Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2018., 11:16   #1
Na kojim su drogama operateri s tim cijenama (pretplata+mob)?

Dakle uzmimo bilo koji mobitel, npr. srednje ili visoke klase. Bilo koji operater. Uzmimo neku srednju tarifu i recimo neki bolji mobitel tipa P20 pro ili S9 itd. Dakle mobitel plus pretplata (uz ugovornu obvezu 24mj) će vaš košati otprilike isto kao da ste taj mobitel uzeli preko mastercarda zabe (bezkamatno) u dućanu i neki bonbon ili tomato bon svaki mjesec (računamo na 2g.). S tim da će u dućanu biti čisti mobitel bez bloatvera operatera. Nekad su bili kakvi takvi popusti u webshopu koji su imali smisla je mob došao jeftinije u dućanu.
Tko uopće kupuje kod operatera kad može na rate i u dućanu?
Recimo gledam P20 pro u vipu. Kad uzemem M tarifu i mob onda me dođe cca 330 kn mj (uređaj i tarifa) i to je još kao s nekim webshop poustom. Taj isti mob kupim na rate u dućkasu za nekih 5800kn (na rate ide 240kn mj) i kad dodam neku prepaid tarifu od npr. tomata ili bonbona 8cca 80kn mj.) dobijem na kraju isti iznos (računamo na 2g). koliko je i s ugovornom obvezom kod operatera. Još kod bonova nema ugovorne obveze i tarifa nudi znatno više za tih nekih 80kn mj.

Dajte ljudi ja ne kužim zakaj to ljudi uzimaju. Ajde poslovnjaci ali privatne osobe...
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 11:54   #2
Uzimaju oni koji nemaju mogućnost karticama na rate. Ili oni koji planiraju uzeti mobitel, a ne plaćati račune.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 11:59   #3
Osim ovih koje je Mephisto napisao, uzimaju i oni koji su se naviknuli na pretplatu i znaju da uvijek plaćaju pretplatu oko npr. 400 kuna pa im nije problem što dobiju mobitel za kunu i nastavljaju plaćati 400 kuna iz godine u godinu.
Iako bi ih isti mobitel u slobodnoj prodaji i tarifa koja ima jednaku ili veću količinu stvari izašla 200 kuna mjesečno.
Znači, ljudi kojima nije problem ta cifra ili nije dovoljno velik problem da bi išli nešto sad previše mijenjati i istraživati.

Imaš još one koji zbog "staža" kod operatera imaju bolje uvjete pa im se isplati.
Mislim da je to to.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 12:09   #4
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Uzimaju oni koji nemaju mogućnost karticama na rate. Ili oni koji planiraju uzeti mobitel, a ne plaćati račune.
Pa ko nema danas karticu. Nije da je to neki luksuz. Ak imaš 300+ kn mjesečno za dat..A kako to ne misle plaćati račune?

Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Osim ovih koje je Mephisto napisao, uzimaju i oni koji su se naviknuli na pretplatu i znaju da uvijek plaćaju pretplatu oko npr. 400 kuna pa im nije problem što dobiju mobitel za kunu i nastavljaju plaćati 400 kuna iz godine u godinu.
Iako bi ih isti mobitel u slobodnoj prodaji i tarifa koja ima jednaku ili veću količinu stvari izašla 200 kuna mjesečno.
Znači, ljudi kojima nije problem ta cifra ili nije dovoljno velik problem da bi išli nešto sad previše mijenjati i istraživati.

Imaš još one koji zbog "staža" kod operatera imaju bolje uvjete pa im se isplati.
Mislim da je to to.
Bolje uvjete imaju poslovnjaci. Staž za privatne korisnike ništa ne znači. Dapače, bolje prođeš ako prebacuješ broj ili ako ide novi broj. Apsurd.
Ljudi kojima nije problem ta cifra (ne računamo podkožene) imaju onda problem. Davati više za isto. A s druge strane trče na benzinsku prije ponoći kad benzin ide gore 10 lipa drugi dan. Dok je tako ovi operateri će io imati takve cijene. Srećom sada imamo izbor i ima hrpa dućana i webshopova pa se može mobitel dobiti za manje para i onda pukneš neku prepaid tarifu na tomatu ili bonbonu i deri.
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 12:14   #5
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Pa ko nema danas karticu. Nije da je to neki luksuz. Ak imaš 300+ kn mjesečno za dat.
Pa ljudi koji su nezaposleni, nemaju registriranih primanja (npr. rade na crno), studenti, oni koji imaju neuredno poslovanje po računu ili ovrhu (čak i ako imaju dobru plaću), itd. u pravilu ne mogu dobiti karticu na rate.

Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
A kako to ne misle plaćati račune?
To je sad manje izraženo, jer dosta za mobitel moraš platiti odmah, ali prije kad se mobitel mogao dobiti za 1 kn je to bila masovna pojava (zato više i nema mobitela za kunu).
Netko tko nema imovine/primanja ili mu je račun pod ovrhom uzme mobitel na pretplatu i jednostavno ne plaća račune. Operator mu može staviti soli na rep.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 15:32   #6
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Recimo gledam P20 pro u vipu. Kad uzemem M tarifu i mob onda me dođe cca 330 kn mj (uređaj i tarifa) i to je još kao s nekim webshop poustom.
Za taj Huawei treba još i 700 kn jednokratno dati, što ga čini još manje isplativim kod operatera.
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Staž za privatne korisnike ništa ne znači.
Znači, ako imaš jači status kod operatera, njihov save desk će te vjerojatno kontaktirati i dati ti bolju ponudu ukoliko vide da je vrag odnio šalu, u slučaju da podneseš zahtjev za prijenos broja kod drugog operatera, ili da želiš prijeći s pretplate na bonove.
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Netko tko nema imovine/primanja ili mu je račun pod ovrhom uzme mobitel na pretplatu i jednostavno ne plaća račune. Operator mu može staviti soli na rep.
To može napravit eventualno jednom, ali kad dođe na blacklistu bilo kojeg operatera, može se slikat poslije.

Zadnje uređivanje assassin : 30.08.2018. at 15:45. Reason: ispravljeni citati
Bukowski1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 16:04   #7
ma to se ispalti samo na firmu di mu ulazi u trošak i odbija PDV, za fizičke osobe je to pušiona.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 19:27   #8
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
ma to se ispalti samo na firmu di mu ulazi u trošak i odbija PDV, za fizičke osobe je to pušiona.
Ovo jednostavno nije istina. Isplati se i za fizičke osobe samo treba znat način na koji se može dobit ponuda i ne odustat pri prvoj lošoj ponudi
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 08:33   #9
Ma neisplati se, izvana kupis mobitel kakav mozes ovdje samo sanjati. I danasnji moj mob Lenovo A806 star tri godine slicnih karakteristika ovdje marka kosta preko 1000kn. A u ono vrijeme kod nas nisi mogao kupit ispod 2000kn, no ja kupio za 1100kn skup s postarinom i drzavnim nametom. Bio je jedan manji kvar koji je bio rijesen za 150kn u lokalnom servisu za mobitele, znaci sve skupa 1250kn kostao mobitel.

