Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2007., 15:39   #1
PITAJTE OVDJE!

Dakle ovaj topic "Pitajte ovdje" Vam omogućava dobivanje brže informacije od strane posjetitelja i moderatora koji češće borave na ovim podforumskim prostorima.

Dakle ako vas nešto zanima...niste vidjeli temu o tome, pitajte ovdje (da Vam možemo ostaviti link na temu) umjesto da otvarate novu temu i počinjete sa standardnim "nisam siguran je li ova tema već bila..."

Eto, pa pitajte...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj

Zadnje uređivanje Pollux : 17.03.2007. at 14:24.
Pollux is offline  
Old 20.03.2007., 19:28   #2
Hrvatski drzavljanin zeli kupiti nekretninu u Austriji. Moze li to i gdje doci do informacije. Znam da se radi o reciprocitetu, ali nisam sigurna, gdje i kako se to moze provjeriti.

Hvala unaprijed
zala is offline  
Old 21.03.2007., 09:36   #3
Quote:
zala kaže: Pogledaj post
Hrvatski drzavljanin zeli kupiti nekretninu u Austriji. Moze li to i gdje doci do informacije. Znam da se radi o reciprocitetu, ali nisam sigurna, gdje i kako se to moze provjeriti.

Hvala unaprijed
u ministarstvu vanjskih poslova
::barcode is offline  
Old 22.03.2007., 21:08   #4
Quote:
zala kaže: Pogledaj post
Hrvatski drzavljanin zeli kupiti nekretninu u Austriji. Moze li to i gdje doci do informacije. Znam da se radi o reciprocitetu, ali nisam sigurna, gdje i kako se to moze provjeriti.

