledaj post
Što plačete za državnom zemljom uzmite privatnu ja nudim 87 rali u Podravini pa ako vam STVARNO treba nazovite 098/9333-818.
Zašto susjed neće?
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.