Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: U kojem vam je polozaju posteljica
Sprijeda 161 56.89%
Straga 104 36.75%
Previa 8 2.83%
Ne znam 10 3.53%
Glasovatelji: 283. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2010., 19:31   #141
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ma dobro, nije mi dala dijagnozu, samo mi je rekla da je nisko postavljena, trenutno.
Ono što me muči koliko bih ja to zapravo trebala mirovati. Sva sam ko na iglama, bojim se sagnut kad mi nešto padne, da ne bih napravila nešto krivo. To me nervira. Ne mogu non-stop ležat. Nemam nikave konkretne tegobe, osim što smo se eto prasnuli, pa se pojavilo to oskudno krvarenje. Nikakvi bolovi, ništa.
Trebala sam do Splita na groblje mami, a dr. kaže nije za vas putovanje...e pa jebemu
Ja sam radila do ima 3tj tj. dok sam osjecala da mogu. Moj gin. je inace poznat ko panicar ali cak je i on reka da je bolje da se malo pripazim nego da razbijam doma glavu glupostima
Ovo mi je zadnje stvarno malo pretjerano, ja sam isto prokrvarila 2 puta i bila u 2 gin. al nijedan mi nije reka tako nesto
**Anchy** is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 08:25   #142
Eto, meni je u petak na pregledu (12+1) ginekologica isto rekla da mi je posteljica nisko i da potpuno prekriva ušće, ali je odmah u nastavku rečenice naglasila da to za sada nije nikakav razlog za brigu jer se većinom kako trudnoća napreduje posteljica povlači prema gore. I da ne moram na mirovanje ili sl. već samo da si tokom dana uzmem malo odmora i da ne dižem teško. Naravno, ako se pojavi tamni iscjedak ili krvarenje, nek ju zovem makar bila ponoć Odnose za sada možemo imati.
Dodala je da ako se ne povuče (ja pitala ), da je moguće da je placenta previa i da to znači porod carskim rezom, ali i vjerojatno strogo mirovanje u kasnijoj trudnoći. Pa navijam da se povuče A to prije 20-g tjedna ni ne pomišljaju dijagnosticirati.
Na kraju je naglasila da mi ne preporuča čitanje po netu o placenti previi. Jer sam paničar po prirodi
__________________
26.4.2011. stigao mali zmaj
hopeless_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 09:21   #143
Quote:
hopeless_ri kaže: Pogledaj post
Eto, meni je u petak na pregledu (12+1) ginekologica isto rekla da mi je posteljica nisko i da potpuno prekriva ušće, ali je odmah u nastavku rečenice naglasila da to za sada nije nikakav razlog za brigu jer se većinom kako trudnoća napreduje posteljica povlači prema gore. I da ne moram na mirovanje ili sl. već samo da si tokom dana uzmem malo odmora i da ne dižem teško. Naravno, ako se pojavi tamni iscjedak ili krvarenje, nek ju zovem makar bila ponoć Odnose za sada možemo imati.
Dodala je da ako se ne povuče (ja pitala ), da je moguće da je placenta previa i da to znači porod carskim rezom, ali i vjerojatno strogo mirovanje u kasnijoj trudnoći. Pa navijam da se povuče A to prije 20-g tjedna ni ne pomišljaju dijagnosticirati.Na kraju je naglasila da mi ne preporuča čitanje po netu o placenti previi. Jer sam paničar po prirodi
Tek nekad iza 30-og tj. postavljaju dojagnozu, do tada stvarno nemas razloga za brigu
**Anchy** is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 09:42   #144
Quote:
**Anchy** kaže: Pogledaj post
Tek nekad iza 30-og tj. postavljaju dojagnozu, do tada stvarno nemas razloga za brigu
Rekla mi je da se do 20-og često vidi ako se povlači, a ako ne da se onda češće prati i, ovisno o eventualnim simptomima, preporučuje mirovanje.
Za sada ne brinem. Nema nikakvog krvarenja, nema bolova ... neću trčat maraton, ali posao i faks za sada idu dalje
__________________
26.4.2011. stigao mali zmaj
hopeless_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 13:54   #145
Evo jedno pitanje- ima li tko od vas da mu je posteljica bila ispod glavice u 24 tjednu? Jos uvijek moram mirovati kaze dr da to moze proci,al ujedno osijecam veliki pritisak dolje-ima li tko sl iskustva?
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 15:59   #146
ja sa 22+ neznam di mi je posteljica.
i nisam kliknula na anketu, jer se nadam na sljedecem pregledu saznat, pa cu onda.
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 16:47   #147
jedna sprijeda, jedna straga
fuzzy73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 17:57   #148
kad sam bila 19+1 rekla mi ginekologica da je sprijeda
unique_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 02:07   #149
Naisla na temu, malo starija, al valjda nije bed...