To je za impulzivne kupce kao u Lidlu kad je ludnica za jeftinim alatima s tri godine jamstva. Kupci dojdu u neku poslovnicu, vide lijepo izlozene mobitele i kupuju prema lijepoti, a ne prema karakteristikama u koje se ne kuze. Odmah nova povoljnija tarifa skup s mobitelom jer im sadasnji mob dojadio/nesvida/nevalja. Ima novi mob, jamstvo i novu tarifu i kud ce bolje misle si kupci.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 11:55   #10
Normalno da se isplati. Prije dvije godine 2 tarife, dva mobitela 200njak kn mjesečno. MPC tih mobitela u to vrijeme? 5000kn. Prije mjesec dana uzeo dva mobitela za 600kn i tarife iste cijene, mobiteli slobodna prodaja 4000kn. Kako se onda ne isplati? Treba samo znat kako dobiti ponudu i ne odj. operatera čim se dobije prva loša ponuda. A to većina ljudi radi. I ne želi saslušati nikoga ko ih nazove. I onda govore 'niko nikad ništa nije ponudio', a zvalo ih se sigurno samo nisu htjeli poslušati.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 12:19   #11
to sto ti pises nisu svi dobili. ja, npr. nisam. njihova najbolja (ne i prva) je bila da zadrzim staru tarifu (koja je bila bolja od trenutnih) uz istu cijenu i jos bi je podebljali s 2GB. mobitel? standardnih 500kn popusta. byebye pretplata.
sad za 80kn manje (mjesecno) imam vise nego sto je trebalo biti u toj pretplatnickoj tarifi.
mobitel sam platio manje nego sto kosta i u skupljoj tarifi...
to sto ti pises (da se isplati i da svi mogu tako proci) je kao da dobitnik lota veli da je lako dobit na lotu.
osim toga, ciganit se s njima? ne hvala. ima boljih ponuda i bez toga.
u principu, pretplate se ne isplate (vecini) i zapravo su porez na neinformiranost, lijenost i sl.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 12:51   #12
Pa lako je dobit na lotu ako znaš kako. Pisao sam čitabe o tome na forumu više puta. Pitaj jony.b i još par ljudi kojima sam direktno pomogao da dobiju ponudu u vipu. Recimo kolegi lenas84 sam sve objasnio i čovjek otišao u poslovnicu produljiti po redovnim cijenama. Skuplje cca 1500kn kroz dvije godine, a mobitel P9 Lite. To znači bit ovca.

Sori, al to nije najbolja ponuda. Najbolja ponuda se dobije da fejkaš prijenos broja.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 14:20   #13
ne, nije lako dobit na lotu. nema tu "znam kako".

ovo tvoje ne prolazi svima. neke (vjerojatno vecinu) jednostavno puste.
uglavnom, prepaid i akcija u ducanu i velika vecina ce bolje proci nego da se cigane s operaterima.
npr, samsung galaxy s9+ sa 256GB za oko 6000kn (moze i za manje) i tarifa 50kn/mj. tesko da ce ikakva ponuda operatera to nadmasit.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 14:25   #14
Quote:
CroChuck kaže: Pogledaj post
Ovo jednostavno nije istina. Isplati se i za fizičke osobe samo treba znat način na koji se može dobit ponuda i ne odustat pri prvoj lošoj ponudi
Daj ne drobi
Daju ti telefon na rate sa ugovornom obvezom.
Odes u ducan i kupis taj telefon na rate za iste novce

A taj retention koji si ti otkrio je isto bezveze.

I vip je jedini ciganski operater s kojim se mozes ciganit al ces zato ti to na drugi nacin otplatit.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 14:32   #15
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
ne, nije lako dobit na lotu. nema tu "znam kako".

ovo tvoje ne prolazi svima. neke (vjerojatno vecinu) jednostavno puste.
uglavnom, prepaid i akcija u ducanu i velika vecina ce bolje proci nego da se cigane s operaterima.
npr, samsung galaxy s9+ sa 256GB za oko 6000kn (moze i za manje) i tarifa 50kn/mj. tesko da ce ikakva ponuda operatera to nadmasit.
Ne puštaju sa fejk prijenosom. Daju maksimalne ponude. Ovo je 'znam kako'. Nekada se isplati nekada ne. Većinu vremena se itekako isplati.

Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Daj ne drobi
Daju ti telefon na rate sa ugovornom obvezom.
Odes u ducan i kupis taj telefon na rate za iste novce

A taj retention koji si ti otkrio je isto bezveze.

I vip je jedini ciganski operater s kojim se mozes ciganit al ces zato ti to na drugi nacin otplatit.
Ne drobim. Dobio sam mobitele bez mjesečne otplate. 208kn mi je pretplata, mobiteli su 4000kn u slobodnoj prodaji. 600kn sam ih ukupno platio jednokratno tj 5600 kroz dvije godine me ispadne pretplata + dva mobitela. 5600 - 4000kn za mobitele koje bi platio u mall.hr najjeftinije 2000kn po mobitelu = 1600. Tj 67kn mjesečno. Ilitiga 33.5kn po broju. Baš je bezveze.