Hvala unaprijed
pitanje je više za PDF - Pravo ...mada se Vojky voli muvati i na Stanovanju
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Old 23.03.2007., 11:07   #5
Da li netko ima saznanja o mini hidroelektranama snage od 10-20 kW. Svaka informacija je dobrodošla, bilo tehničke ili komercijalne prirode. Zahvaljujem
brundo is offline  
Old 23.03.2007., 21:15   #6
Da li je netko kupovao masažne kade Teuco (talijanske) i kakva su iskustva s njima ( osim što su skupe) A kolpa san?
vanili is offline  
Old 24.03.2007., 11:07   #7
Ovako, kupili smo stan u kojem želimo neke promjene. Važno je napomenuti da stan još nije izgrađen. Naime, dvije sobe se uopće ne bi dirale. Dalje, izbacili bi jedan zid od hodnika na kojem se nalazi izba, koju mi ne želimo, koko bi dobili prostraniji boravak. Boravku i kuhinji bi zamijenili mjesta, a instalacije za napu, pećnicu itd., provukli bi do kuhinje kroz spušteni strop. a dovode za vodu iz kuhinje spojili bi na kupaonske instalacije, jer je kupaona odmah do novog mjesta kuhinje. Problem je da projektant za to želi naplatiti 10 eura po kvadratu, što bi iznosilo 700 eura ukupno. Sama sam nacrtala idejno rješenje, jedino projektant to mora staviti na svoju skicu. Veli da ta cijena obuhvača i radove izvođača, jer oni kao to neće bez da ih se plati. Napominjem i to da je stan "ključ u ruke". Znači da izvođač neće imati ništa više posla, već možda i manje, samo bi raspored bio nešto drugačiji. Što nam je činiti? Znam da projektantu treba platiti njegov posao, ali toliko? I to samo za pola stana, a ne cijeli kao što računaju. Zna li netko više o tome? Ili barem da me uputi na temu na kojoj bih mogla dobiti odgovor. Mogu poslati moju skicu i skicu stana ako treba. Dosta je hitno. Hvala.
mag777 is offline  
Old 24.03.2007., 11:18   #8
Quote:
mag777 kaže: Pogledaj post
Ovako, kupili smo stan u kojem želimo neke promjene. Važno je napomenuti da stan još nije izgrađen. Naime, dvije sobe se uopće ne bi dirale. Dalje, izbacili bi jedan zid od hodnika na kojem se nalazi izba, koju mi ne želimo, koko bi dobili prostraniji boravak. Boravku i kuhinji bi zamijenili mjesta, a instalacije za napu, pećnicu itd., provukli bi do kuhinje kroz spušteni strop. a dovode za vodu iz kuhinje spojili bi na kupaonske instalacije, jer je kupaona odmah do novog mjesta kuhinje. Problem je da projektant za to želi naplatiti 10 eura po kvadratu, što bi iznosilo 700 eura ukupno. Sama sam nacrtala idejno rješenje, jedino projektant to mora staviti na svoju skicu. Veli da ta cijena obuhvača i radove izvođača, jer oni kao to neće bez da ih se plati. Napominjem i to da je stan "ključ u ruke". Znači da izvođač neće imati ništa više posla, već možda i manje, samo bi raspored bio nešto drugačiji. Što nam je činiti? Znam da projektantu treba platiti njegov posao, ali toliko? I to samo za pola stana, a ne cijeli kao što računaju. Zna li netko više o tome? Ili barem da me uputi na temu na kojoj bih mogla dobiti odgovor. Mogu poslati moju skicu i skicu stana ako treba. Dosta je hitno. Hvala.
Sve je strar njegove dobre volje, i dali ce ti to napraviti besplatno ili naplatiti. Ako će ostati pri svome, nemožeš mu ništa, pošto si kupila stan po sistemu ključ u ruke, a to znači kad je stan gotov i ti podmiriš sve financije spram investitora dobiješ ključeve od stana i možeš se useliti. Pa tek onda možeš uređivati stan po svojim željama (naravno ako prije toga ipak nista našli zajednički jezik). Pozovi svoje mastore i pitaj za koliko bi ti oni napravili te preinake (poslije useljenja), pa onda stavi računicu na stol i odluči što ti je isplatljivije.
mfcc is offline  
Old 24.03.2007., 11:39   #9
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Sve je strar njegove dobre volje, i dali ce ti to napraviti besplatno ili naplatiti. Ako će ostati pri svome, nemožeš mu ništa, pošto si kupila stan po sistemu ključ u ruke, a to znači kad je stan gotov i ti podmiriš sve financije spram investitora dobiješ ključeve od stana i možeš se useliti. Pa tek onda možeš uređivati stan po svojim željama (naravno ako prije toga ipak nista našli zajednički jezik). Pozovi svoje mastore i pitaj za koliko bi ti oni napravili te preinake (poslije useljenja), pa onda stavi računicu na stol i odluči što ti je isplatljivije.
Hvala ti na odgovoru. Znači ne mogu mu ništa? Taj dio me baš ljuti. A mogu li tražiti račun od njega? Pa 5000 kn i nije malo da bih ih davala nekom bez potvrde za što sam ih dala.
mag777 is offline  
Old 24.03.2007., 12:30   #10
Quote:
mag777 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru. Znači ne mogu mu ništa? Taj dio me baš ljuti. A mogu li tražiti račun od njega? Pa 5000 kn i nije malo da bih ih davala nekom bez potvrde za što sam ih dala.
Naravno da možeš tražiti račun samo onda je pitanje dali još uvjek vrijedi ta cijena koju ti je ponudio ili će ti je uvečati za PDV. Najbolje bi bilo da dojdeš u taj svoj neizgrađeni stan sa svojim majstorom i neka ti kaže za koliko bi on to prepravio po tvojim željama. Pa onda sve stavi na papir i odluči se što je isplatljivije. Moje mišljenje je da će ti ipak biti prihvatljivija ponuda od arhitekta. Mi smo u našem stanu (novogradnja) radili preinake i nisu nam ništa naplatili, jer su bile samo neke preinake kod zidova (vrata, položaj zidova) i nusmo zadirali u nosive zidove. Moraš uzeti u obzir da kad ti postave parkete a ti poslije ideš pomicati zodove da ćeš imati problema i mogučih intervencijama na parketima pa čak moguče i dorade na vodovima (strujni, vodovod, kanalizacija,plin). Sve uzmi u obzir i dobro prouči pa onda tek odluči.
mfcc is offline  
Old 27.03.2007., 10:28   #11
OSLIKAVANJE ZIDOVA

Htjela bih oslikati zidove u dnevnom i spavacoj sobi nekim stiliziranim biljem ( cvijece, lisce i tako to) i sad problem je sto ja ne znam crtati

Da li imate nekoga za preporuciti, znaci da stvarno dobro crta, ja imam ideje, boje i sve u glavi, mogu skicirati, a da ta osoba to nacrta sigurnom rukom na moj zid.