Jucer na pregledu sa 16tj - sprijeda...

Vidjet cemo ako se sto promijeni ubuduce...

Nisam bas previse upucena, al pretpostavljam da je i jedno i drugo ok! Bar tako shvacam iz komentara...
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 07:59   #150
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Naisla na temu, malo starija, al valjda nije bed...

Jucer na pregledu sa 16tj - sprijeda...

Vidjet cemo ako se sto promijeni ubuduce...

Nisam bas previse upucena, al pretpostavljam da je i jedno i drugo ok! Bar tako shvacam iz komentara...
Naravno da je ok i ako je sprijeda, tamo ostaje, može se samo povući prema gore ako sad slučajno prekriva ušće maternice i sl. Moja je u obje trudnoće bila sprijeda. Razlika je navodno da cure koje imaju posteljicu straga nešto prije osjete bebu jer posteljica sprijeda na neki način amortizira udarce, ali moje curke su mene udarale stalno
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 08:08   #151
meni je prvi put bila srpijeda a sad straga i razlika je ogromna a nemamm niti sam imala zaliha masnog tkiva i tako to ne samo da sam sad puno ranije osjetila bebu (ok, i druga je trudnoca) nego su i udarci puno bolniji sto se vise primicemo kraju a zna me i probudit sto haharicu nikad nije uspjelo
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 14:22   #152
Meni, u nalazu piše, da mi je posteljica straga i nisko. Budući da nisam dobila nikakvo mirovanje, pretpostavljam da nije opasno prenisko I da ce se jos mozda podignuti?
Sad sam u 22+6 tt, bebu sam počela osjećati od 18 tt. Prva mi je trudnoca.

by Tapatalk.
__________________
http://www.tickerclub.com/cache/5b75cf62e9.png ...naš Zizić <3
zizuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 14:56   #153
Meni je sprijeda. Bila je nisko prvo, rubna placenta uz mirovanje se podigla kako i maternics.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 18:11   #154
Danas mi rekli da je nisko, ali u 20.tt sam pa se može podići još.. ima ovdje neka kojoj se isto tako podigla?
I zna li netko kada se počinje pratiti starost posteljice? To se vidi na uzv il se treba na posebne pretrage?
azrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 20:04   #155
Quote:
azrina kaže: Pogledaj post
Danas mi rekli da je nisko, ali u 20.tt sam pa se može podići još.. ima ovdje neka kojoj se isto tako podigla?
I zna li netko kada se počinje pratiti starost posteljice? To se vidi na uzv il se treba na posebne pretrage?
Posteljica se dize kako se siri maternica.
Meni je bila djelomicno preko usca, sad je rubna, u 30.tj. sam i imam jos cca 2 tj. fore da se malo makne od usca.
U prvoj trudnoci su mi prvi put napisali starost posteljice u 32.tj. Vidi se na uzv.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 09:46   #156
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Posteljica se dize kako se siri maternica.
Meni je bila djelomicno preko usca, sad je rubna, u 30.tj. sam i imam jos cca 2 tj. fore da se malo makne od usca.
U prvoj trudnoci su mi prvi put napisali starost posteljice u 32.tj. Vidi se na uzv.
Ma znači nemam razloga za brigu hvala puno na odgovoru
azrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 10:11   #157
Quote:
azrina kaže: Pogledaj post
Ma znači nemam razloga za brigu hvala puno na odgovoru
Nema na cemu, definitivno imas jos vremena.
Nece ti nitko prije 32.tj. pisati nikakve dijagnoze ni dizati frku.
Ali posteljica se "lakse" dize ako malo vise mirujes, tako da probaj kad god mozes u horizontal. Sve je bolje od hodanja, stajanja i sjedenja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.