Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2007., 11:35   #1
Zašto sam ja uvijek predmet maltretiranja iskvarenih ljudi?

jednostavno mogu reči da poštujem ljude i uvijek pokušavam biti kulturna, ljubazna i fina prema ljudima i trudima se sa njima. ali gdje got da dođem, a pogotovo u poslu nailazim na spuštanja, upropaštavanja svega što radim, podmetanja i to uvijek na svojim leđima, a ja sam vjernica i nikad u životu ne bi nešto tako napravila nekom. mislim da sam pametna cura, koja bi dala sve od sebe, kako u poslu, tako sa drugim ljudima, ali jednostavno osjećam da to nitko,ama baš nitko ne poštuje. još mi se i podruguju, kad otvoreno i iskreno sve o sebi kažem i pokušavam nešto u nekim projektima, koji su humani. onda vidim uspješne ljude i nije mi jasno po čemu su oni toliko bolji ili pametniji od mene, da oni mogu biti uspješni, a meni bi najradije dodijelili titulu kurve, jer valjda se ljudima čini, da jedino to mogu
ljupka 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 11:47   #2
A zasto sad odjednom na kraju to "titula kurve", ne vidim kakve to veze ima sa svim sto si iznad napisala?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 11:58   #3
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
...onda vidim uspješne ljude i nije mi jasno po čemu su oni toliko bolji ili pametniji od mene, da oni mogu biti uspješni, ...
pa vjerovatno po tome što nekad znaju, znaju kad trebaju, pokazati zube
__________________
"... now I'm here, think I'll stay around around around..."
(c) queen
zordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 12:03   #4
zato što ima svakakvih ljudi kojima naprosto treba pokazati zube inače si nastradao.
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 12:04   #5
Ja sam ti iskreno odgovorio na onom drugom topicu. Da rezimiram; problem je u tebi. Prilagodi se ili nastavi kukati
Way_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 12:46   #6
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
jednostavno mogu reči da poštujem ljude i uvijek pokušavam biti kulturna, ljubazna i fina prema ljudima i trudima se sa njima. ali gdje got da dođem, a pogotovo u poslu nailazim na spuštanja
Skini sa sebe auru žrtve. Radi na samopoštovanju i ne otvaraj se onima koji to ne zavrijeđuju. U nedostatku dežurnog Pedra visiš ti.
Bolje je biti tajanstven i nedostupan takvim ljudima, nego im širom otvarati svoja vrata.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 14:44   #7
Ili kak se to u Americi rjesava, sa sacmaricom.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 14:46   #8
mislim da ti je netko gore vec dao dobar odgovor. prestani se dozivljavati kao zrtvu.
Bribella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 15:20   #9
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
jednostavno mogu reči da poštujem ljude i uvijek pokušavam biti kulturna, ljubazna i fina prema ljudima i trudima se sa njima. ali gdje got da dođem, a pogotovo u poslu nailazim na spuštanja, upropaštavanja svega što radim, podmetanja i to uvijek na svojim leđima, a ja sam vjernica i nikad u životu ne bi nešto tako napravila nekom. mislim da sam pametna cura, koja bi dala sve od sebe, kako u poslu, tako sa drugim ljudima, ali jednostavno osjećam da to nitko,ama baš nitko ne poštuje. još mi se i podruguju, kad otvoreno i iskreno sve o sebi kažem i pokušavam nešto u nekim projektima, koji su humani. onda vidim uspješne ljude i nije mi jasno po čemu su oni toliko bolji ili pametniji od mene, da oni mogu biti uspješni, a meni bi najradije dodijelili titulu kurve, jer valjda se ljudima čini, da jedino to mogu
Zato što uživaš u samosažaljenju....
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 15:53   #10
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
jednostavno mogu reči da poštujem ljude i uvijek pokušavam biti kulturna, ljubazna i fina prema ljudima i trudima se sa njima. ali gdje got da dođem, a pogotovo u poslu nailazim na spuštanja, upropaštavanja svega što radim, podmetanja i to uvijek na svojim leđima, a ja sam vjernica i nikad u životu ne bi nešto tako napravila nekom. mislim da sam pametna cura, koja bi dala sve od sebe, kako u poslu, tako sa drugim ljudima, ali jednostavno osjećam da to nitko,ama baš nitko ne poštuje. još mi se i podruguju, kad otvoreno i iskreno sve o sebi kažem i pokušavam nešto u nekim projektima, koji su humani. onda vidim uspješne ljude i nije mi jasno po čemu su oni toliko bolji ili pametniji od mene, da oni mogu biti uspješni, a meni bi najradije dodijelili titulu kurve, jer valjda se ljudima čini, da jedino to mogu
Zato što ljudi vole raščerečiti nekoga tko im se otvori. Pogledaj tu na forumu i vidjet ćeš da ima istih stvari. A što te uopće briga? Pusti ih neka pričaju što hoće, a ako te direktno ugroze, raspali ih po gubici.
Što se sažaljenja tiče: nisam siguran da je to uvijek iskreno.
Upoznah ja na ovom forumu curu koja se žalila. Na kraju, vidjeh gdje je caka: hoće previše, pa kuka kada ne dobije.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 16:59   #11
Bas si dobila finih odgovora, budi sretna. Nemruth, Borut, Beebop npr. su svi rekli nesto nad cim treba da se zamislis.
Ljude oko sebe ne mozes promijeniti, te je gubljenje energije kukati nad tim kakvi su i zasto su takvi. Radije vidi sta ti mozes uciniti NA SEBI da te takve stvari ne doticu mnogo.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 17:04   #12
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
Zašto sam ja uvijek predmet maltretiranja iskvarenih ljudi?