Unaprijed zahvalna na preporuci!
kurjoza is offline  
Old 27.03.2007., 12:25   #12
Pročitala sam negdje da će Raiffeisen bank graditi stanove za svoje štediše za 1200 eura po kvadratu. Zna li ko šta više o tome?!
__________________
Banana republika
VivianVickson is offline  
Old 28.03.2007., 21:31   #13
jedno quick pitanje: šta preporučate za strop- knauff ili strojnu žbuku?

knauff jest jeftiniji ako ga postavljaš sam, al ne radin spušteni strop pa ne znan da li se isplati mučit, a za strojnu žbuku čujem da zna ispucat nakon određenog vremena, to naravno ovisi o majstorima- al aj ti znaj jesu"l dobri

obrazloženje dobrodošlo
Las Legolas is offline  
Old 05.04.2007., 23:01   #14
Quote:
kurjoza kaže: Pogledaj post
Htjela bih oslikati zidove u dnevnom i spavacoj sobi nekim stiliziranim biljem ( cvijece, lisce i tako to) i sad problem je sto ja ne znam crtati

Da li imate nekoga za preporuciti, znaci da stvarno dobro crta, ja imam ideje, boje i sve u glavi, mogu skicirati, a da ta osoba to nacrta sigurnom rukom na moj zid.

Unaprijed zahvalna na preporuci!
A imaš tak lijepih prozirnih tapeta,ko bombon.
maler & CO. is offline  
Old 05.04.2007., 23:07   #15
Quote:
Las Legolas kaže: Pogledaj post
jedno quick pitanje: šta preporučate za strop- knauff ili strojnu žbuku?

knauff jest jeftiniji ako ga postavljaš sam, al ne radin spušteni strop pa ne znan da li se isplati mučit, a za strojnu žbuku čujem da zna ispucat nakon određenog vremena, to naravno ovisi o majstorima- al aj ti znaj jesu"l dobri

obrazloženje dobrodošlo
Šta reči,žbuka ako je kvalitetna i dobro izvedena ne puca,a opet kad stavljaš knauf na minimalu,znači 10 cm,možeš dodatno iznutra izolirati,a i staviti rasvjetu.
Ne znam šta bi ti drugo rekao,poznavajuči sebe,ja bi knauf na cca 12-15 cm pa rasvjetu.Uglavnom ti vidi pa odluči,knauf ti je skuplji.
maler & CO. is offline  
Old 06.04.2007., 11:06   #16
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
A imaš tak lijepih prozirnih tapeta,ko bombon.
Gdje?

Nije mi bitno da li je crtez ili tapeta, nego zelim da na zidu izgleda otprilike onako kako sam si zamislila.

Ovo mi se cini kao super rjesenje za dio zida
kurjoza is offline  
Old 06.04.2007., 20:59   #17
Quote:
kurjoza kaže: Pogledaj post
Gdje?

Nije mi bitno da li je crtez ili tapeta, nego zelim da na zidu izgleda otprilike onako kako sam si zamislila.

Ovo mi se cini kao super rjesenje za dio zida
Ne bi sad točno znao mjesto,mislim da imaju neki privatnici,meni obično daju koje
nađu,pa ih ne pitam.Ali znam jedno,iduče godine otvara se vjerojatno IKEA pa zna se. Vjerojatnoima nešto u Kiki,ali kad sam vidi neke njihove cijene no thanks......
maler & CO. is offline  
Old 06.04.2007., 23:34   #18
kako (gdje) provjeriti kakva se kuca smije izgraditi na mjestu postojece koja nema gradjevnu jerbo je sagradjena prije '68.?

preciznije

kupimo staru kucu koja nam se ne svidja i sagradimo (malo drugaciju) novu... ne zelim kupiti ako kasnije ne mogu izgraditi neshto po svom gustu

thx
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 10.04.2007., 03:34   #19
mene zanima kako zatvoriti rupe od velikih kutija za rolete,koje su zamjenjene novim pvc prozorima,a tako i manjim kutijama za rolete.
neki mi kažu stiropor i knauf,neki itong ploče.ima li netko rješenje pametnije možda?
anastacia18 is offline  
Old 11.04.2007., 23:09   #20
Quote:
anastacia18 kaže: Pogledaj post
mene zanima kako zatvoriti rupe od velikih kutija za rolete,koje su zamjenjene novim pvc prozorima,a tako i manjim kutijama za rolete.
neki mi kažu stiropor i knauf,neki itong ploče.ima li netko rješenje pametnije možda?
ako je iznutra knauf a ak je izvana stiropol
majstortomo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.