Samo zato što su ljudi nesposobni poslušat, malo se potrudit i sačekat ne znači da je ovo loto. Bolje da ne znaš kolko ljudi odlazi i koliko ljudi se nazove sa tom ponudom i koliko ljudi uopće nije spremno saslušati ponudu, ili kako se kolega genij_jedan izrazio "ciganit". Pa zato nije niti dobio ovakvku ponudu jer se neželi ciganiti. Ne želiš igrat igru? Plaćaj skuplje i budi uvjeren u "unicorn" ponude koje dobiju ljudi na lotu
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 14:52   #16
Joj daj nemoj meni prodavat muda pod bubrege. Radio sam u vipu i znam dobro kak sve to funkcionira.

Ljudi ne zele sluslat jer ih to ne zanima i nitko se ne zeli ugovorno vezat niti gubit vrijeme sa operaterima.

Svatko tko ima mogucnosti ce kupit sebi u ducanu mob kakav hoce dok je ponuda kod operatera ogranicena. I bit nevezan bez obaveza.

Netko ti je sad to u vipu odradio i to ti je zadnje.

Moze bilo tko od korisnika nazvat vip i kukat im kak ti je pretplata skupa bit dosadan ko stare babe kaj to i rade i prijetit im da ces otic kod drugog i dobit 50% za 3-6 mjeseca pretplate i tako svako malo. Kad bi se time ja bavio da ustedim sta bi drugo radio u zivotu i di bi bio?

Nisu svi kokosari, vecina ljudi se bavi svojim radom da zarade i to gubljenje vrijeme oko cimanja operatera iskoriste bolje te se posvete drugim stvarima da vise zarade. Pa kad ti imas para onda kupis za svoje pare kaj hoces i imas operatera kojeg hoces i ne trebas nikog ista molit da ti da. Samo nisi jos dorastao toj fazi zivota.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 15:21   #17
Baš me zanima na kojem odjelu u vipu si radio jer očito nemaš pojma kako se to radi. Netko podnese zahtjev da odlazi u drugu mrežu (DOSLOVNO POTPIŠE U TELE2, TCOM, BONBON, ISKON MOBILE ZAHTJEV ZA PRIJENOSOM ILITIGA MNP) i onda odjel za zadržavanje vipov zove te korisnike i onda nude te opcije. Nemoj bit ograničen na prijašnje iskustvo jer je ovo praksa unazad 2-3 godine.

Quote:
Moze bilo tko od korisnika nazvat vip i kukat im kak ti je pretplata skupa bit dosadan ko stare babe kaj to i rade i prijetit im da ces otic kod drugog i dobit 50% za 3-6 mjeseca pretplate i tako svako malo. Kad bi se time ja bavio da ustedim sta bi drugo radio u zivotu i di bi bio?
Tak neće niš dobit. Možda 10-20kn mjesečno niže, eventualno do 500kn popusta na mob kao kolega genij. Pravi popust se dobiva na gore navedeni način.

Quote:
Ljudi ne zele sluslat jer ih to ne zanima i nitko se ne zeli ugovorno vezat niti gubit vrijeme sa operaterima.
Ljudi ne žele slušati jer su kao kod kolege genija dobili 2-3 puta lošu ponudu i sad ih neko zove kad su već otišli kod drugog. I tad se dobiva najbolja ponuda. I jedno 30% ljudi opće želi poslušati ponudu. Ostalih 70% u prvih 15 sekundi odjebe agenta, a možda bi baš bila odlična ponuda.

Pretplata se isplati ako se znaš snać za ponudu. Više puta sam pisao na ovom pdf-u kako i zašto se to dobiva. Prijetnjom se dobije neka ne-tolko-očajna ponuda al opet užas. Zahtjevom za raskid se dobije oke ponuda ali opet nije dobro. Zahtjevom da odlaziš u drugu mrežu se dobijem max ponuda. A ti ako to ne znaš, kao bivši zaposlenik vipa, onda ne želim komunicirati s tobom. Radio sam ja i u tcomu i u vipu i poslovnjaci i privatne osobe su znale (NE uvijek, ali često, jedno 70% vremena) kada su htjele saslušati su dobile odlične ponude kad su već potpisali da odlaze. Zna se dogodit da zbog situacije stvarno nema zadovoljavajuće ponude, tipa dok sam radio u tcomu ženska je imala jaku tarifu ali svi pozivi prema vipu = van mreže i ja nudim tarifu od 90ak kn sa flat svime a ona veli da za 50ak kn ima tamo flat prema vipu i da je prevelika razlika. I kaj sad? Ona je dobila bolje kod drugog i to je to. Dok ima ljudi gdje je sa tom zadnjom ponudom ostanak bolja opcija za 1000+kn nego kod drugog ili na bonove+rata u dućanu.

