Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2014., 00:25   #381
Okej ljudi, sve je proslo s najmanjim mogućim kaznama, ali idući put idu banovi, bez prethodnih upozorenja i manjih kartona
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 01:34   #382
Koliko je Novakova karijera slična Agassievoj. Po GS rezultatima reklio bi se da su imali veoma sličan stil igre i da su im odgovarale slične podloge.

Australian Open:
A: 4W, 2SF, 1QF
N: 4W, 3QF

RG:
A: 1W, 2F, 2SF
N: 2F, 4SF

Wimb:
A: 1W, 1F, 3SF
N: 2W, 1F, 3SF

USO:
A: 2W, 4F, 4SF
N: 1W, 4F, 2SF
Zuti Bar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:41   #383
Kakvi Fed, kakvi Nadal, prebacite na ES i uzivajte u predstavama pravog GOATA
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 19:49   #384
Vidim da je zatvorena tema "Indian Wells",gdje je opet krenula rasprava koje GOAT.
Mislim da je jasno da je Nadal GOAT za zemljane podloge,jer je debelo iznad svih ostalih vrhunskih zemljaša koji su harali na zemljanim podlogama krajem 90ih i početkom ovog stoljeća.Več sa 17godina bio im je posve ravnopravan protivnik ,a samo godinu dvije kasnije bio je takav favorit protiv jednog Corie,Gaudia,Ferrera da su klade davale koeficijent 1.10.1.20 na Nadala,a i to je vjerojatno poklon koeficijent.Federer na zemlji za Nadala bio je isto veći autsajder,na razini koef. 1.35 na Nadala,a Novak je po meni drugi najbolji zemljaš svih vremena,bez obzira na titule na zemlji,jer da se Nadal rodio 10godina ranije ni Gustavo Kuerten nebi nikad osvojio RG.
Što se harda tiče Nadal i Federer imaju vrlo malo odigranih mečeva,a da su oboje bili u prime godinama,nebi računao njihove mečeve na hardu kad je Federer prošao 29u godinu,jer igrač sa toliko godina gubi konstantu posebno na slemovima.A 2013 godine Federer je igrao čak znatno slabije nego sad,jer je imao problema sa leđima pa je Nadal tu nalupao h2h na hardu,3puta na slemu(A Federer je star za slemove),još 3puta 2013 kad je Federer bio na pol snage zbog leđa,a ako se gleda razdoblje 2007-2010 ,rez. je 2-1 za Federera na hardu,razdoblje 2007-2011 opet 3-2 za Federera,od 2006-2011 opet 4-3za Federera.A i po kladama je bio Federer favorit na hardu u to vrijeme,tek 2011 su ih na hardu klade počele približno jednako rangirat po snazi na hardu,ali čovjek od 30godina više nije ono što je bio sa 26-27.
Federer u vremenu svog primea bi je jači igrač na tvrdim podlogama od Nadala u vremenu svog prime-a,iz jednostavnog razloga što tako kažu klade,a one uzimaju stvari iz vrlo brojnije i pouzdnije statistike od nekog h2h na recimo tek 5odigranih mečeva,a i rezultati to pokazuju,pošto je Federer više turnira na hardu osvajao u tom periodu.
Novak je najjači igrač na sporom hardu ikad,na brzom hardu možda bi Federer u svom primeu ipak bio neki favorit protiv Novaka,ali generalno mislim da je na hardu prime Novak ipak jači od prime Federera iz razloga što se većina turnira na hardu danas igra u sporijim uvijetima.
Sampras i igrači prije 90e,možda neki od njih imaju talenat na nivou Federera ili Novaka,ali u to vrijeme drukčije se treniralo i to je već nemjerljivo jedno sa drugim,jer je trening danas na većem nivou,a tako i nivo tenisa.Pa se postavlja pitanje kriterija za Goat-a,da li se treba uzet broj titula ili razina tenisa kao bitno?Jer što se ide niže u povijest razina tenisa je sve slabija,dijelom zbog nepopularnosti profi tenisa,dijelom zbog primitivnijeg načina treninga.A ako se uzima broj titula opet neispada pošteno jer moguće je da neki igrači su imali višebrojniju jaku konkurenciju nego neki drugi u vremenu svog primea.Ipak mislim da je Nadal Goat za zemljane podloge po kojem se god kriteriju uzima,ostalo može bit diskutabilno.
Zlatko99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 19:56   #385
Zlatko99 čemu komplicirati jednostavnu stvar?Federer je GOAT.
Tenis se ne igra samo na zemlji jer kad bi to bilo tako onda bi Nadal bio GOAT.Srećom tenis se igra na različitim podlogama.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 21:58   #386
Da, čudo pa je Nadal isključivo zemljaš koji jedini uz Willandera ima po najmanje dvije GS titule s tri različite površine na kojima se slamovi igraju. Hoćemo uz to i o CSG-u?

I možemo ovako do unedogled, svaki za svog favorita.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 06:41   #387
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Da, čudo pa je Nadal isključivo zemljaš koji jedini uz Willandera ima po najmanje dvije GS titule s tri različite površine na kojima se slamovi igraju. Hoćemo uz to i o CSG-u?

