Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2006., 08:39   #1
Question Bolovi / probadanje u predjelu srca

Pomagajte!!!!

Već 2 dana me konstantno probada u predjelu srca tj.lijeva strana!
Nemogu hodati brzo,spavam sa 3 jastuka (polusjedeći položaj)!
Znam da sam predebela i definitivno može biti od toga,iako sam išla na ekg i sve je granici normale.Kažu mi da je od nerviranja,stresa ili vremena.
Da,ovih dana je bilo promjene vremena....
Pijem Myoflex za opuštanje mišića i 1 voltaren rapid prije spavanja.
Doktorica mi je rekla ako ne prođe za 2-3 dana da idemo na dodatne pretrage.
Osječaj je koma,kao da ću se ugušiti ili umrijeti,nemogu udahnuti nego dišem "plitko".

Ima li tko iskustva i kako si pomoći???
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 14:30   #2
Ej, a gdje točno u kojem djelu srca te probada? Ispod dojke možda na lijevoj strani u donjem dijelu prsnog koša?
A nedostatak zraka, to ''plitko'' disanje, kada ne možeš duboko udahnuti može imati veze sa nedostatkom željeza u krvi.
Ja imam frendicu koja je imala takvih problema pa je išla raditi krvnu sliku nakon čega su joj ustanovili jako nisku razinu željeza. Propisali su joj nešto za piti pa joj je sada bolje. Inače i ja imam takvih problema, imam namjeru sada ići vaditi krvnu sliku. A što se tiče tog probadanja, mene zna ajmo reć onako više ''stegnut'' nego probost u tom dijelu na lijevoj strani ispod grudi i uvijek me uhvati panika. Ne znam sa čime bi to moglo imati veze. To mi se počelo događati prije nekoliko mjeseci. Možda je razlog što zadnjih godinu dana se jako malo krećem i stalno visim doma pred kompom s obzirom da nisam studirala ni ništa. Možda je to uzrok. U svakom slučaju trebala bih se početi baviti nekim sportom. Trčanje ili nešto, bilo što. Ne znam...
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 15:50   #3
Takva probadanja mogu imat veze i sa nepravilnim položajem kod spavanja (kad se zaležiš) ili pak nekakvo istegnuće...

Mene recimo zna probadat kad u neprirodnom položaju dižem neki teret... tj. probada me poslije...

Recimo, prije 2 tjedna sam frendu pomagao prenosit namještaj iz donjeg kata na gornji...

Na red je došla linija (pojačalo)... đubre ima oko 20 kilograma... i kak sam htio uštedit na koracima, da ne moram prehodat još 3 stepenice, kad sam mu to htio dodat, ispružio sam ruke i pokušao dignut sa ispruženim rukama, PROBOLO ME KO DA ME NEKO PROBO NOŽEM...

Cijelo popodne nakon toga i drugi cijeli dan nisam mogao skroz udahnut i disao sam "plitko" jer bi kod svakog naglijeg ili dubljeg udisaja slijedio probod...

Nakon 2 dana je sve prošlo ko da nije nikad ni bilo...

I tako mi se dogodilo nekoliko puta u prošlosti... i uvijek je uzrok bio nekakvo neprirodno opterećenje ruku, kičme ili prsiju...

E sad, da li je to i kod tebe slučaj, nebi znao...

Ako ne prođe za 2-3 dana, ja bi na tvom mjestu otišao doktoru

I ako ćemo pozitivno gledat, ovaj osjećaj ko da ćeš se ugušit/umrijet bi pripisao PANICI što nemožeš udahnut kako treba...

Samo se smiri, smiri živce i malo više odmaraj nego inače i probaj onak polagano udisat i prilikom udisanja rukom malo stisni to mjesto gdje te probada... meni to pomaže...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 20:57   #4
ma i meni se to često događa, ali prođe i sve ok...
 
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 11:37   #5
Evo da javim da sam živa!!!!
Danas mi je skroz ok!!Kupila sam si andol100 pa ću piti 10ak dana po 1 dnevno.
Otići ču ja na pretrage,pa javim se!!!
pozdrav
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2006., 00:07   #6
Vti,to se cesto mom muzu dogadja nakon fiz.opterecenja,
ali ne kuzim kaj znaci...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2006., 00:28   #7
Mene isto zna probadati s vremena na vrijeme, najcesce nakon nekog nezgodnog pokreta. Doktorica mi je rekla da je to najvjerojatnije misic koji obavija srce, zove se sternum ili srcana ovojnica. Samo srce je ok, bila sam na EKG i sve ok. Prodje samo od sebe.
student_of_history is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2006., 12:27   #8
Quote:
chani kaže:
Vti,to se cesto mom muzu dogadja nakon fiz.opterecenja,
ali ne kuzim kaj znaci...
Evo student nam je rekao šta bi moglo biti...

Očito ništa opasno samo treba pazit na opterećenja... ne samo zbog toga nego i zbog kičme... vrlo lako se može kičma sjebat a onda cijeli život imaš muke...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 19:19   #9
Moze biti obična mijalgija, ništa posebno opasno iako može biti skoro neizdrživo bolno. Obično se povezuje s fizičkim preopterećenjima, virusnim infekcijama, nedostatkom određenih elektrolita u krvi (posebno kalija), ali može biti i simptom kroničnog umora ali i različitih miopatija...