Evo frendičinom dečku je sređena tarifa za 130kn, p20 lite za 200njak kn jednokratno bez rata i ima pričat kolko oće i prek 30gb interneta. A napravio je kako sam opisao gore i više puta na ovom podforumu. Muda pod bubrege? Definitivno ne. Malo truda i "know-how"? Definitivno.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 16:01   #18
Quote:
CroChuck kaže: Pogledaj post
Ne puštaju sa fejk prijenosom. Daju maksimalne ponude. Ovo je 'znam kako'. Nekada se isplati nekada ne. Većinu vremena se itekako isplati.



Ne drobim. Dobio sam mobitele bez mjesečne otplate. 208kn mi je pretplata, mobiteli su 4000kn u slobodnoj prodaji. 600kn sam ih ukupno platio jednokratno tj 5600 kroz dvije godine me ispadne pretplata + dva mobitela. 5600 - 4000kn za mobitele koje bi platio u mall.hr najjeftinije 2000kn po mobitelu = 1600. Tj 67kn mjesečno. Ilitiga 33.5kn po broju. Baš je bezveze.

Samo zato što su ljudi nesposobni poslušat, malo se potrudit i sačekat ne znači da je ovo loto. Bolje da ne znaš kolko ljudi odlazi i koliko ljudi se nazove sa tom ponudom i koliko ljudi uopće nije spremno saslušati ponudu, ili kako se kolega genij_jedan izrazio "ciganit". Pa zato nije niti dobio ovakvku ponudu jer se neželi ciganiti. Ne želiš igrat igru? Plaćaj skuplje i budi uvjeren u "unicorn" ponude koje dobiju ljudi na lotu
dvaput mi nudili isto sto se moze dobit preko webshopa. treci put rekli da ipak moze i stara tarifa, al nema nekog posebnog popusta. rekao im da je to i dalje preskupo i dopustili mi odkazak. tko ih hebe. povoljnije mi je mob kupit u ducanu i uzeti prepaid kod nekog operatera. danas ova mreza, sutra neka deseta. pa nek oni planiraju prihode bacanjem graha ili gledanjem u talog kave.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 16:09   #19
btw, majka mi je predala zahtjev za raskid ugovora (mobilna tarifa). da, dobila je povoljnije tarifu i mobitel. koji? p9lite mini. na upit za skuplji mobitel, rekli da ne moze.
uglavnom, netko ce mozda nesto usicarit, netko nece. vrlo vjerojatno ima veze i s tim tko je s druge strane. nekog bas briga pa se nece ni potrudit dat dobru ponudu, netko ce se potrudit. nisam samo jednom naletio na takve zaposlenike (koji se trude i ove druge koje boli ona stvar za korisnike i firmu u kojoj rade).
natezanje s oparatorom je ciganjenje. ne volim nikog molit i prosit za bilo sto. das to sto trazim? ok. ne das nego ocekujes da te molim? byebye.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 16:09   #20
Ali ti nisi napravio ono što sam ja rekao da je potrebno za max ponudu, sori. A ti jadikuj i dalje. A to što bi ti njima uprihodio 4-5 mjeseci je kap u moru. Nažalost se tako i ponaša prema fizičkim osobama. Ali to je sve igra malog tigra. Ili ćeš pristati na nju ili ćeš izvući deblji kraj.
A što se tiče ponude za tvoju majku, jebiga, takva je ponuda bila na S+ tarifi tada. Ili to ili k10 2017. Imaš principe i to poštujem, ali reć da je ovo moje dobiti na lotu apsolutno nije istina. Pogotovo kada čim saznam za bolesnu ponudu kažem svima koje bi možda zanimalo
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.