zato jer si to sama dopuštaš
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 17:06   #13
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ljude oko sebe ne mozes promijeniti, te je gubljenje energije kukati nad tim kakvi su i zasto su takvi. Radije vidi sta ti mozes uciniti NA SEBI da te takve stvari ne doticu mnogo.

teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 20:35   #14
Nauči živjeti sa drugim ljudima
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 01:16   #15
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
A zasto sad odjednom na kraju to "titula kurve", ne vidim kakve to veze ima sa svim sto si iznad napisala?
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
mislim da sam pametna cura, koja bi dala sve od sebe, kako u poslu, tako sa drugim ljudima, ali jednostavno osjećam da to nitko,ama baš nitko ne poštuje.
Vidiš?
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 12:36   #16
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
jednostavno mogu reči da poštujem ljude i uvijek pokušavam biti kulturna, ljubazna i fina prema ljudima i trudima se sa njima. ali gdje got da dođem, a pogotovo u poslu nailazim na spuštanja,
Zbog ovoga
ileana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 13:21   #17
Quote:
ileana_ kaže: Pogledaj post
Zbog ovoga
gledajte. hvala na savjetima, ali meni je užasno teško biti jednostavno odbojna, bahata, bezobrazna i nekulturna. jednostavno sam odgojena da se ponašam fino prema drugima i ovo drugo ne znam. znam i sama da bi se morala držati na distanci i ne otvarati svakome, ali ne znam zašto jednostavno kad sam duže vrijeme sa ljudima, postajem jako napeta, ako ništa ne komuniciramo,pa moram pričati, a onda se izbrbljam čitav svoj život odjednom i nakon par dana- nož u leđa. tako mi je bilo na večini poslova. pokušavam u ljudima tražiti dobro
ljupka 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 13:36   #18
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
gledajte. hvala na savjetima, ali meni je užasno teško biti jednostavno odbojna, bahata, bezobrazna i nekulturna. jednostavno sam odgojena da se ponašam fino prema drugima i ovo drugo ne znam. znam i sama da bi se morala držati na distanci i ne otvarati svakome, ali ne znam zašto jednostavno kad sam duže vrijeme sa ljudima, postajem jako napeta, ako ništa ne komuniciramo,pa moram pričati, a onda se izbrbljam čitav svoj život odjednom i nakon par dana- nož u leđa. tako mi je bilo na večini poslova. pokušavam u ljudima tražiti dobro
Uopće ne trebaš biti bahata i nekulturna, već samo distancirana.
U distanci ljudima daješ na znanje da ne mogu baratati tobom kako im dođe, ako i pokušaju to neće imati materijala, već će izmišljavati.
Ti tražiš prisnost i ne dobivaš jer to tražiš na krivom mjestu. Komunikacija ne mora biti tekuća već se komunicira samo kad je potrebno, a pogotovo ne na poslu.
Predlažem ti da svoju intimu ostavljaš za sebe i za prijatelje, u kulturi gdje svatko želi uvod u tuđi život najbolje je imati distancu jer ona štiti od neželjenog uplitanja.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 13:39   #19
zato što su ljudi egoisti, teže za ugodom, ugledom, probitkom na društvenoj ljestvici. Vole gaziti slabije, neki tvoj neuspjeh doživljavaju kao svoj uspjeh, a neki nesvjesno povrijedjuju druge. Ti si sada vjerojatno u nekom općenito lošijem životnom trenutku pa više to primječuješ, osjetljivija si. Treba se ojačat i odjebat nepotrebne ljude. Nažalost nisu svi ljudi dobri, da jesu ne bismo živjeli u ovakvom svijetu.
mobbing hm, ono što nam pristiže kao nuspojava novih individualističkih ideala sa zapada, dobro je netko postavio temu što se to dogadja s ljudima iz zagreba...
puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 13:53   #20
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Uopće ne trebaš biti bahata i nekulturna, već samo distancirana.
U distanci ljudima daješ na znanje da ne mogu baratati tobom kako im dođe, ako i pokušaju to neće imati materijala, već će izmišljavati.
Ti tražiš prisnost i ne dobivaš jer to tražiš na krivom mjestu. Komunikacija ne mora biti tekuća već se komunicira samo kad je potrebno, a pogotovo ne na poslu.
Predlažem ti da svoju intimu ostavljaš za sebe i za prijatelje, u kulturi gdje svatko želi uvod u tuđi život najbolje je imati distancu jer ona štiti od neželjenog uplitanja.
ma znam. hvala. ali ja sam oduvijek takva bila. možda mi fali samopouzdanja, pa to pokušavam dobit kroz druge, tako da sa sa njima budem u prijateljskim odnosima.. pa da mi ništa ne naprave. u stilu, osjećam se ugroženo, pa im želim dati do znanja da i sama imam svojih problema i da zbog mene ne moraju se osjećati ugroženo, nego im želim biti prijatelj, a tada se dešava suprotna stvar. jer iz mojih komentara jednostavno svašta izvuku i to je to.. početak pada. ne znam zašto ne mogu biti na distanci. tražim neku snagu ili nešto u njima. možda kad ću raditi na nekom interesantnijem poslu od studentskih, neću imati toliku potrebu za komuniciranjem sa ljudima na poslu, pa ću se moći držati distancirano, ali istina je da se ja baš ne znam profesionalno držati na poslu.
ljupka 11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.