Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: U kojem vam je polozaju posteljica
Sprijeda 161 56.89%
Straga 104 36.75%
Previa 8 2.83%
Ne znam 10 3.53%
Glasovatelji: 283. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2007., 11:53   #1
Posteljica - položaj

Curke, u kojem vam je polozaju posteljica? Trebalo bi vam to pisati na onoj ultrazvucnoj knjizici... ili mozda u trudnickoj... orjentacije radi, meni je dr napisao negdje u 16. tjednu mislim
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 11:55   #2
meni se sada digla (hvala Bogu) jer je u početku bila do ušća pa je bilo straha od placente previe!!!
sada mi je desno, straga.... vele da to nema veze ako nije preko ušča.....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:05   #3
Meni je sprijeda, a u prvoj trudnoći je bila straga...
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:14   #4
Ma citam malo o namjestanju bebe za porod.. izgleda da bi curke kojima je posteljica sprijeda trebale obratiti pozornost na drzanje tijela itd... jer beba ima naviku okrenuti lice naprijed ako je posteljica sprijeda, a kao bi bilo bolje da je lice iza... navodno je to veci problem za prvorotke, jer se kod drugorotki beba ima vise mjesta i vremena okrenuti licem prema ledjima i tijekom poroda...
ako koga zanima... vidjela ovo http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=149&Show=1887 pa ne znam sto misliti o tome ... jel netko cuo sto od svog dr o tome mozda?
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:13   #5
ja nemam pojma.... moj gin mi još nije rekao kakva mi je posteljica... možda je napisao u trudničku al sa onim svojim šiframa... a mene baš zanima !
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:23   #6
Meni je sprijeda.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 14:39   #7
Zasad je straga, pa preko grlića maternice. Praevija. Ali, ona em, raste, em se miče, i to baš ništa u ovim mojim tjednima ne znači.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 21:42   #8
meni je straga.
a za držanje tijela - nama je na tečaju žena rekla da zadnjih tjedana nije dobro zavaljeno poluležati u fotelji ili na kauču, jer se onda beba okreće leđima uz naša leđa, a treba biti leđima prema našem trbuhu. kaže da je najbolje sjediti na stolcu, ali okrenutom tako da sjedimo prema naslonu, lagano nagnute naprijed s rukama na naslonu (ne znam bolje opisat, ali mislim da se kuži što hoću reći). ovo da se beba licem okreće prema posteljici sam vidjela jedino u ovom rodinom tekstu..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 11:29   #9
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
meni je straga.
a za držanje tijela - nama je na tečaju žena rekla da zadnjih tjedana nije dobro zavaljeno poluležati u fotelji ili na kauču, jer se onda beba okreće leđima uz naša leđa, a treba biti leđima prema našem trbuhu. kaže da je najbolje sjediti na stolcu, ali okrenutom tako da sjedimo prema naslonu, lagano nagnute naprijed s rukama na naslonu (ne znam bolje opisat, ali mislim da se kuži što hoću reći). ovo da se beba licem okreće prema posteljici sam vidjela jedino u ovom rodinom tekstu..


o majko mila zar i na to moram gledat...a kak je sa ženema koje leže u bolnici do kraja trudnoće....
meni je posteljica iza i mislim se normalno ponašat i ležat.....mislim sa veličinom trbuha milslim da tako ni ne mogu sjest u svoju stolicu
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 00:57   #10
Meni je straga i bila je 2cm u ušću ali se s vremenom dizala. Prije negdje 2 mjeseca mi je bila dijelom rubna, a sad (35 tjedana) je hvala Bogu ok.
anja_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 10:09   #11
S prvim djetetom je bila sprijeda a sada je straga.Nikad mi ni jedan doktor nije pričao ništa o valjanosti posteljice ili držanju tijela u skladu s tim.
Porodila sam se sasvim normalno
psyhomama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 10:23   #12
Kod mene je sprijeda.Gin mi nije rekao nista posebno o tome pa se nadam da je O.K.
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 17:29   #13
tako je nama žena rekla, a našla sam i još tekstova na tu temu..
ugl, i kad ležiš, nije dobro ležati na leđima (zbog pritiska na šuplju venu, pred kraj bole leđa, a i bebu gravitacija okreće leđima uz naša leđa). trudnicama se preporučuje ležanje na lijevom boku (znam, znam, svi to znaju), a u tom položaju se ni beba neće namjestiti kako ne treba. a što se tiče sjedenja, ja se trudim sjediti uspravnih leđa na stolcu, a na kauču se lagano nagnem naprijed, noge "elegantno" raširim i pustim trbuh između, i nalaktim se na natkoljenice..
al sad smo već debelo offtopic..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 17:52   #14
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
...preporučuje ležanje na lijevom boku (znam, znam, svi to znaju), a u tom položaju se ni beba neće namjestiti kako ne treba...
ja valjda od prve mučnine jedino na lijevom boku mogu biti, jedino u tom položaju mi nije za POLUDITI!! tako da ako tako nastavi neću imati frke sa položajem djeteta...