I možemo ovako do unedogled, svaki za svog favorita.
Nije u tome problem.Problem je u objektivnosti.Velika večina teniskih stručnjaka a i oni koji nisu stručnjaci stavljau Feda na prvo mjesto svih vremena što je potpuno objektivno.Neznam zašto je to teško priznati.17 grand slam titula i mnogobrojni drugi rekordi kao i 302 tjedna na prvom mjestu atp liste daje im to za pravo.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 11:27   #388
Da, baš je u tome problem, što nema objektivnosti i ne može je biti jer se svaki taj parametar može pobijati s 'ali'. Od h2h nadalje.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 15:00   #389
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Da, baš je u tome problem, što nema objektivnosti i ne može je biti jer se svaki taj parametar može pobijati s 'ali'. Od h2h nadalje.
Na kraju ipak demokracija.Ako večina kaže da je Fed GOAT onda je to tako.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 15:16   #390
@dugii: Mislis kak istina ne postoji? Vjerujes kak je istina ono sto se vecina dogovori?
HIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 15:42   #391
Quote:
HIV kaže: Pogledaj post
@dugii: Mislis kak istina ne postoji? Vjerujes kak je istina ono sto se vecina dogovori?
Ne istina je uvijek samo jedna ali da u pravu si.Istina je ono što večina dogovori.
(moj odgovor je samo naizgled nelogičan)
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 17:40   #392
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Na kraju ipak demokracija.Ako večina kaže da je Fed GOAT onda je to tako.
Koja je to većina?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 18:56   #393
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Koja je to većina?
Većina ljudi koji prate tenis. U krajnjem slučaju, većina teniskih stručnjaka
__________________
Kriv je prljavi zrak!
alonso7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 23:53   #394
Quote:
alonso7 kaže: Pogledaj post
Većina ljudi koji prate tenis. U krajnjem slučaju, većina teniskih stručnjaka
A da? Brojao si?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 23:55   #395


Nije ni sada GOAT ,a kad Rafa priđe 17 onda pogotovo neće biti
Zbornaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 09:04   #396
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
A da? Brojao si?
Nisam brojao nego se ne pravim ćorav
__________________
Kriv je prljavi zrak!
alonso7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 11:10   #397
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
A da? Brojao si?
A kakve su to sad gluposti?

Od ljudi koji nisu diehard Rafatardi (pa ni Fedtardi, for that matter), 90% ljudi ce se sloziti da je Fed GOAT. Nismo otkrili toplu vodu.
LeGriffio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 12:11   #398
Quote:
LeGriffio kaže: Pogledaj post
A kakve su to sad gluposti?

Od ljudi koji nisu diehard Rafatardi (pa ni Fedtardi, for that matter), 90% ljudi ce se sloziti da je Fed GOAT. Nismo otkrili toplu vodu.


Nikakve gluposti. Provokacija traži provokaciju.

Ono što je za mene glupost je koncept GOAT-a. Kad imaš tenisače koji su toliko izdominirali ne samo jednu eru, već tenis in general, nezahvalno je ići koristiti se jednim da bi oslabio postignuća drugoga. Kao i slabostima koje imaju u tom međusobnom rivalstvu. Zar je toliko teško cijeniti više igrača i ne ograničavati se na tu 'tard' pizdariju?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 13:43   #399
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post


Nikakve gluposti. Provokacija traži provokaciju.

Ono što je za mene glupost je koncept GOAT-a. Kad imaš tenisače koji su toliko izdominirali ne samo jednu eru, već tenis in general, nezahvalno je ići koristiti se jednim da bi oslabio postignuća drugoga. Kao i slabostima koje imaju u tom međusobnom rivalstvu. Zar je toliko teško cijeniti više igrača i ne ograničavati se na tu 'tard' pizdariju?
Tko kaže da mi ne cijenimo druge igrače. Ja samo ovo pišem jer se ti praviš luda oko činjenice da većina ljudi Federera smatra najboljim. Naravno da u niti jednom sportu neće ama baš svi smatrati nekoga najboljim ikada. Ali u tenisu je to velika većina ljudi koji prate tenis. Od poznatijih sportova još jedino Jordan ima takvu većinu. A sad zašto? Jordan čak nije niti najuspješniji. Meni je Federer najbolji ikada više zbog svoje ljepote igre, nego svojih rekorda. I smatram da upravo zbog toga on ima toliku većinu pristaša. U rekordima su mu neki blizu, ali u ljepoti igre i teniskoj eleganciji i inteligenciji bogme nisu. A mislim da nikad niti neće. Čovjek je definicija tenisa
__________________
Kriv je prljavi zrak!
alonso7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 13:53   #400
Uopće se ne "pravim luda", može to komotno biti tako što se mene tiče. Imam svoje favorite, a što kaže teniska "većina" i teniski "stručnjaci" i ne igra neku veliku ulogu u tome. Brojke svakako govore puno, ali ovisno o favoriziranju svaka ta brojka ima svoje "da, ali". I tu leži problem. Ako su vama ta "većina" i "stručnjaci" potrebni da bi potvrdili Fedovu veličinu, go for it.

I ne, ne cijenite druge igrače kad raspravu bazirate na tome da u h2h i sličnim usporedbama treba micati zemljanu podlogu jer je to ipak Rafina najbolja podloga. Da citiram cijenjenoga kolegu forumaša, jel' to nije legitimna teniska podloga?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.