Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2006., 11:45   #21
OK, hvala na odgovorima

Ma ja isto mislim da nije nikaj strašno, pa ćemo pričekati još tih tjedan i pol dana za magnetnu rezonancu...
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 11:59   #22
Quote:
El Niño kaže:
Ma ja isto mislim da nije nikaj strašno, pa ćemo pričekati još tih tjedan i pol dana za magnetnu rezonancu...
blago tebi i toj osobi da imate strpljenja cekaj dva tjedna na takvu pretragu

ocito mi koji smo dozivjeli i porzivjeli kako izgleda tumor na mozgu drukcije reagiramo na sam spomen toga...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 12:32   #23
Kaj si i ti to imao ili radiš negdje u bolnici?
Koliko mi se čini, pa pola ljudi je ovdje imalo tumor na mozgu, fakat koma...
malo sam čitao simptome po netu i ta osoba nema gotovo niš od tih simptoma, tak da više paničari nego kaj je realna...
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 12:32   #24
ja bih se ziva izgrizla u dva tjedna. brrrrr
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 12:56   #25
Quote:
El Niño kaže:
Kaj si i ti to imao ili radiš negdje u bolnici?
odrasla sam s njim u svojoj najblizoj okolini, pa se to pretvorilo u jedan od mojih najvecih strahova...

ja mislim da bih za 2 tjedna pocinila samoubojstvo, pa mi ne bi ni trebao MRI
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 13:00   #26
Quote:
El Niño kaže:
.P.S. koliko dugo traje taj MR i da li je to ona pretraga kada si u onoj kutiji ili kaj već, dok oni imaju 3D prikaz tog dijela kojeg snimaš?


Meni je MR trajala 40 minuta. Išla sam u privatnu polikliniku MEDIKOL (na području je bogoslovnog sjemeništa na Šalati u Zagrebu). Ideš u onaj bubanj, povežu te i fiksiraju na pomičnom stolu, preko lica dobiješ plastičnu mrežu (kao da ćeš igrati ragbi) i slušalice na uši sa nekom glazbom jer MR je na momente bučna i pomalo neugodna (ali niš strašno) pa je ok slušati glazbu za to vrijeme.
Zna biti hladno pa te pokriju dekicom i uvuku u bubanj. Oni izađu van iz prostorije i gledaju te kroz stakleni prozor. U ruku dobiješ zvono pa ako bilo što trebaš ili možda zbog panike (ako je netko klaustrofobičan) možeš pozvoniti i izvuku te van. No pametnije je izdržati jer inače moraju sve iz početka.
Sretno i nadam se da nije ništa od loših pretpostavki.
__________________
L'Amore e un' erba spontanea, non una pianta da giardino.....
Angels of God, my guardian dear, to whom God's love commits me here. Ever this day be at my side, to light and guard, tu rule and guide.
agnessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 13:18   #27
Quote:
El Niño kaže:
Koji od ta dva oblika (dobroćudnog i zloćudnog) je više zastupljen kod mladih osoba (20-25 godina)? I kako ga najlakše ortkriti, pošto su simptomi vrlo različiti?
U toj dobi su češći zloćudni tumori, a najlakše ih je otkriti CT-om ili MRI.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 13:52   #28
Tumori se jednostavno dijagnosticiraju i na CT-u.Tu si potpuno zatvoren,klaustroč0bičnima baš i nije lako.A i jeftiniji je. Na MR-u te legnu,mene nisu vezali(valjda sam im normalna izgledala,slušalice ništa,buka samo kad mi javi da ne vrtim glavom),a i otvoren si u tunelu,noge su vani. Kod dr. Čavke(prilično poznat možeš sutra,dobri su radiolozi,a to je najvažnije,ako treba i kimu snimiti,iduća je 50% jeftinija.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 13:57   #29
Adresa:Petrova,ne znam točan broj, a može i sve skupa u Martićevoj(Dom zdravlja),Dijagnostika 2000. U podrum pa kroz dvorište.Spada pod Laginjinu mislim. A i 4 su poznata,mislim da je i g. Hebrang među njima.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 13:58   #30
U EEG nalazu piše ovako:

nalaz je lakše dizritmički promijenjen lijevo frontotemporobazalno

Jel može netko objasniti kaj to znači radi li se o nečem ozbiljnijem?
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 15:04   #31
Quote:
El Niño kaže:
U EEG nalazu piše ovako:

nalaz je lakše dizritmički promijenjen lijevo frontotemporobazalno

Jel može netko objasniti kaj to znači radi li se o nečem ozbiljnijem?