Inače, bol može biti toliko intenzivna da osoba može pomisliti da se radi o srčanom udaru, ali fale neki drugi simptomi... U svakom slučaju ako se događa češće trebalo bi obaviti pretrage da se ustanovi u čemu je stvar.
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 23:46   #10
Da ne otvaram novi topic, ima li netko slicnih iskustava (a da jos medju zivima ), naime, u zadnje vrijeme me povremeno probada i boli u podrucju pluca, kao da imam neki teret i pritisak na njima (inace nemam problema sa plucima i nepusac sam).
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 00:06   #11
Quote:
bucek kaže:
Evo da javim da sam živa!!!!
Danas mi je skroz ok!!Kupila sam si andol100 pa ću piti 10ak dana po 1 dnevno.
Otići ču ja na pretrage,pa javim se!!!
pozdrav
Čuj, Andol100 bi ipak bio za probleme s cirkulacijom, kao analgetik ti preporučam standardni Andol ili neki drugi analgetik, ali nemoj pretjerivati, čuvaj želudac, možeš uz takve analgetike uzimati i polovične doze blokatora protonske pumpe koji štite želučanu sluznicu od oštećenja analgeticima. Ima ih dosta, evo nekih:Lanzul S, Controloc 20mg itd.
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 00:25   #12
Quote:
student_of_history kaže:
... najvjerojatnije misic koji obavija srce, zove se sternum ili srcana ovojnica. Samo srce je ok, bila sam na EKG i sve ok. Prodje samo od sebe.
ne postoji misic koji obavija srce, nego srcana ovojnica ili perikard
sternum=prsna kost
Rajčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 12:43   #13
probadanje na podrucju srca

Jako cesto mi se ovo dogadja. Traje vec par godina ali se u zadnje vrijeme sve cesce pojavljuje.
Osjecam jaku bol u prsima bas u podrucju srca, kao da me netko iglama pika. Ostanem bez zraka i to traje 5-10 sekundi i nakon toga sam bolje.

Znam da bi trebala doktoru ali posto nikad nisam trcala doktorima svako malo, prvo me zanima sto vi mislite o tome..

Imam 60 kila, 174cm, malo sam anemicna i kao klinkica sam imala mali sum na srcu ali mi je to navodno proslo i nije se vracalo.

Koliko jos mjeseci mi je preostalo?
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 13:07   #14
imao sam isti problem, medjutim nakon pregleda kod privatnog doktora, ustanovljeno da je sve u redu.

Najvjerovatnije je bio samo stres!

Medjutim, iskreno sto prije odes to pametnije. Ja sam isao u privatnu polikliniku, gdje su mi pregledali, srce, sve unutarnje organe (ultrazvuk i sve to), isto tako sam trcao po onoj traci - oko 10 minuta, gdje ti se citav rad srca snimi i sve sto ide sa time.

Ukratko, danas sto god zapravo imas ili dobijes se moze izljeciti ako se rano otkrije!

Ako pushis cigarete i malo spavas, i gotovo nista se ne kreces, vrijeme je da promijenis te navike isto.

Pregled me je kostao oko 3000 kuna (medjutim ja sam isao fakat na sve full), kako mi lova nije problem, uopce nisam mario za trosak, samo da sredim to.

Informacije o poliknici: http://www.cursor.net/pa.nsf/Zdravlj...2566C50069F62E

Sretno!

Matija
 
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 13:27   #15
Hvala Matija!

Krecem se puno (setam), pusim malo (dvije kutije tjedno) ali cim se pocnem baviti nekim vecim naporom padam od iznemoglosti. Mislim da bi me ubilo da trcim deset minuta po traci.

Jel netko zna strucnije reci o cemu se radi? Sto nije u redu i da li je stvar u srcu ili necemu drugom?
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 13:30   #16
znam o cemu govoris, meni se dogodila slicna stvar. par dana me malo nesto probadalo, ali nisam na to obracala paznju. iznenada me jedan dan toliko pocelo probadati da nisam mogla udahnuti zrak. na hitnoj zapravo nisu znali sto bi napravili, a kamoli sto mi je.dali su mi neke 3 injekcije za smirenje, tako nesto..kazu da to nema veze sa srcem, nego ti se neki misic zgrci ili tako nesto..od stresa ili od propuha..
__________________
Totus mundus agit histrionem..
pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 19:18   #17
To se i meni dogadja cesto...nemam pojma sto je...jos u srednjoj skoli su mi rekli da imam sum na srcu i da bi trebala to pogledati, no ja nikad nisam ni otisla...Mnoge moje prijateljice imaju isti problem, pa cesto pomislim da je to normalno....
Gabiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 20:24   #18
Quote:
OkatoZlo kaže:
Jako cesto mi se ovo dogadja. Traje vec par godina ali se u zadnje vrijeme sve cesce pojavljuje.
Osjecam jaku bol u prsima bas u podrucju srca, kao da me netko iglama pika. Ostanem bez zraka i to traje 5-10 sekundi i nakon toga sam bolje.

Znam da bi trebala doktoru ali posto nikad nisam trcala doktorima svako malo, prvo me zanima sto vi mislite o tome..

Imam 60 kila, 174cm, malo sam anemicna i kao klinkica sam imala mali sum na srcu ali mi je to navodno proslo i nije se vracalo.

Koliko jos mjeseci mi je preostalo?
Po onome kako si to opisala najvjerojatnije se radi o grču koji nastaje kada se mišić zaglavi između rebara. Događa se. Boli te i probada tak da ne možeš udahnuti, i onda jednostavno više ne možeš bez zraka i udahneš pa zaboli pa popusti na kraju.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 20:56   #19
okato, kod doktora, ali nije ništa strašno.. možda je i prolaps mitralne valvule, ali sve ćeš znat nakon par testića. samo hrabro, ne brigaj.
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 00:57   #20
Quote:
strangelove kaže:
prolaps mitralne valvule


Hvala ljudi, sad sam malo mirnija.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.