i da... sad sam i ja offtopic dijelom jer još nemam pojma niiikaj o posteljici jer smo tek 8+4
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 18:12   #15
Quote:
tropical kaže: Pogledaj post
ja valjda od prve mučnine jedino na lijevom boku mogu biti, jedino u tom položaju mi nije za POLUDITI!! tako da ako tako nastavi neću imati frke sa položajem djeteta...

i da... sad sam i ja offtopic dijelom jer još nemam pojma niiikaj o posteljici jer smo tek 8+4
a vidiš, negdje, na rodi ili kod dr. harni, piše da dok imaš mučnine pomaže ležanje na desnom boku, jer onda višak kiseline (ugl. nešto vezano uz probavu) lakše prođe iz želuca, pa ti je manje muka..
ma, ko će ga znat.. nego, želim ti da te što prije prođu mučnine! i da ti posteljica bude straga :-)
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 17:17   #16
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
a vidiš, negdje, na rodi ili kod dr. harni, piše da dok imaš mučnine pomaže ležanje na desnom boku, jer onda višak kiseline (ugl. nešto vezano uz probavu) lakše prođe iz želuca, pa ti je manje muka..
ma, ko će ga znat.. nego, želim ti da te što prije prođu mučnine! i da ti posteljica bude straga :-)
uuu vidiš, ja kad legnem na desni u mučnini onda mi se kiselina diže i baš mi bude sve gore i gore!!!

što sam ja čudna izgleda
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 23:14   #17
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
tako je nama žena rekla, a našla sam i još tekstova na tu temu..
ugl, i kad ležiš, nije dobro ležati na leđima (zbog pritiska na šuplju venu, pred kraj bole leđa, a i bebu gravitacija okreće leđima uz naša leđa). trudnicama se preporučuje ležanje na lijevom boku (znam, znam, svi to znaju), a u tom položaju se ni beba neće namjestiti kako ne treba. a što se tiče sjedenja, ja se trudim sjediti uspravnih leđa na stolcu, a na kauču se lagano nagnem naprijed, noge "elegantno" raširim i pustim trbuh između, i nalaktim se na natkoljenice..
al sad smo već debelo offtopic..
nisi offtopic... upravo o tome i pricamo... tko god ima savjet kako bebu zadrzati i /ili okrenuti bebu licem prema nasim ledjima je ontopic
svaki savjet i iskustvo je dobrodoslo... txs
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 03:16   #18
ja sam do kraja trudnoće spvala na leđima....dok ne trnu ruke i noge možete spavat kao vam paše...osim na trbuhu naravno...trudila sam se zbog bebe ležaz na ljevom boku al nisam glavu razbijala time kako ležim...ako mi dosadio ljevi bok spavala sam na desnom ...

postoje vježbe kako okrenut bebu samo ih moram potražit...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 17:10   #19
evo danas su mi rekli da mi je posteljica straga
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 17:53   #20
meni zadnjih par tjedana ne paše ležat na leđima (sad sam 36+), jer me brzo počnu boliti, pa uglavnom i jesam na boku (više lijevi, manje desni), ali otkad sam naišla na te tekstove kako porod (tj. namještanje i okretanje bebe tijekom poroda) duže traje i bolnije je ako su bebina leđa uz naša, ne mogu si to izbit iz glave i stalno pazim da se nagnem naprijed dok sjedim, da i dok ležim na boku budem zapravo polu na trbuhu (stavim jastuk ispod koljena gornje noge, a donju ravnu "izbacim" prema natrag)..
klečati na sve četiri još nisam počela, makar je to navodno najučinkovitije
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.