Hm, cim u EEG nalazu ne pise - nalaz je u granicama normale, znaci da nesto nije u redu.
Pitanje je sto... Zato, slusaj druge i cim prije u neku polikliniku na CT ili MRI. CT je za pocetak jeftiniji. Dok cekate na MRI, barem napravite CT.
Sretno
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 15:38   #32
Kod iste osobe EEG je napravljen prije nekih godinu i pol dana i bio je u granicama normale...također, doktorica je rekla da je EEG tehnički dosta loše napravljen, da je bilo puno treptanja, nemira, pa da nije dobar pokazatelj...nadam se ak je rekla da nije nikaj hitno (a doktorica je kućna frendica), ali hoće napraviti EEG za 2 tjedna da se ne mora čekati, onda valjda nije htino...
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 15:55   #33
Nema smisla ovako analizirati, MR je najbolja opcija, cijena cca 1.600 kn. Glavobolja i vrtoglavica može biti simptom svega i svačega, između ostalog recimo i problema sa vratnom kralježnicom.
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 15:57   #34
Bile su i neke naznake problema sa vratnom kralježnicom, ali doktorica je preporučila MR...koja je vjerojatnost da se radi o tumoru, odnosno koliko je tumor zastupljen kod raznoraznih bolesti glave, vratne kralježnice i slično?
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 18:17   #35
Još jedno pitanje, da li se tumor na mozgu može otkriti na krvnoj slici, odnodno postoje li neki pokazatelji na krvnoj slici koji bi mogli ukazivati na tumor (čak i na onaj na mozgu)?
Navedena osoba je prije nekih 2 mjeseca davala krv i urin i obje slike su bilo potpuno uredne, osim malo povećanog bilirubina, ali to je riješeno...
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 18:19   #36
Quote:
El Niño kaže:
Bile su i neke naznake problema sa vratnom kralježnicom, ali doktorica je preporučila MR...koja je vjerojatnost da se radi o tumoru, odnosno koliko je tumor zastupljen kod raznoraznih bolesti glave, vratne kralježnice i slično?
El ninio, sad sam vec vrlo blizu zakljucku da s ovakvim pitanjima provociras...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 18:27   #37
Koga provociram...
Jednostavno, želim prikupiti što više informacija i utješiti blisku osobu, a ako nekoga smeta, neka ne čita postove...zbilja mi nije namjera nikoga povrijediti ili naljutiti, nego samo želim imati što više saznanja o stvarima s kojima se nije za igrati...
Jednostavno, osoba si ne može priuštiti 2000kn za MR, nego je prisiljena čekati 2 tjedna na MR, pa je u tom roku pokušavam nekako utješiti...

Zato sa i postavio pitanje vezano uz krvnu sliku, jer je moje mišljenje, da ako je krvna slika prije 2 mjeseca bila OK, da nema razloga za brigu...ili se varam...
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 19:47   #38
Quote:
El Niño kaže:
Još jedno pitanje, da li se tumor na mozgu može otkriti na krvnoj slici, odnodno postoje li neki pokazatelji na krvnoj slici koji bi mogli ukazivati na tumor (čak i na onaj na mozgu)?..
mislim da ne.

al s obzirom da si toliko zabrinut, cudi me kako prihvacas cekanje
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 20:11   #39
A kaj ću...

Bez obzira na nalaz na EEG-u, mislim da se ne rado o bilo čemu ozbiljnom...osoba pati od anksiozno-depresivnog poremećaja i treba otići na taj MR kako bi se isključili fizički pokazatelji i pokrenulo psihijatrisko lječenje...
Također, osoba nema simptome kakvi su karakteristično za tumor na mozgu, te pretpostavljam (kao i doktori) da se najvjerojatnije radi o stresu...to je razlog zakaj me čekanje ne brine toliko, jer obično ljudi otkriju tumore kod velikih glavobolja, povraćanja, napada, nesvjestiva i slično, dok navedena osoba nema gotovo ništa od toga...
Osoba je završila ovo ljeto u bolnici zbog teško napadaja panike, no sve pretrage su pokazale da je zdrava, te nisu pronašle nikakav fizčki poremećaj...ti napadi se se i prije javljali, te su nalazi bili uredni (kao i EEG)...
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 22:21   #40
Simptomi tm mozga ovise o lokalizaciji samog procesa unutar kranijuma.

Na tm mozga se može posumnjati na temelju kliničke slike, EEG-om sumnju isključiti ili dodatno pojačati dok se CT-om dijagnoza definitivno potvrdđuje ili isključuje.
MR se uglavnom rabi kod dijagnosticiranja promjena na leđnoj moždini i kralježnici i nije potreban za tm mozga.

U neurokirurgiji i nije toliko bitno jel nešto "dobroćudno" ili "zloćudno". Lokalizacija je nezgodna i džabe je ako je nešto u glavi "dobroćudno" i ne metastazira ako rastom dovodi do komplikacija koje čovjeka mogu stajati života.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.